Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 62 od 62

Tema: Booby blues, iliti tuga radi prestanka dojenja

  1. #51
    Lidača avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    25

    Početno

    Yummy_mummy sve si tako lijepo rekla.

  2. #52
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Lidača prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy_mummy sve si tako lijepo rekla.
    Hvala xoxo

  3. #53
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    POzdrav, nakon 16 mjeseci dojenja, viska mlijeka, manjka mlijeka, bebe koja grize za vrijeme cicanja, njenog strajkanja, odlucila sam prestati, jer mi se sve vise cini da dojim na vlastiti, a ne na kcerin zahtijev.
    Nisam ocekivala da ce me sama ta cinjenica toliko rastuziti i potresti. Peru me hormoni, zelim biti opet trudna, roditi i dojiti, rasplacem se na sve zivo. Znam da ce me proci za par dana, kad hormoni sjednu na svoje mjesto. Ipak, odlucila sam otvoriti ovu temu u nadi ako je neka majka u slicnoj situaciji, da se malo tijesimo kroz ovaj period zivota.
    Evo i mene, placem cijeli dan. Ne znam koji vrag, jel me hormoni peru ili sto, al odlucila sam se prestat izdajat. Vec sam ovo prosla kad je odbila cicu, i prestala dojit po noci, al sam kao krenula s izdajanjem da produzim agoniju.
    Doslovno agoniju. Tko je prosao, kuzi me. Cura ima 11 mjeseci i ja sam vec rastrojena od izdajalice.

    Krenuli smo junacki nakon carskog, upala, masaze, ragade... na desnu nije ni doslo mlijeko (prvi dan su bile 2 broja razlike), jer sam imala tesku operaciju i dosta zlijezda je skinuto. Uvijek je bilo par kapi, ona bi ju uhvatila, par puta povukla i to je to.
    Na dolasku iz bolnice krenuo soor, rojazol i pakleni, pakleni bolovi. Kad vise nisam mogla, izdojila bi se.
    Funkcioniralo je do 6. mjeseca, kad je u potpunosti izbacila dnevne podoje. Nastavila sam nocu, mada je ona spavala ko top i nikad nije trazila, al ja bih bar 2 puta ponudila s 9,5mjeseci je i to stalo.
    Sad imam gnojnu upalu grla, vise ne mogu izdojiti preko 1,5-2 dcl i odlucila sam stati.
    Odlucila na rijecima, al i dalje pumpam. Jako mi je tesko, ni sama ne znam zasto, al sam gora nego poslije poroda...
    Dva-tri sata trosim na izdajanje, a mala vec skoro hoda, trazi paznju a ja pristekana na pumpu. Inace jede 3-4 obroka , ima apetit (osim kad su zubi u igri...).
    Imam griznju savjesti, uzasno se osjecam, al ni fizicki ni psihicki vise ne mogu. Osjecam se ko da ce svijet stati ako ona nema mog mlijeka....

  4. #54
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Vlatk@ neće svijet stati. Ja ne dojim 8 dana i svakim danom sve sam "normalnija" i sve je lakše i lakše. Izdajati 11mj je šta se mene tiče za svaku pohvalu. Teže je to od dojenja. Svaka ti čast.

    Da sebi olakšaš prekidaj postepeno i razmišljaj kako si učinila mnogo samim time što si ovoliko dugo ustrajala. Svaka čast još jednom. A hormonići će već jednom doći na svoje

  5. #55
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Hvala
    Jutros sam se malo izdojila, niti dcl, cisto da ne dode do upale. I opet plakala kad sam joj to dala. Vjerojatno sam i u pms-u pa me soraju hormoni... Cak je prije spavanja prihvatila ad, sto do sad nije, ko da zna...
    Ma zvucim pateticno, i da sam ovo citala prije trudnoce bi rekla da su piz....ije, ali bas mi je tesko... Malo mi je lakse kad vidim da nisam jedina koja bi odmah drugu bebu i dojenje, bas dojenje, i opet vidjet onaj blazeni izraz lica bebe na cici
    Posljednje uređivanje od Vlatk@ : 07.11.2014. at 16:05

  6. #56
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Vlatk@ prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala
    Jutros sam se malo izdojila, niti dcl, cisto da ne dode do upale. I opet plakala kad sam joj to dala. Vjerojatno sam i u pms-u pa me soraju hormoni... Cak je prije spavanja prihvatila ad, sto do sad nije, ko da zna...
    Ma zvucim pateticno, i da sam ovo citala prije trudnoce bi rekla da su piz....ije, ali bas mi je tesko... Malo mi je lakse kad vidim da nisam jedina koja bi odmah drugu bebu i dojenje, bas dojenje, i opet vidjet onaj blazeni izraz lica bebe na cici
    Sve mi je to poznato... Cim sam prestala s dojenjem uhvatila me zelja za novom bebom. Vec godinu dana patim od empty womb syndrome , and empty boobs )

  7. #57
    Lidača avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    25

    Početno

    Ja moram reći kako sam se iznenadila, kako su se prsa brzo smirila. Možda sam se 3-4 dana lagano izdajala, a onda više ne.
    Jučer sam nostalgično istisnula jednu kapljicu. Na šta je došlo od onolike sile mlijeka.
    Beba je na svu sreću bez većih stresova prihvatila situaciju, samo puno teže zaspiva, jako se muči, a toga prije nije bilo.
    A večeras je moj pilić prije spavanja uhvatio mamino rame sisati. Ali osim toga, emocionalno sam puno bolje nego prije.
    Šta ćemo, ide se dalje..

  8. #58
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Lidača prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram reći kako sam se iznenadila, kako su se prsa brzo smirila. Možda sam se 3-4 dana lagano izdajala, a onda više ne.
    Jučer sam nostalgično istisnula jednu kapljicu. Na šta je došlo od onolike sile mlijeka.
    Beba je na svu sreću bez većih stresova prihvatila situaciju, samo puno teže zaspiva, jako se muči, a toga prije nije bilo.
    A večeras je moj pilić prije spavanja uhvatio mamino rame sisati. Ali osim toga, emocionalno sam puno bolje nego prije.
    Šta ćemo, ide se dalje..
    Tuzno....
    Ja se jos izdajam, mislila sam da ce se u pol dana rijesit situacija, al ipak moram izdojit, bar 2x dnevno. Dam joj to da popije, dok pretacem ponasam se ko da lijevam sveto ulje
    Sad sam malo odmornija pa se dvoumim i racunam da ako pumpam svaka 2 satacu opet navuci mlijeko, a znam da sam preiscrpljena i da bi se pokajala... Crmizdravija sam nego nakon poroda... Stvarno sam mislila da ce biti lakse.

    A valjda ce biti...

  9. #59
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Izgleda da je nama došao kraj... Malac je za konkretno, a sisa mu je tek tolko, bez veze.
    Imam osjecaj da dojim na silu, njemu se ni neda al ja guram... Doji ujutro i prije spavanja.
    Veceras sam po prvi puta išla vidjeti što će biti ako mu nedam sisu, a on se lijepo okrene i ode spavat, ni trepnuo nije.

    To je valjda onda to? Mislim, drago mi je da necemo imati problema i da mu nece biti stres, al bas sam si tuzna nekako...

    Puca me osjecaj krivnje, htjela sam dojiti barem dvije godine, a ne mogu forsirat dijete, nije to onda uživanje u dojenju...

    Njah

  10. #60
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ni ujutro nije trazio cicu nego je vikao -njam njam, što znači idemo jesti doručak!

    Joj koja praznina u meni..

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bok drage moje, evo i mene u bobby bluesu
    prije dva dana bilo je zadnje cicanje prije spavanja , već neko vrijeme to je i bilo jedino dojenje u danu. i tako...to je to 18 i pol mjeseci staža. On nije ni trepnuo, malo smo se mazili i zaspao je, ali ja eto cmoljim već dva dana još imam i mengu pa valjda skup hormona. Uglavnom ne osjećam se najbolje, lagana anksioznost, suze, nervoza itd... Htjela sam podijeliti sa vama jer teško da će itko u mojoj okolini shvatiti što želim reći ( ponekad te bolje razumije potpuni stranac, nego najbliži ) Nadam se da će ovo stanje brzo proći, a do tad si pomažem homeopatijom - Bachove kapi. Uglavnom hvala vam što postoji ova tema jer o ovome se ne priča, a trebalo bi, kako bi se mi žene mogle pripremiti.. <3

  12. #62
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu, grlim, grlim Moja je na jedno tjedan-dva smanjila bila na 3-4 puta u danu i onda ju je opet nesto upiklo i sad me opet navlaci svako malo. A između je njam, njam.
    Pusa tebi!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •