Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Puky mini

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Puky mini

    Imali smo ga priliku isprobati i po veličini mu je taman, on sad ima 21 mj. i stalno trčkara za bracom koji vozi veliki bicikl.
    E sad, mene zanima da li je neko od vas uzeo takav ride a bike i koliko su ustvari takvi maleni klinci motorički zreli da se na njemu voze i koliko je to stvarno njima zanimljivo? Jer moj mali maltene nije ni sjeo na sjedalo, samo je, ajmo reći, hodao a biciklom među nogama. Ako kužite kaj mislim...

  2. #2
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moj nećak te sin od moje frendice ride a bike voze od 18 mjeseci. Ne znam je li puky, ali nisu li ti lajkovi svi slični?
    Jesu li klinci zreli motorički za to sa 18 ili 21 mjesec- neki jesu, neki nisu. To što je tvoj samo hodao s njim, pa tek treba naučiti...
    Ako bude imao priliku svaki dan učiti, ubrzo ćete šibati gradom

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Preveliki su mu ovi klasični, Puky je jedini tako nizak, dijete od 85 cm nadalje se može voziti na njemu. Zato i košta 590 kn...

    evo ovaj http://www.altermama.com/puky.htm
    Posljednje uređivanje od koksy : 01.05.2013. at 14:11

  4. #4
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi smo mislili uzimati, ali nismo znali što jer nam stvarno treba manji model (imat će 18 mjeseci za 20 dana), ovo izgleda kao ok rješenje...

  5. #5
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    moj susjed koji je 8mj stariji od tvoga maloga već na veliko vozi taj bike,prvo mu je išlo teže a sad moram trčat da bi ga stigla

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Upravo na internetu trazim puky mini. Isprobale smo ga neki dan i mala(nepune 2godine) se odusevila. Posle par minuta je skontala sta treba raditi mada nije joj sasvim nepoznato jer vec neko vreme voza vozilo tog tipa samo plasticno i manje. Ali sigurna sam da prosecni dvogodisnjak moze savladati tehniku i bez "predznanja". Mene jedino muci cena obzirom da nisam sigurna da ce joj biti ok vise od jedne sezone a ne kupuje mi se svake godine novi.

  7. #7
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi ga imamo, vozi ga najnormalnije od prije drugog rođendana, brzo je svladao tehniku.
    odličan je zato što ima ovaj središnji dio nisko i zbog toga je spretan za popest se i sići s njega, pogotovo za tako male klince.
    vozit će ga još godinu dana pa prelazimo na pravi bicikl
    preporučam
    mi smo naš kupili tu na burzi...

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    mi ga imamo, vozi ga najnormalnije od prije drugog rođendana, brzo je svladao tehniku.
    odličan je zato što ima ovaj središnji dio nisko i zbog toga je spretan za popest se i sići s njega, pogotovo za tako male klince.
    vozit će ga još godinu dana pa prelazimo na pravi bicikl
    preporučam
    Potpisujem. I ja ga od srca preporučam. Najbolja investicija ikad.
    Mi smo nakon Puky mini kupili i slijedeću veličinu. Dan danas (sa skoro 6 godina) vozi se na oba.
    Ovaj minijaturni izgleda kao da se vozi na igrački.

    prelazak na pravi bicikl je trajao valjda 5 minuta. Odmah je znao i savladao.

  9. #9
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kod nas je bilo kao kod Anemone! Cura je savladala "pravi" bicikl u roku od jednog dana (a uopće nije sportski tip).
    Mali od 2 rođendana vozi njenog pukija, savladao je tehniku bez ikakvog problema, diže nogice od prvog trenutka kada je izašao na cestu (on je motorički miljama od nje koja se to usudila tek valjda pred kraj korištenja).

    Kupi mu, neka malo proba po kući (tak je i naš), skužiti će brzo i biti spreman za van s bratom!

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj polfezna prvotno napisa Vidi poruku
    Mene jedino muci cena obzirom da nisam sigurna da ce joj biti ok vise od jedne sezone a ne kupuje mi se svake godine novi.
    Gledam u Konzumu drveni like a bike košta 400 kuna. A ne izgleda kao nešto što bi izdržalo dugo... Pa nekako mislim da je isplativije dati 200 kn više za Puky-a jer, kako piše na njihovim stranicama, na njemu se može voziti dijete do 5 godina. Probala sam dignut sjedalo maksimalno i stvarno je taman za starijeg od 5,5. Doduše on je kratkonog i nebi se vozio na takvom "biciklu za bebe" ali želim ti reći da sam prilično sigurna da će ti trajat barem 3 sezone.

    Danas ga je vozio 20-tak min. Nije dizao noge ali je fino sjedio na sjedalu i lagano se odgurivao. Al taj koji je kod nas ide dalje u subotu, tako da moramo kupit svoj.
    Posljednje uređivanje od koksy : 01.05.2013. at 22:43

  11. #11
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    mi smo krenuli sa Pukylinom (kupljen tu na burzi) i sad iscekujemo da nam stigne Puky Mini....

    ovi su stvarno kvalitetni,ja ne bi riskirala s nekim no-name drvenima a bome origigi like a bike mi je too much....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam u Konzumu drveni like a bike košta 400 kuna. A ne izgleda kao nešto što bi izdržalo dugo... Pa nekako mislim da je isplativije dati 200 kn više za Puky-a jer, kako piše na njihovim stranicama, na njemu se može voziti dijete do 5 godina. Probala sam dignut sjedalo maksimalno i stvarno je taman za starijeg od 5,5. Doduše on je kratkonog i nebi se vozio na takvom "biciklu za bebe" ali želim ti reći da sam prilično sigurna da će ti trajat barem 3 sezone.
    To je super! Nisam ni gledala do koliko godina ga preporucuju ali obzirom da postoji i onaj veci, mislila sam da je mini samo do 3 godine. Jedva cekam da ga kupimo, maloj se bas dopao a i kod nas je glavna motivacija starija seka na biciklu.

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mini nije do 5 godina, on je stvarno minijaturan, ova slijedeća veličina je do 5 godina.

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    mi smo cekamo polovni like a bike, a da ga nismo ''uboli'' iuzela bi ovaj puky.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 02.05.2013. at 14:07

  15. #15
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi ćemo najvjerojatnije uzeti ovaj Puky mini. Znate li gdje ga u Sloveniji ima za kupiti?

  16. #16
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Puky mini je pregenijalna stavr za malene.Moj nije imao ni 2 godine kad je sjeo na njega,digo noge i vikao "šiškaj roža" niz ulicu . Odmah ga je svladao i dan danas ga vozi,nakon 2 godine,ali mu je već maleni(a nije veliki dečkić). Ja bi mu najrađe kupila većeg,ali kad ima biciklu MM se nada da će na to-no bicikla mu je teška u odnosu na Pukya...možda da naruči za rođendan (ima netko da bi svoj dao u dobre ruke? rado bi udomili malo većeg Pukya )

  17. #17
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    ,ali kad ima biciklu MM se nada da će na to-no bicikla mu je teška u odnosu na Pukya...
    Jeste ga probali staviti na biciklu?
    Jučer smo izvukli iz podruma staru Lovrinu biciklu, tešku, ruzinavu, škripavu.. Nije bila u upotrebi nekoliko godina.
    Stavili Anu na nju - i odmah je uhvatila mot! Oduševljena je!

  18. #18
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li puky, ali nisu li ti lajkovi svi slični?
    pa jesu slicni, ali ima razlike u kvaliteti i udobnosti, lakoci voznje, prilagodavanju visine sjedala, gumama i tako to

  19. #19
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Je, meda, skontala sam...u međuvremenu sam proučila temu I nekako mi se Puky čini kao best buy, nije najskuplji, a svi ga hvale...

  20. #20
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste ga probali staviti na biciklu?
    Jučer smo izvukli iz podruma staru Lovrinu biciklu, tešku, ruzinavu, škripavu.. Nije bila u upotrebi nekoliko godina.
    Stavili Anu na nju - i odmah je uhvatila mot! Oduševljena je!

    Ma da,sve on to kuži i vozi sekinu 12" lila cvijetnu s pomoćnim kotačima bez problema, ali fizički djeluje teža od njega (sitan je,žilav).Sad gledam veće Puky i niti ne znam koj bi mu uzela (da ima sponzora).



    U Mulleru u Slo imaju Ketllera,Pukya ne znam di ima.

  21. #21
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da,sve on to kuži i vozi sekinu 12" lila cvijetnu s pomoćnim kotačima
    Skinite mu pomoćne - vožnja s pomoćnima je bitno drugačija od vožnje l-a-b. Lakše će mu biti bez njih.

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mini nije do 5 godina, on je stvarno minijaturan, ova slijedeća veličina je do 5 godina.
    Piše na stranici "Na njega mogu djeca od 85cm nadalje (cca 18mj pa do cca 5g)"

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Morala bih vidjeti stranicu. Ne znam. Imam doma oba Pukyja i ovaj mini ni u ludilu ne može do 5 godina.

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo gledala stranicu, piše kako kažeš od 18 mj do 5 godina, a srednji od 3 godine na dalje.
    Meni to izgleda kao zabuna, jer da mini može do 5 godina, ne bi bilo potrebe od 3 godine kupovati srednji.
    Stvarno ne znam, ponavljam imam oba doma i mini je meni od 18 mjeseci do cca 3 godine.

    Inače nećak je dobio s cca 2,5 godine srednji Puky i mogao ga je voziti s skroz sniženim sjedalom, s time da je on nije veliko dijete.

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dodatak: moje dijete od 5 godina na Pukyju mini izgleda kao da se vozi na Barbikinom biciklu.

  26. #26
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Evo gledala stranicu, piše kako kažeš od 18 mj do 5 godina, a srednji od 3 godine na dalje.
    Meni to izgleda kao zabuna, jer da mini može do 5 godina, ne bi bilo potrebe od 3 godine kupovati srednji.
    Stvarno ne znam, ponavljam imam oba doma i mini je meni od 18 mjeseci do cca 3 godine.

    Inače nećak je dobio s cca 2,5 godine srednji Puky i mogao ga je voziti s skroz sniženim sjedalom, s time da je on nije veliko dijete.
    Čituckala sam tu temu i na forum.hr i otprilike su iskustva ovakva, a i altermama to tamo potvrđuje.

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Inače nećak je dobio s cca 2,5 godine srednji Puky i mogao ga je voziti s skroz sniženim sjedalom, s time da je on nije veliko dijete.
    Ovdje treba pisati: da on NIJE veliko dijete.

  28. #28
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    puky mini definitivno nije za 5godišnjaka... to je za malu djecu (onima kojima je 12" kotača prevelika,zato mini ima 10" ) npr. od 18mj-4g(max).

  29. #29
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo, mi od večeras imamo na posudbi nećakov Mini Puky. On ga je dobio kad je imao godinu i 4 mjeseca i odmah mu je legao, nakon 5 dana vožnje po kući, potpuno ga je savladao i otada ga, a sad ima 2 i pol godine, ne pušta iz ruku.
    Moja curka za dva tjedna ima 18 mjeseci, ima nekih osamdeset i nešto jako sitno centimetara, večeras ga je isprobala i ok joj je, taman kad se sjedalo spusti na najniže. Ako pokaže interes, kupujemo.

  30. #30
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Moja je jaaako ljuta sto ne moze savladavat balans,i inace je jako oprezna i nakon Pukylina joj je cudno sto ovaj padne na pod....
    Danas,2gi dan isprobavanja ga je ostavila na podu i rekla mi:kocke!

  31. #31
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    mi smo naš ride a bike pošeli voziti oko 18 mjeseci ali tada mu nije baš išlo dok nije skužio i onda poslije dvije godine je rasturio i sad ga obožava

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nemojte se iznenaditi ako dijete ne prihvati na prvu, to ne znači ništa.
    Moj sigurno mjesec dana nakon kupnje nije ni pogledao Puky, onda je tek sjeo na njega i dalje su bili nerazdvojni.

  33. #33
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je s 18 mjeseci dobila ovaj mini bike, isto su 10" kotaci i jako jako izdrzljiv.

    http://www.dsg.hr/proizvodi.asp?cate=26

    sto da kazem, iako sad ima skoro 4,5 jos uvijek ga vozi iako joj je premali. To prvo ljeto nije bas ludirala ali s navrsene dvije godine je naveliko jurila.

  34. #34
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nema ga nigdje Osim onog jednog na Njuškalo al niko se ne javlja na mob danima. Gdje da ga kupim?

  35. #35
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Nema ga nigdje Osim onog jednog na Njuškalo al niko se ne javlja na mob danima. Gdje da ga kupim?
    Ovdje ih ima, ja sam prošli tjedan zvala :http://www.bim-bike.hr/hr/ride-a-bike-puky/

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    samo da potpišem anemonu, malog Puky-a nema šanse da može vozit dijete starije od 3 god., nit fizički a bome neće ni svojom voljom jer im je to bicikl za bebe, oni već s 4 god hoće prave bicikle s pedalama mogu sjest onako zezancije radi al zapravo žele "prave" bicikle koje voze njihovi vršnjaci. To je moje iskustvo. sretno sa shoppingom!

  37. #37
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    A ne, moj voli i danas sjesti i voziti ovaj srednji Puky. Premali mu je, ali može ga voziti. Stalno se uturkuje na njemu.

  38. #38
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam kupila srednji za malog, napunio 2 g nedavno i ok mu je veličina, mrvicu fali da stane punim stopalom. Doduše on je dosta veći od svojih vršnjaka. Problem je što nije pretjerano zainteresiran pa ne znam jel pamenije da ga držim na nekom vidnom mjestu ili da ga spremim u garažu pa izvadim nakon nekog vremena....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •