Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 146

Tema: Mazanje guze

  1. #1
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno Mazanje guze

    Na više mjesta pronašla sam informaciju da uz pp nije dobro koristiti kremice za dječje dupence jer se tako smanjuje moć upijanja pelena. Osim što mi se čini da su te kreme pune kemije pa mi ni s te strane nisu prihvatljive, koja je alternativa za mazanje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    i ja sam čula to, dapače u bolnici su isto to rekli, kad smo došli doma nisam mu mazala guzu. Pojavile su mu se rane na guzi (od ne mazanja), i od tad koristim samo kreme s cinkovim oksidom.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Preporuča se mazanje maslinovim uljem, u malim količinama (da pelena ne upije masnoću) ali čak ni to ne mora biti neophodno, ako se pazi da se ne ostaje u mokroj peleni i ako se bar povremeno ostavi dijete bez pelene.
    Medicinsko maslinovo ulje možeš kupiti u apoteci (ima manje intenzivan miris nego obično maslinovo ulje, ne znam je li i zbog drugih karakteristika bolje od običnog)

    Dugo nitko nije reklamirao bespelenaštvo, pa te možda i ovo zainteresira http://forum.roda.hr/forums/93-Bespelena%C5%A1tvo - ako ne baš cijeli paket, mislim da je korisno bar djelomično provoditi ovu praksu, u kombinaciji sa suhom platnenom pelenom.

  4. #4
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kantraionovo ulje, povremeno
    nakon kakanja uvijek oprati guzu pod mlazom vode, posušiti
    pelene mijenjati često
    ja platnene svako 2 sata
    3 maksimum maksimuma

  5. #5
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Weleda ulje za bebe mi je zakon! Malo je skuplje, ali par kapi na papirnatu maramicu je dovoljno. Vlažne maramice postanu nepotrebne. S time sam uvijek brisala guzu, i istovremeno ju njegovala.

  6. #6
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Mi smo zbilja duuuugo nosili pelene - do cca 3 i pol godine - i to platnene.

    Pranje, kao što flopica kaže, pod mlazom vode !

    Jedine vlažne maramice koje smo koristili i to jako rijetko su bile Natracare-ove,

    s bio certifikatom.

    (Taj jedan paketić nam je trajao i trajao...)

    Weleda je i inače zbilja vrhunska kozmetika tako da se slažem s deeeyoo !

    U prilikama kad bi se guza iz nekog razloga osula, Sudocrem bi je brzo spasio.

    (To smo isto trošili u malim količinama, tako da nam je ona majušna reklamna kutijica

    trajala isto zbilja dugo.)
    Posljednje uređivanje od Teica : 04.05.2013. at 00:04

  7. #7
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    nakon pranja guze, namažem s par kapi bademovog ulja, pustim da se malo posuši i onda natrag u pelenu.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imala sam dvoje platnenopelenaša, a jedno od njih je bilo atopičar, dakle s jako osjetljivom kožom sklonom ekcemima : i nisam ničime mazala guze.
    crvenilo se desilo samo par puta, uglavnom kad ne bih na vrijeme skužila da su ukakani.
    ako redovito mijenjaš pelene, pereš guzu vodom, a ne maramicama umočenim u kemikalije, i peres pelene s jako malo nekog blagog detergenta, crvenila u pravilu ne bi trebalo biti

  9. #9
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala vam, cure, u kratko vrijeme puno odličnih savjeta! Drago mi je čuti da se može proći i bez kremica u većini slučajeva i da su ok i ulja (maslinovo, kantarion, badem). Upravo sam na jednom drugom forum pročitala kako originalna Pavlovićeva mast sadrži rastvor borne kiseline koji je toksičan i zabranjeno je koristiti ga u dječjoj kozmetici do 3. godine (nisam dodatno googlala da vidim da li su tvrdnje forumašice točne).

    pomikaki, hvala ti što si me podsjetila i na bespelenaštvo . Čitala sam jedno vrijeme i o tome, ali shvatih da imam toliko drugih stvari za naučiti sad kad stiže beba da sam bespelenaštvo ostavila po strani. Ali ideja o kombinaciji pp i bespelenaštva čini se baš ok, posebno zato jer ćemo imati ljetnu bebu pa joj gologuzoj neće biti hladno .

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Poštujem gore navedena pravila higijene ali nema šanse proći bez mazanja :\ Probala sam se prošvercati sigurno petnaest puta dosada (bilo u jednokratnim, bilo u platnenim) - ma neka preskočim mazanje dva previjanja zaredom, odmah crvenilo...zato koristim minimum ili JGL ili bademovog ulja.
    Nisam primijetila razliku u upojnoj moći pelene, odnosi li se to na jednokratni ili kumulativni učinak korištenja maščoba?

  11. #11
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hm, osjetljivo neko dupence. Preporučila bih ti promjenu deterdženta, ali pišeš da je isto i u jednokratnim...Ne znam koju bih ti drugu preporučila, ali meni se sastav JGL (iako su tu naši domaći) nikako ne sviđa .

  12. #12
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I moj ima jako osjetljivu kozu i povremeno mu guzu (u pp) mazem karite maslacem. Prije spavanja uvijek, u slucaju da odrapi pa nesto i izleti dok spavamo, a danju povremeno.
    Ne primjecujem da smeta upojnoj moci pelena, a guza sretna, mama takoder

    Od "kozmetike" koristim samo Pranaromov karite i organsko hladno presano kokosovo ulje.

  13. #13
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    JGL - Petrolatum, aqua, lanolin, mineral oil
    Ja mislila da je OK kad ima tako malo sastojaka, a kad tamo, Google kaže da dijete mažem kancerogenom naftom! ma po meni toga ne bi ni bilo u kući, ali sam pokleknula pod pritiskom obitelji, znaš kako je

    Vidiš, mogla bih probati s kariteom...tnx maco na ideji.

  14. #14
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nema na čemu
    Nama je super i za guzu, a i za obraščiće na buri.

  15. #15
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Gdje ima za kupiti Pranaromov karite?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Na stranicama terra organica

  17. #17
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Nigdje 'uživo'?

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni je Kemigov nekako bolji, tvrđi je pa se sporije troši a jeftiniji je...i žut je, to bi značilo da mu nije oduzimana boja. Frendica koja se kuži u to kaže da je bolji ovaj koji je manje obrađivan, ali ona kupuje samo izvana, ovi su joj bezveze.
    Uglavnom, ja sam oba nalazila po ljekarnama, češće biljnim.

  19. #19
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni su objasnili da je Pranarom patentirao neki postupak kojim ga odsmrde, a da pritom ne izgubi na kvaliteti i ne dodaju mu kojekakve arome.
    Ovaj neobrađeni navodno malo bazdi na zapaljenu gumu
    Argente?

  20. #20
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ja sam nabavila sastojke za ovu kremicu, ali je nisam stigla napraviti .

  21. #21
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A što se tiče okoline i pritiska, Argente, možda ćeš se sjetiti moje patronažne koja se snebivala nad idejom da dupe mažem bademovim uljem umjesto pravom kremom pa sam bila odlučila ipak kupiti malo pakiranje, samo da je ne slušam kad se M. rodi. Došla u dućan, pročitala te petrolatume, parafine, mineralna ulja, vratila kremu na policu i pitala se kako itko može preporučiti tu kremu kao najbolju . Nakon toga sam napravila omanji seminarski čitajući sastave i uspoređujući razne kreme za dupad,a kupila sam...nijednu bez obzira na patronažnu. Na kraju je M. vodila patronažna koja nije ni okom trepnula kad sam rekla da ne mažem dupe.

    Zanima me nastavak prepiske o kariteu jer tko zna što me čeka jednom kad krene dohrana...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Nama se dupe počelo crvenit otkad je počela papat meso, a ja ne skužim da se pokakala u platnenu....Nek joj je guza 10 min u dodiru sa stolicom (ne skužim odmah,a ne smrdi mi), eto crvenila. I sad, nek se to dogodi 2-3 puta u danu...rezultat: upala samo takva.

    Tad sam joj guzu mazala nekom kremom koja u sebi ima riblje ulje - jest da smrdi, ali kroz 2 nanosa joj prođe

  23. #23
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam dosad isto koristila tu JGL kremu iako smo na pp al vrlo malo namažem, sad kad sam ovo pročitala sve mislim kako ću prijeći na maslinovo ulje, bar znam da je provjerene kvalitete

  24. #24
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nabavila sastojke za ovu kremicu, ali je nisam stigla napraviti .
    Malo idem offtopic: jel koristiš šta za povezivanje masne i vodene faze? Jel može hidrolat samo tako u masnu a da se kasnije ne odvoji?

  25. #25
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    lulu-mama, keeeee? Vodena faza, masna faza? Šta je to ? Ovo bi bila moja prva krema, nemam pojma o ničemu, mislila sam da ću pratiti upute i da je to to .

  26. #26
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj neobrađeni navodno malo bazdi na zapaljenu gumu
    Argente?
    Ne, ima neki travnato-zemljani miris. Ajd baš ću užicat frendicu malo tog njenog stranjskog, možda je taj prava stvar, pa javim.
    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče okoline i pritiska, Argente, možda ćeš se sjetiti moje patronažne koja se snebivala nad idejom da dupe mažem bademovim uljem umjesto pravom kremom pa sam bila odlučila ipak kupiti malo pakiranje, samo da je ne slušam kad se M. rodi.
    Sjećam se ali nisam znala da si se oduprla; sad ne koristiš ni bademovo ili to trošiš samo za kupanje?

  27. #27
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    lulu-mama, keeeee? Vodena faza, masna faza? Šta je to ? Ovo bi bila moja prva krema, nemam pojma o ničemu, mislila sam da ću pratiti upute i da je to to .
    Hahaha, javi kako je uspjelo!

  28. #28
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    mojoj se osula guza u pp mazala sam cca 1 dnevno sa JGL ili naranđastom becutanovom...i jedva smo se rijesili osipa- cak samo i kod pedice bili radi njega pa sam joj mazala s rivanolom
    nakon sveih isprobanih cuda, prijelaska na jednokratne, vracanju na pp, peglanje...mazanje sa svacim,prirodnim,domacim, neprirodnim ...upalila je jedino mustelina stelatopia
    i sad kad smo se konacno rjesili namazem tu i tamo sa stelatopiom ili isto mustelinom vitaminskom za guzu
    eto...osjetljiva fina guza
    dok sam za starijeg jedva uspjela potrositi 2 jgl-a kroz 3 godina pelenasenja

  29. #29
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Novi moment; mali mi je izgleda alergičan na orašaste plodove. Dakle, ako se ospe od mojih baklava kroz mlijeko, znači li to da mi ne bi bilo pametno mazati ga uljima i maslacima orašastih plodova? Zasad se držim JGL-a petrolatumu unatoč (skužila sam da je to obični vazelin pa sam sad OK s tim )

  30. #30
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja ga ne bi mazala sa uljima orasastih plodova. Cisto prevencije radi. Imas drugih ulja: maslinovo, psenicno....

    Da li svaki put mazete guzu kad presvlacite bebu? Ja namazem mozda dva puta dnevno, i sva se guza sjaji. Uz njegovo vrpoljenje i plac ne uspjeva mi namazati tanki sloj

  31. #31
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    ja mazem samo ako se malo zacrveni

  32. #32
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Novi moment; mali mi je izgleda alergičan na orašaste plodove. Dakle, ako se ospe od mojih baklava kroz mlijeko, znači li to da mi ne bi bilo pametno mazati ga uljima i maslacima orašastih plodova? Zasad se držim JGL-a petrolatumu unatoč (skužila sam da je to obični vazelin pa sam sad OK s tim )
    Nemam pojma bi li bilo pametno ili ne, al s obzirom da su ulja i maslaci od raznih orašara super pomoć pri raznim mini i nešto većim kožnim stanjima, ja bi se možda odvažila i probala na malom djeliću kože podlaktice
    Svaka čast maslinovom ali karite maslac, bademovo ulje su ipak no. 1 što se njege izvana tiče.

    Ja guzu namažem prije noćnog spavanja u slučaju da sa vjetrićem izađe nešto malo, pa da ne iritira kožu i ako primjetim da guza nije boje kože tijekom dnevnih presvlačenja.

  33. #33
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Znaci, mazanje guze ne mora biti ritual kod svakog presvlacenja? Vec vise po potrebi i izgledu guze
    OK, hvala! Jos se pokusavam snaci s tim svim sitnicama.
    A kad vec postavljam (pocetnicka) pitanja: kako se to pere guza pod mlazom vode? Kako se dijete drzi? Mene tako strah da mi ne bi ispao. Vec mi je muka i od obicnog presvlacenja na podlozi

  34. #34
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, mazanje guze ne mora biti ritual kod svakog presvlacenja? Vec vise po potrebi i izgledu guze
    OK, hvala! Jos se pokusavam snaci s tim svim sitnicama.
    A kad vec postavljam (pocetnicka) pitanja: kako se to pere guza pod mlazom vode? Kako se dijete drzi? Mene tako strah da mi ne bi ispao. Vec mi je muka i od obicnog presvlacenja na podlozi
    http://www.youtube.com/watch?v=qC54N9NVmH4

  35. #35
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Zapravo se pri korištenju platnenih uopće ne preporučuje mazati osim ako te prijeka potreba (crvenilo) ne natjera.
    E pa baš to, maco, čitala sam za karite maslac da nema zabilježenih alergijskih reakcija, a opet kontam, ako se ospe na orah i badem...

  36. #36
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni je ovo puno prekomplicirano i, čini mi se, nepotrebno (ovaj dio sa nekakvim sapunom neću ni komentirati). I tako gazilijun puta dnevno u početku kad kakaju iza svakog podoja a jedu non stop.
    Ja sam svoje čedo oprala tako pod tekućom vodom u svega par navrata kad je onečišćenje bilo od-do (a i on je moj inače veliki umivaonik prerastao prebrzo).
    Uobičajena procedura mi je namočiti bambus krpicu i temeljito obrisati (prematalica uz umivaonik), ako treba upotrijebiti i dvije-tri krpice, osušiti i voila! Zasad funkcionira bez problema, a ima osjetljivu kožu.

    Arđo, probaj mu pinkicu na podlakticu. Ne vjerujem da će biti reakcije, a i ako bude, bit će blaga i nimalo neugodna za njega.

  37. #37
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    X na macu - na dojmove filmića i za pranje pod tekućom vodom, svega dva puta kad je kakice bilo baš svugdje. Mi smo to obavili iznad kade, bebu sam stavila trbuhom na podlakticu (kao za nošenje kod grčeva), a drugom sam rukom prala guzu. Imala sam pomoć muža koji je bio držač tuša, ali ako možeš nekako fiksirati tušilicu, možeš sve sama.

  38. #38
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja svome za 2,5,godine koristenja pelena nisam guzu namazala nikakvom kremom ili uljem ni jedan jedini put. Prala sam ga prvih mjesec dana pri svakom presvlacenju pod mlazom vode, a od tada samo kad se ukaki... Ako bi se guza nekad zacrvenila (ovo je se desilo nekoliko puta i to ako mu ne bi odgovaralo nesto sto je jeo) onda bih gledala da je dobro posusim i malo napuderisem prije stavljanja pelene.

    Ovo pranje pod pipom nije nikakva mudrost (umivaonik ili kada svejedno, mada ne znam kako beba moze prerasti umivaonik, pa ne spusta se unutra kao u kadicu) jednom rukom drzis bebu, drugom peres Nema potrebe za tusem.

  39. #39
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    malo napuderisem prije stavljanja pelene.
    Korištenje pudera se više ne preporuča jer kažu da je kancerogen.

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo pranje pod pipom nije nikakva mudrost (umivaonik ili kada svejedno, mada ne znam kako beba moze prerasti umivaonik, pa ne spusta se unutra kao u kadicu) jednom rukom drzis bebu, drugom peres Nema potrebe za tusem.
    Kod nas je problem da je špina jako niska i kratka i opcija pranja u lavandinu nikad nije ni postojala jer da se beba i najmanje pomakne, udarila bi ili u špinu ili u lavandin.
    Posljednje uređivanje od phiphy : 06.01.2014. at 11:13

  40. #40
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    mislila sam da je puder los samo zato sto su sitne cestice koje beba udahne pa se lijepe na pluca , bar sam tako procitala jos davno
    u svakom slucaju, dobro ga je izbjegavati

  41. #41
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Malo idem offtopic: jel koristiš šta za povezivanje masne i vodene faze? Jel može hidrolat samo tako u masnu a da se kasnije ne odvoji?
    Napravila sam home made kremu za dupe, moja prva u životu . Što se tiče ovog pitanja - sve sam radila kako piše na stranici i kremica je sasvim ok! Vjerojatno je caka u tome da se hidrolat stvarno pomalo ulijeva i puno miješa. Osim dupeta, mažem i svoje ruke .

    Argente, jesi se dočepala stranjskog karitea?
    Posljednje uređivanje od phiphy : 22.01.2014. at 15:17

  42. #42
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne znam jel ga se Arda docepala, ali ja jesam
    Mrak mi je! Malkoc baca na neku gumu (miris, jelte), ali je tako divno maziv, koza meka, a jeftin (227 g=13 $).
    Sve odreda mazem s njim!

  43. #43
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Smiješ napisati koji i kako si nabavila? Može i na pp ako je tajna .

  44. #44
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Napravila sam home made kremu za dupe, moja prva u životu . Što se tiče ovog pitanja - sve sam radila kako piše na stranici i kremica je sasvim ok! Vjerojatno je caka u tome da se hidrolat stvarno pomalo ulijeva i puno miješa. Osim dupeta, mažem i svoje ruke .
    Super da je ispalo dobro! Nadam se da ti se nece odvojiti te 2 faze. Mogla bi bas i ja probati napraviti. Sad trenutno koristim samo bademovo ulje.

  45. #45
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Valjda neće . Napravila sam pola doze iz recepta i dođe dosta toga.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja koristim sudocrem, po potrebi, kod jačeg crvenila. I JGL poslije kakanja, inače ništa, samo operem guzu,
    Obadvije sam kremice dobila u poklon paketima.
    Zanima me da li ste koristile sudocrem i vaša iskustvo s tom kremom?

  47. #47
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ja sam koristila sudocrem par puta na početku kad još nisam imala drugu kremu i kad bi nam se dupe jače zacrvenilo. Odlično bi riješila crvenilo i, što se toga tiče, nemam prigovora. Meni nije prihvatljiva za korištenje jer ima parafina. Iz istog razloga ne koristim ni JGL.
    Posljednje uređivanje od phiphy : 22.01.2014. at 17:48

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam koristila sudocrem par puta na početku kad još nisam imala drugu kremu i kad bi nam se dupe jače zacrvenilo. Odlično bi riješila crvenilo i, što se toga tiče, nemam prigovora. Meni nije prihvatljiva za korištenje jer ima parafina. Iz istog razloga ne koristim ni JGL.
    Ni ja ne koristim dječje kreme često, samo kad je neophodno, kao u slučaju koji si navela, a ni ostala kozmetika mi nije u čestoj upotrebi, više koristim maslinovo ulje i kupke, ali ne za svako kupanje.

  49. #49
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Smiješ napisati koji i kako si nabavila? Može i na pp ako je tajna .

    Nikakva tajna
    Kupila sam ovaj http://www.iherb.com/Out-of-Africa-1...6&sr=null&ic=1 preko iHerba gdje i inače naručujem vitamine, eterična ulja i razne pomade (i recimo organski cejlonski cimet za dohranu).
    Jedina mana tog karitea je što nema roka trajanja na ambalaži
    Al opet, nema ni na nekim maslinovim uljima i sl.

  50. #50
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma još ga se nisam domogla, a u međuvremenu sam saznala da postoje dvije vrste: Butyrospermum Parkii i Vitellaria Nilotica.
    Za one koji žele znati više: http://www.naturessheabutter.com/Abo...tter-s/148.htm
    maco, koji je tvoj?
    Nisam sigurna da će me sad zadovoljiti ovaj obični seljački butyro, hoću ovaj drugi
    U međuvremenu i dalje meljam JGL-om i u težim danima Sudocremom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •