Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: sve vrste stolica kod dojenčadi

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno sve vrste stolica kod dojenčadi

    imam bebu staru nepunih 8 tjedana. od 5 tjedna je isključivo dojena, a od tad i kreću muke po stolici, tj. ja ih vidim kao muke, one to vjerovatno nisu..ali ne znam
    dakle stolica je bila eksplozivna, pa rijetka, pa jako vodenasta, pa je bila i zelenkasta, pa još neke boje, pa dva dana smrdljiva, pa lijepa žuta , ali rijetka, pa sa bijelim zrncima, pa bez, pa kuvanje u crijevima, pa nema toga, pa jedan dan dvije baš baš proljevaste stolice, pa onda dva dana nema stolice i sad, nakon dva dana nemanja stolice danas baš tekuća skroz, ono ne kašasta već voda, žuto-smeđkasta, ma više žuta...proljev. dva puta...


    pijemo unazad 7 dana prolife, 1,5 ml svaki dan.

    muka mi je otvarat pelenu već!!!!!!!!!!!!
    pomagajte savjetima, m olim vas

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi rekla da je sve ok, moji su svi redom imali takve, svakakve. nisam im nista davala od dodataka, samo su sisali do 6 mj pa dohrana, onda se stolica malo stabilizira

  3. #3
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    nataša tako slično i kod nas,stari smo otprilike isto s tim da smo mi na ciki od početka,pokušala par puta dati AD
    (pa ja stalno to krivim)
    uglavnom je to vodena stolica od žute do zelene
    a bila je i eksplozivna i pjenasta i dva puta malo neugodnijeg mirisa...i tako svakakva
    evo juče prva zelena,fuj,druga prekrasna žuta sa zrncima,pa ti budi pametan

    ni ja neznam što je....jel to normalno!?

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pjena je valjda od zraka u crijevima, a to bi objasnjavalo i eksplozije i zelenu boju. neki kazu da moze biti i znak gljivica (soor) ali kod nas nije bilo (valjda ). moja politika je da se ne zabrinjavam oko takvih stvari dok mi se beba cini normalna. ne mogu sve bebe imati uvijek isti drek, kao zlatnozuti, mos mislit. to je mit

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    nataša, kakav je bebi prirast na težini? s koliko je rođena, koja je bila najmanja težina?

    kažeš da je od 5. tjedna isključivo dojena. kako je hranjena do tada, izdojeno mlijeko, AD, kombinirano? dodaješ li još nešto (čajevi)?

    koliko dugo traje podoj? osjećaš li možda da ti mlijeko jako ide (šprica?) kako se beba ponaša na dojci (ljuti se, zagrcava, ...)? kako mijenjaš dojke, koliko često? daješ li u jednom podoju jednu dojku ili obje?

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    kakva je bebi guza, jesi li primijetila možda crvenilo/nadraženost?
    vidiš li bebi u ustima bijele naslage ili možda da joj usna šupljina ima onako neki sedefasti sjaj?
    kako si tebi bradavice (možda ljuskave, peku li, jesu li promijenile boju)?

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    nataša, kakav je bebi prirast na težini? s koliko je rođena, koja je bila najmanja težina?

    kažeš da je od 5. tjedna isključivo dojena. kako je hranjena do tada, izdojeno mlijeko, AD, kombinirano? dodaješ li još nešto (čajevi)?

    koliko dugo traje podoj? osjećaš li možda da ti mlijeko jako ide (šprica?) kako se beba ponaša na dojci (ljuti se, zagrcava, ...)? kako mijenjaš dojke, koliko često? daješ li u jednom podoju jednu dojku ili obje?
    do 5. tjedna hranjena je kombinacija dojenje, adaptirano, malo (kršitelj koda), probali hip pa bilo prerijetka szolica od hipa. čaj ne pije, pila je dok je bilo i adaptiranog. mlijeko mi jako ide, zagrcava se i ljuti, pogotvo pred kraj, valda je već tad puna zraka, riojetko kad podoj završimo mirno i sneno, uglavnom u plaču. zagrce ne se koji put.
    podoj traje cca 15-20 minuta max. pokušam s jednom dojkom, no često joj nije dost, pa bude ljuta, ili joj se jednostavno ne da vući pa hoće da ide lagano. ja ju prebacim na drugu onda......

    rođena je s 3850, za mjesec dana, a to je bilo tad kad saM KOMBINIRALA SVAŠTA DOBILA JE 750 GR.

    Eto..šta sad kažeš?

  8. #8
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    je li vagana otkada je samo na tvojem mlijeku?

    u kojem je položaju dojiš? bilo bi dobro dojiti u položajima u kojima gravitacija ne bi dodatno potpomagala nagli tok mlijeka: ti sjediš zavaljena prema natrag ili čak ležiš na leđima, a beba potrbuške na tebi. ili ležiš na boku, beba leži uz tebe. kad osjetiš da se mlijeko počelo otpuštati, možeš pustiti da prvih nekoliko mlazove isteče u pelenu ili ručnik i staviti dijete na dojku kad se tok mlijeka malo uspori.
    bilo bi dobro dijete staviti da podrigne par puta u toku podoja.
    isto tako, nemoj čekati da dijete jako ogladni, doji češće. tako vjerojatno neće jako revno sisati i time jako podražavati bradavicu pa bi onda i mlijeko trebalo ići nešto slabije.

    čini mi se da je kod vas problem u neravnoteži prednjeg mlijeka, koje sadrži puno laktoze (i to uzrokuje ove eksplozivne stolice) i zadnjeg, masnog mlijeka koje dolazi na kraju podoja. znači, dijete vjerojatno, zbog jakog refleksa otpuštanja mlijeka, zagrcava, proguta puno zraka i osim toga popije puno prednjeg mlijeka bogatog laktozom i sve to uzrokuje ove tegobe koje ima.

    važno je da dijete dođe do tog zadnjeg, masnog mlijeka pa mu možeš, kad vidiš da više nije zadovoljno na jednoj dojci, pripomoći kompresijama i tek onda, ako dijete želi još sisati, prebaciti ga na drugu dojku. (idući podoj započinješ na onoj dojci s kojom ste završili prethodni podoj.) nemoj je prebacivati na drugu dojku dok nije dobro ispraznila prvu.

    kako su ti dojke, jesu li prepunjene? ako jesu, dok dijete ne isprazni prvu dojku, a u drugoj osjećaš nelagodu, možeš tu drugu malo izdojiti, ali samo malo, tek toliko da ti popusti pritisak.

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    i još jedno pitanje, kakav je položaj bebe na dojci - je li cijelim tijelom okrenuta prema tebi? kako hvata bradavicu? trebala bi uhvatiti, uz bradavicu, i čim veći dio areole. usne bi joj trebale čim više biti izvrnute prema van i jezik bi trebao biti vidljiv.

    molim te, odgovori mi još na ovo:
    vidiš li bebi u ustima bijele naslage ili možda da joj usna šupljina ima onako neki sedefasti sjaj?
    kako si tebi bradavice (možda ljuskave, peku li, jesu li promijenile boju)?

  10. #10
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedno pitanje, kakav je položaj bebe na dojci - je li cijelim tijelom okrenuta prema tebi? kako hvata bradavicu? trebala bi uhvatiti, uz bradavicu, i čim veći dio areole. usne bi joj trebale čim više biti izvrnute prema van i jezik bi trebao biti vidljiv.

    molim te, odgovori mi još na ovo:

    baš htjedoh odgovorit, plakala mi je u krevetiću dok sam pisala, mislim da ima soor, tj. mene bole bradavice, a ona ima nešto bijelkasto po ustima, i na desnima...već nekih 5 dana mažem nas rojazolom. patronažne su bile, kažu nije tipični soor, što god to značilo... a moje bradavice su roskaste još uvijek i nakon 5 dana mazanja, no puno manje bole. čak imam i one oštre bolove u grudima povremeno, no isto, otkad mažem, manje
    Misliš da je to uzrok i ovih proljevaastih stolica? msilim, očito nema proljev, inače bi bio češće, zar ne?

  11. #11
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    da, to može biti i soor. najbolje bi bilo otići liječniku da pogleda.
    u međuvremenu ti izbjegavaj slatko, rafinirane proizvode i proizvode od bijelog brašna. povećaj unos jogurta.

    ako koristiš jastučiće za upijanje mlijeka, mijenjaj ih često, da ti bradavice ne budu u vlažnome.
    svakodnevno mijenjaj ručnike i grudnjak. kremu maži nakon podoja (i djetetu i sebi) i nemoj dojiti 15 minuta do pola sata nakon apliciranja kreme.
    terapiju treba nastaviti još 7-10 dana nakon prestanka simptoma, kako se gljivice ne bi vratile.

    nemoj zanemariti ni savjete u vezi prednjeg/zadnjeg mlijeka.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    imam bebu staru nepunih 8 tjedana. od 5 tjedna je isključivo dojena, a od tad i kreću muke po stolici, tj. ja ih vidim kao muke, one to vjerovatno nisu..ali ne znam
    dakle stolica je bila eksplozivna, pa rijetka, pa jako vodenasta, pa je bila i zelenkasta, pa još neke boje, pa dva dana smrdljiva, pa lijepa žuta , ali rijetka, pa sa bijelim zrncima, pa bez, pa kuvanje u crijevima, pa nema toga, pa jedan dan dvije baš baš proljevaste stolice, pa onda dva dana nema stolice i sad, nakon dva dana nemanja stolice danas baš tekuća skroz, ono ne kašasta već voda, žuto-smeđkasta, ma više žuta...proljev. dva puta...


    pijemo unazad 7 dana prolife, 1,5 ml svaki dan.

    muka mi je otvarat pelenu već!!!!!!!!!!!!
    pomagajte savjetima, m olim vas

    Kad izlijecite soor (ako ga imas) pokusaj sto manje misliti o kakici I kakva ce ti biti, sto prije prestanes se brinut o tome, to ce vam objema bit bolje. A kad ne budes obadala onda ce kakica bit bas onako "po knjizi"
    Kad se sjetim ja sam se znala preznojiti od nervoze prije nego li bi mojoj bebi promijenila pelenu, nocima ne bih mogla zaspati razmisljajuci o boji/konzistenciji/kolicini. Sad mi je smijesno kad se toga sjetim, a tad sam samo o tome razmisljala I opterecivala se., ali valjda sve su mlade mame takve

  13. #13
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj je prebacivati na drugu dojku dok nije dobro ispraznila prvu.
    Ni nakon 3,5 mjeseca dojenja ne kužim kad je dojka ispražnjena. Može neki opis?
    Već sam pisala na nekoj drugoj temi - koliko god da Mini sisa i koliko god da mi se dojka doima praznom, kad ju probam stisnuti, mlijeko i dalje izlazi...

  14. #14
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ni nakon 3,5 mjeseca dojenja ne kužim kad je dojka ispražnjena. Može neki opis?
    Već sam pisala na nekoj drugoj temi - koliko god da Mini sisa i koliko god da mi se dojka doima praznom, kad ju probam stisnuti, mlijeko i dalje izlazi...
    i ja se pitam!
    a još molim za savjet kako da bebi liječim soor, lako sebi namažem bradavice, ali kako njoj????

  15. #15
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    a još molim za savjet kako da bebi liječim soor, lako sebi namažem bradavice, ali kako njoj????
    Tamo piše da se daje na žličicu... Možeš probati staviti na prst pa bebi u usta. Ili na dudu, ako je koristiš. Beba će to dalje sama razmljackati. Eventualno možeš malo (prstom) namazati po desnima ako su i one zahvaćene.

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    provjeri s patronažnom ili pedijatrom je li ovaj Rojazol kojeg imaš onaj koji može i djetetu u usta
    aplicira se prstom u djetetovu usnu šupljinu, trebalo bi pisati u uputama

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    što se tiče ovoga što ste pitale kako prepoznati kad je dojka prazna - nikad nije potpuno prazna, budući da se mlijeko konstantno stvara. uzima se da je davanje jedne dojke unutar 2-3 sata (iznimno, kod nekih žena s vrlo obilnom produkcijom, 4 sata) dovoljno vremena da beba dođe do masnog mlijeka

  18. #18
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    provjeri s patronažnom ili pedijatrom je li ovaj Rojazol kojeg imaš onaj koji može i djetetu u usta
    Mislim da je dovoljno pogledati piše li na kutiji "oralni gel". Tako je na našem...

  19. #19
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče ovoga što ste pitale kako prepoznati kad je dojka prazna - nikad nije potpuno prazna, budući da se mlijeko konstantno stvara. uzima se da je davanje jedne dojke unutar 2-3 sata (iznimno, kod nekih žena s vrlo obilnom produkcijom, 4 sata) dovoljno vremena da beba dođe do masnog mlijeka
    To je onda kao onaj "block feeding" o kojemu je bilo riječi...
    Dobro, onda mislim da je kod nas OK.

  20. #20
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ima ovdje nešto http://kellymom.com/bf/got-milk/basi...roduction-faq/, skrolajte prema dnu

  21. #21
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    To je onda kao onaj "block feeding" o kojemu je bilo riječi...
    Dobro, onda mislim da je kod nas OK.
    da, to bi bio block feeding i preporuča se kod majki koje imaju (pre)obilnu produkciju

  22. #22
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    još jedan znak da je dojka gotovo ispražnjena je pojava masnog, gušćeg mlijeka (kad stisnete bradavicu da provjerite ima li još što)

  23. #23
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    još jedan znak da je dojka gotovo ispražnjena je pojava masnog, gušćeg mlijeka (kad stisnete bradavicu da provjerite ima li još što)
    Da, to se događa. I onda ja čekam da ona to pojede.

  24. #24
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    mishekica, kako malena dobiva na težini?

  25. #25
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Jako dobro, rekla bih. Već je u bolnici, prije otpusta, počela dobivati. U prosjeku je to oko kile mjesečno (prvi mjesec nešto više, drugi i treći malo manje). Pedijatrica ni patronažna ni u jednom trenutku nisu dovele njeno napredovanje u pitanje. A ni mi. Bogme ju je sve teže nositi.

  26. #26
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    onda nemaš nikakvih dilema, radiš kako treba

  27. #27
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad izlijecite soor (ako ga imas) pokusaj sto manje misliti o kakici I kakva ce ti biti, sto prije prestanes se brinut o tome, to ce vam objema bit bolje. A kad ne budes obadala onda ce kakica bit bas onako "po knjizi"
    Kad se sjetim ja sam se znala preznojiti od nervoze prije nego li bi mojoj bebi promijenila pelenu, nocima ne bih mogla zaspati razmisljajuci o boji/konzistenciji/kolicini. Sad mi je smijesno kad se toga sjetim, a tad sam samo o tome razmisljala I opterecivala se., ali valjda sve su mlade mame takve
    kakve su vaše stolice bile?
    evo mi unazad dva dana imamo krasnu žutu TEKUĆINU, i to samo malo ako prducne ili slično! koju upije pelena..nemam riječi više..ona je vesela, razdragana, jede ko ko prava, pelena puna piškenja.....

  28. #28
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cekaj jos da ti pozeleni... I moj je sa soor-om imao eksplozivne stolice... a uglavnom je imao bas tekuce stolice, sve do uvodjenja dohrane (na tezini je dobro dobivao).

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    nataša, ako dijete dobiva na težini ok, ne gledaj puno u pelenu, svega ćeš se nagledati . Moji su isto imali kakica svih boja i konzistencija, nije me to brinulo (osim kad je kakica siva prema bijelome - takve su imali samo u nekim virozama).

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    kakve su vaše stolice bile?
    evo mi unazad dva dana imamo krasnu žutu TEKUĆINU, i to samo malo ako prducne ili slično! koju upije pelena..nemam riječi više..ona je vesela, razdragana, jede ko ko prava, pelena puna piškenja.....
    Sve boje I sve kao sto si ti opisala, a najvise je smrdjela nekakva zelenasta sluz koje bi bilo malo a zvucalo je kao atomska bomba kad bi se pokakila, ajme kad se sjetim. Pa sluzasta sa nekakvim smedjim nitima.
    Koliko sam bilaisprepadana da bi znala, nakon sto bi bebu odnijela muzu, vratit se u WC, odmotat pelenu I proucavat kakicu, ajme meni... I sto sam se ja vise brinula to je kakica losije izgledala.
    I onda jednog dana se probudis, ne mislis vise o toj kakici niti koliko je pojela, jesam li imala 2ili3 let down-a na svakoj siki tijekom podoja, I sve nekako krene svojim tokom I napokon pocnes uzivat u bebi, u dojenju, u svemu

  31. #31
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve boje I sve kao sto si ti opisala, a najvise je smrdjela nekakva zelenasta sluz koje bi bilo malo a zvucalo je kao atomska bomba kad bi se pokakila, ajme kad se sjetim. Pa sluzasta sa nekakvim smedjim nitima.
    Koliko sam bilaisprepadana da bi znala, nakon sto bi bebu odnijela muzu, vratit se u WC, odmotat pelenu I proucavat kakicu, ajme meni... I sto sam se ja vise brinula to je kakica losije izgledala.
    I onda jednog dana se probudis, ne mislis vise o toj kakici niti koliko je pojela, jesam li imala 2ili3 let down-a na svakoj siki tijekom podoja, I sve nekako krene svojim tokom I napokon pocnes uzivat u bebi, u dojenju, u svemu
    sve si lijepo opisala, dam bebu mužu i u wc promatrat pelenu temeljito..užas..... sad smo u fazi nemanja kakice, samo prducne i za malu žličicu izađe žućkaste tekućine koju pelena upije i to je sve, tako već par dana :/ No pokušat ću ne pravit od veselog i naprednog djejeta bolesnika!
    Posljednje uređivanje od nataša : 06.05.2013. at 21:24

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da vam pricam malo o zelenom govancetu?

  33. #33
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Aaaa Kaae

  34. #34
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Da vam pricam malo o zelenom govancetu?
    može

  35. #35
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    može
    x

  36. #36
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Radi se o ovome.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Cure trebam pomoc.
    Imam curicu staru tjedan dana. U rodilistu je kakala tamno a kad smo dosle doma dosla patronazna i rekla mi da joj dam prokuhanu kamilicu sa secerom jer je zatvorena. Dala sam joj to u ponedjeljak popodne i ona ne prestaje da ima proljev.ko tornado prdne i napuni pelenu i to je onak vodenasto,zuto sa zutim i bijelim zrncima ko sir. Normalno podrigne ali skoro uvjek stuca. Jede novalak. Neznam kaj da radim,bas sam zabrinuta. Dosle smo u nedjelju doma 3650 a jucer smo imale 3700. Danas mi je pobljuckala bas dosta necega zutoga

  38. #38
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    http://m.similac.com/feeding-expert/diaper-decoder
    ovdje je lijepo objasnjena svaka vrsta stolice

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure!
    Prvi put sam na forumu i friska sam mama, beba ima dva mjeseca, molim Vas za pomoc. Jel Vam nekada beba ima sitne grumencice u stolici? Inace boja stolice je o.k

  40. #40
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    to ti je normalno koliko sam skužila da imaju te grumenčiće, mene više zabrinjavaju zelene stolice pitam se jel to od nečeg što sam ja pojela?
    Sad sam sve pročitala što sam našla o tome pa vidim da je i to normalno

  41. #41
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    joj ta stolica, nikad kraja strahovima
    Znači bebač mi je do prije tjedan dana imao stolicu svaki dan. Onda ju nije imao 3 dana pa se pokakao, pa ju nije imao jedan dan pa se pokakao i sad ju nije imao 3 dana i maloprije se posrao.. Mene muči- do sad je uvijek imao vodenastu stolicu, nikad se po njemu nije moglo skužit da sere osim što se u pelenama čula voda.. Sad se bio napinjao, sav je pocrvenio i stolica je nekako kompaktna, ne preljeva se, čvrsta je.. Normalne boje i mirisa.. jel moguće da je to zatvor? Jel može uopće isključivo dojena beba imat zatvor?

  42. #42
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Pedijatri kazu da iskljucivo dojeno dijete ne treba kakati i do 10-12 dana i da je to ok.
    Moje iskustvo: mali mi s nekih par dana starosti je prestao kakati. Pedica isto rekla nema veze, sve je ok. Nakon 8 dana sam mu samoinicijativno stavila cepic i iz njega 10min nije prestajalo izlaziti. Vec sam se pitala di je u tom malom tijelu sve to drzao.
    Moj savjet je da ti obzirom da dojis probas pojesti nesto sto otvara pa ce vjerujem i njemu lakse ici kakica. Mislim da 3 dana nije zabrinjavajuce, ako je sve drugo ok.

  43. #43
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Iskljucivo dojena beba nakon 6. tjedna moze ne kakati i do 10 i vise dana. Ako mu ne smeta, ok je. Sve boje i konzistencije su normalne. Opusti se.

  44. #44
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Iskljucivo dojena beba nakon 6. tjedna moze ne kakati i do 10 i vise dana. Ako mu ne smeta, ok je. Sve boje i konzistencije su normalne. Opusti se.
    (budem se opustila kad si sam pocne brisat guzicu )

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ne znam gdje da pisem...uglavnom primjetila sam ponekad kao sitan trag krvi...ma milimetar i takva 2-3 nekad u stolici svoje bebe...ima li netko takvih iskustava?

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, kod nas je bila rijec o alergiji na nešto što sam ja pojela. Smetale su mu 3 stvari: mlijeko, dimljeni sir i surumi štapići.

    Krv može biti i od ranice na anusu, probaj ga samo malo rasiriti pa vidi jel ima ranicu. Ak ima maži bepanthenom..

    A da budeš mirna idi pedijatru po testove pa kad iduci put primjeris krv, uzmes štapic i pokupis stolicu, to radis 3 dana za redom na 3 razlicite stolice i odneses u laboratorij da se vidi da li je unutarnje krvarenje ili je bezopasno.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    koliko tiga si vidjela u stolici? ovo je stvarno malo bilo pa sad ne znam dal da dramatiziram. sutra putujemo na vikend i ne znam jel to moze pricrkati ponedjeljak.
    jucer sam na cijepljenu spomenula to pedijatrici i rekla je da jos pratim to i nis drugo.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    apsu...kako ste skuzili da se radi o alergiji? sto si izbjegavala jesti?

  49. #49
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Skužila sam jer sam nakon prve krvi u stolici počela pratiti šta jedem i ispalo je da svaki puta kada sam pojela dimljeni sir ili surumi štapiće bilo je krvi,a na mlijeko je bio alergičan odma ko beba pa ga poslje nisam ni konzumirala, ali to je to.

    Nije paničarila jer je najvjerojatnije riječ o alergiji na nešto što si ti pojela, pogotovo ako je u stolici bilo i malo sluzi, ili je riječ o ranici.
    Trči doktoru ako se krv pojavi u svakoj stolici koju dijete ima, 2 dana za redom, onda to znači da dijete krvari, ili ako je krv tamne boje, znači ako nije friška...

    Ja sam išla s malim na sve moguće pretrage, često je imao krv, bila sam luda al sve je bilo ok..

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    jutros su 2 stolice takve ;(
    ali to je onako malo, lagano..ne znam sto da kazem. zvala sam oedijatricu i nosit cu stolicu 3 dana iduci tjedan.
    krv je onako ko svjeza...
    stolica mu je inace onako senfasta i razvlaci se kad je svjeza. takva nam je od pocetka. i ima komadice nekad u sebi. ne znam kako izgleda sluzava jer i ovo je onako razvlaci se...i onda u nekom tom dijelu bude tockica krvi kao zilica manja..pokusat cu sliku stavit kroz neki link oa da mi prokomentiras.
    inace sam.mlijeko papala jucer ujutro? dal bi to tek sad mogla biti reakcija?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •