Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Concor cor 1,25mg bisoprololum i dojenje?

  1. #1
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno Concor cor 1,25mg bisoprololum i dojenje?

    Dakle 3 tj prije termina poroda me hospitaliziraju zbog teskoca s disanjem i slabost itd... Uglavnom otkriju mi neku srcanu aritmiju tj holter je pokazao preko 30 000 ekstrasistola. Dobijem concor odmah,a nakon 4 dana kardiolog propise i neki propranol koji ja nakon savjetovanja s 3 ginekologa ipak ne pocinjem piti zbog straha kako ce djelovat na bebu. Cetiri dana nakon pustanja iz bolnice ja rodim( prekjucer), s bebom sve ok i prvo sto sam pitala pedijatricu u bolnici jel smijem dojiti i piti taj concor jer i dalje imam te smetnje, unatoc terapiji.Rekla je da ce provjeriti i vrati se sa potvrdnim odgovorom da smijem. Danas 3 dan kad sam malo dosla k sebi gdje god citam ( sto na eng, sto na hrv) pise da se ne smije dojiti dok uzimas te tablete. Tko je ovdje lud, pitam se?
    Ne znam sto da radim , jel imao netko slicno iskustvo ili neka saznanja?
    Pomagajte please !

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li možeš pitati kojeg kardiologa trebaš li i dalje uzimati tablete ili je završetkom trudnoće prestala i potreba za njima. Da li su ti napravili EKG nakon poroda?

  3. #3
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Danas su mi skinuli holter. Ekg je bio uglavnom ok, pokazivao je povremeno te neke - ne znam tocno izraz ( pa da ne napisem krivo). Holter je pokazao te ektrasistole i posto ih je bilo jako puno ( 30 600) propisali su te tablete jer se kao stanje moglo pogorsati. Ja sam isto mislila da cu kad rodim prestati, ali jucer mi je cijeli dan bilo koma, danas tak tak pa sad cekam- valjda ce sutra netko ocitat nalaz holtera ( danas praznik)

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Concor je beta blokator. Ja sam cijelu trudnoću uzimala betablokator Ormidol i nikakve posljedice. Čim sam rodila, prestala sam uzimati, no nakon par mjeseci sam opet počela, radi visokog tlaka, ne radi extrasistola. No, nije bitan razlog, nego to da nama nije smetalo.

    Concor nisam mogla jer mi je izazivao hladnoću u nogama i rukama oko pola sata nakon uzimanja, vjerojatno vezano za perifernu cirkulaciju, pa sam zamolila da mi promijene lijek. Ormidol ili Atenolol (isti lijek razni naziv) mi je OK. Koliko lijek to može biti.

  5. #5
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Znaci Beti normalno si dojila i nije bilo nikakvih posljedica kod djeteta? Jer negdje sam procitala- spominju pojavu bradikardije i hipoglikemije...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nazovi sutra KBC Rebro , toksikoloski laboratorij , pa njih pitaj . Ne vjerujem da je dr. rekla da smijes dojiti bez konzultacija prije.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci Beti normalno si dojila i nije bilo nikakvih posljedica kod djeteta? Jer negdje sam procitala- spominju pojavu bradikardije i hipoglikemije...
    Da dojila sam, ali nisam uzimala Atenolol prvih par mjeseci, nije mi trebalo. No, cijelu trudnoću sam bila na njemu i to na popriličnoj dozi. Kćer nema nikakvih problema.

  8. #8
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    E hvala sirius,bas cu muza uposlit da to obavi. Ne znam bojim se da oni to tako sve olako preporucuju. Jer i kad sam pitala za uzimanje u trudnoci na vise strana odgovor je bio kao nije preporučljivo, nije bas istrazeno, ali ponekad se daje... Kako je meni to bio stvarno kraj trudnoce i beba formirana, ipak sam pristala...

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    E hvala sirius,bas cu muza uposlit da to obavi. Ne znam bojim se da oni to tako sve olako preporucuju. Jer i kad sam pitala za uzimanje u trudnoci na vise strana odgovor je bio kao nije preporučljivo, nije bas istrazeno, ali ponekad se daje... Kako je meni to bio stvarno kraj trudnoce i beba formirana, ipak sam pristala...
    Pa ne bih rekla . Za lijekove koji imaju dokazano los učinak jako su oprezni. Ali velik broj lijekova ( pa tako i ovaj koji uzimas ) nema dokazano los učinak , ali je nedovoljno istražen na skupini koja doji ( tj. na djeci doilja koje ga uzimaju ) da bi sa sigurnošću mogli reci kakav je učinak na dojencad .

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    http://thedrugsafety.com/bisoprolol/

    pretpostavljam da si ovo već vidjela i sumnjam da ćeš dobiti bolji odgovor od tog. Nažalost , nema dovoljno istraživanja za neke 100% tvrdnje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci Beti normalno si dojila i nije bilo nikakvih posljedica kod djeteta? Jer negdje sam procitala- spominju pojavu bradikardije i hipoglikemije...
    Moraju sve to napisati, iako je to moguce tek uz jako visoke doze . 1,25 mg je zaista minimalna doza, tako da bih se ja slozila s pedijatricom. Nemas razloga za brigu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nazovi sutra KBC Rebro , toksikoloski laboratorij , pa njih pitaj . Ne vjerujem da je dr. rekla da smijes dojiti bez konzultacija prije.
    Ne daju info na telefon, mora se doci s uputnicom. Navodno ipak lijecnicima daju info telefonom.

  13. #13
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da ne otvaram novu temu…

    Zbog tahikardija sam dobila terapiju Concor cor 2,5 mg.

    Zanimaju me iskustva u trudnoći, vidim, Beti, da si ti bila na beta blokatorima i da je kod tebe prošlo sve u redu.

    Mi smo u postupcima, kardiolog je skeptičan (tražit ću i drugo mišljenje), ginekolog je rekao da je OK piti ga.

    Ima li vas sa iskustvom?

  14. #14
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Podižem temu i ponavljam upit o iskustvima u trudnoći.

    Tnx!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 12.07.2017. at 09:54

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam ipak nakon poz. testa s Concora 2,5 mg presla na Ormidol, zasad 25 mg. Kao s njim ima vise iskustva, dulje je na trzistu.

  16. #16
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dobro ti djeluje, isto kao Concor cor?
    Pitat cu gin. na sljedecoj kontroli, iako zna sto pijem.

  17. #17
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I cestitam na plusu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Hvala . Ne primjecujem razliku u odnosu na Concor.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •