Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Prvi bicikl

  1. #1
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno Prvi bicikl

    Uskoro će naš bebač imati 3 godine i planiramo mu pokloniti bicikl za rođendan.

    E sada...kako se uopće ne kužim u kupnju istih...molim Vas za savjet.

    Koji kupiti, gdje, na što obratiti pažnju?

    Molim preporuke, cijene (kako se kreću uopće)

    Neki dan mi dođe mama: e vidjela sam super bicikl, košta 1400kn i ja bih mu kupila na rate, imat' će ga do 10.-te godine?!?!?! Je da, kakav je to bicikl koji može voziti trogodišnjak i desetogodišnjak.

    A i ta cifra mi je toooo much!

    Njegova je želja: "onaj mali cuveni"

    Hvala!
    Posljednje uređivanje od mašnica : 18.04.2013. at 02:03

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kotače 16 i pomoćne kotače. Ima u Metrou sasvim dobra cijena. Oko 500 kuna. Hanker-Smart, ovako nekakav
    http://www.jeftinije.hr/sport/bicikl...6_-_CX0020411E

    Pa ćete za 2-3 godine ići na veći. Bar je ovakvo moje iskustvo.

  3. #3
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi isto razmišljamo o biciklu iako sad imamo likeabike i totalno mu je super... isto će sad 3 godine...
    ali me muči ovo - probali smo ga staviti na bicikl u dućanu i nema on snage okrenut pedale... pa mi se sve nekako čini da je još premali za to... i nisam uopće planirala bicikl sa pomoćnima jer vozi ovaj likeabike i ako na njemu može držat ravnotežu onda mi je glupo stavit mu sad pomoćne kotače...
    iskustva?

  4. #4
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    like a bike u nekoj varijanti, imaš drvene i metalne. savršeno za 3godišnjake, a poslije će provozati pravi bike bez pomoćnih kao od šale. moje cure su ih rabile do cca 5 godine, čak smo išli do vrtića s njima jer su lagani i okretni, nema one muke kako preko ceste i sl
    Posljednje uređivanje od maxi : 18.04.2013. at 09:39

  5. #5
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I ja glasam za like a bike.
    A ako se ipak odlučite za biciklu ja bi krenila s 12''. Mislim da je važno (čak i kada su pomoćna kola u igri) da dijete može nogama taknuti pod kada sjedi na bicikli.

  6. #6
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    I ja glasam za like a bike.
    A ako se ipak odlučite za biciklu ja bi krenila s 12''. Mislim da je važno (čak i kada su pomoćna kola u igri) da dijete može nogama taknuti pod kada sjedi na bicikli.
    Podpis na ovo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    mi isto razmišljamo o biciklu iako sad imamo likeabike i totalno mu je super... isto će sad 3 godine...
    ali me muči ovo - probali smo ga staviti na bicikl u dućanu i nema on snage okrenut pedale... pa mi se sve nekako čini da je još premali za to... i nisam uopće planirala bicikl sa pomoćnima jer vozi ovaj likeabike i ako na njemu može držat ravnotežu onda mi je glupo stavit mu sad pomoćne kotače...
    iskustva?
    Moja starija cura je prvi 12" bicikl dobila s 3,5 godine, prije je imala tricikl, like-a-bike nikad nismo imali. Isto joj je bilo teško okretati pedale u početku, brzo je to svladala ali baš nije imala interes za bicikl. Mala cura će uskoro imati 3 i isto joj baš ne ide. Čini mi se da s pomoćnim kotačima bicikl puno sporije ide.

    Taj bicikl je marke giant, sad sam vidjela da košta 950 kn i po mom mišljenju je preskup. Starijoj kćeri je služio da uopće nauči voziti bicikl s pedalama, ali ga nije puno koristila jer je bicikl kod bake gdje je dvorište, kod nas ga nema gdje voziti jer smo u zgradi. Možda da kupite rabljeni ili posudite jer 12" bicikl se kratko vrijeme koristi i brzo preraste, a poslije mu kupite pravi 16". Ono što se meni ni najmanje ne sviđa na tom biciklu je da su kočnice ručne, a dijete te dobi ima premale ručice da bi moglo dohvati kočnicu i zakočiti. Tak da su kočnice bile beskorisne.

    Cura ima sad 5,5 god. i vozi 15 godina stari Rogov 16" bicikl bez pomoćnih kotača koji je puno bolji od ovog turbo skupog jer ga puno lakše vozi i može kočiti nogom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •