Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 64 od 64

Tema: Dojenje preko godine dana bolesno?

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni stvarno nije jasno di vi nalazite sve te ljude, ja imam osjećaj da ovi doktori podržavaju dojenje do škole valjda-od ginekologa pa do školske..sve neki prodojeći. Nikad nisam čula nešto takvo kao što vi pričate (osim kad sam s malim bila u bolnici, imao je 10 mjeseci i sestra je rekla da je prevelik za dojenje, na što sam je ja odhebala stručno)

  2. #52
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Poslala.

    hvala

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    priznati da sam u drugom životu, a to je onaj dio života prije stavljanja mališana na siku, bila jedna od onih koja je bila za dojenje, ali do neke razumne granice (čitaj godinu dana) jer sam bila mlada, zelena i u nikakvom kontaktu s ikim tko je dugo dojio dijete ili ga trenutno doji.
    onda je došao blaženi trenutak i sad ne mogu zamisliti da ga ne dojim do daljnjega, iako je Roda super, moram reći da ona nije odigrala presudnu ulogu, tj. ikakvu ulogu u mojoj odluci da dojim dok ide. nekako sam si zabrijala u glavi da ću dojiti dok on ne odluči da je prerastao sisanje :D sad je mali sisofil i neka je, prava je mala maza, kad vidi siku široko otvori usta, namjesti ručice i sprema se za hvat. u majicu je počeo zavirivati s nepunih osam mjeseci, prvo meni, a zatim svima okolo
    sad sam mišljenja da djeca sama odluče kad im je dosta jer su oni jednostavno pametniji i mudriji od nas i ne zamaraju se što osobe oko njih govore.
    jedina osoba koja se možda pridonijela mom 'opsjednutom' dojenju je svekrva koja je ljubomorna baba koja svoju djecu nije dojila i valjda je htjela da mali ne bude toliko vezan za mene, i doslovno i metaforički, pa je prvih mjesec dana njegovog života samo mljela kako je on gladan i da mu dam adaptirano.. mislim da je sada sa svakom riječi adaptirano dodala jedan mjesec više dojenja hvala joj na tome

    cure svaka čast na 'produženom' dojenju! prije nisam to shvaćala, ali sada shvaćam i svakome pričam kako je to divan osjećaj.

  4. #54
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Jao, meni je isto svekrva jedina koja zvoca o dojenju, i to od prvog dana. Kako ona MM nije dojila nego 2-3 mjeseca, da nije poludila da je netko navlaci okolo... Tako da sam od pocetka znala da ce imati misljenje kad nastavimo dojiti. Par puta je pokusala s pitanjima da do kada ja mislim njega tako..? Samo sam je ignorirala i okrenula pricu jer mi se ne da raspravljati.
    Srecom, nisam imala negativnih komentara, srecom se druzim s normalnim ljudima, a kako ih vecina ni nema djecu rijetko i dodjemo na tu temu.
    Jedini komentar sam imala ovo ljeto kad sam sjela s jednom frendicom na pice i nakon jednog piva rekla da ne smijem vise jer dojim (M je tada imao 10 mjeseci), a ova pocela kako to nije zdravo za psihu djeteta, a POSEBNO za musku djecu, da je ona svoju curu par mjeseci dojila...
    Jedini "glupast" komentar od strane medicinskog osoblja smo dozivjeli prije nekoliko mjeseci u bolnici kad je imao visoku temperaturu, zavrsio na infuziji i sestri se svakih par sati morao podnositi izvjestaj koliko je caja popio. Kako je stalno visio na meni, ja se nisam uzrujavala sto mlo pije na sto je ona rekla da ga moram forsirati jer mlijeko nije tekucina vec hrana
    Pedijatrici nista ne govorimo, niti je pitala. Nakon sto je izjavila da smo joj mi prvi i jedini necjepise, vjerojatno bi nas nakon ovog proglasila ludima

  5. #55
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Zaboravila sam napisati da me za te ljude zapravo boli briga, najvise mi smeta kad MM tu i tamo kaze da bih trebala prestati, potaknut komentrima njegove mame, neke rodbine i prijatelja.
    Na srecu, djeca svih prijatelja su dojila dugo, skoro do 2 god, isto tako i mali od njegovog brata, tako da me je do sada stvarno podrzavao, ali je povukao neku psiholosku granicu na max 2 god i kako se taj datum blizi malo me poceo zivcirati...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    73

    Početno

    Evo moje muško djete je dojilo skoro tri godine i sve je u redu sa njegovim psihičkim zdrvljem (za sad ) Ja bi dolazila s posla, njih dvoje bi me dočekalo na vratima, djevojčica bi vikala ."mama što si mi donijela?" a dječak :"ciceeee!!!!" i pružao obje ruke dok se ne bi ugnjezdio u mom zagrljaju.
    Jedna doktorica mi je jednom komentirala da je to malo previše, ali sam se pravila da je ne čujem. MM je rekao da će mi za one novce koje smo uštedili na mlijeku, kupiti nove sise. (još nije) A okolina je već shvatila da me boli brig za njihovo mišljenje i da ja znam najbolje. Hahahaha!!!
    Posljednje uređivanje od maja33 : 28.04.2013. at 12:34

  7. #57
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Dr. bih odnijela sve moguće materijale o dojenju.

    Ja zbilja nisam naišla na negativne komentare ili ih ja tako ne doživljavam, nego kao posljedicu neinformiranosti.
    Možda mi se nitko ne usudi zucnuti jer me poznaju, a oni koji me ne znaju čim bi krenuli na moj pogled bi se zaustavili.

    Ne treba se zamarati. A glede ovisnosti i vezanosti pa neće mi dijete biti o komšiji ovisno, naravno da će biti na mene.

  8. #58
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    A glede ovisnosti i vezanosti pa neće mi dijete biti o komšiji ovisno, naravno da će biti na mene.
    Slazem se. Neki dan vodim malog u jaslice i nije se dao iz narucja, a kad ga MM vodi ide bez problema. Govori teta na to: ja ne znam sto se s tom djecom, sva redom vezana za mamu. A mislim se, nego za koga ce bit u toj dobi...

  9. #59
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ja bi dolazila s posla, njih dvoje bi me dočekalo na vratima, djevojčica bi vikala ."mama što si mi donijela?" a dječak :"ciceeee!!!!"
    a moj 2-godišnjak koji itekako doji, kad se vratim s posla vrišti "ĆEVAPIIIII" i očajan je kad u vrećici nađe samo kruh.
    pa sad, ja ne znam o čemu je on zapravo ovisan, prije će bit o ćevapima.

  10. #60
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i da, zaboravila sam reć, ne nosi više pelene.

  11. #61
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam cula od par navrata od muskog roda da je nenormalno i bolesno kad ti dijete samo došeta do sise...
    u prevodu: to bi bilo to cim prohoda...

  12. #62
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    a moj 2-godišnjak koji itekako doji, kad se vratim s posla vrišti "ĆEVAPIIIII" i očajan je kad u vrećici nađe samo kruh.
    pa sad, ja ne znam o čemu je on zapravo ovisan, prije će bit o ćevapima.

  13. #63
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam cula od par navrata od muskog roda da je nenormalno i bolesno kad ti dijete samo došeta do sise...
    u prevodu: to bi bilo to cim prohoda...
    nda, to je rezervirano samo za tate

  14. #64
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Moj sin je dojio samo 7.5 mj jer sam ja bila glupa i ne informirana i pala pod utjecaj okoline gdje su mi svi govorili da mu moram dati adaptirano jer mu je moje mlijeko preslabo pa zato puno plače. Kćer je sikila 23 mjeseca, prvih 9 mjeseci nije ništa drugo ni okusila. Isto su mi prigovarali da je to predugu, ali se nisam dala.
    Danas mi sin ima 7 godina, otvoren je i voli društvo, a kćer 3.5 godine i jednako je otvorena i voli društvo tako da stvarno mislim da za sada niti jedno nema nekih trauma od dojenja.Doduše, kćer mi je prava mala umiljata mazica koja stalno pokazuje i izjavljuje ljubav, a sin je jako škrt u pokazivanju osjećaja. Po tome je on zakinut sa prekratkim dojenjem.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •