Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Cega se bebe boje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno Cega se bebe boje

    Moja beba skoro 7mj se boji spustanja niz stepenice kad je u nasem narucju, ukljucenog fena, cetke za bebe i opcenito cesljanja te vrecica&zvuka koje one proizvode. To su sve neke svakodnevne stvari za koje se strah javio nedavno, stvarno me cudi....
    Cega se boje vase bebe?

  2. #2
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    boji se kihanja točnije - brizne u neutješan plač kad ja glasnije kihnem inače je kul

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    moja nova beba (7M) je kulerica, što mi je totalno neobično jer su joj brat i seka znali šiznuti na sve i svašta

    oboje su se bojali nepoznatih ljudi i neočekivanih zvukova

    ona se ne boji ničega, za sad

  4. #4
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Stariji se bojao suskanje vrecica, a mladi jos uvijek kad ga hocu polegnuti na leda na podne puzle i kad pogleda u strop! Nije se oduvijek bojao,sa nekih cca 5mj je poceo i dan danas se boji!

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj sad več ima 21 mj. a još uvijek se boji, od rođenja, svih mogučih aparata koji proizvode bilo kakav zvuk. Jedino se perilice suđa ne boji ali ju obilazi u širokom luku dok radi.

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    18 mjeseci. Ne boji se generalno ničega.
    Istina, kao mala beba je dva puta je zaplakala kad su naši frendovi, a njoj nepoznati, jedan velik ko medo,a drugi s bradom naglo ušli u stan... malo se stepe na neki nagli zvuk... ali nema straha.
    Bojala se usisavača... jer je glupa teta čistilica išla usisati njenu nogu... to smo riješili.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moji imaju faze. Kao mali su se bojali šuškanja vrećica i usisavača. Sad se boje (više srame) nepoznatih ljudi, ali ne svih.
    Dobrica se bojao mraka, sad je cool

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Prvi je dobivao fraze na sve igračke koje proizvode zvukove (osobito krave). Morali smo iz svega povaditi baterije da ih slučajno ne uključi.
    Srednja se bojala vode, kupali smo ju jednom tjedno, pranje kose - nemoguća misija. Još uvijek ne ljubi vodu nešto.
    Treći mrzi fen, a ni usisivač mu nije baš omiljen.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bube!! Naročito leteće. I još kada zuje. BUUUBAAAA!!

  10. #10
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    i ja se bojim letecih buba, muha, pcela

  11. #11
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Moj se boji kihanja, kašljanja i najlonskih vrećica. Prije je na to plakao, a sad nepovjerljivo gleda. Neki dan se rasplakao na usisavač, ali nosanje i usisavanje u isti tren je riješilo stvar.

  12. #12
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    moj se bojao također svega navedenoga sa nekih 7-9mj(usisavač, vrećice, kihanje), a zatim sad sve to isto obožava...sada se boji tuša kada mu ispirem kosu od šampona...uglavnom se sada ničeg ne boji...nemrem se sjetit....

  13. #13
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    marusha jel se beba oduvijek boji spuštanja niz stepenice?
    jel to za zabrinut se ?
    moja će sad 3 mjeseca i sva je bez daha kad ju nosim dole niz stepenice,kao da je u grču i kad dođemo do dna ..plač ili ti vrisak!!

  14. #14
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi imamo bojažljivka od kako se rodio. Ako netko imalo povisi ton, ispusti u moru zvukova neki, tada njemu neugodan, kad pas lovi svoj rep, kad netko jaukne jer ga sinko ugrize, kad nekog novog vidi u kući (vani rjeđe), kad baka stavi neko pokrivalo na glavu,...... - uglavnom popis je predugačak i dijete nam je prava mimozica.

  15. #15
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    moj se boji miksera, plače ko nezdrav, vrišti...sad sve mutim pjenjačom, odpadoše mi ruke

  16. #16
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Zaboravila sam više tko se čega bojao, pa ću ovako na hrpu:
    mikser, usisavač, fen, voda, more, autobusi, motori, ulazna vrata (ovog se jedino svi boje), bubamare, stari ljudi, pokrivala za glavu...
    Čini mi se da bi mogla nabrajati dp sutra

  17. #17
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    glasne igracke, one muzicke koje se pri tome i krecu :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    marusha jel se beba oduvijek boji spuštanja niz stepenice?
    jel to za zabrinut se ?
    moja će sad 3 mjeseca i sva je bez daha kad ju nosim dole niz stepenice,kao da je u grču i kad dođemo do dna ..plač ili ti vrisak!!
    To da se boji spustanja niz stepenice smo skuzili kad smo je poceli nosit u rukama a ne u jajetu jer je postala preteska. Dotada nismo imali nikakvih problema sa njome, a zivimo na drugom katu zgrade bez lifta. Evo sad je malo bolje, ja je mogu zabaviti I nekako joj paznju preusmjerit. I skuzila sam ako je okrenuta prema naprijed ju je manje strah medjutim ako gleda preko ramena unazad ukoci se cijela

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo i ja imam strah za prijaviti.
    Muha.
    Kad ona velika zujava muha ulezi, prozuji joj kraj glave, rasplače se ko velika.

    Ali zato je konja jahala.

  20. #20
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moj ima 13 i za sada se bas nicega ne boji, cak smo i preskocili onu fazu razdvajanja i straha od nepoznatih ljudi.
    Vidjet cemo kako ce biti dalje...

  21. #21
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Moja se tek prije par mjeseci pocela bojati stranaca, ali samo nekih, s nekima si odmah zdusno pocaska nicega se jos ne boji, jedino se gadi trave, dlaka i cupavih lopti. Do nekih 14 mjeseci je isla svakome, sad ima 18.

  22. #22
    zvrkica_2010 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    110

    Početno

    Moja starija 2,5 se ničeg ne boji,.. malo našeg motora, jer se jako dere,, ali hoće sjest na njega kad je ugašen a mlađa se jako boji glasanja ovce :D

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ja sam primjenila onu staru poslovicu "klin se klinom izbija" te forsirala te stvari cega se ona boji, nemojte me sad napast, nisam sokirala dijete da ne spava od straha.
    I polako navikla se na susenje glavice fenom,vrecica, sad trcimo niz stepenice bez straha. Najnoviji strah joj je bio zvuk sokovnika jer smo joj poceli pravit prirodne sokove, 10dana je plakala, 11dan se trzla a 12dan se uopce nije osvrnula kad smo ga upalili

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja imam strah za prijaviti.
    Muha.
    Kad ona velika zujava muha ulezi, prozuji joj kraj glave, rasplače se ko velika.

    Ali zato je konja jahala.
    Muhe više nisu problem. Brzo prođu ti strahovi...

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ni mojoj muzicke igracke :D

  26. #26
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Moja cura se boji odraslih muskaraca svih. Uvijek. Kad vidi muskarca pocne bjezat
    Posljednje uređivanje od betty blue : 13.08.2013. at 23:22

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Moja cura se boji odraslih muskaraca svih. Uvijek. Kad vidi muskarca pocne bjezat
    Moj aje neko vrijeme plakala na njih. Uključujući i dedu.
    Prošlo je i to. Trajalo neka max dva tjedna.

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je imala fazu straha od starih ljudi. :rofl:

  29. #29
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Moja zvekančica razgorači oči i podivlja kad joj stvaraš zvuk brrrrr s opuštenim usnama. Totalno se prestravi! A dalje ćemo vidjeti! ihihih!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    nepoznatih ljudi
    mene kad operem kosu i imam ručnik na glavi, onda joj ne smijem na oči

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja se ne sjećam da su se baš moji nečega bojali u dobi do godine dana. Iznimka je stariji sin koji se jednom (ali doslovce jednom) preplašio mm-ove krsne kume, ali vjerujem da bi isto bilo i s nekom drugom nepoznatom osobom. Imao je loš dan.

    Kasnije se moj stariji iz nekog razloga bojao žohara i štakora, ali to je vjerojatno pokupio iz naših razgovora (fuj, fuj) - jednom smo vidjeli štakora kako izlazi iz kanalizacije kod kontejnera za smeće i on je valjda zapamtio moju reakciju gađenja. Nije dugo govorio kako treba, pa i danas pamtimo kako je govorio "dohaji" i "takoji".

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    nepoznatih ljudi
    mene kad operem kosu i imam ručnik na glavi, onda joj ne smijem na oči
    E ovo. Dvaput ju je donio dok sam izlazila iz tuša. Grozničava grimasa i plač. Kao da sam čudovište.

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Plaši se kokosa.

  34. #34
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    I mene se jucer prepao kad sam dosla s rucnikom. Mirno i ozbiljno me gledao i skoro se rasplakao.

  35. #35
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Stapni mikser i sjeckalica su mu najgori neprijatelji. Odmah se rasplace. Obican mikser mu je sasvim ok. Prije 3-4 mj MD je radio s tornom na katu iznad a maleni uopce nije reagirao. Cak mislim da ga je uspavljivala, a cijela kuca se tresla.

  36. #36
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja se prepala grozno mog rođaka koji je došao kod nas u posjet s bradom od biće 2 mj. Nije mu se dalo brijat. Uz to je ćelav, visok skoro 190 cm, mršav ko šiba.... Da ga sretnem u mraku i ja bi se valjda prepala Dobio je zabranu dolaska dok se ne obrije. Imače se skoro ničega ne boji, dosad se valjda 5 puta nečega prepala i raskrivila. Što reći, veseljak jedan.

  37. #37
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Moja ima 3 mj i bojala se palme koju imam u kuci. Sva bi se ukocila kada bi ju ugledala i kad god bih ju nosila po dnevnom ona bi se okretala da vidi di je. Onda kada smo je krenuli iznositi u dvoriste plasila se drveca. Sada je ok s palmom i drvecem, nekad malo oprezna al ne boji se vise.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •