Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Dojenje preko godine dana bolesno?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    2

    Početno Dojenje preko godine dana bolesno?

    Pozdrav!
    Mali mi ima 15 mjeseci, bili smo kod pedijatrice, mijenja je doktorica na zamjeni.
    Ima temperaturu 39, kašlje, šmrče...Bolestan je. Kako već par dana slabo jede i želi samo sisati,
    kod doktorice mi je stavljao ruku u majicu tražeći sisu, na što je doktorica rekla da to nije normalno
    i da kad mislim prestati jer mi je krajnje vrijeme. Rekla sam da ne planiram prestati, na što je odgovorila da
    moram jer dojenje nakon godine dana ostavlja na djetetu velike socijalne i psihičke posljedice i traume, kad sam
    pitala koje to, rekla je da se neće družiti s drugom djecom jer će misliti stalno na dojenje, do toga da je već
    ovisan o dojenju i da nije dobro da je tako mali već ovisnik, i da sam ga ja napravila takvim jer ga dojim zbog sebe
    a ne zbog njega?! Taj posjet doktorici ostavio mi je veliku gorčinu i pitanja mi se stalno vrte po glavi...Pa sam vas
    htjela pitati, da li postoje neke znanstvene studije o tome da je dojenje nakon godine dana toliko štetno?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/6230-Pr...%BEu-psiholozi

    Možda ti pomogne. Mislim da je doktorica ta koja ima problem, a ne ti .

  3. #3
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Moj nakon 32 mjeseca dojenja jadničak sav istraumatiziran Kakvi idioti od ljudi rade na takvim funkcijama, nevjerojatno

  4. #4
    broculla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    151

    Početno

    Ja sam svog sina prestala dojiti s 14 mjeseci jer su mi svašta natrubili
    o opasnostima produženog dojenja kod muške djece.
    Da mi je sadašnja pamet... Kćeri su imale sreće.

  5. #5
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Nevjerojatno!
    Gle, dojila sam 3 godine pune, tocnije 2 g i 11 mj, i sve ove budalastine koje ti je ispricala doktorica u iskustvu mog dojenja su bile suprotne. A pogotovo kod
    Osobno, ne bih mogla nakon tih rijeci zadrzati karton kod takve osobe.

  6. #6
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ah, tek sad vidim da je na zamjeni. Tim bolje.
    Samo ti doji pogotovo sad dok je bolestan nema bolje stvari i bar se ne moras pitati hoce li dehidrirati od temperature.
    Znanstvene studije postoje nebrojene, govore upravo suprotno

  7. #7
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Dojenje može izgledati bolesno samo onome tko je sam perverzan, mislim ok, razumijem da to ne moze razumjeti netko tko sam nije dojio poslije godine. Ali u ovom slučaju je riječ o doktorici kojoj je to struka, njena je sramota. I ružno je da se liječnici uopće toliko razlikuju po tom pitanju. Znanje se nadograđuje kroz cijeli život, a pogotovo za medicinsku struku je mogu reć životno važno da bude u toku! Malo ju pitaj jel cula kad za SZO i njihove smjernice o dojenju! Ja dojim svoga J već 15mjeseci i nece tako skoro stati. Dijete zdravo, stabilno,sretno i zadovoljno. Samo tako nastavi!

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A logike! Ono do godine dana ne ostavlja posljedice, a čim prođe rođendan, posljedice su cijeloživotne. Osoba koja je to rekla trebala bi se zapitati o svom mozgu.

    Dok god je i tebi i bebi dojenje dobro, samo doji. Nekad se mora prekinuti radi maminog posla, nekad bolesti, nekad beba više neće, nekad mama više ne može, sve su to dobri razlozi za prestanak dojenja, ali razlog da je dojenje "bolesno" nije nikakav razlog da se prekine.

    Ako te jako smetaju ružni komentari riješiš problem tako da nikome ne govoriš da dojiš. Ako dijete uhvati majicu, kažeš da mu je ostala navika. Tako sam ja.
    Imam već veliku djecu i ne vidim da imaju ikakve posljedice dojenja, samostalni su, sigurni u sebe, zdravi, pametni, a kad se već hvalim i lijepi.

    Samo ti doji. I znanstveno je dokazano da je do dvije godine dojenje zdravo za bebu, a možda i dulje. A za grudi mamine isto nema posljedica, a da i ima ima push-up

  9. #9
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pratit cu temu jer moj ima devet i pol i okolina je vec pocela s komentarima "a kad ga mislis prestat dojit?!"

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zato imamo dva uha...
    I meni svaša trube... ja se samo smješkam i kažem za WHO preporuča dojenje do dvije godine, pa pretežno zašute.

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    starija je dojila pune tri godine, zadnji podoj je bio na treci rodjendan,
    sama je prestala.
    valjda joj se dogodio onaj klik u glavi koji se dogadja kod lijecenih ovisnika

  12. #12
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno


  13. #13
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Leonisa nesto mi krivo ošlo, uglavnom smješno mi ovo s klikom u glavi

  14. #14
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zato imamo dva uha...
    I meni svaša trube... ja se samo smješkam i kažem za WHO preporuča dojenje do dvije godine, pa pretežno zašute.
    I ja tako - pa onda krenu kako je to bolesno - da dijete zvace meso i cicu.
    Mislim za sada imam "srecu" jer uglavnom odbija dohranu pa sva sreca da sise!

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Zašto se može reći da dijete ovisno o dudi, a za dojenje je taj pridjev automatski u negativnom kontekstu?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa sa godinu dana baš neću reći ni da je ovisno o dudi u neg. kontekstu (drugo je kad vidim 3-4-5 godišnjake s dudom, ali tu mi je negdje teoretska granica i s dojenjem, mislim prije 3 )
    Posljednje uređivanje od martinaP : 18.04.2013. at 12:49

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Pa ovisnik je o dojenju, naravno da je, ako mu je to hrana i utjeha, svakodnevna (zdrava) navika, što ne bi bio?Što se tiče onog dijela doktora koji se meću u sve i svašta iako uopće nisu u sve upućeni, trebalo bi im nekako posvijestiti da su davno, i to jako davno,prošla vremena kad su liječnik, svećenik i učitelj bili jedini pismeni u selu pa su mogli seljacima prodati ama baš svaku pamet, i što jest i što nije istina.

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa duda varalica je fake, pa ako vec trebas biti ovisan, budi o pravoj stvari, ne kopiji

    salu na stranu, potreba i ovisnost nisu isto, zar ne?
    dijete od 2g koje ima dudu i duda je u odredjenim prilikama ili dijete od 2 koje jos uvijek doji u odredjenim prilikama nisu isto kao kad to isto dijete ne vadi dudu osim kad jede ili se ne skida sa sise jednako kao novorodjence koje ima skok u razvoju i navlaci mlijeko.

    ali reci da ce postat ovisno samim time jer ima potrebu (i potrebu zadovoljava) je za facepalm, zar ne?

    mislim i ja imam potrebu pogledati dobar film, al me to ne cini ovisnikom. no ako gledam 4 filma dnevno, cini

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imam i j apotrebu pogledati dobar film pa mi mala cicoljupka ne da.

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    gledajte skupa :D

  21. #21
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    moja ce skoro tri god i jos ciki...

    u okolini mi nitko nista ne govori (valjda zato sto sam bila "pametna" i s prvom svima govorila sto ih ide ako su nesto "prigovorili"...

  22. #22
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Moran se prestati cuditi ovakvim stvarima, jer cu poludit! Pa ja svaki dan cujem ili procitam nesto negativno o dojenju da je to postalo nenormalno! Srecom, na mene ima kontra efekt, pa me samo tjera naprijed da Sta duze dojim!
    A da ne govorim koliko sam okruzena ljudima Koji mi kazu: Ah lako tebi dojit,ti imas velike grudi pa ti stane puno mlijeka!"
    Ono,wtf????!!!

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo, kao mali prilog dobroj statistici, bila sam s M. (koja još sisa, uglavnom dvaput dnevno) kod neuropedijatrice zbog strabizma. Prva rečenica nalaza je "Kontakt i socijalizacija izvrsni za dob".

  24. #24
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Djeca nisu ovisna ni o dudi ni o dojenju nego imaju potrebu za dojenjem i sisanjem. To je vec toliko poznato da se mozemo jedino zgroziti na zgrazanje nad zgrazanjem. Ako se vec zgrazamo, jelte.

  25. #25
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    U jednom hrvatskom gradu postoji pedijatrica koja je mene oko drugog djetetovog rodjendana uvjeravala da se dijete nece skinuti iz pelene dok god doji i to zato jer se ono spremno odvojiti od govanceta i s ljubavlju ga mami servirati u tutici tek kad nicim vise nije vezano s majkom.
    Pa si vi mislite eto! A Kae sa svojim traktatom o govancetu ni ne sluti koje je duboke misli dotaknula!

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moram dat maloj da procita Tizianin post. Mozda prestane dojit po noci jerbo pelene je davno ostavila.

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    U jednom hrvatskom gradu postoji pedijatrica koja je mene oko drugog djetetovog rodjendana uvjeravala da se dijete nece skinuti iz pelene dok god doji i to zato jer se ono spremno odvojiti od govanceta i s ljubavlju ga mami servirati u tutici tek kad nicim vise nije vezano s majkom.
    Ne znam koji dio ove rečenice mi je sumanutiji!

  28. #28
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    žalosno, žalosno.
    osobe koje bi trebale raspolagati točnim informacijama o dojenju izvaljuju ovakve gluposti.

  29. #29
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne postoje nikakve studije o stetnosti dojenja. Ja ne znam tko je toj doktorici dao dozvolu za rad. SZO i uncef preporucaju dojenje prve 2 godine i duze ako mama i dijete to zele. MIslim da dojenjem samo cinite najbolje za svoje dijete. Ako ne zeli jesti, a zeli biti na prsima, super! Niti ce dehidrirati, niti ostati gladan, sto bi se sigurno dogodilo da nije na dojci.
    Sad cu biti malo bezobrazna, ali, mozda doticna lijecnica nije dovoljno dugo, ili uopce bila dojena, pa joj je to ostavilo emocionalne traume, pa se radi toga tako ponijela

  30. #30
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Potpisujem! Isto bih zeljela napomenuti da je Svedska zemlja sa u kojoj je produzeno dojenje ne samo normalno, nego i jako cesta pojava. A kad smo kod svedjana, njihove kulture, ekonomske stuacije, ljepote, zdravlja, pameti, mozemo se samo zapitati, je li dojenje imalo ikakvog udjela u svemu tome?


    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A logike! Ono do godine dana ne ostavlja posljedice, a čim prođe rođendan, posljedice su cijeloživotne. Osoba koja je to rekla trebala bi se zapitati o svom mozgu.

    Dok god je i tebi i bebi dojenje dobro, samo doji. Nekad se mora prekinuti radi maminog posla, nekad bolesti, nekad beba više neće, nekad mama više ne može, sve su to dobri razlozi za prestanak dojenja, ali razlog da je dojenje "bolesno" nije nikakav razlog da se prekine.

    Ako te jako smetaju ružni komentari riješiš problem tako da nikome ne govoriš da dojiš. Ako dijete uhvati majicu, kažeš da mu je ostala navika. Tako sam ja.
    Imam već veliku djecu i ne vidim da imaju ikakve posljedice dojenja, samostalni su, sigurni u sebe, zdravi, pametni, a kad se već hvalim i lijepi.

    Samo ti doji. I znanstveno je dokazano da je do dvije godine dojenje zdravo za bebu, a možda i dulje. A za grudi mamine isto nema posljedica, a da i ima ima push-up

  31. #31
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    To nikad nisam kuzila sa velikim cicama i puno mlijeka. Mislim da je puno teze dojiti sa velikim prsima. Barem je meni tako. Treba tu ciku staviti u usta

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Moran se prestati cuditi ovakvim stvarima, jer cu poludit! Pa ja svaki dan cujem ili procitam nesto negativno o dojenju da je to postalo nenormalno! Srecom, na mene ima kontra efekt, pa me samo tjera naprijed da Sta duze dojim!
    A da ne govorim koliko sam okruzena ljudima Koji mi kazu: Ah lako tebi dojit,ti imas velike grudi pa ti stane puno mlijeka!"
    Ono,wtf????!!!

  32. #32
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ovisnik je o dojenju, naravno da je, ako mu je to hrana i utjeha, svakodnevna (zdrava) navika, što ne bi bio?Što se tiče onog dijela doktora koji se meću u sve i svašta iako uopće nisu u sve upućeni, trebalo bi im nekako posvijestiti da su davno, i to jako davno,prošla vremena kad su liječnik, svećenik i učitelj bili jedini pismeni u selu pa su mogli seljacima prodati ama baš svaku pamet, i što jest i što nije istina.
    potpisujem! Mene je strah i pomisliti što bi bilo s našim dojenjem da nije bilo Rode! Srećom imamo pedicu koja apsolutno podržava dojenje, i to produženo! Ali sam zato bila iznenađena neznanjem i izjavama patronažne, ne znam dal je uopće svjesna koliku odgovornost ima i koliko utjecaja može imati na mlade mame. Zato kažem, hvala Bogu internetu i Rodi!

  33. #33
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Zivila Roda!!!

  34. #34
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ona je očito ovisna da priča gluposti. Da nije to naša pedijatrica? Moja je nama rekla da će očito biti mamina maza jer sam ga uzela u naručje i tješila kad je imao 3 mj. i neutješno plakao kod nje, stalno navija da ga hranim adaptiranim. A i ja bome mislim da se izdajam koliko god dugo bude bilo mlijeka i potrošač bude zainteresiran.

  35. #35
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    ajme, ajme, ajme....
    fala Bogu da je samo na zamjeni
    a okolinu sam srezala u korjenu, još sa D.
    i baš namjerno mu dam da doji kad krenu komentari tipa "pa ti si već velik, šta će tebi cica..."
    i pomalo egzibicionistički ju izbacujem baš za inat

  36. #36
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Vec sam negdje napisala da mi je ginekologica rekla da ce mi mali bit drogeras jer je dojio sa 15 mjeseci. Njega sam dojila do 2 godine i ja sam ga odbila jer smo zeljeli ici na drugo dijete. Drugi ima 14 mjeseci i isto ne pokazuje gubitak interesa. Cula sam od hrpe ljudi te neke negativne komentare tipa da ce biti psihicki poremeceni, da ce biti vezani za mamu i slicno. Stariji bas i nije nesto bio asocijalan i nezainteresiran za igru dok je dojio, dapace, primjetila sam da je prestankom dojenja (na koji on nije bio spreman) nekako postao povuceniji, zatvoreniji i puno mi se vise drzao "skuta" nego dok je dojio.
    Znam dvoje odraslih ljudi koje su mame dojile 3 i 4 godine i cine mi se bas ok, otvoreni, optimisticni, drustveni....

  37. #37
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    gledajte skupa :D
    da, stavi nju na sisu a ti gledaj film

    ja ne znam, moja srednja je dojila do 4,5 godine i socijalizirana je u toj mjeri da se zapricava sa svim ljudima iz kvarta, nemrem s njom nikam ici jer izgubi po sat vremena na cakulanje

    najstariji je dojio do 3, a on je sramezljiv, mozda sam ga trebala duze dojiti da bude normalan

    ja bi za takve izjave napravila znanstveno istrazivanje koliko ti ljudi doista imaju mozga u glavi. suludo mi je skroz da skolovana osoba moze izjaviti takvu nebulozu

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Nije me dirnulo ali mi je ipak bilo jako ružno čuti kad sam bila na pregledu grudi ove godine "skidajte to" kad sam napomenula da još dojimo a maleni će 2 godine. Uslijedio je traktat o psihološkim posljedicama dojenja muškog djeteta, blat, truć ... ali naziv "to" za dijete me zablenuo.

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    da, stavi nju na sisu a ti gledaj film
    Moš mislit što bi tad cicala!


  40. #40
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    starija je dojila pune tri godine, zadnji podoj je bio na treci rodjendan,
    sama je prestala.
    valjda joj se dogodio onaj klik u glavi koji se dogadja kod lijecenih ovisnika

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Drage moje, uživajte u dojenju koliko god dijete hoće i da vama se stvara prevelik pristisak.... ne slušajte druge....

  42. #42
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Moj ima 14mj,isto gura ruku i vice njamm,njammm! Sreca pa uza obitelj to gleda sa pozitivom! Fakat je friki ta pedica,al priznam da na prvu citajuci post, sam izbuljila oci i u glavi proslo aaa pa i mi dojimo! Sreca da je na zamjeni i da bu brzo bye,bye

  43. #43
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozete li mi poslati na pp imena tih doktorica? ne bi im nista radili LOL ali bi im poslali poziv na nasu mlijecnu konferenciju sa svim dojecim materijalima
    (mislim, saljemo i inace, ali bi se oko tvrdih oraha trebali posebno i potruditi)

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Moš mislit što bi tad cicala!

    sta inace radis kad cica? ja nisam nis drugo radila nego zujala u telku...ak smo bili doma

  45. #45
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    sta inace radis kad cica? ja nisam nis drugo radila nego zujala u telku...ak smo bili doma
    Ništa. Gledam nju.
    TV ne gledam dok je ona budna.

  46. #46
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    mozete li mi poslati na pp imena tih doktorica? ne bi im nista radili LOL ali bi im poslali poziv na nasu mlijecnu konferenciju sa svim dojecim materijalima
    (mislim, saljemo i inace, ali bi se oko tvrdih oraha trebali posebno i potruditi)
    Poslala.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku

    ja ne znam, moja srednja je dojila do 4,5 godine i socijalizirana je u toj mjeri da se zapricava sa svim ljudima iz kvarta, nemrem s njom nikam ici jer izgubi po sat vremena na cakulanje
    potvrđujem točnost napisanog:susjeda:

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    mozete li mi poslati na pp imena tih doktorica? ne bi im nista radili LOL ali bi im poslali poziv na nasu mlijecnu konferenciju sa svim dojecim materijalima
    (mislim, saljemo i inace, ali bi se oko tvrdih oraha trebali posebno i potruditi)


    meni se setra kod ginica zgrazavala i govorila koliko mi je tijelo u hormonalnom disbalansu i da to nije normalno za tijelo.

    neupuceni su mislili da dijete od 1-2-3g visi non stop na sisi i ne jede nista drugo.
    koliko sam takvih komentara pak cula, i od pedagoga, med. djelatnika, da sam radila listu cijela RMK ti ne bi bila dovoljna :D

  49. #49
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa. Gledam nju.
    TV ne gledam dok je ona budna.
    moja starija je mogla sisati dok sam ja bilo sta radila.
    provodila sam sate online i pregledala brdo serija.
    mladja mi ne dopusta ni da imam mobitel njoj iza ledja.
    iako ga ne vidi, ko da osjeti cim se fokusiram na nesto drugo.
    ne mogu ni fejzbuciti dok dojim.

    ok, i njeni podoji ne traju duze od 5min.
    pa i ja zujim, gledam u nju, strop (ovisno o pozi).
    po noci grizem nokte.
    toga sam svjesna tek kad se ujutro probudim i vidim prste
    Posljednje uređivanje od leonisa : 19.04.2013. at 10:03

  50. #50
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije me dirnulo ali mi je ipak bilo jako ružno čuti kad sam bila na pregledu grudi ove godine "skidajte to" kad sam napomenula da još dojimo a maleni će 2 godine. Uslijedio je traktat o psihološkim posljedicama dojenja muškog djeteta, blat, truć ... ali naziv "to" za dijete me zablenuo.
    Nisam psiholog, tako da ne znam o psihickim poremecajima vezanim uz dojenje, ali, kad hodam ulicom, pa mi neka seljacina dobaci nesto tipa: vidi sise! aaaa! mislim, tesko mi je zamisliti da je taj ikada bio dojen, jer mu ona primarna zelja za zanskim prsima nikad nije zadovoljena ocito. Jako mi je tesko povjerovati da bi se ikad osoba koja je bila dojena ponasala tako. Mozda zato sto ljudi koji su bili dojeni zenske grudi povezuju sa hranom, toplinom, utijehom i ljubavi. Intimom...
    Bilo bi zanimljivo kad bi netko napravio kakvo istrazivanje vezano uz to....

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •