Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 121 od 121

Tema: odbijanje cijepljena i sanitarna inspekcija

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj macaklinka? prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jednog ozbiljnog članka na temu necijepljenja http://www.iflscience.com/health-and...are-being-lied

    A što se tiče prava izbora rekla bih da to pravo postoji, jer naime nitko se ne cijepi nasilno i protiv svoje volje odnosno volje roditelja.

    Kazna mi je ok, jer djeca koja koja nisu cijepljena umanjuju tzv. "imunitet krda" čime utječu i na zdravlje druge djece (i odraslih osoba). Kao što odluka drugih roditelja da cijepe svoju djecu čuva vašu necijepljenu djecu, tako i vaša odluka da ne cijepite svoje dijete utječe na druge. Tako da nije riječ o odluci koja se tiče *isključivo* zdravlja vašeg djeteta.Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
    Potpisujem

  2. #102
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bi da je moguce poslala ove zadnje postove R_aname toj sutkinji koja joj je jos skinula ionako smijesnu kaznu za ugrozavanje zdravlja djeteta da vidi kakvo ponasanje svojim odlukama potice. A i CZSS bi mogao se malo bolje raspitati o stavovima takvih roditelja koji negiraju da postoji bjesnoca u pasa a cjepiva protiv tetanusa se boje vise od samog tetanusa...

  3. #103
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim administratore da se ograde od netočnih tvrdnji koje iznosi ivana zg, jer ovo je edukativni forum.
    Ja bih te molila da znanstvenim i argumentiranim dokazima ovdje potvrdiš suprotno od onog što ja tvrdim. Ja sam rekla da takvih istraživanja nema-praćenja cijepljene populacije od rođenja do smrti ti i svi ostali možete mi slobodno takve dokaze ovdje predstaviti ja stvarno ne bih imala ništa protiv, dapače bila bih Vam zahvalna.

    Edukativan forum što ovdje pišu samo ljudi medicinske struke a ne roditelji koji se zalažu za slobodu izbora?

    I drugo molim te prestani više zazivati administratore na svakoj temi na kojoj se drugi ne slažu s tvojim mišljenjem, ako nećeš argumentirano raspravljati nemoj ni izazivati stalno neke svađe.

    Najlakše je reći na sva moja pitanja mujice kako mi nema pomoći, po tome nitko od vas nije drugčiji od mene jer iznosi samo svoje stavove a dokaza ja nigdje ne vidim?
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 13.05.2014. at 00:10

  4. #104
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    A ovo je stav Udruge koja se bori za pravo izbora roditelja (općenito) na umjetnu oplodnju (gdje isto medicinska struka nije bila suglasna kao ni po pitanju cjepiva), abortus, prirodan porod, dojenje, za istospolne brakove itd. ne vidim ako je samo sloboda izbora u pitanju po čemu je pravo izbora roditelja da cijepe ili ne cijepe drugačije kada je Vaša udruga u pitanju?

    Po mnogim drugim pitanjima za koje se zalažete ne slažete se svi u udruzi pa opet takve inicijative podržavate, zašto sloboda izbora kod cijepljenja nije jedna od njih nije li to malo licemjerno?.

    Ako netko ima stav onda je on za ili protiv i ne može nikako biti neutralan kako tvrdite u daljnjem tekst, jer to onda nije stav već status quo a to je daleko od prava na informirani i slobodan izbor!

    Danas je, na inicijativu Ureda pravobraniteljice za djecu, održana rasprava o cijepljenju na kojoj je i Roda sudjelovala. U prepunoj dvorani Male kuće dječjih prava u Teslinoj 10 nije bilo praznog mjesta, a zbog veličine dvorane broj sudionica i sudionika bio je izrazito ograničen.U raspravi su sudjelovali/e predstavnici/e: svih pravobraniteljstava, ministarstava, različitih javnozdravstvenih ustanova, predstavnici HZJZ, Hrvatskoga pedijatrijskoga društva, zastupnika RH pred Europskim sudom za ljudska prava, liječnici školske medicije, liječnici neonatolozi, predstavnici udruga oboljelih (poput Hepatosa i drugih), te nažalost te svega nekoliko predstavnica/ka roditelja koji odbijaju rutinsko cijepljenje djece. Roda o temi obaveznog cijepljenja nema jedinstven stav unutar udruge, te smo, može se reći, neutralna strana.
    Uz pohvalu što je ovakav skup organiziran i što su se na istom mjestu našle u uvažavajućem razgovoru i argumentaciji, možda po prvi put na ovu temu, dvije suprotstavljene opcije po pitanju zakonske obaveze cijepljenja, nadamo se da je ovo tek prva u nizu skorih rasprava o temi suodlučivanja roditelja i informiranja roditelja o cijepljenju, te da će na budućim takvim raspravama "omjer snaga" biti ravnopravniji i da će roditelji i zagovaratelji prava na informirani izbor imati priliku svoje argumente izložiti jednako ravnopravno predstavnicima druge strane. http://www.roda.hr/article/read/rasprava-o-cijepljenju

  5. #105
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj R_anama prvotno napisa Vidi poruku
    bjesnoća domaćih pasa je izmišljena bolest. da mi je samo vidjeti jednu životinju koja je zatvorena u kavezu kakve imaju u karanteni i da ne pokazuje "znakove bjesnila". opće je poznata stvar da psi imaju povremeno problema sa crijevima i da im za to trebaju ili kosti ili trava i da se svi znakovi bjesnila time rješavaju.

    da se bojim da će mi dijete pasti ili se ogrebati i dobiti tetanus, sigurno bi ga cijepila. više se bojim cjepiva nego posljedica ogrebotina


    ima jedna lijepa Einstein-ova izreka
    u kojoj se spominje svemir

  6. #106
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih te molila da znanstvenim i argumentiranim dokazima ovdje potvrdiš suprotno od onog što ja tvrdim.
    ivana, a možeš li ti potkrijepti svoje tvrdnje znanstvenim i argumentiranim dokazima? ja ih nigdje nisam vidjela. a s druge strane, mujica i još neki drugi forumaši su na xy tema linkali studije i koristili autentične znanstvane podatke za razliku od tvojih dnevno.hr nepotpisanih članaka i nekih intervjua koji također sadrže samo osobna mišljenja bez podloge u istraživanjima.

    nastupaš jako agresivno, a argumenti su ti na razini rekla-kazala. i ne znam kakve veze imaju one druge teme kojima se roda bavi s cijepljenjem. a to što medicinska struka nije suglasna po pitanju POTPOMOGNUTE oplodnje je stvar ideologije, a ne dobrobiti građanstva, a ideologiji mjesta nema u znanosti (samo to neki nikako da shvate). i stručnjaci koji se njome bave itekako jesu suglasni.

    btw, gdje je neka vulgaris tema o cijepljenju - imam pitanje za nekog tko se kuži u to.
    Posljednje uređivanje od frka : 13.05.2014. at 08:26

  7. #107
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Najlakše je reći na sva moja pitanja mujice kako mi nema pomoći, po tome nitko od vas nije drugčiji od mene jer iznosi samo svoje stavove a dokaza ja nigdje ne vidim?
    Promjena dioptrije možda pomogne

  8. #108
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih te molila da znanstvenim i argumentiranim dokazima ovdje potvrdiš suprotno od onog što ja tvrdim. Ja sam rekla da takvih istraživanja nema-praćenja cijepljene populacije od rođenja do smrti ti i svi ostali možete mi slobodno takve dokaze ovdje predstaviti ja stvarno ne bih imala ništa protiv, dapače bila bih Vam zahvalna.

    Edukativan forum što ovdje pišu samo ljudi medicinske struke a ne roditelji koji se zalažu za slobodu izbora?



    Najlakše je reći na sva moja pitanja mujice kako mi nema pomoći, po tome nitko od vas nije drugčiji od mene jer iznosi samo svoje stavove a dokaza ja nigdje ne vidim?

    Ivana jako je lijepo sto si ti nasla izvore informiranja koji podupiru tvoje svjetonazore, ali problem je da bilo sto da ti se kaze i linka kao dokaz ti smatras da je ta studije produkt nekog lobija.
    optuzujes dr. Richtera i dr. Kaica jer ne vode vodu na tvoj mlin, ali nadam se da ti dr. Richter nikad nece zatrebati kao ni meni, ali po svim komentarima ljudi kojim je trebao ispada da je covjek jako strucan, jako uljudan i pristojan. valjda mu je mana sto ne trpi gluposti.
    i odakle ti pravo da prvo tvrdis da svako ko cijepi dobije 1300 kn bez ikakvih dokaza? koliko je meni poznato za ovakav pisanja mozes biti i tuzena za klevetu.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    1300 kuna je naravno nebulozna cifra, ali da se ukine obavezno cijepljenje pedijatre bi svakako trebalo plaćati da cijepe (a onda bi protivnicima cijepljenja to bio krunski dokaz postojanja zlog farmaceutskodoktorskog lobija)

  10. #110
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    9. Ne postoji niti jedno istraživanje niti znanstveni rad koji prati čovijeka od prvog cijepljenja do smrti...znači kakve sve bolesti dobiva tokom života,...itd. Niti jedan..i kako netko onda može govoriti o nus-pojavama i učinkovitosti cijepljenja na ljudski život?!
    Evo, npr. članku kojeg sam linkala spominje se ovo istraživanje http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10559545 koje je pronašlo dokaze da je upravo cijepljenje protiv ospica u 19. stoljeću imalo značajan utjecaj na porast populacije u Europi. .

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Problem je ako moje dijete razvije neku auto-imunu bolest nakon cijepljenja, ja ću uvijek misliti da je zbog cjepiva i mrzit ću cijeli sustav zbog toga. Možda cjepivo i neće biti uzrok ali zbog kredibiliteta sustava roditeljima se treba ostaviti mogućnost odabira.

    Inače nažalost imam slučaj u obitelji s rakom, i nakon godina istraživanja što liječi a što ne liječi formirao sam negativno mišljenje o medicini odnosno pharma-kartelima. Ono što mi izrazito smeta je nepostojanje prava na informaciju u praksi. Ako ja obolim od nečega prvo želim od doktora statistiku koje su šanse da mene neki lijek izliječi (vrlo jednostavno) i da se meni ostavi mogućnost odabira čime ću se liječiti i to platiti ako treba.
    Naravno od ovoga nema ništa u stvarnosti, oboljeli su kao zamorci koji ništa ne trebaju znati i nikakve odluke donositi. Ako kokain ima 1% veće šanse od kemoterapije ja bi odmah na terapiju najtežim drogama jer se radi o mojem životu. Da ne spominjem marihuanu koja je nakon stoljeća primjene baš u medicini igrom slučaja - zabranjena ! Pa onda jadni pacijenti po forumima moljakaju tko proizvodi Simpson ulje. Prejadno i presmiješno da nas je društvo na to kao građane degradiralo.

    Na kraju donosim zaključak da osim u slučaju prijeloma kostiju, ovom sustavu opće ne vjerujem, a zdravlje mi je prevažno da bih ga poklanjao nekome kome ne vjerujem. I točka. Pa neka se HZZO zapita zašto je tako.

  12. #112
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Oooo, ne vjeruješ ni da struja pokrene srce koje zastane?

    Ne vjeruješ da je u "epruveti" moguće stvoriti novo biće?

    Ne vjeruješ da se može zaustaviti krvarenje?

    Ne vjeruješ da postoji protuotrov protiv zmijskog otrova?

    Ne vjeruješ...našla bih ti bezbroj stvari koje medicina može, a koje služe da spase i produže život.

    Cijepljenje, vjerovali mu ljudi ili ne, omogućilo je da mnogo, mnogo djece prežive svoje rane godine i postanu odrasli.

    Ma, čemu pisati. ( http://bs.wikiquote.org/wiki/Albert_Einstein )
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 17.07.2014. at 17:04

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Ti relativiziraš stvari i preskačeš dio gdje je prostor za novac. Zaustavljanje krvarenja, elektrošok, zmijski protuotrov nisu stvari gdje se može zaraditi.
    Ali, tumori i autoimune bolesti i HIV su beskrajne krave muzare gdje naš bolnički sustav bezrezervno vjeruje WHO-u. Gašenje lokalnih laboratorija tipa "imunološki" je dio scenarija da ovisnost o međunarodnim kartelima bude potpuna (pod krinkom nezadovoljenja kriterija). Oni plaćaju znanstvene studije, plaćaju seminare liječnicima da propisuju "njihove" lijekove i više su nego zainteresirani da ima čim više "njihovih" pacijenata. Obrati dobro pozornost na zamjenicu: "njihovi" seminari i studije, "njihovi" lijekovi i ... najvažnije "njihovi" pacijenti. Čim više njih jer su pacijenti roba na tržištu. A to znači da nam ne treba lijek za HIV i tumore jer se za ove pacijente naplaćuje cca. u SAD-u 250.000$. I ti pacijenti se... neće izliječiti - to je sigurno.
    A cijepljenje, da nekima je pomoglo. Međutim to nije razlog npr. za 50 cijepljenja mladih amerikanaca prije srednje škole, a ako je moj život odluka je moja.

    da ponovim najvažnije:
    jadni pacijenti po forumima moljakaju tko proizvodi Simpson ulje jer NE VJERUJU sustavu kojeg sami plaćaju.
    Prejadno i presmiješno da nas je društvo na to kao građane degradiralo.
    Posljednje uređivanje od witman : 18.07.2014. at 15:57

  14. #114
    Su1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    100

    Početno

    Mislim da je cijepljenje manji problem od navika koje stvarate kod svoje djece.Svi imaju mobitele, klinci igraju igrice, sve se manje krecu. klinke predpubertet imaju guzice i bokove kao rodilje(vide se da samo sjede).Upravo los zivotni stil je triger za razvoj bolesti.Svaki dan mi na stol dode novi karcinom. vecina toga je ca probavnog trakta, na koji mozemo utjecati. S toga, apeliram sve roditelje umijesto da se prepucavate o cjepljenju i sto bi bilo kad bi bilo, obratite pozornost sto vam djeca konzumiraju. Ne grickalicama, sokovima iz plasticnih boca, gaziranom, przenoj hrani. Najcesci izgovor je:"pa sta ce mu biti ako malo uzme?" Ma sve se zbraja, i do 10.god nije to vise malo. Mi smo generacije koje same od sebe rade pacijente, zato farmaceutska ind raste, jer ima kome prodavati. I da , cijepljenje je pomoglo da se neke bolesti iskorjene. Niti jedno cjepivo, niti jedna tableta nije sigurna i bez nuspojava. Zasto djeci dajete analgetike za temperaturu ako i oni u iznimnim slucajevima mogu uzrokovati ac leukemiju sa smrtnim posljedicama, a sa dr starne ne zelite cijepiti?Po kojem principu birate od cega cete ih cuvati, za koju bolest cete preuzeti odgovornost , a za koju ne. Sto ako se necije dijete zarazi jer neto nije procjepio svoje, sto uje sa tim roditeljima, koga da oni tuze. To su vrlo kompleksne stvari i nije im mjesto na forumima. Dugo sam u zdravstvu , pa jos ne znam ni 10%, kako onda laici znaju? moze li mi netko reci da neka autoimuna bolest nije posljedica toga sto je majka prije trudnoce mozda i dugo prije pila, pusila, sto se nezdravo hrani..Sve je to stres za organizam, a sve mi smo se rodile sa svim svojim jajnim stanicama?!
    Naucite svoju djecu da zdravo zive svojim primjerom. Nazalost, mogli bi na prste nabrojati majke koje vjezbaju i djecu koja ne igraju igrice.

  15. #115
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    X

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Su1 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je cijepljenje manji problem od navika koje stvarate kod svoje djece.Svi imaju mobitele, klinci igraju igrice, sve se manje krecu. klinke predpubertet imaju guzice i bokove kao rodilje(vide se da samo sjede).Upravo los zivotni stil je triger za razvoj bolesti.Svaki dan mi na stol dode novi karcinom. vecina toga je ca probavnog trakta, na koji mozemo utjecati. S toga, apeliram sve roditelje umijesto da se prepucavate o cjepljenju i sto bi bilo kad bi bilo, obratite pozornost sto vam djeca konzumiraju. Ne grickalicama, sokovima iz plasticnih boca, gaziranom, przenoj hrani. Najcesci izgovor je:"pa sta ce mu biti ako malo uzme?" Ma sve se zbraja, i do 10.god nije to vise malo. Mi smo generacije koje same od sebe rade pacijente, zato farmaceutska ind raste, jer ima kome prodavati. I da , cijepljenje je pomoglo da se neke bolesti iskorjene. Niti jedno cjepivo, niti jedna tableta nije sigurna i bez nuspojava. Zasto djeci dajete analgetike za temperaturu ako i oni u iznimnim slucajevima mogu uzrokovati ac leukemiju sa smrtnim posljedicama, a sa dr starne ne zelite cijepiti?Po kojem principu birate od cega cete ih cuvati, za koju bolest cete preuzeti odgovornost , a za koju ne. Sto ako se necije dijete zarazi jer neto nije procjepio svoje, sto uje sa tim roditeljima, koga da oni tuze. To su vrlo kompleksne stvari i nije im mjesto na forumima. Dugo sam u zdravstvu , pa jos ne znam ni 10%, kako onda laici znaju? moze li mi netko reci da neka autoimuna bolest nije posljedica toga sto je majka prije trudnoce mozda i dugo prije pila, pusila, sto se nezdravo hrani..Sve je to stres za organizam, a sve mi smo se rodile sa svim svojim jajnim stanicama?!
    Naucite svoju djecu da zdravo zive svojim primjerom. Nazalost, mogli bi na prste nabrojati majke koje vjezbaju i djecu koja ne igraju igrice.
    Potpisujem.

  17. #117
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ono što je meni apsolutno apsurdno je što se velika većina roditelja uopće ne informira o sadržaju cjepiva i nuspojavama već to uzimaju kao zdravo za gotovo dok s druge strane drame u vezi antibiotika, ali se bome ni velika većina liječnika ne trudi roditelje adekvatno informirati o potrebama ii problemima necijepljenja, štoviše radi se o nečem sasvim normalnom. Osim naravno, ako odbiju ili zatraže detaljnije informacije-tada se s njima postupa kao s zločincima, redovito dobe jezikovu juhu od pedijatara , odlaze na razgovore epidemiolozima koji zastrašuju i centrima za socijalnu skrb gdje im se prijeti oduzimanjem skrbništa.

    Mi nismo cijepili dijete jer smo se prvo željeli informirati o koristima i rizicima ovakvog načina imunizacije. Do sada smo čuli samo koristi - o rizicima nitko ni riječ...osim činjenice da:

    - svaki lijek ima nuspojavu i ništa nije potpuno sigurno

    I

    meni najneprihvatljiviji - imunizaciju nikad ne treba gledati kao individualnu dobit već kao kolektivnu dobit jer se imunizacijom našeg dijeteta štiti i društvo u cjelini.

    Nema problema ako će to "društvo" odgovarati za eventualne negativne posljedice cijepljenja isto kao što ćemo mi, i ovako i onako, odgovarati za posljedice necijepljenja.

    Oprostite, ali ako mi na bočici vitamina piše što sadrži i koje su nuspojave INZISTIRAM da mi se detaljno i stručno objasni o sadržaju cjepiva i nuspojavama. Mi nismo odlučili necijepiti dijete nego smo odlučili tražiti odgovore koji, u našem sustavu, jako sporo dolaze do nas...dakle-pravo na informaciju danu od stručnih tijela da bi se mogla donijeti informirana i educirana odluka.

  18. #118
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    potpis nanimira

  19. #119
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Potpis nanimira!

  20. #120
    Su1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    100

    Početno

    Moram se složiti sa ovim postom. potpisujem jer vidim da mama razmislja i o ostalim ljekovima. nazalost, ima puno onih koji drame oko cjepiva, a daju vitamine kao bombone, traze antibiotik za svaku glupost(a vjerujte, takvih ima vise).Slazem se da treba traziti informaciju...ali opet naglasavam, glavni ubojica vam je na tanjuru!covjek uci cijeli zivot, a umre glup.

  21. #121
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Potpisujem i to!
    Mislim da je stvar u ravnotezi: prehrana, kretanje, medicina (prirodna i konvencionalna), odmor/spavanje, igra/istrazivanje, ljubav, sklad...
    I sve se nakuplja...dobro, ali i lose...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •