Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kako znate da je eko-sever bio?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno Kako znate da je eko-sever bio?

    Dolazim u Hrvatsku i jako mi je zanimljiva mogucnost da od eko-severa narucim povrce sa dostavom na kucnu adresu.
    Zanima me kako znate da je to njihovo povrce stvarno bio? Jel postoji neki nacin kontrole, ili se radi o tome da im se vjeruje na rijec?
    Isto pitanje se odnosi i na ducane bio i bio i sl.
    hvala

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imaju certifikat.

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    naravno da postoji sustav kontrole.
    evo zakonske regulative koja se odnosi na ekološku proizvodnju u hrvatskoj.
    http://www.mps.hr/default.aspx?id=1220

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    hvala Mima, nasla sam na njihovim stranicama. Nije istaknuto na prvu pa sam se malo zamislila

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Sigurno su "bio" ali nisam sigurna da će vam se dopasti način kako smo mi to utvrdili.

    Našli smo prije par godina crve u ječmenim pahuljicama, znači da nije tretirano ničim (kupili u DM-u u Maksimirskoj tri puta - prvi, zadnji i nikad više). Ne samo da je bilo crva nego je bilo i onog sitnog crnog zrnja koje je zapravo sjeme drača, ali ne izgleda baš krasno.

    Ne zamjeram - to je rizik bio proizvoda. Uostalom i ječam koji nije u obliku pahuljica mora stajati u frižideru, jer inače se u njega uvaljaju moljci (najprije crvi od istih, a kasnije kukuljice i leptirići).

  6. #6
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Meni su s brokulom znali dostaviti i gusjenice.

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno su "bio" ali nisam sigurna da će vam se dopasti način kako smo mi to utvrdili.

    Našli smo prije par godina crve u ječmenim pahuljicama, znači da nije tretirano ničim (kupili u DM-u u Maksimirskoj tri puta - prvi, zadnji i nikad više). Ne samo da je bilo crva nego je bilo i onog sitnog crnog zrnja koje je zapravo sjeme drača, ali ne izgleda baš krasno.

    Ne zamjeram - to je rizik bio proizvoda. Uostalom i ječam koji nije u obliku pahuljica mora stajati u frižideru, jer inače se u njega uvaljaju moljci (najprije crvi od istih, a kasnije kukuljice i leptirići).
    pa ja uredno nalazim moljce u tim pahuljicama koje kupujem u ducanima. nisu bio, bar na njima ne pise.

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A kako možeš znati da je eko-sever negdje bio? I zašto bi to trebalo znati? Čudim se ja naslovu.
    Pa otvorim temu, a to "bio" uopće nije glagol "biti" u prošlom vremenu, nego oznaka za vrstu proizvodnje.
    Sve je u oku promatrača. Ili, puno toga ako ne sve.

  9. #9
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Saga se nastavlja, tj. dobila je svoj kraj: https://www.tportal.hr/biznis/clanak...ansko-20181211

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a postoji li sudski proces protiv onoga tko im je dao taj gore linkani certifikat?

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koji šupci. Danas kad svatko ima kamere tako naočigled varati ljude koji time hrane bolesne ili male bebe. Nadam se da će izgubiti sve certifikate.

  12. #12
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Prije 8 godina kad sam krenula s dohranom kupovali smo isključivo kod njih povrće za bebu...kad se samo sjetim koliko smo druge ljude angažirali da nam dostave svježe, "eko"..."bio"...uh....vlakom, autobusom, autima...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 12.12.2018. at 11:51

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a postoji li sudski proces protiv onoga tko im je dao taj gore linkani certifikat?
    Ovo bih i ja rado znala.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da je bar više ovakvih novinara.
    U svim područjima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    A tko bi ih to točno tužio i za što? Ako je istina što piše u članku, bioinspekt je dao certifikat severu za njegove proizvode.
    Bioinspekt je odgovoran Ministarstvu poljoprivrede, jer ono ga je imenovalo kao ovlaštenog nadzornika.

    Bioinspektu neće pasti dlaka sa glave. Točno se zna tko je u poslu i tko stoji iza njega. Bez brige, nije neki sirotanović taj posao dobio, jer je bio najbolji na natječaju. Prevelika lova se vrti, svima je dobro i tko je taj da bude budala i sve sruši. Osim vraga crnog, koji će doći..... samo treba strpljivo čekati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •