Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Ruke, ruke i samo ruke!

  1. #1
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno Ruke, ruke i samo ruke!

    Moja bebica ima 3,5 mjeseca i odbija svako "prijevozno sredstvo", osim ruku. Ne znam više što bih s njom, osim da se naoružam strpljenjem. A to postaje pomalo teško.

    1. Mrzi auto. Ono, MRZI!!!!! Svaka vožnja je popraćena urlicima skoro od samog početka do kraja. Osim ako slučajno zaspi. Situacija se bila kratkotrajno popravila kad smo maknuli umetak za novorođenče pa sam mislila da joj je bilo tijesno... No, nakon nekog vremena ona opet po starom. I sad, ne bi to meni bio problem da ona malo plače, malo zaspi... To dijete vrišti! Kao da se sili! Vrišti!!!!! Trese se, grca... Prestrašno! I šta da čovjek napravi? Ne možeš je uzeti, ne možeš stati sa strane, a ugušit će se od grcanja. Ne možemo normalno otići do dućana. Nemam uopće volje ići k frendovima, bakama, na more... Kad znam da me ovo čeka u autu. Ima i igračkice koje je zanimaju neko vrijeme, a onda podivlja...

    2. Sad po novom ne voli ni kolica. Dok je bila manja, zaspala bi čim izađemo na zrak. Sad urla čim je stavim u kolica i nastavlja urlati i dalje. Otprilike isto ovako kako je u autu. Smiri se eventualno ako joj maknem kupolu pa gleda u stabla ili ako idemo po neravnom terenu ili ako jurimo. E, sad. To nije uvijek izvedivo. Nema svugdje neravnih terena i ne mogu uvijek ići brzo. I ne mogu joj maknuti kupolu kad joj sunce ide u oči ili kad puše vjetar ili kiša "visi". Dakle, ako ne može biti u "kabrioletu", bolje da i ne idemo van. Žao mi je da čamimo u stanu kad imamo prekrasnih prostora za šetnju, ali nemam baš nekog izbora. Ili? Ne mogu je pustiti da urla. A ono da je izvadim iz kolica pa malo pomazim pa nahranim pa vratim nazad... Jok. Nakon toga bude još gore.

    3. Mislila sam si kad dijete već neće kolica, ajmo u sling pa ćemo se tako našetavati. Ionako je stalno po rukama i to voli... E ne budemo! Kad vidi sling - doslovno, ČIM GA VIDI - okrene dreka. Ista onakva kao u autu. Dok je pokušavam ubaciti u sling, otima se, bacaka... i urla.

    Ima li itko išta pametno za reći, osim da moje dijete evidentno priznaje samo ruke? Jasno mi je da ona želi gledati oko sebe i da je sve zanima, ali nemam ni volje ni snage da je svaki dan nosim na rukama u šetnju.
    ...
    Inače, nije ona 24 h dnevno na rukama. Ima razdoblja kad se igra sama (u gymu ili na dekici), ponekad se igramo skupa dok ona leži na podlozi, krevetu ili mojim nogama... Nije ono totalno zahtjevno dijete koje traži moju pažnju svake milisekunde, ali voljela bih nekad nekamo otići s njom. I voljela bih da ne urla na taj način da mislim da će umrijeti od vriske. Je li stvarno moguće da se ona tako mala već sili?
    Posljednje uređivanje od mishekica : 05.05.2013. at 14:30

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Nama je vožnja u autu uspjevala jedino ako je mali sit, suh i u vrijeme za spavanje. Inače isto kao kod tebe. S vremenom je prestao tako urlati, sad urla samo kad stojimo na semaforu, ali dulje vožnje još uvijek tempiram u vrijeme spavanja.
    Kolica su bila ok isto u vrijeme kad mu se spava, dugo nismo smjeli biti vani po mraku, poludio bi.
    Sling nikad nije podnosio.
    Imali smo fazu kad bi do dućana udaljenog cca 15 min. šetnje cicao na tri klupice, tako da je put trajao 45 min. a ne 15.
    Uglavnom nemam ti baš šta pametno za reći.

  3. #3
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Imali smo fazu kad bi do dućana udaljenog cca 15 min. šetnje cicao na tri klupice, tako da je put trajao 45 min. a ne 15.
    Tako nekako i kod nas... S tim da obožava biti u dućanu jer onda maknem kupolu (ili je na rukama) pa gleeeeeda oko sebe...

  4. #4
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    I sad se, nakon skoro 4 godine, s jezom sjetim urlanja!
    Svako kotačasto prijevozno sredstvo nije igralo u njenom filmu, ali zato su marama i sling bili spas- nisam ju pitala, nego sam ju zvezala unutra i šibaj.
    Za utjehu, s nekih 5 mjeseci se skockala, pa smo iskoristili i kolica i vožnje u autu su postale normalne.
    Drž se, iako ti sad ne izgleda tako, proći će i ta faza (do neke nove i druge...)
    Posljednje uređivanje od zmajica : 05.05.2013. at 16:10

  5. #5
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Da li cvrsto drzi glavicu?! Ako da, mozda da pokusate s klokanicom tipa babybjorn? Da moze gledati van!

  6. #6
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Drž se, iako ti sad ne izgleda tako, proći će i ta faza (do neke nove i druge...)


    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Da li cvrsto drzi glavicu?! Ako da, mozda da pokusate s klokanicom tipa babybjorn? Da moze gledati van!
    Da, jako dobro drži glavicu i s tim nema beda (i voli se nositi "prema van"), ali mislim da su te babybjorn jaaaako skupe.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    I ja sam svoju stalno imala na rukama, ali STALNO,kolica su povremeno došla u obzir tek kad je mogla sjediti a auto još kasnije i to nakratko. Al zato je došla faza kad sam je redovno uspavljivala u autu.eto.punno strpljenja i poslje zaboraviš na sve muke. Inače u toj dobi moja mene nije pustila ni na wc.ništa pametno ti nisam rekla al bar da znaš da to prođe.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Da,i nema šanse da sam stigla tipkat po kompu

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I moj je bio takav... kolica u prvih mjesec dva super, stavis ga u njih zaspe, i vozaj; autosjedalica otprilike isto tako, al s tu negdi s tri cetiri mjeseca i jedno i drugo je postalo problematicno. Sve setnje kolicima su vrlo brzo zavrsavale nosanjem u rukama. A sve voznje autom stajanjem svakih pet minuta. Al sta se tice kolica moj dojam je da ih vecina tako male djece ne voli narocito. Mi kad setamo uz more, ako je u jednom smjeru neko tako malo dijete i u kolicima, vec u iducem smjeru ga neko nosi. I opcenito vecina malisana je na rukama (moj dojam).

    Najgora mi je bila voznja autom kad smo s njegovih pet mjeseci putovali sa sjevera na jug Hrvatske, na svakom stajalistu na autoputu smo morali stat da ga umirimo, toliko je vristao i tresao se jadnicak

    On se doduse volio nositi u marami (i kasnije u mei-tai), al djabe, kad je s njegovih 5 mjeseci (il ranije) posalo prevruce za nosenje na taj nacin.

    Evo par trikova koji su nama pomagali, kad bi se u marami bunio zveckala bi mu kljucevima i to bi ga smirilo, kasnije bi mu dala nesto da sam nosi u ruci (to isto pomaze), u autosjedalici je znalo pomoc da mu dam sisu dok se vozimo. Nisam ga vadila iz autosjedalice nego bi se ja nekako nagnula nad njega. Pomoglo bi i da se glupiram, al manje. U kolicima je pomoglo (malo) kad je poceo sjedit, ali to je bilo sa sest mjeseci. Mi bi otisli negdi na livadu ili na plazu pa stavili dekicu (rucnik) da on tu lezi i proucava

    Danas autosjedalicu voli (drasticno je pomogla promjena autosjedalice u kategoriju vise i sjedenje u smjeru voznje i mogucnost gledanja kroz prozor), voli i sjedalicu na bicikli, sling i slicno ne koristimo vise, kolica isto ne koristimo. Kad smo vani, ili sam hoda (a moze dosta hodat) ili ga nosamo. Al jednogodisnjaka je lakse nosit nego tromjesecnu bebu, je da je tezi, al je i cvrsci i moze ga se nosit bez puno pridrzavanja, i jos se sam s nogam ucvrsti da ne padne. A u kolicima je u najboljim danima (otprilike, od 8 do 11 mjeseci) mogao biti i 45 minuta Cim je naucio hodat, htio je van iz kolica i u setnju.

  10. #10
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    ...u autosjedalici je znalo pomoc da mu dam sisu dok se vozimo. Nisam ga vadila iz autosjedalice nego bi se ja nekako nagnula nad njega.
    Ovo sam i ja napravila, ali me bilo sram napisati.
    Išli smo u posjet familiji i prilikom vraćanja doma, probudila se i započela s vriskom... Bili smo na autocesti i, kao za inat, nigdje stajališta na vidiku. Na kraju sam se nagnula nad nju i dala joj sisati, ali sam se užasno bojala da ugrožavam naše živote. Jasno, manje je ugrožavam nego da sam je izvadila iz sjedalice, ali opet... nije mi bilo svejedno.

    Razmišljala sam da otvorim temu s pitanjem postoji li nekakav "produžni za dojenje". Bilo bi tako jednostavno da spojim neku cjevčicu od nje do cice.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 05.05.2013. at 16:53

  11. #11
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Da,i nema šanse da sam stigla tipkat po kompu
    Ja mogu preko nje dok mi spava na ruci.

  12. #12
    em_kay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    zapadno od Zagreba, skoro pa u deželi...
    Postovi
    152

    Početno

    koji flashback sam imala kad sam ovo pročitala znam kako ti je pa ti samo mogu pružiti podršku drž' se...

    i kod nas je bilo tako, ništa nije bilo dobro osim ruku - tako da prvih (ne sjećam se više točno, ali sigurno 9+) mjeseci doslovce nismo izlazili van iz kuće/dvorišta jer se nije dao nositi/voziti ni u čemu, a probali smo sve - kolica, mei-tai, sling... čak i klokanicu kao zadnju opciju - ništa nije palilo, ludio je u svemu osim kad je bio na rukama...
    svaki odlazak pedijatru koji je na 10 minuta vožnje od naše kuće (kad je morao biti u AS) je bila trauma... vožnja u AS je počela biti zanimljiva tek kad smo prešli u AS grupe I ...
    nikad nije u kinderbetu spavao, od rođenja je s nama u krevetu, isprva je spavao na meni, a kasnije sam ga i mogla spustiti na krevet, ali jedino ako sam ga spustila u "bananu" tako da je bio ograđen sa svih strana... dijete je koje i danas jako traži dodir i pažnju...
    baby-gym je bio promašena investicija, jedino što mu je koliko-toliko bilo zanimljivo je bio viper jer je iz mogao gledati okolo i ljuljuškati se usput - tada se ponekad i igrao s visećim igračkama na luku...

    ja sam isprva isto ludila, ali sam se onda odlučila prilagoditi svom djetetu - i od onda je sve krenulo nabolje... shvatila sam da mome djetu najviše odgovora njegov mir, da voli svoju rutinu, a da ne voli biti okružen sa puno ljudi, te da ga neki zvukovi i gužve smetaju...

    a tako je i danas... frošla jedna faza, došla druga, pa treća...

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Znam puno djece, ali ne znam ni jedno koje se nakon tri mjeseca voli voziti u košari Od toga nemaju nikakvu korist, vjerojatno tako razmišljaju u svojim pametnim glavicama. Stavi ju u kolica tako da može gledati i bit će zadovoljnija.

    A u autu, nema druge ili ju zabavljati cijelo vrijeme dok se vozite ili se voziti u vrijeme za spavanje. Moraš imati cijeli repertoar pjesmica i pantomima i torbu puno novih šuškavih stvarčica, po mogućnosti da nisu igračke. I da su svaki put nove.
    Mobitel sa pjesmama će jako pomoći, ali rijetko pomažu dječje pjesmice. Isprobavaj dok ne otkriješ koju će muziku slušati mirno, širom otvorenih očica. I da, to može biti sasvim suprotno tvome ukusu, pa odluči da li ti je bolje slušati urlanje ili muziku po bebinom guštu.

    I stavi nešto na naslon sica u koji gleda, nešto veliko, šareno, zanimljivo. Beba ti poručuje da joj treba više poticaja, dosadno joj je samo ležeti, hoće učiti, a to je znak njene pameti. Nije lako zadovoljiti dječju znatiželju, ali saznanje da imamo dijete koje voli nova iskustva olakšava posao.

    I nosaj ju, ta godina će tako brzo proći, a onda će stalno htjeti hodati, trčati...

    Ako te može utješiti-sve smo to prošle

  14. #14
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Stavi ju u kolica tako da može gledati i bit će zadovoljnija.
    Misliš da je stavim u sportski dio? Zar nije prerano za to? I ja bih to rado učinila jer imam kolica za jogging i jedva čekam da se prebacim na njih. Ako ih bude htjela.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A u autu, nema druge ili ju zabavljati cijelo vrijeme dok se vozite ili se voziti u vrijeme za spavanje. Moraš imati cijeli repertoar pjesmica i pantomima i torbu puno novih šuškavih stvarčica, po mogućnosti da nisu igračke. I da su svaki put nove.
    Ovo vrijedi isprobati. Dosad sam joj nosila samo dvije-tri stvari koje obožava.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mobitel sa pjesmama će jako pomoći, ali rijetko pomažu dječje pjesmice. Isprobavaj dok ne otkriješ koju će muziku slušati mirno, širom otvorenih očica. I da, to može biti sasvim suprotno tvome ukusu, pa odluči da li ti je bolje slušati urlanje ili muziku po bebinom guštu.
    Sad si me podsjetila na nećaka i njegovo teroriziranje svih prisutnih Joletom.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I stavi nešto na naslon sica u koji gleda, nešto veliko, šareno, zanimljivo. Beba ti poručuje da joj treba više poticaja, dosadno joj je samo ležeti, hoće učiti, a to je znak njene pameti. Nije lako zadovoljiti dječju znatiželju, ali saznanje da imamo dijete koje voli nova iskustva olakšava posao.

    I nosaj ju, ta godina će tako brzo proći, a onda će stalno htjeti hodati, trčati...

    Ako te može utješiti-sve smo to prošle
    Hvala na savjetima. Nešto možda i upali.

    ...

    em_kay, hvala!
    Posljednje uređivanje od mishekica : 05.05.2013. at 17:21

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nije prerano za sportski dio. I sportski dio je skoro ležeći, zar ne? Uostalom, ako se može voziti u auto stolici, koja nije ravna, može i u kolicima. Nećeš ju voziti satima. No, upitaj pedijatra, pa ćeš biti sigurna.

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nad je pocelo od kada je izasla iz mene i traje i jos uvijek a ima 3 godine. Vristanje u AS je prestalo kad je izasla iz jaja s 1,5 g. Kolica nikada nisu dolazila u obzir, zali boze bacenog novca.
    Sad kad idemo setati 2/3 vrmena se nosi. Pokusavali smo na sve moguce nacine da seta, jer ne mozemo fizicli izdrzati ali to zavrsi teskim tantrumima, doslovce se trese od placa.

  17. #17
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    1. maksimalno se vozimo 15 minuta da se ne počne otimati. on ne može biti na miru. paralelno izigravam majmuna, cirkuske djelatnike i mađioničare. plus hrpa čudesno zanimljivih predmeta. umori me svaka vožnja. nismo nikada išli do bake koja je u drugom gradu. za sada nisam toliki ekzibicionist.
    2. hm, ni njih ne voli. mogu proći sadašnja kišobran kolica gdje gleda prema vani. u prosjeku u sat vremena šetnje 20 min. je u njima. i to je napredak.
    3. sling nas je spasio. samo budha položaj.

    mi smo gori. nikakva podloga ne dolazi u obzir. stalno je na rukama. stalno je akcija. i sad je na meni i po meni. dijete bršljan. možda budu imali dobru inteligenciju i percepciju, a možda su u šumi. drži se!

  18. #18
    em_kay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    zapadno od Zagreba, skoro pa u deželi...
    Postovi
    152

    Početno

    našem je od milja nadimak - krpeljčić

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja cu sad radikalnu teoriju - po meni treba sjediti naprijed a bebe nazad. Moji su tako oboje od prvog dana, imali su svojih sizeva ali kako kod nas nije bila nikakva opcija da se ne vozimo autom bogme su naucili da se u voznji gleda kroz prozor, slusaju pjesmice i igra s jednom-dvije igracke koje se ne bacaju na pod jer ih nema tko dignuti. Ili to ili mogu spavati. Treceg nema, ja ne izigravam klauna na zadnjem sjedalu, pogotovo jer sam ionako u 90% slucajeva za volanom (ok, kad smo radili voznje od 700 km sam ponekad ipak morala pred kraj malo animirati mladjeg ako nisam ja vozila).

    Upali cd djecjih pjesmica, kreni kad je bebi vrijeme za spavanje, neka sarena zabava (npr.onaj luk) na AS i sjedi naprijed gdje te ne vidi, ne nazad gdje te vidi a pogotovo nemoj davati cicu u voznji!

    Za sling - probaj je animirati, jeste izlazili van pa da joj je onteresantnoi samo probavali po stanu? Iako, orampriznati da moj mladji se isto ije htio nositi, radio je cirkus u slingu samo da se iskobelja - i to sam rjesila da sam kupila pognaeiz kojeg se jednostavno nemoze iskoprcati. To + redovito nosenje + malo zabave i nekako smo dogurali da izdrzi dva-tri sata u nosiljci iako skoro nikad ne bi zaspao u njoj, nije bio ljubitelj nosiljki.

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mislim da je lako teorizirati. No, nisu sva djeca ista. Niti itko razmišlja da će dobiti takvo dijete. Sa druge strane moje dijete lijepo jede, lijepo spava i jako je dobro i vedro, no od prvog dana jasno pokazuje što mu paše, a što ne - na meni je hoću li to prihvatiti ili neću. Ove stvari sam prihvatila da su sada takve kakve jesu i da je faza i da će i to proći - sa vremenom i brojem vožnji produžuje vrijeme boravka u AS-u, da će prohodati i pretpostavljam, neće toliko biti na rukama.

  21. #21
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je lako teorizirati. No, nisu sva djeca ista. Niti itko razmišlja da će dobiti takvo dijete. Sa druge strane moje dijete lijepo jede, lijepo spava i jako je dobro i vedro, no od prvog dana jasno pokazuje što mu paše, a što ne - na meni je hoću li to prihvatiti ili neću. Ove stvari sam prihvatila da su sada takve kakve jesu i da je faza i da će i to proći - sa vremenom i brojem vožnji produžuje vrijeme boravka u AS-u, da će prohodati i pretpostavljam, neće toliko biti na rukama.
    Pa to i ja kazem, nama nije bila opcija da se ne vozimo autom jer beba place. Jer smo trebali stici iz tocke a u tocku b. i nakon nekog vremena su se oboje navikli i prestali plakati. Da li mislim da sam im nesto lose ucinila sto nisam prihvatila da se u prvim mjesecima zivota nisu iz prve volili voziti ili biti na duljem putu? Ne, nimalo. Bilo je potrebno da se vozimo, mi se jak puno vozimo, i nista drugo nije dolazilo u obzir. Danas kad negdje idemo nema nikakvih problema, kadgod treba krenemo spavalo im se ili se upravo probudili, ako su nervozni pustimo pjesmice, igracke u rukice i vozi. Starija je vec veca pa se igramo i raznih igri rijecima ako pozeli, ali najcesce se lijepo i mirno igraju i zabavljaju sami.

  22. #22
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mishekica, welcome to the club. Voljela bih te utješiti, ali na žalost ne mogu. Za dva tjedna će 18 mjeseci i nije se puno promijenilo.

    Sad ću si dati oduška, možda nekom pomogne ovo iskustvo, meni je pomagalo čitati forum jer sam shvatila da ima još takvih beba i da mnoga kolica stoje u garažama i da ima takvih beba... A i meni treba malo jadanja, ponovo mi se skupilo nespavanja, danas sam baš umorna i pucam.

    1. Kolica - počeli smo sa šetnjama nakon dva tjedna od rođenja i prva šetnja je bila ok. Nakon toga, sve su šetnje bile vriskanje i urlanje do iznemoglosti. Po gradu su me gledali kao da nisam normalna, ama baš svi bi komentirali kako je glasna. Vožnje bi se završavale tako da se penjem po uzbrdici s njom na rukama gurajući kolica. Maramu smo morali brzo naučiti koristiti jer nisam htjela traume iz šetnje ni sebi ni drugima. Nakon neka 3-4 mjeseca uveli smo meitai, nakon 6 mjeseci ergo. To je palilo.
    Cijelo to vrijeme pokušavala sam povremeno s kolicima. Nadala sam se da je problem u košari i jedva čekala da uvedem jaje u šetnju. Onda sam mislila da je problem u jajetu pa sam čekala da uvedem i treći dio. Uvijek isto. Negdje s 10 mjeseci kolica sam poslala baki, neki joj se nekad nađu kad ju čuva, jer su nam šetnje završavale tako da po uzbrdici ona gura kolica, a ja ju nosim tako da ih ona gura, rikavala sam. Sa nekih 15 mjeseci baka je pokušala ponovo s kolicima i sad se povremeno provozaju. Ona više neće ni ergo. Hoće ili hodati ili da je ja nosim na rukama. Ponekad može i tata.

    2. AS - mislila sam da je problem u jajetu pa smo s nekih 6 mjeseci uveli veće jaje. Onda sam mislila da je problem općenito u jajima pa nisam mogla dočekat da kupimo AS. Onda smo kupili dvije za svaki auto, dva različita modela. Dakle, nije problem u određenom modelu. I danas, a vozi se svaki dan najmanje dva puta, 80% vožnji su deračine i urlanja, po novom se pokušava odvezati.
    Probavali smo sve. Vozila sam se odispred i odostraga; animirala je i ignorirala; stajali smo s vožnjom, tješili je, davala joj cicu; davala joj cicu i u vožnji... Ponekad bi urlala sumanuto bez obzira na sve, a ponekad bi pomagalo samo ako bih ja pjevala, a u ranim danima imitirala životinje, pod zadnje zna ponekad pomoći i dječiji CD. Odlazak negdje zna nam i danas biti užasan stres, postajemo ludi već u autu. Kad zaspe, onda smo sretni...i vozimo se dok se ne probudi pa makar bezveze jer smo sretni da spava i šuti. Rješenje se možda nazire jer pod zadnje ponekad lista slikovnice.

    3. Ostalo:
    Kadica - bilo kakvo kupanje i uranjanje u vodu bilo je praktički nemoguće. Ta količina decibela, deranja i otimanja, bila nam je takav stres da smo se psihički morali pripremati. I onda nam je frendica s njena 2 i pol mjeseca posudila tummy tab i - kupanje postala omiljena aktivnost. Ona u nirvani, a mi isto. Potpuno nevjerovatno. Sa velikom žalošću vraćali smo tummy tub kad ga je prerasla i strepili od kade. Sve je bilo ok.

    Otprilike u to vrijeme kad smo dobili i tummy tub skontala sam da je njoj problem zapravo biti u vodoravnom položaju budna. Čim bi se probudila, počela bi urlati, čim bi je digli sve super. Ako bi je slučajno spustili da leži dok je bila budna, urlanje. Svako presvlačenje i mijenjanje pelene, urlanje i tako mjesecima, skoro do godine dana. Od rođenja je htjela biti samo i jedino na rukama, u pokretu. Joj, kad se toga sjetim...
    Hranilica - i to joj je neprijatelj. Pod zadnje histerizira ako je vežemo. I općenito protestira jer ne želi tamo sjediti i jesti, sve češće i sve više.
    Bilo kakve ležaljke, puzzle, igrališta - ništa nije palilo, odnosno sve je ponekad palilo, ali samo ako bih bila kraj nje i animirala je. Kad je imala nekih par mjeseci mogla sam je držati u viperu na šanku i kuhati ili spremati kuhinju, ali samo ako je bila uključena kroz diranje suđa, pokazivanje i sl.

    Uglavnom, sve sam po kući radila s njom na rukama ili u marami, kuhanje, spremanje, peglanje, vješanje rublja, a bogme je to često i danas (ruke). Često smo landrale, ali sve u nosiljkama. Cicala je stalno, svugdje i uvijek. U zadnjij 18 mjeseci pjevala sam više nego cijeli život. A bogami se i naplakala zbog svega ovoga, a i ostaloga (nespavanje).

    Da ovo čitam sa glavom od prije dvije-tri godine mislila bih da je pretjerivanje, da je dijete razmaženo ili da roditelji jednostavno ne znaju. Gledam nećaka od tri mjeseca, jede i spava, nikad ne plače, sve mu je ok i svaki put kad sam kod njih, bude mi nekako...na rubu suza. Gledam njih i sjećam se nas, dvije potpuno različite priče i iskustva. Imam ptsp prve godine. Ova druga je malo lakša, ipak.

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam vozila auto od njenog 3. do 11. mjeseca

    toliko bi plakala da sam mislila da ce se ugusiti. do 3. mjeseca je bila pjesma. ne znam sta joj je bilo.

    od kolica sam odustala jos sa srednjom, to nije islo.

    sling, marama, mei tai..mogla je birati , ako bi se bacala dala bi joj da sisa. prestala bi eventualno, nekad mi se znala bacati u tramvaju, busu.. a kaj ces. pokusavas smiriti kako znas.

    ponekad se uhvatim da razmisljam da sto im vise dajes, to te vise maltretiraju danas sam pametnija pa ju pustim i da se dere oko nekih stvari koje su potpuno nebitne, cuvam zivce. lakse je.
    Posljednje uređivanje od mikka : 05.05.2013. at 23:55

  24. #24
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ajme zuska od rijeci do rijeci nasa prica. I ja imam ptsp od 1. godine i kad vidim bebe koje blazeno spavaju ili su budne a ne urlaju bas mi se stegne grlo, jer mi to nismo dozivjeli.

  25. #25
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Drage moje, vjerovale ili ne, utješile ste me.

    Sad je mama tu sjedila sa mnom i čitala vaše priče i kaže mi: "Eto ti. Eto vidiš. Jel ti ja lijepo kažem da imaš predobro dijete..."
    Usput budi rečeno, ja sam puno više vrištala od svoje bebice, ali sam proživjela strašne stresove u trudnoći i neposredno nakon poroda pa se to nekako može i opravdati. Ova moja nema stresova. Barem ne legitimnih. I ja sam još imala i displaziju kukova - jedan razlog više za urlanje. Ajde, barem nismo imali auto.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam sa starijom isto imala drame s kolicima pa bi zavrsilo kao sto Zuska pise - nosi na rukama i guraj kolica. Onda je bilo nosi u slingu i guraj kolica, pa sam si olaksala i presla na samo nosi u slingu. E sad, mladji nije htio neko vrijeme ni kolica ni sling/pognae ali to nije islo jer je starija bila u nemogucoj fazi i jednostavno nije bila opcija da imam obje ruke zauzete jer mi je jedna stalno trebala za nju. Pa se mladji morao nauciti na nosiljku. Da nije, vjerojatno bi i ja pisala kako hoce samo na ruke, ovako je cendro ponekad ali se priviknuo.

    U autu smo imali drame, npr. prvo mladji place 50km (a to je recimo razmak izmedju dva odmorista) jer mu je dosta voznje, onda napokon zaspi pa stariju uhvati neki siz da ona hoce voziti auto i onda ona urla 40km da ona hoce voziti auto pa probudi mladjeg pa oboje u duetu urlaju itd... A sto da im radim, napravili smo do tada dvije-tri pauze, siti su, napojeni, obavili su wc/cistu pelenu, protegli nogice i izravnali kicmu od sjedenja a pred nama je jos 200-300km voznje, pa ne mogu voziti 700km dva dana... I eto, navikli se. Iako je u pocetku mladji nakon svakog takvog duljeg puta pocimao plakati cim bi ga stavili u AS, sve dok ne bi skuzio da voznja traje 10 minuta a ne 10 sati I nikad nije bio i jos uvijek nije od one djece koja zaspu cim auto krene. E sad ne znam sto bih da je to urlanje bilo bas svaki put dulje vrijeme ali ta faza da urla cim krenemo nije srecom dugo trajala...

  27. #27
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Da li cvrsto drzi glavicu?! Ako da, mozda da pokusate s klokanicom tipa babybjorn? Da moze gledati van!
    E bas to sam pomislila dok sam citala uvodni post! Moje oboje djece je odraslo u babybjornici! Ja uopce neznam sto bih da nisam to imala. Sling mi je bacen novac. Visi lijepo ispeglan u ormaru nenosen, za upotrebu samo kad mi se bjornica pere i susi. Kad izmjerim cijenu po satu nosenja solidno me skupo dosao sling

  28. #28
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Čitala sam malo o toj bjornici... Preskupa mi je to investicija. Dosta ljudi je izjavilo da je postala veliki problem čim je beba otežala. Moja ima skoro 6,5 kg i mislim da nećemo baš jaaaako dugo čekati dok oteža. A dati toliki novac za par mjeseci nošenja... Ne mogu. Uostalom, tko jamči da će to htjeti?
    ...
    Nisam ja nju samo probala staviti u AS / kolica / sling pa zaključila da neće. To je sad već dugotrajna faza. Skoro svaki dan je pokušam staviti u sling, misleći da će se predomisliti i svaki dan isto neutješno plakanje. Ma kakve kolike - ovo je horor! Problem je što je nisam ni uspjela namjestiti u sling jer se počne bacakati i otimati i malo fali da mi ispadne. Mislim da je ne bih trebala pokušavati utrpati u to pod svaku cijenu, samo zato što je meni to superkul i praktično.

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam malo o toj bjornici... Preskupa mi je to investicija. Dosta ljudi je izjavilo da je postala veliki problem čim je beba otežala. Moja ima skoro 6,5 kg i mislim da nećemo baš jaaaako dugo čekati dok oteža. A dati toliki novac za par mjeseci nošenja... Ne mogu. Uostalom, tko jamči da će to htjeti?
    ...
    Nisam ja nju samo probala staviti u AS / kolica / sling pa zaključila da neće. To je sad već dugotrajna faza. Skoro svaki dan je pokušam staviti u sling, misleći da će se predomisliti i svaki dan isto neutješno plakanje. Ma kakve kolike - ovo je horor! Problem je što je nisam ni uspjela namjestiti u sling jer se počne bacakati i otimati i malo fali da mi ispadne. Mislim da je ne bih trebala pokušavati utrpati u to pod svaku cijenu, samo zato što je meni to superkul i praktično.
    Mozda da probas s pognae, od njega ne bole ledja a i kosta manje od bjornice ili erga, te se stavlja brze nego sling (bar nekome tko nije vjest u stavljanju slinga). Ali beba mora drzati glavu. Ako hoces mogu ti posuditi za probu, samo ne mozes ocekivati cuda, prvo probas doma staviti bebu kad je dobre volje (nahranjena i naspavana) i recimo glupirati se pred ogledalom par minuta i tako polako tjedan-dva-tri vjezbati svaki dan dok se ne navikne.

    Ja ne bi bjornicu, kad god vidim neku bebu okrenutiu prema naprijed, nogice joj onako vise i lamataju, meni je to svaki put koma za vidjeti, pogotovo kad se sjetim bebe u marami, slingu, ergu, mt i sl kako je cvrsto priljubljena uz tijelo, to je totalno drugaciji nacin nosenja iako je neupucenima sve to "nosiljka" ili " klokanica"

  30. #30
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad idemo u karlovac mojim roditeljima, znam reći klincima da su se obadvoje znali derati cijelim putem iz sve snage. ustvari pomagalo je da filip zabavlja elu, ali kad su bili bebe a sami samnom u autu mogli su stvarno plakati cijelicjelcati put.
    nekad bi mi došlo da se zabijem u teretnjak samo da zašute.
    što se tiče kolica i marame, imali su i tu strašnih faza. ali ruke i čudnovati položaji od kojih se mama koči, to je uvijek bio ultimativni hit.
    jednom će i to proći samo trebaš se namučučiti /načekati

  31. #31
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam malo o toj bjornici... Preskupa mi je to investicija. Dosta ljudi je izjavilo da je postala veliki problem čim je beba otežala. Moja ima skoro 6,5 kg i mislim da nećemo baš jaaaako dugo čekati dok oteža. A dati toliki novac za par mjeseci nošenja... Ne mogu. Uostalom, tko jamči da će to htjeti?
    ...
    Nisam ja nju samo probala staviti u AS / kolica / sling pa zaključila da neće. To je sad već dugotrajna faza. Skoro svaki dan je pokušam staviti u sling, misleći da će se predomisliti i svaki dan isto neutješno plakanje. Ma kakve kolike - ovo je horor! Problem je što je nisam ni uspjela namjestiti u sling jer se počne bacakati i otimati i malo fali da mi ispadne. Mislim da je ne bih trebala pokušavati utrpati u to pod svaku cijenu, samo zato što je meni to superkul i praktično.
    Bjornica ti dugo traje, naduze od svih nosiljki vjerujem. Ja sam unutra nosila sina do godine dana i tezio je tad 13 kg, vjeruj to ti malo djece dosege za prvi rodjendan. Ako je imas gdje posuditi ili probati mozda bi ti pomoglo. Znam tako dosta mama cije bebe nisu htjele u nikakvu napravu-stanje-kotace-stolice-sjedalce-nosilce-visilice osim u ovaj tip klokanice. Omogucuje kuhanje usisavanje, pospremanje,dugtrajno shopingiranje,zaspivanje. Osim vlastite cice ne znam jesam li imala sta korisnije za obje bebe. Daj vidi da ti tko bar posudi

  32. #32
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ergo je do 18-20 kg. Ja još nosim svoju.

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja i u slingu nekad ponesem ove teske kategorije, i u mei tai, sve se to da. nekad iz fore, nekad zbog bolesti..

  34. #34
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Svaki put kad mi dođe milo da imam još jednu bebu svratit ći na ovu temu...


  35. #35
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam i moju trogodisnjakinju nosila u pognae (18 kg). Moj zakljucak je da mosiljka to moze izdrzati ali ja ne

    inace, prepoznala sam puno toga iz Zuskine price kod svoje starije, od toga da je budjenje uvijek tako da prije nego uopce otvori oci upali sirenu, sjecam se nekih besmislenih voznji autom samo da zaspi (njoj se srecom obicno spavalo u autu iako je imala i epizoda urlanja, no koliko puta smo se odlucili voziti okolnim putem doma samo da zaspi), psihickih priprema da je idem okupati jer urla od prve do zadnje sekunde i jos smirujes pola sata, sve kucanske poslove sam obavljala s njom na rukama ili dok spava, zavrsila na fizikalnoj zbog upale tetiva na rukama. Hranilicu naravno isto nije voljela, to smo prestali koristiti s 14 mjeseci, kolica sam spakirala s nekih 10 mjeseci itd. Ali iako se svega toga sjecam kad se prisilim da se sjetim iskreno vecinu sam skoro pa zaboravila i nekako mi nije to sve skupa u losem sjecanju, mislila sam da valjda tako mora biti. Onda sam rodila mladjeg i shvatila da ima i sasvim drugacijih beba, onih koje leze budne i ne urlaju, koje ponekad zaspu same, koje spavaju po danu 2x po 2-3 sata i probude se sa smjeskom, cicaju svaka 3 sata i ne bune se ako ih vozis u kolicima... Ali o njima ne mozes pisati toliko, nema materijala

  36. #36
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari ova tema je dokaz da sam to stvarno posve potisnula u podsvijest, tek jutros sam se sjetila tog detalja sa fizikalnom, a bilo je tako grozno da cijelo ljeto od bolova skoro nista nisam mogla uzeti u ruke (osim bebe da je stavim u sling), bila na terapijama svaki dan mjesec dana i jos dva mjeseca nakon toga dok nije proslo... A sve zato sto je skoro svo budno vrijeme provodila meni na rukama

  37. #37
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sillyme a jesi li mozda imala ikakvh motorickih problema ili zaostataka s tim djetetom zbog stalnog nosenja? Da li je kasnila u odnosu na drugu djecu u sjedenju puzanju itd.? Jer ja si sve nesto razmisljam da li sam s tim stalnim nosanjem skrivla njeno kasno samoposjedanje, i to sto nije puzala (ajde u zadnje vrijeme je na opce cudo propuzala - 11 mj!!) Inace nije dijete koje vice dan noc - dapace, kolica koristimo, as bez problema, nocu se spava, i danju dva puta itd., no po danu u slobodno vrijeme puno je vremena provela noseci se jer inace bi grozno plakala, a sto bih ja nju vise nosila to bi ona mirnije i zaovoljnije provela ostatak ne-noseceg vremena

  38. #38
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Tiziana, moja je stalno nošena beba, bila i ostala, a motorički je jako napredna. Ništa je nismo prisiljavali, ni učili, ni nagovarali, sve je sama odradila: propuzala je sa 7 i pol mjeseci, za nekih mjesec-dva je brzo i okretno puzala po svim terenima...
    S 11 se dizala na noge i pokušala penjati gdje god je mogla, s 13 mjeseci je prohodala kao da hoda cijeli život. Od tada se npr. sama spušta na toboganu u parku, a sa 17 mjeseci se sama i penje na tobogan (iako ja stalno vrebam kraj nje, nije niti jednom pala!).

    U grad idemo pješke, nit kolica, nit guralice, nit bicikle, kad neće hodati, onda je nosam, a u parku brije satima kao da je na tjelesnom...
    Ergo nam sad služi uglavnom za šetnje u prirodi.
    Ipak, u stanu se često želi i dalje nosati, tako da je malo podijeljena ličnost Pola dana bi bila samostalna, ne smije joj se ni pomagati, sve mora sama, a pola dana je krpelj.

    Ali gle, ne znam koliko to sve ima veze.... Kako je nosam od prvoga dana u nosiljkama i na rukama, stalno sam joj pričala i pjevala, ta nije provela 15 minuta budna, a da nije bila na meni (ili tati ili baki) i da nismo komunicirale... A opet, iako sve razumije, nije propričala rano...jer je valjda bila zauzeta motoričkim razvojem.

    Ne mogu bebe sve odjednom, većina se razvija prvo u jednom segmentu, a onda u drugom...itd. Neki prohodaju s 18 mjeseci (i to je u granicama normale), ali zato pričaju ko navijeni. Neki nisu ni u čemu izrazito napredni, ali u svemu su tu negdje...
    Do neke 3 godine se više-manje svi u svemu izravnaju.

  39. #39
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Eh, sad netko može pitati, kako je propuzala ako se je stalno nosala

    Pa dosta smo vremena dok smo bile u stanu provodile i na podu (u početku po par minuta na leđima i par minuta na trbuhu, i tako nekoliko puta dnevno, koliko je sama htjela, a kad se počela okretati, sve više, a kad se sama posjela...mislim malo iza 6 mjeseci, ali ne sjećam se više, još više.)
    Onda je u nekom trenutku jednostavno stala na sve 4 i počela se ljuljati i vježbati ruke. I tako par dana...

  40. #40
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ma Zuska meni svi nesto predbacuju to njeno ne-puzanje jer je dosta nosena i meni je lakse ukrcati ju u klokanicu i nastaviti kuhati, cistiti nego smirivati plakanje svakih pet minuta. I sto je najgore, ona priznaje samo nosenje od strane mene, bake tata i ostali su kratkog nosajuceg roka

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Tiziana ja mislim da ti to nema veze, naravno da si ju nosila ako je inace plakala...uostalom, propuzala je svi zadovoljni.

    Inace ja sam citala ovdje da je baby bjorn i slicne klokanice najlosiji nacin za nositi djecu, osobito okrenutu prema naprijed, jer je polozaj takav da opterecuje zdjelicu i nogice nisu dovoljno rasirene. Ali i ja imam bjornicu jer mi je puno spretnija za ubacit/izvadit bebu kad brzinski negdje idem, ili npr na aerodromu, od marame (imam sleepy wrap koji sam koristila kad je bila skroz mala, a sa slingom se nisam nasla). S tim da ja ne nosam dugo, moje to nisu trazile, dovoljno da sam s njima na podu, i to mi je super jer mene od bjornice ubrzo pocnu bolit ramena...

  42. #42
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    A jel se igrate na podu?
    Čuj, za klokanicu postoje te neke info da nije dobra za kukove, tj. da nije dobro da se dijete nosi prema van. Probaj malo to iščitati...
    S druge strane, moj nećak, nikad nošen, nikad nije puzao, taj je ležao ko klada do nekih x mjeseci (njega se vozilo u košari skoro 7 mjeseci!), onda se s 10 počeo dizati na noge i prohodao je s 11 mjeseci. Sin od poznanice, 14 mjeseci, nikad nošen, stalno vožen u kolicima, jedva hoda (hodao bi, a ne može, pa lamata rukama, nogama, bokovima i nakon 2-3 koraka se zanjiše i padne), ali bude, ima volju

    Ako misliš da nešto nije u redu, odi specijalistu. Ali ako ti je samo bed jer ona malo kasni u odnosu na poznanike ili većinu na forumu, onda se nemoj brinuti, pusti je da se razvija, svatko ima svoj ritam.

  43. #43
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Tiziana, moj stariji sin je stalno bio na rukama i spavao je na nama. Poda, ni općenito tvrde podloge nije osjetio dulje od vremena potrebnog da se promijeni pelena pa je bio motorički napredan. Kad sam ga valjda ostavila prvi put na krevetu dulje od minute, odmah se okrenuo, ali je odmah i zakenjkao da ga dignem jer mu nije više bilo zanimljivo kad je vidio da može.
    I propuzao je brzo na moje veliko čuđenje, s obzirom da nije imao nikakve prilike probati.
    Mlađeg sam manje nosila, a u svemu je bio mrvicu sporiji.

    Ja bih rekla - nije do nošenja.

  44. #44
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Uh hvala vam cure trudim se napraviti kako najbolje mogu, kao u ostalom i sve vi, i ne pustati djete da place, ne navikavati je na nesto protiv cega se buni, nista na silu, recimo u slingu koji je zdraviji place, klokanica okrenuta na van - e to je njen raj, moze tu biti satima. Isli smo neuropsihijatru, sve ok s njom no svi se nedoreceno namrste oko te motorie jer se stalno nosi. Na podu smo koliko nam vrijeme dopusta. Sad jos i hoce biti malo sama i zaigra se sama, ali prvih 7-8 mj ili klokanica ili urlikanje. Ili da urlicem ja od gladi, wc-a,nereda i prljavstine po kuci. I nama bilo super - ja radim svoje, ona visi na meni, idila dok se nije pocelo postavljati pitanje sjedenja i samoposjedanja.

  45. #45
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A što se tiče teme, evo mog iskustva: s prvim sam isto svašta isprobavala pa nije palilo ikakvo nošenje osim na rukama, a s AS sam sama sebi rekla: To je jedino sigurno i prestala sam se toliko truditi da ga utješim (više sam sebe smirivala) i onda se s vremenom navikao.

    Tako da s drugim nisam ništa ni probavala ni nabavljala jer sam znala da će ti prvi mjeseci proletjeti iako je, dok traju, osjećaj kao da su stoljeća.
    Više je stresa ako čovjek svašta pokušava, a ne pali mu. Ja sam slegla ramenima i rekla: This, too, shall pass...

  46. #46
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kod nas slicno kao kod Zuske, puno, puno na rukama, a na podu (i na krevetu) pomalo sve vise, od nekih mjesec, mjesec i po. S tim da sam ja uglavnom bila s njim na podu i animirala ga. Vani smo se nosili u slingu, mei taiu, marami, al po kuci nista od toga nije dolazilo u obzir, samo ruke.

    Ja nisam imala dojam da on toliko zeli u ruke, van autosjedalice, kolica, i sl, zato sto ga zanima sta se dogadja, vec vise zbog potrebe za dodirom koja mu je davala neku sigurnost. Sad ga manje nosim, makar jos dosta, i sam sebi pronadje neku zabavu na podu, al jos zeli da sam kraj njega u blizini, i da ga gledam.

    Meni to nosenje nije neki problem, osim, ako sam ekstra umorna. Al u principu mi je lipo nositi ga i pricat mu, i pricat s njim.

  47. #47
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al u principu mi je lipo nositi ga i pricat mu, i pricat s njim.
    Zbog ovoga sam izdržala, čak i kad sam bauljala gradom u sumaglici od nenaspavanosti

  48. #48
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Meni je najviše žao zbog šetnji. Vrijeme prekrasno (dobro, danas baš i ne), a meni šetnja predstavlja stres. Kao što rekoh, paše joj "kabriolet", ali naprosto nije uvijek izvedivo.
    ...
    I stvarno mi nije jasno otkud vas je toliko izmigoljilo sa svojim pričama - vani vidim samo super zadovoljne bebe u kolicima. Samo moja urla.
    ...
    Sillyme - sviđa mi se taj pognae. Nisam dosad čula za to. Vidjet ćemo kako će se stvari razvijati. Danas sam je uspjela staviti u sling. TEK ONDA je počela urlati.
    I strah me upale tetive. Ili, u mom slučaju vjerojatnije - problemi s vratnom kralježnicom.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 07.05.2013. at 21:39

  49. #49
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Isto. Volim ga gnjaviti, imam mišićave ruke, sve mogu izdržati ko konj, pa i nošenje. A i simpa mi je kako sve razgleda ko turist. Mene samo ubija već sedmodnevno cendranje po cijeli dan, ali to nije tema a morala sam se pojadati (majko mila dosta mi je već svih tih silnih nicanja zubića - 6 kom. u dva mj.). Samo me sada zaista paranoja lovi kako će išta motorički napredovati ako je stalno na nekome, samo ne na podu. Niti sjedi, niti puže.
    Da, počela sam si kupovati majice broj veće da se ne vidi kad se oznojim noseći ga i tako.

  50. #50
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma kako je bila starija tako je pomalo htjela biti na podu u babygymu, ali to je ono x vremena koliko hoce i onda moras dalje nositi, dnevno spavanje je isto jako cesto bilo na rukama jer bi zaspala na cici a ja radije sjedila s njom na sebi nego riskirala da se probudi dok ju odlazem, jer spavala 5 minuta ili dva sata budila se s istim "ja sam odspavala" stavom i nema sanse da je uspavam opet u dogledno vrijeme. A propuzala i posjela se sa 7 mjeseci, siguro prohodala s 11, s 14 se penjala na kuhinjsku stoicu da jede za stolom, a sto je sve radila u parkicu bolje da ne pisem. Tak da je to nosenje nije nimalo usporilo, mladjeg sam manje nosila a kasnije je sve to svladao...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •