Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: sve vrste stolica kod dojenčadi

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    e o slike nase stolice
    https://imageshack.com/my/images?w=1

  2. #52
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne moraš slikicu staviti, znam na šta misliš, tako je bilo i mom malom.
    Ne mora biti da je tvoje dijete alergično na mlijeko, iako dosta dijece je pa je moguće. Prati, nemoj piti mlijeko barem 4-5 dana, pa onda prati nakon što popiješ, jedino tako ćeš znati.

    Dakle, nemoj paničariti zbog 2 stolice danas, al idi doktoru ako se to ponavlja dan za dan..

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    da li je bez ove crvenw tockice ov9 sluzava stolica ili normalna? gore na slici na pocetku strwnice nalazi se slika.
    takva stolica je od samog pocetka

  4. #54
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne vidim sliku :/

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

  6. #56
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Vidim sliku al ne znam da li je to sluz. To možeš samo ti znati, sluz se razvlači, izgleda kao šmrkalj..

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    pa ovo se razvlaci...ali to nam je od samog pocetka.
    a kakve bi trebala biti normalna struktura stolice, kruta ili kako? ov9 je onako sve pomjesano, ali nije zrnasto ili kruto nego tako vodenkasto i ima svega

  8. #58
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Meni bez ovog crvenog izgleda isto kao ono sta mi nadjemo u peleni. Moj negdje od napunjenog prvog mjeseca kaki svaki treci dan a prije tog je bilo i vodenaste i zrnaste. Boja mi je normalna, ova zrnca su isto normalna, dapace koliko sam shvatila i pozeljna. Jedino to crvenkasto bi i mene vjerojatno navelo da se obratim pedijatru.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    da uoravo to crveno mene muci..moze bit da ima alergiju na kravlje mlijeko.koje ja papam. kazem jela sam jucer ujutro oa ne znam da li mu to tek danas ujutro moze biti u stolici ovako prikazano.

  10. #60
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Je li normalno da isključivo dojeno novorođenče ima onoliko stolica dnevno koliko i podoja (a to je jako puno, nekad i dvije tijekom podoja)? Stolice su žute sa zrncima, izgledom školske, pelene uredno mokre, dobro opće stanje. Hvala!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    Je li normalno da isključivo dojeno novorođenče ima onoliko stolica dnevno koliko i podoja (a to je jako puno, nekad i dvije tijekom podoja)? Stolice su žute sa zrncima, izgledom školske, pelene uredno mokre, dobro opće stanje. Hvala!
    Da, potpuno je normalno, dapače i poželjno.

  12. #62
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru! A ja se prestrašila da neće zbog tog dobivat dovoljno na kilaži

  13. #63
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Samo da javim da je u prvih mjesec dana dobila 1300 gr, isključivo dojenje

    I dalje serucka ko grlica

  14. #64
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja sam prije 3tjedna po treći put postala mama, a vjerujte da se osjećam kao da mi je prvo dijete i milijun pitanja nad glavom..dečko mi je u svakom pogledu drukčiji od mojih cura u toj dobi, pa eto i po pitanju kakice Dakle, prvih tjedan dana uredno sve, kakanje svaki podoj..onda nakon toga 2-3-4 kakica dnevno kako koji dan, onda 2 dana nije kakao..noćas se pokaka 3 puta u 5 minuta i od tada ništa..jel to ok pošto je isključivo dojen? stolice od početka nisu zrnaste, ni pjenaste (takve pamtim kod mojih cura) nego onako više vodenaste žute..popišanih pelena ima dovoljno...kilaža ok, jučer je imao 20dana, patronažna u posjeti i izvagala ga je..imao je 4580, a pri otpustu iz bolnice je imao 3580, rođen sa 3770gr.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Dijete od 6.5 mjeseci, do prije par tjedana isključivo dojeno - stolicu je imao svaki drugi-treći dan. Normalne konzistencije i boje.
    Sada ima jedan obrok dohrane (voće - žitarice) i stolica je i dalje svaka 2-3 dana, ali tvrdaaaa. Dakle, doslovno kaka tvrde kuglice . Nudim mu vode, popije doduše vrlo malo.
    U kašicu umutim i malo soka od šljive, pazim da ne dajem namirnice koje zatvaraju (znači uvijek je u igri malo šljive ili kruške), ali nema neke velike promjene. Kako je moguće da dijete kojemu su svi ostali obroci mliječni (dojenje) ima tako tvrdu stolicu?? Iskustva?

  16. #66
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Rumena, i mi smo imali taj problem kad smo počinjali s dohranom, ne znam koje ste namirnice dosad uveli, ali nas je spašavalo maslinovo ulje - u svakoj povrtnoj (mada sam ja i u voćne) kašici po par kapi, ne treba ga posebno uvoditi i da vidiš veselja

  17. #67
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Pozdrav mamice,evo naš bebač je star 3,5 mj, dojimo na zahtjev i zadnjih dana mu je stolica zelena sa tragovima žute boje,sa bijelim zrncima,dali je to ok?
    Ne mislim da je gladan pošto dobiva mjesečno 1,2 kg. Hvala unaprijed

  18. #68
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok je.

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Tri kakice na dan, problem?

    Do sada je imala uglavnom 1-2 kakice, ali jučer je dečko primijetio da ona možda puno kaka. Jučer je kakala tri puta. Danas isto tri puta, s tim da je zadnja dva puta kakala sada navečer. Boja žućkasto zelenkasta, mukuzna, senfasta, kao inače. Uzela sam pelenu malo bolje da pogledam i primijetila 2-3 sitne sitne crvene piknjice, manje od makova zrna, ali tu su.

    Sada se brinem, što je to?

    Malena je potpuno normalnog ponašanja, vesela, živahna, nema vrućice, fontanela nije uvučena, ima preko šest pišanih pelena, doji redovito.

  20. #70
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno nista, mozda puknuta kapilara a mozda ni to. Ne bih se uopce brinula, osim da se pocne dogadjati u prakticki svakoj peleni.

    A sto se broja pokakanih pelena tice, tu nema nikakvih problema. Neka kaka koliko zeli, stvarno je svejedno.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Nama je znala u crijevu puknut koja kapilarica pa je tu i tamo bilo tragova krvi. S tim da sam ja sa time trčala na hitnu sa svojom malom pa su mi umrli od smijeha... :/

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •