Stranica 16 od 19 PrviPrvi ... 61415161718 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #751
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Plaču, govore am am ? [emoji16]

    Svakako da djeca nekako traže jesti.

    Samo, Antonija, ima jako puno djece koja ne traže jesti, brljaju s hranom, odbijaju, nikad nisu gladna. Pun ih je ovaj forum, imaš cijeli niz tema. Doduše, obično su i puno mršavija nego tvoje dijete. Pustiti takvo dijete da ne jede dok nije gladno, ne bih rekla da je dobra ideja. Zabavljati dijete dok jede, sasvim sigurno nije jako dobro, ali je i prilično razumljivo. A opet, tvoje dijete je prosječne težine.

  2. #752

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Gle jedapn doktor moze fulati dijagnozu al bas dva da ju fulaju!vec sam napisala da je mala dobila istu dijagnozu i kod nas u bolnici i u klajicevoj
    A dijagnoza je poremećaj hranjenja i ništa drugo. Koja ne znači ništa osim da je dete zeznuto za hranjenje, što bi znala i sama da ti to ne piše na papiru od dr.
    Ja bih prvo od dr očekivala uputstva kako da tu dijagnozu prevaziđem, pa tek onda eventualna alergo ispitivanja, krvnu sliku, mililitre i ostalo.
    Uostalom, kad ubaciš u Google "poremećaji hranjenja", prvi tekstovi koje je potpisao pedijatar savetuju isto ovo što si već pročitala na temi: https://www.yumama.com/dete/ishrana-...-dece.html?p=2
    Sigurna sam da možeš naći dete koje sa 7 meseci pojede još više od 800ml i ima još više kg od tog tvog suseda- i čemu ti služi ta informacija? Da li ti jedeš isto koliko i tvoj sused/muž/mama/kolega? Jesi li iste visine/težine/navika kao svi drugi ljudi oko tebe? I bebe su ljudska bića, RAZLIČITE SU. One su takve kakve jesu nezavisno od naših očekivanja. I užasno je tužno biti dete stalno nezadovoljne mame.

  3. #753

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pa ja nisam ni rekla da ona ima losu kilazu dapace ima fenomenalnu kilazu i svi se oko toga slazemo,problem je u tome kaj ona ne trazi jesti(ili nezna traziti ili nece jesti)pa cak i kad prode 5,6h ona nece jesti a i onda ak se slucajno zalomi i trazi(jako rijetko u 5mj svega 8put)pojede svojom voljom 50ml.nije mi bas normalno da djete od 6mj kroz 24h jede 250ml mlijeka,i odrasli covjek je gladan nakon 5,6h a kamoli beba od 6mj.naravno sve osim moje i svi to znaju od dr do neznam koga i za sad je komentar na to bil nastavite tak jer super izgleda.doktorica salomun(mislim da se tak preziva)je rekla tvrdoglava je ona a vi jos bolje tak treba super dobiva nastavite tak.pa sad ja neznam kaj da radim!stavite se malo u moju kozu pogotovo vi koje ste imale takve klince i nemojte govoriti ja nisam ovo ja nisam ono sigurno ste ih hranile kak znate i umijete pa cak i zabavljale,a da ne govorim brinule!

  4. #754
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja recimo nikad nisam mjerila mililitre i grame, a mislim da mi je malac pio može 2dl mlijeka do 1.god, uglavnom samo vecernja bocica ad, i nesto sitno ujutro

  5. #755

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pulinka zato i idemo k gastru i nutricijonisti.od t savjet je bil hraniti djevojcicu 30do60min a za 60min moje djete pojede znaci ja svaki dan svoje djete hranim po 6 sati,ja nisam od onih roditelja koji sili svoje djete da pojede zadnji komad necega ako je njoj to dosta al s ovom je drukcije jedne od vas govore da slusam strucnjake a druge da se prilagodim njoj probala sam i tak pa smo opet zavrsile u bolnici.ak treba spremna sam i da ju sopam ko gusku sam da opet ne zavrsi na sondi,lako je govoriti bilo pa proslo da bilo je al ko meni moze garantirati da nebu ponovo tak niko pa cak ni doktori tag dugo dok ona dobiva na kilazi ja znam da nebude opet zavrsila na sondi.savjete koje sam tu cula od reda idu pustiju da jede kak jede probala i pogodi gdi smo zavrsili drugi put,da joj dam hranu koju voli znaci 5,6 krutih obroka na dan a tekucinu ona popije oko 100,120ml kroz dan i to kad je jako vruce danas sam joj nudila nakon keksolina pa nece i nece,znaci nebumo zavrsili na sondi nego na infuziji i opet mi to netreba.jesam zabrljala sam u svom strahu i priznajem al kak da se odmaknem od toga kak?da idem kod psihijatra i onda nislis da bum kaj pametnog cula osim kaj se bum pojadal i isplakala,i opet moje djete se nebu projelo!

  6. #756

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Al ak se ne varam tvoje djete nije gubilo na kilazi pa mu je to malo bilo dosta a moja je gubila znaci to malo joj nije dosta.

  7. #757

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    jesam zabrljala sam u svom strahu i priznajem al kak da se odmaknem od toga kak?da idem kod psihijatra i onda nislis da bum kaj pametnog cula osim kaj se bum pojadal i isplakala,i opet moje djete se nebu projelo!
    Kao prvo, ovo podebljano ne možeš znati. Kao drugo, možda si i u pravu da ne bi, bar ne tako kako bi ti volela, odmah, ali bi se bar ti oko toga manje uzrujavala, što bi bila ogromna razlika u životu i tebi i celoj porodici.
    Ako svakako planiraš da ćeš 6 sati na dan hraniti svoje dete (što nije nikakav smak sveta, na kraju krajeva), zar nije bolje da se psihički osećaš dobro dok to radiš?
    To je tvoje dete, hrani ga kako god misliš da je najbolje, u svakom slučaju dete dobro napreduje na kilaži i zdravo je.
    Ali ići kod dr a opet stalno preispitivati sebe i time posredno i uputstva koja si dobila od te doktorice - ne znam, evo meni je neobična ta situacija.
    I nisam sigurna da forum može da ti pruži taj nivo samopouzdanja koji očekuješ, to je tip sigurnosti u sebe koji teško možeš dobiti spolja, ako ga ne osećaš iznutra.

  8. #758
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Antonija, sve ove stvari koje pišeš, da hraniš dijete po sat vremena, da ne pokazuje glad i želju za hranom, da ne jede formule koliko bi trebalo po tablicama, to ti je sve potpuno uobičajeno za djecu koja ne jedu. Tvoje dijete tu nije nikakva iznimka, osim što djeca koja ne jedu imaju i jako malu kilažu, vrte se oko pete percentile ili ispod, ili izvan svih mjera, a tvoje dijete je prosječne težine. Ovdje na forumu je bilo djece kojima je radi niske težine propisivana prehrana posebnim pripravcima za debljanje. Ja opet ponavljam, ja mami djeteta koje ne jede nikad ne bih savjetovala da pusti dijete i da će dijete ogladniti, jer neće. Ali tvoje dijete ima osam kila, pa nije ih dobilo iz zraka.

  9. #759

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nije naravno da nije,i da slazem se sa tim da se djete ne ostavlja gladno ne ostavlja se.da preispitujem se i sebe i dr i sve ostalo da mi jeneko prije rekel da ima takve djece i ja bi rekla da su mame krive i pusti ogladnelo bu,al sad kad imam takvo znam da nebu i da niko nije za to kriv.teorije od dr su u tom perijodu kad je bila bolesna pa je izgubila na kilazi u bolnici su je sopali na sondu pa je razvila averziju prema mlijeku al ona nije bolest zaradila doma nego u bolnici i prije je izgubila na kilazi,al naravno to nemogu znati mozda je i gripu a zaradila doma(opet niko od nas nije bio bolestan)a mozda se zagrcnula s mlijekom pa joj se zamjerilo pogotov ak nije do zraka mogla dojti(jedino kad je sama je kad se ja idem navecer prat a muz radi,seke spavaju).

  10. #760
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zasto je dijete bilo u bolnici?
    I zasto je dijete imalo sondu?
    Ako dijete jede dohranu na zlicu i ima normalne obroke ne vidim potrebu da ima 4 boce mlieka koje ne voli. To se moze kombinirati sa drugom krutom hranom.
    Takoder ako pije tih 500 mililitara to je tekucina, nece dehidrirati.
    Voce i povrce ima tekucine u sebi. Juha isto.
    Dijete koliko vidim ne voli mlijeko na bocicu, a ostalo jedu uz zabavu. Ima ih hrpa takvih na forumu.
    Jeste probali dati da se samohrani dok vi jedete svoj obrok. Da koji put kod hranjenja fokus nije samo na njoj.

  11. #761

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Bila je u bolnici zbog gubitka na kilazi,sonda zato jer ni nakon 5 sati nije htjela jesti a nije bilo druge da ju se nahrani jer je bila stara 3tjedna da sad jeje lakse jer je starija i moze dosta toga jesti.jesam probala al jos nezna baratati zlicom pa se ni ne najede.danas sam ju cuvala kad smo mi jeli gledala je ponudila sam joj malo svoje juhe al nije htjela zanimljivo joj je bilo nad gledati al ne i hrana da ju ona bar proba.al je zato dobila koricu i gurala ju je u usta.

  12. #762
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I to je sve skupa bilo prije sto godina, koliko god beba u prvoj godini moze imati neki dogadjaj prije, jel, sto godina. Prosla je akutna bolest, prosao je gubitak na tezini i otad se udebljala i narasla i nije izgubila nista.

    Ako joj ne das zlicu, nece je nauciti koristiti.


    Itd.

    Ali ovo je sve skupa suludo jer ne uzimas u obzir ama bas nista sto je itko ovdje napisao.

  13. #763
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa dete ni ne treba imati u rukama žlicu da bi se nahranili ili bilo nahranjeno

  14. #764

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Netreba poceli smo vjezbati tek baratati s zlicom,korica od kruha je apsolutni hit cak i bolja od lubenice.

  15. #765
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ruke su dovoljne

  16. #766
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Prvo ruke , a onda za par mjeseci sve ostalo.
    Moja mlada?je jela s rukama od 7 mj, sa 11mj je koristila malu vilicu, zlicu tek potpuni samostalno sa 13 mj.

  17. #767

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Antonija, pokušaj sama sebi raspisati cijelu priču, kad ste se sudarili s problemima, kako si se ti oko toga osjećala, što ste sve poduzeli, kako je malena reagirala, kako se kretala njena kilaža. Napiši sve čega se sjećaš i gledaj da bude posloženo po redu kako se događalo.

    Ovo što pišem.... moguće je da nisam dobro pohvatala, pa me ispravi: ona je imala akutnu situaciju u dobi od dva (?) mjeseca kad nije htjela uopće jesti, završili ste u lokalnoj bolnici, postavljena je dijagnoza infantilne anoreksije (anoreksije dojenačke dobi), fizički uzroci nisu pronađeni. Usput je tamo fasovala neki infekt respiratorni (?), izgubila je na kilaži. Došli ste zatim u Klaićevu, s obzirom na sve nalaze koje ste donijeli, ponovno je postavljena ista dijagnoza, dijete je hranjeno na sondu, preporučena joj je posebna formula zbog anamneze, obiteljske anamneze i sumnje na alergiju (?).
    Dijete je nakon toga napredovalo ali hranjenje je donekle isforsirano. Nakon što ste došli doma, ona NIJE gubila na kilaži, zapravo uredno dobiva i fino napreduje, ali ti se svakodnevno iscrpljuješ pokušavajući je nahraniti i to tako da zadovoljiš zahtjeve i upute koje si dobila od gastroenterologinje u Klaićevoj, nutricionistice u Klaićevoj čiji autoritet ti jako imponira zbog njenog nastupa, i djetetovog pedijatra (?).
    Mlijeko koje mora piti je odurnog okusa i malena ga odbija, ali s veseljem pojede sve drugo što joj ponudiš (?). Uspijevaš joj ipak nekako ugurati količine koje su ti zadali doktori.
    Ti nisi zadovoljna jer misliš da će se jako razboljeti ako je ne budeš tako intenzivno hranila i forsirala i strah te je. Tvoja iskustva sa starijom djecom značajno su različita i uvjerena si da s malenom nešto ne štima.

    Molim te, popuni sve što fali, ispravi što nije točno. OPROSTI ako sam napisala nešto pogrešno i opisala te krivo, ovo je samo skica iz onoga što sam uspjela uloviti iz svega što pišeš. Svi mi ovdje trudimo se razumjeti što se točno događa. Pomozi nam.

  18. #768

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Uprincipu tako nekako bar ovaj dio za mene,bila je stara 3 tjedna kad je to pocelo do onda sam se izdajala jer dojku nije htjela prihvatiti,poceli su problemi pa sam upocetku mislila da joj moje mlijeko ne valja posto sam pusac,pa sam krenula sa ad mlijekom i to je jedno tjedan i nest sitno funkcioniralo al samo dok je cvrsto spavala i zalila se pedijatrici ona mi je rekla da probam u budnom stanju ju hraniti i ne ju siliti (kao mozda ji dosta 30ml) ona je izgubila na kilazi 200g i nesto sitno nemam papire kod sebe trenutno zavrsili kod nas u bolnici ona je dobila dijagnozu al i kod nas u bolnici dobila bronhitis, gripu a,b
    I rota virus.nakon skoro mj dana otpustena doma pa preko veze zavrsili u klajicevoj jer je kod nas djete to sve zaradilo isto nije htjela jesti isto hranjena na sondu dobila to mlijeko i istu dijagnozu bila prvi put nesto manje od dva tjedna,a drugi put zavrsila isto hranjena svikak.

  19. #769

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pardon pisem svikak jer smo na rodendanu pa se zurim pisati.nije dijagnoza infantilna anoreksija nego poremećaj hranjena

  20. #770

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Dva put zavrsila u zg_u i prvi put kad je u klajicevoj zavrsila ostala dijagnoza ista.

  21. #771

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Dobro, polako, nisam ja tražila da pišeš po svaku cijenu nama tu, nego više onako sama sebi. Znam iz osobnog iskustva kako je kad te problemi preplave, tad stvarno pomaže na miru sjesti i doslovce natipkati što se sve događalo i kad, usput sama sebi opisati kako sam se tad osjećala a kako sad gledam na to itd. Polako.

    Ima jedna stvar koja je definitivno IZA vas, a to su te ružne bolesti: bronhitis, gripa i rota virus. Već jedna od njih je dovoljna da dovede do značajnog gubitka kilaže kod djeteta u toj dobi. To je sad prošlost.
    Ona i dalje NE VOLI to mlijeko koje joj nudiš.
    Možda je to zato to je to mlijeko, ta formula, stvarno jako ružnog okusa? Što ti misliš?

    Ne boj se. Lakše je reći nego živjeti, ali dokle god ona ne pada na kilaži, ne boj se. Prati je, osluškuj je. Ne mislim na kile samo, nego i to kako se ponaša, kako reagira na tebe, na druge ljude, na mirise, na okuse.
    Probaj možda zapisivati, ako stigneš.
    Stavi datum i vrijeme i napiši na papir.

    Neovisno o tome, probaj pisati kako se osjećaš, sama sebi. Drži se.

  22. #772

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Istina je da je ta formula ogavna(to je jos i preblagi naziv).kad me vidi se smije,siri rukice da ju dignem jako se voli maziti i ona to jasno da do znanja.jede samo kad ju ja hranim suprugu nece uopce otvoriti usta pa cak i da malo pojede,po tome pretpostavljam ustvari se nadam da nisam ja za to kriva.

  23. #773
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja bi se samo osvrnula Antonija na ml i tablice. Moja mlada je do 6 mj kombinirana dojenje i ad. Nakon 6 mj samo ad. Nikad nije popila kolicinu mlijeka koja piše na kutiji ad, nikad. Od 7 mj piše 3 obroka po180 ml. Ona je popila do 120 ml, i tako oko 5,6, puta. A jedač je, za razliku od starije. Mislim da oni tako namjerno stave da se smućka, nepopije, baci i tako vise troši i oni vise zarade. Možda da joj počneš nudit po manje vise puta dnevno. I samo još nesto, ne moze ti mala nakon bocice mlijeka i keksolina jos pit vodu, vjeruj mi. Puna je. Jesi joj probala dat vodu iz onih boca na slamku sto imaju uzet u dm-a. Trebat će joj par puta probat da skuzi kako se pije. Mozda ne zeli pit vodu iz iste boce kao mlijeko zbog asocijacije. Eto par savjeta, probaj, da ne ispadne da ti samo pametujemo ode.

  24. #774

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Sve mi je to jasno ona na zlicu pojede 100ml mlijeka i vise nejde,nisam probala s tim casama budem kupila pa bas da probam,mozda bu i mlijeko probala s toga pa joj se svidi.

  25. #775
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hraniš li je noću?

  26. #776

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Da u 2 sata i to jede na zlicu al spava pa se ne buni i obrok je gotov za 15,20min,probala sam i s bocicom nju nece pa se probudi urla i opet obrok traje sat vremen.

  27. #777
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto jede nocu u 2h, a na zlicu.. i to u snu?

  28. #778

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Mlijeko

  29. #779
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Da u 2 sata i to jede na zlicu al spava pa se ne buni i obrok je gotov za 15,20min,probala sam i s bocicom nju nece pa se probudi urla i opet obrok traje sat vremen.
    Zašto ju ne pustiš da spava noću?!
    Nije ona više tako mala. Daj joj mira.
    Ne vjerujem da to stvarno radiš.

    Ustvari, radi što hoćeš.

  30. #780

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Zato jer kroz dan nebi dosli do 500ml

  31. #781
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A sama se budi za to hranjenje?

  32. #782
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I što bi se dogodilo da tjedan dana pije 300ml mlijeka umjesto 500 ml?

    Nema šanse, nisam budila nit onu koja je jela niti onog koji nije jeo

  33. #783
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ono, ako Antonija kaže da pojede u snu onda ju ne budi.

    Meni je isto pedijatrica savjetovala da ne ukidam noćni obrok, i to dugo.

  34. #784
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pitanje je jel se dijete probudi za taj obrok samo od sebe,može ono u snu jesti ali dali se i probudi prije tog pa i na pol sekunde,ako ne ja je ne bi ni hranila.
    Mali su se budili svako malo . godinama.i jeli su u snu tj.cicali
    Ne diraj lava dok spava
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.07.2020. at 09:16

  35. #785
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ili dok se budi sam od sebe.

  36. #786
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To i pitam!

  37. #787
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nikako se ne savjetuje ukidanje nocnih obroka (pogotovo kod dojenih beba), u cijeloj prvoj godini zivota. Ali bebe koje dobro dobivaju na tezini i nisu novorodjencad (kod dojenih beba, treba pricekati i na uspostavu ponude i potraznje) ne treba buditi preko noci, ako spavaju. Vecina nece prespavati "cijelu noc", ali kod beba je ionako ta cijela noc nesto poput 6 sati sna u komadu.

  38. #788
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja mala se nikad nije probudila po noći da bi jela, niti jedan jedini put.

  39. #789
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde tvoja je možda bila na cici ili flašici
    Ali kak u dete ugurati 15-20 žlica nečeg osim ako ne posrče?

  40. #790

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ne srce nego lijepo jede,ne probudi se nego se meskolji.isto su mi savjetovali da ju budim a ona si je sama izbacila obrok u 6 sati.

  41. #791
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mozda glupo pitanje...ali ako dijete jede bljak formulu za allergiju bez dijagnoze alergije...zasto ne probate promjeniti formulu za neku manje bljak?

  42. #792
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sve su bljak formule,ova je ekstrem u toj bljakoči.pričam priču od pred devet godina

    I otvara u snu usta ???

  43. #793

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Probali smo i druge formule al nece ovu jos kolko tolko pojede.da sama otvara usta ona se pocne neskoljiti oko pol 2,1:50 ovisi kak kad.u 2 joj dam jesti i spava do 8,hranila sam ju i u 6 al taj vise nece,cak sam probala ukinuti u 2 da bi mi jela u 6.probudila se u 2:30 i uzasno se plakala.ako joj tak pase nek jede u 2,a ne u 6.

  44. #794

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Jelena posto su tvoji alergicari jel su imali osip po tijelu i jel moguce da tek sad reagira na neku hranu koju jede vec skoro 3mj?

  45. #795
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno da može sad reagirati
    Recimo moj je cicao a ja jela krumpir,s osam mjeseci i sam je počeo jesti isti ,status kože nije bio lošiji ,bio je sav u osipu od tri tjedna starosti ,tek s 15 mjeseci je slučajno testiran i na krumpir i gle iznenađenje alergičan i na to
    Trebalo je pol godine nejedenja da mu osip nestane iz zone prsa.
    I kod klinke je bilo faza da je bivala u osipu ne neku hranu koju je tuđe jela
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.08.2020. at 14:48

  46. #796

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pitam jer je dobila osip po leđima,malo po vratu i licu.izgledaju ko crveni pristici.ohladila sam na par dana i oko 22 sama trazi jesti je da jede uz zajebanciju al jede i naj bitnije sama trazi.

  47. #797
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moji su bili rozi i hrapavi

  48. #798
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Sad ima puno osipanih klinaca od vrućine i znoja, pa možda i to ima kakve veze

  49. #799

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Moguce da i vrijeme ima veze s tim,al ima obuceni samo bodi i svaki dan ju kupam i nisam nist mjenjala ni omeksivac,prasak a ni ne kupam ju s nicim takvim osim s maslinovim uljem.

  50. #800
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    S zakaj upotrebljavaš omekšivač?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •