Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: sokovnik i 3 pitanja :)

  1. #1
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno sokovnik i 3 pitanja :)

    Znaći radi se o onom velikom sokovniku koji je moj direktor kupio sebi kada je imao rak, izliječio se i od tada samo živi na tim sirovim namirnicama i sokovima.... dobila sam ga na poklon kada sam dugo izostala s posla i sada smo nerazdvojni.....

    naime, ja malom ne radim kašice, ne kuham, ne gnječim, jednostavno ubacim cijelu jabuku s korom i špicama i sok koji dobijem umiješam u rižu.... i to je to..... gubim nešto s tim, tako imam namjeru svo voće i povrće tretirat?

    i molim linkove na bebe odbijače boca, duda, sveg silkonskog...malac ni blizu usana neće...sad ne znam kako da mu nudim vodu, ne mogu žličicu i špricu cijelo ljeto nositi sa sobom a ni dojiti svako pola sata,sat kao sada.

    i triba mi link koju količinu uopće da pojede beba od 6mj (9kg i 72cm ) jer navodno trebam zamijeniti s 1 obrokom 30% dojenja, ali on doji svako malo, po malo, tako mu i dam kašicu 2-3x po 3 male žličice.

    i treće jeli problem što sve to radim na vodi (prokuhana Jana koju možda ne treba prokuhat) jer se ne mogu izdojit nikako.

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imam i ja takav sokovnik, ali model koji može raditi i dječije kašice, ali ga ne koristimo jer je Smjehuljica odbijačica kašica. Prouči malo upute, možda može i tvoj raditi kašice. Moj je green star elite.
    Nikad nije imala ni dudu... pije na slamku od 7. mjeseca i to nas spašava.

    Prokuhati Janu je suvišno.

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nine, možda da se viš opustiš, a ne sve toliko planski, tako svaki dan sa svojim planom
    a beba sa svojm meni bi začas prekipjelo

    Uzmi jabuku, žličicu i djetetu daš nastuganu jabuku ako mu paše,
    ako mu paše cica daš mu cicu, ako hoće gutljaj vode ponudiš mu na sportkom čepu bocu sa vodom.

    Za obrok skuhaš rižu il palentu ili što već i u to nastrugaš jabuku ili neku voćku i to je to.
    Jabuka ti je u njenom pravom obliku sa svim vitaminima i vlaknima,
    Izdojeno ti ne treba, kapneš malo vode, ali stvori se i sok od voća.
    Cica je glavno jelo ostalo je sve DOhrana.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    oka, ma da bih riječ rekla. Sve potpisujem.

  5. #5
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Nine, koji sokovnik je? (na marku i model mislim)

  6. #6
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Nine, koji sokovnik je? (na marku i model mislim)
    Moulinex juice maker.... ma imam ja zepterov mixsy za kašice, al ovo je navodno najzdravije,sve sirovo voće i povrće s korom i svim,
    i btw. ništa planski samo hoću malo mira, bar sat vremena dnevno bez da me sisa.... ono jedan obrok s kojim će izdržat eto dva sata kod none bez da vrišti za mnom

  7. #7
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Nine jel to centrifuga? Ja bi se time tankala dan i noc! Nesto finije u zivotu nisam probala i znam da se kojesta ljeci time. I ja sam mislila probati nesto bebi dati iz toga jer ju je jako zanimala moja iscjdjevina kruske mrkve jabuke. Tko to probao nije jednostavno ne moze razumijeti

  8. #8
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Nine jel to centrifuga? Ja bi se time tankala dan i noc! Nesto finije u zivotu nisam probala i znam da se kojesta ljeci time. I ja sam mislila probati nesto bebi dati iz toga jer ju je jako zanimala moja iscjdjevina kruske mrkve jabuke. Tko to probao nije jednostavno ne moze razumijeti
    e da, to, mrkva-jabuka predobro, čisti prirodni sok

  9. #9
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    jel mozete dobiti sok od sirove mrkve iz sokovnika? i kakav bude sok od jabuke, gusti ili rijetki?
    ja nikako nisam uspjela napraviti sok od mrkve

  10. #10
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Da, sigurno da se može! A ovaj od jabuke ako ga odmah ne popiješ potamnii odvoji se u dva dijela - rijetki i gusti dio. Ako se stavi malo limuna onda ne potamni. Jabuka i malo đumbira je luda kombinacija, navodno je čak to jako u modi u Cavallijevom lokalu u Milanu. Kiwi-jabuka-đumbir isto.

  11. #11
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Ja od mrkve nisam uopce mogla napraviti a od jabuke mi ispala kasica umjesto soka !?!

  12. #12
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Mozda su ti plodovi bili pre stari pa su se posušili? Jabuku kad nemam vremena znam cak cijelu ubaciti ako je velicne da prolazi kroz cijev, ili je razrežem na četvrtine pa izvadim koštice, što bi bilo u skladu s upitstvima mog aparata

  13. #13
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ma nisu bili ni stari ni suhi. od mrkvice nisam uspjela bas nista napravit, a jabuku sam ogulila, ocistila, narezala na komade i ubacila unutra. ispala je bas kasica za jesti sa zlicom, nije se moglo piti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •