Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 146 od 146

Tema: Mazanje guze

  1. #101
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nah, i ja isto kažem, za crvenu bulju tu je dobri stari Sudić ili nešto jače. Možda neka od phiphynih kućnih čarolija? Phiphy, pomažu li tvoje pomade s noćurkom, malinovim sjemenom i šišmiševim krilom u akutnim situacijama?

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam došla natrljati nos maci da smo phiphy i ja u međuvremenu svoju shea kolekciju obogatile i ovim primjerkom: http://www.amazon.co.uk/dp/B004SM9CZ..._3p_M3T1_dp_i1
    deklaracija je puna alkohola i višesložnih sastojaka s puno xy-ova pa eto, nije baš u duhu topica. Al zato je jeftino.
    ajd može li prevod boldane rečenice

    usput jel netko koristi kemigov she, kakav je za razliku od pranaroma?

  3. #103
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Nah, i ja isto kažem, za crvenu bulju tu je dobri stari Sudić ili nešto jače. Možda neka od phiphynih kućnih čarolija? Phiphy, pomažu li tvoje pomade s noćurkom, malinovim sjemenom i šišmiševim krilom u akutnim situacijama?
    Ne čarobiram za crvenu guzu, samo za suhu . Vjerujem da bi neka klasika za smirivanje kože tipa kamilica, neven, kantarionovo ulje...mogli biti od pomoći, ali nisam testirala. Kad se zacrvenimo, posegnem za cink oksidom.

  4. #104
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni je kantarion zakon za crvenilo.
    Stolica mu nekad zna biti toliko jaka (frajer voli meso) da guza u roku 2 minute izgleda kao da je opečena koprivom
    Malo kantariona i sljedeće presvlčenje guza kao nova.

    Shea mi je super kao preventiva na guzi u slučaju da ne detektiram odmah neku mini kakaonicu, a za ostatak tijela je nezamjenjiva.

  5. #105
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Pranaromov shea bolje miriše i lakše je maziv od kemigovog koji je jeftiniji ali za ono kaj meni treba ( dezići, lipbalm) je čist ok, zrnat ali se to izgubi u topljenju.

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ribice, a jel si probala kod klinke kemig?

  7. #107
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Pranarom je biološki uzgojen, Kemig nije. Zrnatost se može pojaviti kod bilo kojeg shee.

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Argente prvotno napisa
    Samo sam došla natrljati nos maci da smo phiphy i ja u međuvremenu svoju shea kolekciju obogatile i ovim primjerkom: http://www.amazon.co.uk/dp/B004SM9CZ..._3p_M3T1_dp_i1
    deklaracija je puna alkohola i višesložnih sastojaka s puno xy-ova pa eto, nije baš u duhu topica. Al zato je jeftino.



    ajd može li prevod boldane rečenice

    i kolko je poštarina iz amazona

  9. #109
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi mažemo crvenilo ribljom masti to nam najbrže pomaže.

  10. #110
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Argente prvotno napisa
    Samo sam došla natrljati nos maci da smo phiphy i ja u međuvremenu svoju shea kolekciju obogatile i ovim primjerkom: http://www.amazon.co.uk/dp/B004SM9CZ..._3p_M3T1_dp_i1
    deklaracija je puna alkohola i višesložnih sastojaka s puno xy-ova pa eto, nije baš u duhu topica. Al zato je jeftino.



    ajd može li prevod boldane rečenice

    i kolko je poštarina iz amazona

    Bold se ne odnosi na sheu s amazona, nego na neko Baleino mlijeko. Ovo kako si ti quotala je klasično izvlačenje iz konteksta .

    5 funti je poštarina.

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    znači maslac je ok, i organski kak piše? kolko si ga do sad potrošila?

  12. #112
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    jelena.O, o znači da je sastav Baleinog mlijeka sljedeći:
    aqua, urea, glycerin, caprylic/capric triglyceride, ethylhexyl stearate, isopropyl palmitate, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, phenoxyethanol, parfum, sodium lactate, benzyl alcohol, allantoin, carbomer, lactic acid, sodium hydroxide.
    Vidiš, mnogo slogova, iksova, ipsilona i alkohola. Moja gore spomenuta frendica-prirodnjakuša kaže ako nešto ne znaš pročitat, uglavnom je štetno

    maco, znači mogao bi kantarion umjesto Sudocrema? Gdje ga nabavljaš?

    pikula, riblja mast, ideš, to još nisam čula? Imaš neki link gdje su dobro objašnjene njene čudotvorne moći?

  13. #113
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znači maslac je ok, i organski kak piše? kolko si ga do sad potrošila?
    Ako mene pitaš da li je ok, je, meni je odličan jer sam tražila upravo takav. Trebao mi je nešto tvrđi jer ga miješam s uljima noćurka i boražine za dermitis u pelenskom području. Neki drugi, posebno Oshadhi, su mi za tu svrhu preuljasti. S druge strane, Oshadhi je odličan ako ćeš ga koristiti samog jer je super maziv, na sobnoj temp. se pretvara u ulje sam od sebe, ne treba mu toplina tijela.

    Da li je organski kako piše, e, to je neka druga tema. Valjda je.

    Nisam ga potrošila puno jer sam ga dobila pred cca 20-ak dana.

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    i meni treba za istu stvar ko i tebi, sad malom mješam pranarom jer tog imam doma, s lanenim ili noćurkovim ulje, malo propolisa u kapima i čajevca

    kantariona ima po placevima, biljnim apotekama, dm , apotekama, uskoro će i trava pa si možeš napraviti za sljedeću sezonu.

    riblja mast je većino ono od JGL http://www.jgl.hr/hr/proizvodi/bezre...col-mast-25-g/


    samo pitanjce, jel možda neko radio nekaj slično https://www.google.hr/search?q=lo%C5...sm=93&ie=UTF-8

  15. #115
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja radim često balzame za usta, shea, kokosova, maslinovo, malo voska i arome, e da i obavezno stavim zeru meda da ima fini okus.

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    jel sličan recept ko ono kaj sam linkala? u kaj to stavljaš?

  17. #117
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    riblju mast su meni prepisali za opekotine, ali sigurno bi pomogla i kod pelenskog osipa.
    Znala sam s njom namazati i ruke, jako dobro djeluje na suhu kožu, jedino je taj miris neko vrijeme tu

  18. #118
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    http://kemig.kosarica.hr/ambalaza?product_id=1321

    U ovo a recept onak odokavtivno, po zimi manje voska po ljeti malo više da se ne otopi i to je to.
    Ništa ne kompliciram, prvo otopm vosak pa dodam ulja i na kraju aromu i med, za čas se stvrdne pa radim brzo.

  19. #119
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    mi mažemo crvenilo ribljom masti to nam najbrže pomaže.
    Koliko brzo?

  20. #120
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    već nakon dva tri mazanja izblijedi

  21. #121
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    već nakon dva tri mazanja izblijedi
    Uuu, to je super!

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    http://kemig.kosarica.hr/ambalaza?product_id=1321

    U ovo a recept onak odokavtivno, po zimi manje voska po ljeti malo više da se ne otopi i to je to.
    Ništa ne kompliciram, prvo otopm vosak pa dodam ulja i na kraju aromu i med, za čas se stvrdne pa radim brzo.
    jučer radila s voskom ali mislim da ga nisam dosta rastalila, jel mogu ponoviti samo zagrijavanje?

    sput daj recept za dejzič

  23. #123
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    http://wellnessmama.com/1523/how-to-...ral-deodorant/ ovaj sam uzela zbog omjera, stavljam čajevac i lavandu od eteričnih ulja i gustin umjesto arrowrotha.
    Mislim da možeš, samo budi oprezna s visinom temperature da ne zagori, vosak je osjetljiv i pokušaj sve raditi u emajliranim lončićima ili staklu.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ja radila u rosfrajnoj zdjelici koja je bila nad vrućom vodom, nisam radila direkt

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    to isto stavljaš u taku flašicu, kak to koristiš?

  26. #126
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ako nađeš po dučanima onaj stick onda ga kupi i kad se potroši u njega ulijem, to je za muža kome je tlaka dirat prstima a sebi stavim u onaj plastični lončić pa zagrabim prstima i nanesem.

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    na suho? i kolko to drži?

  28. #128
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Kak misliš na suho?

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ma zanima me kolko cca drži?

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ima li tko kakvi recept za sunčanu kremu od shea

  31. #131

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Drage mame koje se kužite u sastojke... ima li kakva krema/mast/nešto, da je čim prirodnije odnosno sa čim manje štetnih sastojaka, za mazanje pelenskog područja, a da se može kupit recimo u dm-u? Kakve su sastavom Alverde, i Weleda? Babylove?

    Dosad smo koristili JGL, ali vidim da pišete da nisu baš neki sastojci . Probali smo i onu malu **** što smo dobili u nekom paketu Sretna beba ili tako nešto. Uglavnom sve nam to služi svrsi, ali ja bih voljela nešto što je zdravije i prirodnije, pa ako može savjet.

  32. #132
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    mislim da ti je weleda dobra marka, malo je skuplja al navodno je od prirodih sastojaka

  33. #133
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    mi koristimo JGL (koju smo dobili u startu i nastavili s njom) i nemam nikakvih problema s njom, a kad se malo zacrveni sudokrem dosta pomaze

  34. #134
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Emmalia prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame koje se kužite u sastojke... ima li kakva krema/mast/nešto, da je čim prirodnije odnosno sa čim manje štetnih sastojaka, za mazanje pelenskog područja, a da se može kupit recimo u dm-u? Kakve su sastavom Alverde, i Weleda? Babylove?

    Dosad smo koristili JGL, ali vidim da pišete da nisu baš neki sastojci . Probali smo i onu malu **** što smo dobili u nekom paketu Sretna beba ili tako nešto. Uglavnom sve nam to služi svrsi, ali ja bih voljela nešto što je zdravije i prirodnije, pa ako može savjet.
    Jesi probala ne mazati guzu?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Pa zapravo ni ne mažem baš. Prije spavanja mažem, jer smo noću još uvijek u jp. A danju smo u tetrama, pa jedino ako se od kakanja malo zacrveni. Sve u svemu ne mažem puno, niti često niti obilno. Tako da mi cijena i nije bitna, samo da je nešto sa što manje štetnijih sastojaka. Da čitala sam za weledu da je prirodna...

  36. #136
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Beba od Aroma Balansa je fina i prirodna kremica. Namažem kad je u jednokratnoj.

  37. #137
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Phiphy da li mozes napisati receptruru po kojoj radis kremu za guzu i koji shea koristis,pliz!? I koja etericna tj cija koristis?
    Hvala!!

  38. #138
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hej, Lola13, sad, kad me pitaš, nisam sigurna kako radim kremu, tj. ne sjećam se da li je omjer 1:2 ili 1:4, tj. 100 g shee i 50 ili 25 ml ulja od noćurka, s time da bih ponekad manji dio ulja noćurka zamijenila uljem boražine i, rijetko, badema. Nije toliko bitan omjer koliko to da dobiješ teksturu koja tebi paše. Ulja su uglavnom Oshadhi i Florihana, a shea koji se meni pokazao najbolji za kremice za guzu je ovaj. Jedini shea koji mi se nije pokazao ok za kreme je Oshadhi, na sobnoj temperaturi je ulje za razliku od drugih (ako ti se da, možeš na prijašnjim stranicama pročitati o dvije različite vrste shea stabla ).

  39. #139
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Procitala sagu o maslacima

  40. #140
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Sry na off al ne kuzim da li ovaj tapatalk pozdere pola posta ili sto?????

  41. #141
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Emmalia prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zapravo ni ne mažem baš. Prije spavanja mažem, jer smo noću još uvijek u jp. A danju smo u tetrama, pa jedino ako se od kakanja malo zacrveni. Sve u svemu ne mažem puno, niti često niti obilno. Tako da mi cijena i nije bitna, samo da je nešto sa što manje štetnijih sastojaka. Da čitala sam za weledu da je prirodna...
    Moj je bio iskljucivo u jednokratnim (babylove), nisam mu nicim mazala guzu nije se skoro nikad zacrvenila (par puta u jaslicama ako teta nije primijetila na vrijeme da se ukakao). Zakljucila sam da je do koze - starijoj sam mazala i njoj se puno cesce crvenila pisa, i kad je skinula pelenu i dalje joj se cesto zacrveni pisa. Njemu bez mazanja nikad crveno osim ako se ukakao i ostalo dulje, a cesto ni tad (pogotovo prvih sest mjeseci, u tom razdoblju nikad crvenila)

  42. #142
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pitanje za shea strucnjake
    Drzite ih u frizideru ili ne?
    Mislila sam odvojiti mali dio koji koristim, a ostalo u frizider
    Ima potrebe ili ne?

  43. #143
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Meni se do sad pokazalo da nema, tj. ovi koji su mi vani nisu promijenili ni miris ni konzistenciju.

  44. #144
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    fala draga

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Kod nas se dobi dobro kremo za guzo od lekobebe dobro pomoze. Sudocrem smo imali a nam nije pomognil ništa.

  46. #146
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Uzela sam Oshadhi mješavinu za osjetljivu kožu. Sve u redu ovako, ali ima preintenzivan miris. Prođem li malo pored nosa dijete počne plakati. Smeta lavanda.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •