Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 195

Tema: klomifenski ivf

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno klomifenski ivf

    ne znam da li ja ne mogu naći, jer ne mogu vjerovati da na našem forumu nema teme klomifena??
    dosta nas je u klomifenskom ivf pa bi bilo lijepo da podijelimo iskustva, koliko smo pile tbl, koliko dana, koliko js dobile i najvažnije jeste li uspjele ostvariti trudnoću i iz kojeg puta....
    i naravno, kakve ste nuspojave imale

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Ja sam na Klomifenu, ali idem na AIH. Uzimam 100 mg dnevno (2x1). U utorak idem na UZV. A od nuspojava; užasan pritisak u donjem dijelu trbuha.
    Znam da je tema IVF, sorry što sam 'upala'...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    ana.b, drago mi je da si se javila...
    sve klomifenke su dobrodošle da razmijenimo iskustva

  4. #4
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    mali mimi je na klomifenima, ivf, u rijeci

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    ja sam prva dva ivf-a bila na klomifenima,nisam ostvarila trudnocu ali sam definitivno dobivala vise j.s nego u stimuliranim ciklusima.Hormoni su mi ok i sve je za 5 sa moje strane.Ali sam imala vise nuspojava sa klomifenima nego sa punom stimulacijom.depresija,napuhnutost...uzimala sam 3 *po 1 klomifena i dobivala bi po 3 j.s.

  6. #6
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Ja sam sad u postupku klomifeni 3-7 dc 3 tablete + gonali 1x 6-12 dc......dobila 4 jajne stanice što nisam nikad do sad....u stimuliranom dobivala po jednu.....sad čekam transfer....od nuspojava ništa posebno...mali osjećaj napuhnutosti i to je to...ali nemam ni imače neke nuspojave pod stimulacijom pa nisam baš mjerodavna

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    mrkvica, i meni je dr.rekao da je za mene zbog malih zaliha js bolje klomifeni nego to malo js trošiti s punom stimulacijom. Pijem 2tbl.dnevno, od 6 dc.

    Tantolina, odlično! Čula sam takvih kombinacija: klomifeni i onda gonali i puno ih je završilo trudnoćom. Navodno gonali jačaju kvalitetu js pa držim palčeve da ostaneš trudna. Ma, da sve tri ostanemo trudne ovaj ciklus

    malo me je strah klomifena jer imam ciste na jajnicima i miome i adenomioze na maternici??? nadam se da sve završi dobro

  8. #8
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Kakve ciste imaš na jajnicima, endometriom ili one vodene?
    Ja sam ovaj ciklus isto bila na klomifenu i na sveopće iznenađenje dobila čak 3 j.s. bila je tu i cista ta vodena koju je dr. punktirao. Mene je strah klomifena jer sam 1. put kad sam ih uzimala 6 mj. zaredom dobila endometriom pa sam morala na laparoskopiju, tako da sam sad dosta oprezna da ne pretjeram s njim.
    No bolje izgleda reagiram na njega nego na GOnale/Menopure inače sam dobivala samo po 2 j.s. a sad čak 3 (što mi se dogodilo još samo jednom i to pred 4 god. isto na klomifenima).
    Eto s jedne strane su mi ok a s druge nisu.
    Čini mi se da nema baš puno trudnica koje su uspjele baš s njim jer daje malo jajnih stanica i stanjuje endometrij. Meni se do sad pokazalo da su mi stanice bile bolje kvalitete na njemu nego ove druge kombinacije no tada nisam bila na terapiji za štitnjaču koja me se izgleda poremetila a sad jesam pa možda je do toga.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    MaliMimi, i meni su vodene ciste, dr.kaže da kod ivf ne prave problem jer punkcijom skida i njih.

    Ne znam što reći, sada sam kod dr. koji preferira klomifen, smatra da čiste prirodnjake kod starijih trudilica se ne isplati vrtiti jer je uspjeh gotovo nikakav, a vrijeme nam curi.Tek sam krenula, mislila sam tri ciklusa i onda pauza obvezno. Ne znam koliko mora biti pauza nakon klomifena ako se ipak opet odlučim za punu stimulaciju?

    Prvi klomfenski sam imala u siječnu i zaradila dvije ciste, kojih se od tada ne mogu riješiti iako ga više nisam pila.

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ne znam pauza od klomifena do stimulacije mislim da ne treba duga, samo pazi da ne počinješ sa stimulacijom ako imaš ciste jer one ti popaju hormone i ne bude puno folikula

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    83

    Početno

    evo da se i ja javim...pila sam klomifene od 3-7 dc,dva ujutro,jedan navečer,trebala ići na AIH,al dr, na kraju odlučio za IVF(imala sam 4 folikula,dobili 4 js,2 oplodili),
    i,evo,uspio nam od prve!!
    puno su veće šanse nego kod inseminacije i svima vam želim to što mi se dogodilo!!da čim prije ugledate one dvije crtice na testu!!
    sretno...

  12. #12
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    A kako uzimate Klomifen? Npr. ako trebate uzimati 100 mg dnevno, da li ujutro pobijete obr tabletice ili jednu ujutro, a drugu za 12h?
    Ja sam uvijek do sad uzimala 2 tablete ujutro, ali sad vidim da mi je dr za slijedeći ciklus napisao 2x1.

  13. #13
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ja sam bila ovaj put u Klomifenskom postupku 3-7 dc 2x1, a onda je dr. ubacio još 3 ampule Gonala i imala sam iznenađujući broj folikula 6! Dobili smo i 1 blasticu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    Pitance...dali se može ići na klomifenski mjesec prije stimulacije? ili to baš nije pametno s obzirom da bi bio ciklus za ciklusom u slucaju neuspjeha

  15. #15
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj dea84 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitance...dali se može ići na klomifenski mjesec prije stimulacije? ili to baš nije pametno s obzirom da bi bio ciklus za ciklusom u slucaju neuspjeha
    Nakon klomifenskog postupka ne treba veća pauza kao u ostalima, ali mislim da ne može mjesec prije stimulacije.

  16. #16
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Ja sam do sad imala dva klomifenska, oba puta po dvije tablete dnevno 3.-7dc.
    Prvi sam put imala tri folikula, od kojih jedan nedovoljno velik, i jednu js.
    Drugi put sam imala 7 folikula, od kojih 5 nedovoljno velikih, a iz onog vodećeg je očito js već pobjegla prije punkcije pa punkcijom nismo dobili ništa.
    Meni klomifeni, na sveopće čuđenje doktora, ne stanjuju endometrij. Ali sam su mi poslije zadnjeg klomifenskog ostale 2 ciste. Čekamo m da vidimo da li će otići s njima

  17. #17
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Moja trudnoća je iz klomifenskog postupka + par gonala.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon klomifenskog postupka ne treba veća pauza kao u ostalima, ali mislim da ne može mjesec prije stimulacije.
    sto tocno znaci stimulacija i kako se to razlikuje od klomifena?

  19. #19
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    sto tocno znaci stimulacija i kako se to razlikuje od klomifena?
    I Klomifen je stimulacija, ali polustimulacija. Inače stimulacija su Gonali, Menopuri, sa ili bez Decapeptyila (supresije).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    tigrical, hvala za odgovor! mislim da ću ipak čekat svoj red za 10mj. za punu stimulaciju

  21. #21
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    I ja sam zatrudnila na klomifenu. U prvom postupku pila po 1, imala 2 js, a u drugom pila po 2 i imala 4 js, od čega su 3 oplodili, dvije vratili i ostala trudna.
    Sretno

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    imala 2 js, jedna se oplodila, drugi dan vraćen 2-stanični embrij.... imam li se čemu nadati?
    trudnice drage, koliki su vaši embriji bili?

  23. #23
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj zlatta prvotno napisa Vidi poruku
    imala 2 js, jedna se oplodila, drugi dan vraćen 2-stanični embrij.... imam li se čemu nadati?
    trudnice drage, koliki su vaši embriji bili?

    2 dan vraćena 3 embrija. Danas smo u 11 tt.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Mia Lilly, čestitam!

    tri embrija si imala, koliko stanični?

  25. #25
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    I Klomifen je stimulacija, ali polustimulacija. Inače stimulacija su Gonali, Menopuri, sa ili bez Decapeptyila (supresije).
    Negdje iskopah ovo budući da se spremam na klomifenski IVF. Klomifen nije polustimulacija.... Polustimulacija je klomifen u kombinaciji sa gonalima ili menopurima...ali samo klomifenski postupak se ne broji (za razliku od kombinacije)...dakle nije polustimulacija....
    Neka me netko ispravi ako griješim.
    Posljednje uređivanje od Strašna : 17.04.2012. at 11:04

  26. #26
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje iskopah ovo budući da se spremam na klomifenski IVF. Klomifen nije polustimulacija.... Polustimulacija je klomifen u kombinaciji sa gonalima ili menopurima...ali samo klomifenski postupak se ne broji (za razliku od kombinacije)...dakle nije polustimulacija....
    Neka me netko ispravi ako griješim.
    polustimulacija je, jer i on služi da poticanje ovulacije
    Posljednje uređivanje od pirica : 17.04.2012. at 11:30

  27. #27
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    ali polustimulacija se broji........u onih 6 postupaka , a klomifen ne......kako to onda?

  28. #28
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    ali polustimulacija se broji........u onih 6 postupaka , a klomifen ne......kako to onda?
    to je stvar hzzo-a, ali i klomifen stimulira jajnike, blaže istina

  29. #29
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    aha....a to mi je jasno...ja sam se odmah uhvatila ovog broji li se ili ne........

  30. #30
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    u pravu si Strašna što se tiče što se broji kao postupak na teret HZZO-a. još jednom, sukladno trenutno važećim propisima i zakonu, broje se samo postupci ukojima se koristi gonal/menopur. Drugi se postupci ne broje...... (bez obzira da li se koristi klomifen, femara ili ništa od toga, čisti prirodnjak).

    ali i cure su u pravu, čisti prirodni ciklus je bez ikakvih lijekova, ti ipak koristiš klomifen koji ti pomaže da sazrije folikuli ili više njih (znam za slučajeve i do 5 j.s. od samo klomifena). To što takav postupak s klomifenima ne broji u besplatne postupke na teret HZZO-a je druga priča. Ali i to se mijenja, novi zakon donosi nove nebuloze i bojim se da nećete moći ići više ni u prirodne postupke ako ste ispucale onaj besplatni dio, tad će se i prirodnjaci ili postupci samo s klomifenom itekako plaćati u državnim bolnicama ukoliko ih želite.

  31. #31
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Da....jasno mi je sve... Probat cu sad tako pa šta bude...bar da bude 2 jajne stanice, ja zadovoljna....

  32. #32
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    znam ja i za hiperstimulaciju od klomifena

  33. #33
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Da, ali sumnjam da bi to moglo bit kod mene. Iako imam PCOS, u prva dva postupka s Klomifenima sma imala po 1, i jednom 2 folikula. A čak i u punoj stimulaciji samo 3 folikula. Tako da sad opet samo s Klomifenom bojim se da nece bit vise....

  34. #34
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Eto od sutra i mene na clomiphenu,2ujutro,1navecer.dr kaze da ce mi kasnije dodati nesto mozda,zanima me hoce li mj se i onda ubrajati u 6besplatnih ili ne?

  35. #35
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    pa ako ti doda koji gonal ili koji menopur, onda se broji među 6 besplatnih. SRETNO, Geceta!

  36. #36
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    geceta, kada novi zakon stupi na snagu, postupci će se ionako brojati ispočetka, ali će to onda biti 4 stimulirana i 2 prirodna.

  37. #37
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Kadauna,hvala ti mislila sam si tako ali bolje provjeriti
    Frka,znam da ce tako biti kasnije

  38. #38
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Geceta da ti mahnem i ovdje!
    Ja sam danas popila dva klomifena i jedan navečer.. Dalje pijem po dva svaki dan a u petak uzv.
    A ti?

  39. #39
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Cijelo vrijeme 2 ujutro,1navecer i navecer natrii tetrab.vaginalete.cetvrtak pregledi nist ne osjecam sto je super jer sam gonal vec prvi osjetila i puno je zgodnije to s tabletama zbog posla.

  40. #40
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    sad tek cujem da ih treba drzat u frizideru,sto stvarno??opce mi to nisu rekli u apoteci

  41. #41
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    geceta - nije obvezno,važno je da su na temperaturi ispod 25 C - nas većina šibne u frižider da je mirna.

  42. #42
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    ma da??? ja ih ne držim u frižideru!
    imam ih već par mjeseci u ormariću šta jel sad ne valjaju? al nemam druge??

    e i imam pitanje , jel ima kod nas u ljekarnama za kupiti klomifen?

  43. #43
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    sad vidim na odbrojavanju da si mislila na vaginalete za frižider a ja mislila za klomifen!
    geceta ja idem tek u petak na prvi uzv a ti?
    nadam se bar 4 lijepa folikula..

  44. #44
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    hVala tonili, bubnula sam ga i ja sinoc u fridge za svaki slucaj
    Tikice, ja sam ga kupila na VV u ljekarni a danas idem po recept pa da mi vrate novce. u Cetvrtak mi je UZV pa cemo vidjeti, ja sam si zapikirala ovaj puta imat 4lijepe js i totalno bezbolnu punkciju luda sam, znam

  45. #45
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    tikica, ja sam klomifen kupila u ljekarni u zagorskoj, ali mislim da se moraju naručiti, s tim da kad sam ja bila su imali 2 kutije po koje netko nije došao
    i koštaju 110 kn
    ni ja nisam gonale držala u frižideru, piše da se drže do 25 C

  46. #46
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    hvala na odg. jer ja sam svoje morala kupiti u Srbiji a sad imam taman do petka pa pitam jer ako budem trebala još .. nadam se da cu naći u ljekarni kod nas u Zg.
    geceta i ja imam takav pakleni plan..

  47. #47
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Citiraj adria13 prvotno napisa Vidi poruku
    tikica, ja sam klomifen kupila u ljekarni u zagorskoj, ali mislim da se moraju naručiti, s tim da kad sam ja bila su imali 2 kutije po koje netko nije došao
    i koštaju 110 kn
    ni ja nisam gonale držala u frižideru, piše da se drže do 25 C
    110 kutija?
    ne gonale, vaginalete, natrii tetrab. ali rjeseno vec, hvala
    Tikice, jos sam si ja ubacila nest u plan i to tak bude i gotovo

  48. #48
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    drži se plana i nema straha!
    i ja se držim svog!
    za početak ti u četvrtak a ja u petak

  49. #49
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    ja sam sa ovom kombinacijom imala jako dobrih 5 js
    pa vam želim isto toliko

    da 110 kutija, užas....ja sam ukupno potrošila 23 tableta, ali sam imala i poklonjenu kutiju

  50. #50
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    110kn je kutija, al drugi put kad dolazite u ljekarnu, donesete im recept i vrate novac

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •