Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: moram prestati dojiti

  1. #1
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno moram prestati dojiti

    ja sam se razbolila i to jako,biti ću na terapiji Klavocina minimalno još 12 dana
    znam da sa Klavocinom smijem dojiti ali moj sin loše podnosi antibiotike (kada ih on pije uvijek dobije proljev) i dobio je proljev od jednog podoja
    i nije nikakva želučana viroza jer je on dobro,ne čini se bolestan,vesel je,jučer nije dojio i danas proljev nije imao
    kako on ima 21 mj bilo bi najlakše da onda sada i prekinemo dojenje . meni izdajanje nikada nije išlo, ne želim ga trovati još dva tjedna a nije mi to ni solucija jer ga s proljevom neće primiti u jaslice a ja sam prebolesna da ga čuvam
    i šta da radim kada mi onako čeznutljivo kaže cica i hvata me za nju
    kako ste im vi rekle da nema više cice?

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://forum.roda.hr/search.php?searchid=3901936 nadam se da će ti nešto od ovoga pomoći
    ako se link ne otvara, ovdje su neke od tema:

    http://forum.roda.hr/threads/70337-k...restati+dojiti
    http://forum.roda.hr/threads/45812-K...restati+dojiti

    21 mj je već dosta veliko dijete, može i razumjeti. Ako si rasčistila sama sa sobom, najbolje da to kažeš i njemu, i da budeš čvrsta.

  3. #3
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    pomikaki hvala na linkovima,nešto od toga sam i ja već našla

    mislim da je ovo raščišćavanje sa samom sobom najveći problem
    malo me je ova situacija zatekla nespremnu,nismo još razmišljali o odustajanju od dojenja ni ja ni P
    ali mislim da je tako najbolje i da ću samo morati biti dosljedna
    stvarno nema smisla da mi dijete 14 dana ima problema s probavom,pogotovo jer mi ova kura možda neće biti ni dovoljna

  4. #4
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ako nisi još razmišljala prestati, vjerujem da možeš napraviti pauzu dok piješ antiobiotik, a poslije ako će htjeti opet mu ponuditi. U međuvremenu bi se trebala, vjerojatno povremeno izdojiti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako ne želiš prestati dojiti, umjesto Klavocina uzmi Augmentin, po njemu je puno manje proljeva (čisto zaključak iz prakse), a lijek je isti.

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    potpis na martinu.

    moja starija reagira proljevom na klavocin, al augmentin podnosi bez beda.
    isti je lijek, drugog sastava (objasnjavala mi je jednom aleksandra70vanja)

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    onda ti je loše objasnila

    isti je lijek
    ista djelatna tvar
    razlika je u dodatnim tvarima, koje ne utječu na djelotvornost lijeka
    znači jednako dobro liječi i klavocin i augmentin
    većina ljudi dobro podnosi oba lijeka
    nešto je češći proljev (po mom iskustvu) kod klavocina
    ali i ma i ljudi koji super podnose klavocin, a dobiju proljev na augmentin

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Cek, kaj je razlicito u tvom i mom postu osim kaj je tvoj opsirniji? :D
    Ja sam sebi pojednostavila u glavi ovo napisano u ono gore napisano :tutlek:

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    isti je lijek, drugog sastava
    ovo kao da si rekla: isto je jelo, samo su drugaciji sastojci u njemu

    ako je tako (drugi sastav), ne moze nikako biti isto
    Posljednje uređivanje od emily : 09.05.2013. at 20:44

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Ok kuzim, ima smisla. Ja sam ovo: dodatne tvari protumacila kao drukciji sastav. Kazem, laicno jer jos uvijek ne kuzim u dubinu razliku al nemam ni znanja da to skuzim.
    Obo bolonjez je bolonjez, samo ima razlicitih recepata.

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    npr. Lupocet, Panadol, Lekadol ...
    sve su to "isti" lijekovi koji imaju isti aktivni sastojak - paracetamol
    razlikuju se mozda po nekom sastojku ili sastojcima koji ne utjecu bitno na djelovanje lijeka (npr. boja, aroma isl)

  12. #12
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A koliko dugo treba da se povuce laktacija? Da uopce nema mlijeka i zlijezde i tkivo budu vidljivi na pregledu u njihovom normalnom stanju?
    Ja isto moram prestati, ali ovaj moj dodje po noci i sam se posluzi. A blizi se datum pregleda.

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Hm..ja sam godinu i pol nakon prestanka mogla istisnuti koju kapljicu. No mislim da su zlijezde bile vidljive puno prije, jer je ta kolicina toliko mala da je zanemarriva.

  14. #14
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi još razmišljala prestati, vjerujem da možeš napraviti pauzu dok piješ antiobiotik, a poslije ako će htjeti opet mu ponuditi. U međuvremenu bi se trebala, vjerojatno povremeno izdojiti.
    e da...problem izdajanja.to mi jednostavno ne ide.probala sam se izdojiti prije dva dana i uspjela sam ručno izdojiti jednu kapljicu.A imam iskustva jer sam imala poteškoca s prvim djetetom i tada sam se izdajala cijeli dan da bi sinu bar nešto dala svoga mlijeka na bočicu.i nikada nisam imala više od 100ml za jedan obrok pa sam ga nadohranjivala.ne moram ni reči da to nije slavno završilo

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne želiš prestati dojiti, umjesto Klavocina uzmi Augmentin, po njemu je puno manje proljeva (čisto zaključak iz prakse), a lijek je isti.
    hvala na savjetu mada ne znam koliko bi nam to pomoglo jer on loše reagira na sve antibiotike
    on je primao amoksicilin i silapen i nakon oba je imao proljev

    moram vam priznati da mi je danas malo lakše.Ja sam se pomirila s tim da je ovako najbolje a i P me je iznenadio.Mislila sam da ćemo imati drame doma jer je on užasno tvrdoglav kada nešto želi.Popodne kada ga je suprug doveo doma odmah je tražio i ja sam rekla da ne može da sam ja i cica bolesni i onda je krenula dernjava.Ali brzo je završila.Malo se je još ljutio na mene ali navečer kada je tražio ponovila sam da ne može i da se dode maziti k meni i došao je bez protesta i to je bilo to.Nije plakao,nije divljao,nije bio tužan.

  15. #15
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se razbolila i to jako,biti ću na terapiji Klavocina minimalno još 12 dana
    znam da sa Klavocinom smijem dojiti ali moj sin loše podnosi antibiotike (kada ih on pije uvijek dobije proljev) i dobio je proljev od jednog podoja
    i nije nikakva želučana viroza jer je on dobro,ne čini se bolestan,vesel je,jučer nije dojio i danas proljev nije imao
    kako on ima 21 mj bilo bi najlakše da onda sada i prekinemo dojenje . meni izdajanje nikada nije išlo, ne želim ga trovati još dva tjedna a nije mi to ni solucija jer ga s proljevom neće primiti u jaslice a ja sam prebolesna da ga čuvam
    i šta da radim kada mi onako čeznutljivo kaže cica i hvata me za nju
    kako ste im vi rekle da nema više cice?
    Velika sreća što je dijete veliko i imate lijepi staž dojenja.Ja sam s njegovih 3 tjedna starosti počela s antibiotikom,popila sam 5 kura,strašno,tonu tog otrova,ali i lijeka.Nastavili smo dojenje unatoć tome,on je bio malo nervozniji tih tjedana,ali eto hvala Bogu prošlo je!

  16. #16
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    samo da javim za one koje prate,dva ,tri dana je tražio i bio nesretan,više ni ne traži
    čini se da je ipak prošlo relativno bezbolno

  17. #17
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Drago mi je da je sve iza vas mona,tebi želim brzo ozdravljenje!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •