Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: hidrosalpinx nakon stimulacije i što sad?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno hidrosalpinx nakon stimulacije i što sad?

    Ako se o ovome već pisalo molim vas da me usmjerite, naime naišla sam
    na teme o hydrosalpinxu ali ne na potpomognutoj, a mislim da cure ovdje imaju
    više iskustva...
    dakle radi se o slijedećem:
    nakon što smo više od 3 godine sekundarni idiopate, hsg-a koji je bio ok, nakon stimulacije
    klomifenom i estrofemom prije 3. aiha, dok. je prvi puta uočio
    (iako me je on sam više puta prije gledao) "kobasicu" na mjestu lijevog jajnika.
    I on se je čudio od kuda sad to, ali onda je dodao da se to ponekad zna desiti uslijed stimulacije.
    Meni su pitanja navrla tek kasnije jer se u trenutku nisam snašla (dakle nakon 30-tak pregleda - sve super)
    netko je napokon nešto uočio.
    Da li netko zna koji je mehanizam nastajanja hydosalpinxa nakon stimulacije?
    Da li to znaći da je jajovod i ranije imao đep ali manji, ili je imao neku "izbočinu koja je sada narasla i začepila ga?
    Ako ste ga operirale, gdje ste ga operilale i koji je ishod?

    Ima li cura koje su nakon ove dijagnoze uspjele zatrudniti (na ovaj ili onaj način)?
    Dakle, iskustva, iskustva molim!

  2. #2
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    meni je jedan jajovod izvadjen zbog vanmaternicne (vec je "popucao" jajovod i pocelo je unutarnje krvarenje). da je ovaj drugi jajovod zacepljen uocio je tek jedan doktor nakon jedno 15ak pregleda kod barem 4 razlicita doktora i nakon 2 ivf postupka. i on mi je na kraju izvadio laparoskopski i taj drugi jajovod. 4 ivf postupka nakon toga ja sam trudnaaa.

  3. #3
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    e sada, kako je meni doktor objasnio tekucina koja se zadrzava u jajovodu moze biti embriotoksicna i meni se navodno nakon svakog ET dogadjalo da bi ta tekucina polako curila u maternicu i onemogucavala implataciju. ovo ti je moj laicki opis. sad jeli to bas tako, nisam ti sigurna. ja sam ocekivala da cu onda iz prvog pokusaja nakon te laparoskopije ostati trudna ali trebalo je jos dosta strpljenja. to ocito nije bio jedini faktor, treba i jajna stanica biti kvalitetna. operirala sam se u petrovoj. pustili me na kucnu njegu 24 sata nakon operacije. bila u punom pokretu nakon cca 2 tjedna. sjecam se jedino boli u ramenima, to je navodno od plina kojeg ti upuhnu u stomak da bi mogli operirati. porazgovaraj sa svoji docom koje su ti opcije. u nekim klinikama u americi ne primaju u postupak ako imas hidrosalpinx. SRETNO!

  4. #4
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam bila na laparo i histero nisu nasli nista , tri mjeseca nakon njih bila na mpo -biokemijska!

  5. #5
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    sumlja je bila na hidrosalpinx desnog jajovoda!

  6. #6
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    E to je tocno moja prica!!!
    Dakle, idiopate dugi niz godina, hsg uredan, sve drugo uredno i prije 3. IVF-a dr. na uzv uoci nesto na desnom jajovodu i predlozi da odem na laparaskopiju. Na laparo su mi ustanovi obostrani hidrosalpinx i izvadena oba jajovoda! Nakon milijun uzv i urednog hsg-a!!!! To je bilo prije tocno godinu dana i nakon toga sam bila u postupku u 10. mj. i sad sam u 30-om tjednu trudnoce!
    Eto, ako imas ikakvih pitanja - tu sam!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    ja sam prije 2 godine bila prirodno trudna, i trudnoca mi je otisla jer mi je jajovod uslijed trudnoce skroz se zacepio i povecao se jako, jako. Posli toga sam isla na laparoskopsku operaciju i doktor koji me je operirao je rekao da sam bila puna priraslica, da je jajovod bio skroz deformiran i da je najvjerovatnije zbog toga i otisla trudnoca. Drugi jajovod nisu niti htjeli gledat jer da za svaki slucaj ako je neka upala bila na lijevoj strani da je ne prosire i na desnu. Prije te trudnoce sam bila na 2-3 pregleda ( u zadnjih 5-6 mjeseci) kod svog ginica i nije isto primjetio da je nesto lose sa jajovodom i rekao mi je da postoji mogucnost da je jajovod cijelo vrijeme bio upaljen ali da se nije mijenjao pa se niti nije moglo vidjeti na ultz. a trudnoca je jednostavno nesto poremetila i ta upala se pojacala.

    Koliko sam ja shvatila doktori ne mogu vidjeti na ultrazvuku da li je jajovod upaljen, ili zastopan, tek eventualno ako se stvorila neka velika cista onda oni mogu posumnjat da nesto nije u redu, a cesto i ta cista se moze zamijeniti sa cistom na jajniku. Meni su tek kad sam dosla na operaciju rekli da je se jajovod pretvorio u cistu, do tad su mislili da je cista na jajniku cak su mi i prije operacije dali neke hormone par dana u nadi da ce puknuti.


    Sad sam u postupku mpo i cekam betu, ovo mi je drugi postupak i dr mi kaze da ako i sad ne upali da bi me on najradje poslao ponovo na operaciju da izvadim i taj drugi jajovod jer da kad su jajovodi upaljeni onda izlucuju neku tekucinu koja onemogucuje implantaciju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Hvala cure na ovim iskustvima.
    snupi, a kako su tebi posumnjali, jesu li ga vidjeli na uzv?
    Posljednje uređivanje od krojachica : 03.05.2013. at 09:28

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I kod mene slična priča, s tim da se moj hidrosalpinx nije bio postojan nego se skrivao i otkrivao, navodno količina tekućine unutra koja ga napuhuje (i time čini vidljivim na UZV) varira ovisno o fazi ciklusa.
    Da preciznije odgovorim na tvoja pitanja:
    1. meni on nije nastao nakon stimulacije
    2. ne znam
    3. u matičnoj klinici
    4. ishod: trudnoća u sljedećem IVF pokušaju

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    krojachice a jesi li bila na UZV HSG-u ili RTG jer ovi UZV nisu baš precizni? Ja iskreno nikad nisam čula da su se nekom začepili jajovodi radi stimulacije i ne bih znalo kako to nastaje, stvarno čudno. Jesi pitala dr. o tome

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Mali Mimi, bila sam na RTG UZV prije godinu dana.
    e sad možda se je u međuvremenu nešto desilo.
    dr. kaže da se uslijed stimulacije sve "napuhne" pa tako i jajovodi jer se
    pripremaju za trudnoću.
    dr. je rekao da ćemo detaljno o svemu pričati ako ovaj AIH ne uspije (beta u ponedjeljak)
    pa ću vas izvijestiti
    Argente, a kako si riješila hydrosalpinx? jesi maknula jedan ili oba jajovoda?
    lola32, jesi li prije probala sa prirodnim pripravcima? jesi li imala kave simptome
    hydrosalpinxa, bol napetost u trbuhu i jesu li oni nakon operacije nestali?

  12. #12
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Kad sam isla na laparoskopiju ocekivala sam da ce biti sve u redu kao i na tisucu pregleda prije toga, eventualno da ce malo procistiti tu desnu stranu i onda cu ja zatrudniti. Mos misliti!
    Na bolove u trbuhu sam se zalila od puberteta, ali nisu me bas ozbiljno shvacali. Tisucu pregleda i uvijek sve ok. Cak sam prije 10 godina operirala slijepo crijevo jer su mislili da me od toga boli ali moje muke su se nastavile. Rtg hsg - uredn nalaz iako me bolilo do ludila, a citala sam da ako je sve u redu da ne boli. I nakon operacije sam skuzila da me ne boli vise donji dio leda koji me godinama bolio.
    A probala sam svasta u meduvremenu i bilje i kemiju i bioenergiju i svasta nesto pa nista.
    Ja sam isto mislila da se to nozda zastopalo u meduvremenu, izmedu hsg- a i laparo, ali sumnjam jer stvarno sam se rjesila tih neobjasnjivih bolova u trbuhu i u sonjem djelu leda.

  13. #13
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ovako, kod mene krece priča-dugo vrijeme su nas vodili kao idiopati, 2 biokemijske onda sam bila na prije maribora na propuhivanju, na desnom jajovodu imam rog ako ga ispile opet ce narasti, ako je prosao kontrast moze proci i oplpđena jajna stanica,zatim po milimovicevim zakonom odem u mb, pod dugim protokolom sam 3 js- beta nula, nakon toga trudnoca - biokemijska, nakon toga razočaranje i bila u beti plus , jedino kaj je vodilo dr D je kaj su me poslali u Mb u postupak sa povisenim testosteronom i kaj je nasla na 3d/4d septum na maternici. Nakon toga kod profa Barišića u Petrovoj radi histeroskopije, nakon ceka mi je on rekao da se javim dr Despotu na uzv. Despot rekao da njemu septum ne predstavlja problem , nego da imam zastopani jajovod- desni i da ga treba maknuti- dijagoza broj 5. Nakon toga sa isla dr Kosu po drugo misljenje, potvrdio Despotovo. I onda k Strelcu na laparo i histero, otvorili me ocistili ga, nisu ga trebali maknuti, na kraju sa njim se u redu. 3 mjeseca nakom toga mpo, povisen prolaktin prije postupka- na bromergonima i kratki protokol 4 js- 2 u meni biokemijska, ostale propale- rađen kratki protokol.Nikad nisam imala nikakve bolove, menzes uopce ne osjetim , samo mi curi i napuhnuta sam. Nuspojave od lapara i histero nemam. Jedino imam mali rez u pupku i iznad jajovoda!

  14. #14
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    lola32 da li si imala kakvu upalu?I ja sam imala rtg propuhinje nije me bolilo nista, ocito su ti jajovodi zaštopani! Ja sam imala e coli zbog koje sam bila u bolnici , imala sam srece kaj nije otisla dalje!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    snupi, oprosti, a viga je dijete ili...
    pitam zato da skužim koji je ishod svega, jesi li rodila ili ne poslije 2004.?

  16. #16
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Viga je moja najdraža papiga, ja nemam djecu za sada! ishod svega je kaj me setaju simo tamo- anjvjerovatniji razlog mojih biokemijskih je trombofilijaa i imam niski amh za svoje godine!

  17. #17
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    samo sam vam htjela ispricati svoju pricu ,svaki dan saznam nesta novoga o sebi, a dugo vremena su mene i mm drzali za idiopate!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    thx cure,
    koliko sam do sada skužila, dakle "bolja" je verzija kad je jajovod skroz zaštopan, nego polupropustan
    pa iz njega to nešto kapa.
    Nego mene zanima još nešto: čitala sam svašta nešto na internetu i uglavnom kažu da je stopa trudnoća upola manja
    kod onih sa hydrosalpinxom nego u onih bez (u koliko je drugi jajovod naravno prohodan), a opet nisam od nikoga čula da je
    uistinu uspio zatrudniti sa hydro.

    Snupi gle imala si "tek" 2 IVF-a a koliko vidim ovdje cure uglavnom uspiju od 3+ puta,
    a ovo za "rog" prvi puta čujem, dakle on nije patološki nego prirodna izraslina s kojom si se možda i rodila?
    I da ovo kad kažete "propuhivanje", kao se zapravo zove taj postupak?

  19. #19
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Meni na nalazu id laparo pise da kontrast ne prolazi kroz jajovode( dakle bili su zastopani), ali svejedno se ta tekucina od hidrosalpinxa slijevala u maternicu. Ja sam u postupku bila ( sva tri puta) kod dr. Lucingera i on mi je rekao nakon laparo da s takvin jajovodima nisam imala sanse ni prirodno a niti potpomognuto jer ta tekucina onemogucava implantaciju. I biologica na transferu mi je rekl da je ovo prvi postupak u kojem imam sansu jer nema vise tih jajovoda i eto bila je u pravu! A i mi smo godinama bili idiopate!

  20. #20
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    propuhivanje jajovoda ili ti HSG, taj rog ne znam kako je nastao!

  21. #21
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    a treca stavka kod mene su i moji hormoni koji tu i tam jedan samo skoci prvo, testosteron, pa prolaktin , sad prije mjesec danas sam ih vadila ponovno sad androstendion!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    lola 32
    Dakle Lučinger ti je preporučio laparo, a tko ti ju je i u kojoj bolnici radio?

    i znači Luči ti je vidio jednu "kobasicu", a na laparo ispale dvije?
    koliko čitam na internetu
    kažu da je dvostrani hydrosalpinx vrlo čest, a zašto i nebi bio, pa kako je infekcija ušla u jedan
    ista joj je šansa da uđe u drugi jajovod.

    možeš malo detaljnije o operaciji? ja naime, jedva u životu 2-3 puta bila kod zubara,
    a kamoli na nekom zahvatu.
    Koliko si čekala na operaciju?
    Posljednje uređivanje od krojachica : 03.05.2013. at 16:30

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Izvadila sam samo taj jajovod s hidrićem, drugi je začudo bio u savršenom stanju.
    Nikad me ništa nije bolilo, niti sam imala neku upalu a da sam je bila svjesna.
    Ne znam koliko ti je čišćenje priraslica opcija, navodno se to uvijek i brzo vrati, plus oštećen jajovod ti jako povećava rizik za vanmaterničnu...
    BTW iznenadilo me ovo što clematis piše, da joj nisu dirali drugi jajovod da ne prošire upalu meni su tijekom laparoskopije radili "propuhivanje" tj. puštali taj kontrast, mislila sam da je to standard?

  24. #24
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Nije strasno vjeruj mi. Ja sam operirana u Sibeniku, ne bi dugo cekala da nisam dobila gripu pa se malo oduzilo dok sam se oporavila. Dan prije sam dosla u bolnicu, sutra ujutro bila operirana i isti dan sam vec bila na nogama. Imas 3 rupice na trbuhu, nakon 2 dana sam isla kuci, nakon 7 skinula savove i to je to. Nemoj se bojati, stvarno nije strasno. Gora mi je punkcija nego to!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    tnx cure na iskustvima.
    I još nešto, da li možda znate kolika je u slučaju hydrosalpinxa opasnost
    da se desi vanmaternična?
    ono, jeli to tempirana bomba dok se čeka operacija (dolazi ljeto pa se te stvari mogu
    odužiti, na godišnjem ovaj, pa onaj)

  26. #26
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hm, i ja sam onomad tražila postotke, ali teško je naći...evo tu nešto ako će ti pomoći: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1940544
    Ostali izvori uglavnom tvrde da je rizik bitno povećan, i to znatno više kod inseminacije nego kod IVF-a

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    eto da još malo podijelim s vama još nešto što me je opet jako začudilo.

    Nakon što je dakle uočio "kobasicu" na ultrazvuku moj dok.
    me je uputio na hsg.
    I tako sam ja sada u proceduri priprema za hsg, odnosno danas
    sam vadila briseve i radila papu u jednoj poznatoj privatnoj klinici.
    I zamislite sto mi je dok. rekla:
    ona: pa zašto bi se trebao vaditi jajovod ako je hydrosalpinx?
    ja: pa zato jer je uspjeh IVF-a bitno smanjen ukoliko postoji hydrosalpinx.
    ona: to uopće nije istina!

    Ok. mislim. ja sam mislila da je to neka općepoznata stvar, čitala sam o tome na
    stranim forumima i stvarno se stiće dojam da je to uobičajena praksa pa mi nije
    jasno kako jedna ginićka tako može biti sigurna da se hydro ne treba vaditi?

  28. #28
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Zasto ce te maltretirati s hsg- om, a ne odmah laparo? A za ginicku- no comment!

  29. #29
    paty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    183

    Početno

    krojachica i meni su tako pričali kao i tebi da to ne utječe na IVF,
    dok na zadnjoj stimulaciji nije narasla kobasica i bila jako bolna kod UVZ,kod punkcije su mi i nju puktirali-užas.
    rečeno mi je da sa takvim jajovodom neću nikad ostati trudna,napravila laparaskopiju,nakon toga išla u sekudarni postupak.vidi se iz avatara ishod.
    zato ti je moj savjet traži da ideš na laparaskopiju,tj, neka ti napiše tvoj MPO dr.

  30. #30
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ajme, pametne ginićke... bjež od takvih!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •