Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 68 od 68

Tema: dojenje preko godine dana i odbijanje druge hrane

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jadranka, suosjećam...

    Razgovor danas navečer nakon dolaska s kupanja:
    Što ćeš jesti?
    H?
    Hoćeš slanutak?
    Ne.
    Hoćeš tjesteninu?
    Ne.
    Hoćeš žgance?
    Ne.
    Hoćeš jaja?
    Ne.
    Hoćeš gris?
    Ne.
    Hoćeš pahuljice?
    Ne.
    Hoćeš sir?
    Ne.
    Hoćeš juhu?
    Ne.
    Hoćeš kruh?
    Ne.

    A što hoćeš?
    Mimi. (Kodno ime za cicu.)

    I tako je i bilo... pojela ja par zrna slanutka, možda četvrtinu jednog jajeta i tanki rezanac paprike. I navalila na mimi.

  2. #52
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sad si me nasmijala

    Mome je jedina recenica u rijecniku Papa cicija! (ili u varijanti kad ne dobije odma Paaaaaaaaaapa Ciiiiiiiiiiiiiiicija!)

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aha... Mimi, mimi.... Miiiimija!!!!

    A kužiš li ti da i ti i ja imamo cice muškog roda.

  4. #54
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Aha... Mimi, mimi.... Miiiimija!!!!

    A kužiš li ti da i ti i ja imamo cice muškog roda.
    A vid stvarno

  5. #55
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Odlično Margaretice, ma kad je hemoglobin OK, baš te briga za (ne)jelo.

  6. #56
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si me nasmijala

    Mome je jedina recenica u rijecniku Papa cicija! (ili u varijanti kad ne dobije odma Paaaaaaaaaapa Ciiiiiiiiiiiiiiicija!)
    i naš se zove cici ) evo 11mj samo cici cici cici, dan i noć, kad god mu je na dohvatu dok hoda po kući il ga nosim čupa mi majicu i viče aaaaam ) a ostala hrana se broji u 3-4 x par žlica....

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    i naš se zove cici ) evo 11mj samo cici cici cici, dan i noć, kad god mu je na dohvatu dok hoda po kući il ga nosim čupa mi majicu i viče aaaaam ) a ostala hrana se broji u 3-4 x par žlica....
    Evo nas prošli 18 mjeseci. Kad sam doma onda je mema, mema (kodno ime za cicu). Prođe i ljo ljo to je kakao. I jogurt. I to je to. Kad sam na poslu pojede nešto. Noć je samo naša. Cica i cica.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Samo da vas obavijestim da moje nejedačko dijete napokon jede.

    I to ne da jede nego se ubija u hrani tj nadoknađuje za sve što nije jeo.

    Siše i dalje kao da sutra ne postoji, ali sada tako i jede: kada kuham, stoji pored štednjaka i čeka, kada stavim na stol ne može dočekati da ga počnem hraniti, ako hladim jelo skoro da ne počne plakati kako ne može dočekati.

    Zainteresirao se i da sam nauči piti iz čaše i držati žlicu i viljušku.

    Jede sve: povrće na sve načine, juhe bistre i guste, složence, variva, meso, ribu, tjesteninu, čokoladu, grickalice kupovne i one koje ja ispečem, kolače....ma jede sve osim voća, to mu nije najdraže iako se ove sezone najeo kupina, smokvi i grožđa. Npr jabuke, kruške ili sada mandarine ne želi staviti u usta, ali i ne mora dok ostalo jede tako dobro. E da, niti mliječne proizvode baš ne voli npr jogurte, mliječne namaze i slično, ali ni ne brinem se jer doji puno pa mu to valjda niti nije potrebno.

    Samo da napomenem da ja s tim nisam imala apsolutno ništa: jednostavno je jedan dan pojeo doručak, pa ručak i onda večeru. I nastavio tako.

    Naravno da mi je drago: sada mi je još veći gušt planirati obroke i kuhati. Evo, baš mi se kuha piletina na lovački za sutra. Sutra ću još njoke uz to i njegovoj sreći neće biti kraja.

    Mislim da mu je željezo sada na gornjoj granici ili će bit uskoro.

    Ali, da ne bude sve idilično, prestao je spavati danju: ode u krevet, budemo i po 40 minuta, ali on jednostavno ne zaspi i ne spava mu se cijeli dan, po ponašanju vidim da mu fali, ali ne može zaspati nikako, a nije da se ne trudi: leži u tišini i doji, ali jednostavno ne zaspi, ali dobro, to je neka druga tema....

    Eto, samo sam to htjela podijeliti s vama: nakon 20 i nešto sitno mjeseci, moje čeljade je napokon prihvatilo i drugu hranu.

  9. #59
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Margaretica bas mi je drago radi vas! Nadam se da cemo i mi to uskoro dozivjet! Ja se i dalje trudim i kuham, ali kolicine hrane koje on pojede su minimalne!
    Cula sam vec da ima situacija da dijete jedan dan jednostavno pocne jest! Jedva cekam taj dan
    Mi isto i dalje dojimo, mislila sam u nekom momentu prestat jer kao ako ne doji pocet ce jest! Mozda!
    Brzo sam oduststala od te ideje... Nekako si mislim ajde bar da kroz mlijeko dobije nesto kvalitetno!
    A i kako ide stariji to vise trazi cicat i na cici je po 20 min sto mi nije radio od kad je imao mjesec dana

  10. #60
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    evo i nas
    12mj
    po danu ne cica puno jer sam na poslu, ali zato po noci valjda sve nadoknadi
    jede vrlo slabo
    zapravo kako koje jelo, ali se uglavnom borimo da pojede bilo što
    jednu malu žličicu pojede tek iz treceg puta
    otvara usta minimalno
    ma show totalni
    ja uopce nemam zivaca za hraniti ga
    i slabo pije (cini mi se da ima malo popisanih pelena)

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam da li je utjeha ili sol na ranu... ali ov akoja će skoro 2 godine i dalje više voli cicu nego hranu ako smo same... i ja sam tanka sa živcima dok ona jede, a same smo... pa ju većinom tata hrani, a ja zbrišem u drugu prostoriju.
    Čuvalici ok jede.

  12. #62
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    J. se isto zeljezo popelo na gornju granicu (il tu negdi). Uglavnom dobro papa... makar svakih tjedan-dva-tri par dana sve nesto usitno jede. Al onda to i nadoknadi iducih par dana. Cicija (Mimija, Pipija, Didija uglavnom papa za uspavljivanje, razbudjivanje i po noci. Kad je budan, bas i ne trazi. A ako i trazi, lako mu je odvratit paznju il ponudit nesto drugo (osim, ako nije neki ekstra potresan dogadjaj, tipa vadjenje krvi prosli tjedan):

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    14

    Početno

    Evo i nas u klubu!! Moja je krenula kao odličan jedač, sta god sam joj nudila sve je tamanila, kuhana brokula je no.1!! Krenula u jaslice, tete kažu da smaze sve sto joj daju, prva trci za stol kada vidi da ide klopa! Onda su krenule viroze, prehlade, tri zuba (četvorke) odjedanput i stop s jelom!! Muku mučimo već mjesec dana, vadili ako krv željezo extra nisko!!! Sada sam se bas zabrinula jer samo cica i cjelo vrijeme sam mislila da joj je to dovoljno, ali očito nije... Dobili smo Legofer, pa ćemo sada vidjeti!!
    Negdje sam pročitala da djete cicanjem dobiva jako malo željeza ali ono sto dobije je 100% iskoristivo!
    A ja krcata željezom, čak sam ga u nekim fazama imala i puno previše!!

  14. #64
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ako si odlučila davati legofer, moraš ga davati u kombinaciji s c vitaminom, inače je beskoristan

  15. #65
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I moj B. Isto zeljezo na donjoj granici! Na Legofer je dosta lose reagirao, nadutost, vjetrovi, proljev... Trazila sam nesto drugo i sad pije Aktiferin! Obavezno u kombinaciji s c vitaminom! Kupujem tekuci!
    Nakon zadnje viroze i isto tako izbijanja istovremeno 4 cetvorke, nikakav apetit, samo cica... Dosta je smrsavio
    Al evo apetit se sva sreca vratio!

    Sretno, drz fige da pocne jest!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    14

    Početno

    Da li je dovoljno ako Legofer popije sa sokom od iscjeđene naranče ili baš mora biti nekakv dodatak?

  17. #67
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mislim da mora biti dodatak, ali najbolje pitaj u ljekarni.
    Mi smo kupili taj neki skroz prirodni Vit. C baš za djecu.

  18. #68
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo da dovršim priču.. moja je isto projela nakon željeza. Ferrum lek.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •