Stranica 18 od 19 PrviPrvi ... 816171819 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #851
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Problem je u tome sto ce previse lijecnika reci da je sasvim ok dati bebi od dva mjeseca malo "nekakvih pahuljica" u bocici, sto je suprotno preporukama relevantnih izvora o hranjenju beba i male djece. Nazalost, velik broj medicinskih radnika ne prati smjernice i precesto se vodi informacijama koje im u ruku gurnu proizvodjaci upravo tih "nekakvih pahuljica" koje se guraju gdje treba i gdje ne treba.

  2. #852
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A puno roditelja prvo poslusa savjete mame/babe/svekrve/susjede. Pa sve imaju slabo mlijeko, beba s 4mj papa juhicu i variva i sl.
    Pogotovo po selima, gdje je veci utjecaj starijih generacija

  3. #853
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma naravno, i to.

  4. #854

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nije da se ne slazem al kad je kod nas situacija takva kakva je pa smo mi i s dohranom poceli sa navrsenih 4mj a s pahuljicama sa 2 mj.da ona mlijeko jede ko sve druge bebe bi prvu kasicu probala sa 6mj a to bi valjda bila il vocna il te pahuljice a ne krumpir.kaae to sve kaj ti pise stoji al s bebom koja vole jesti mlijeko il majcino il ad a ne s takvima kakva je moja lana koja odbija mlijeko a nije da nismo probali i to jedno 5 vrsta mlijeka.

  5. #855
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam ti vec rekla da se osobno ne bih slozila s gotovo niti jednom preporukom lijecnika vezano uz prehranu (tvoje) bebe, ali razumijem da ne bi svatko proturijecio ili trazio objasnjenja. Pogotovo ako mu je panika.

    No opet, ovdje na forumu, promicemo savjete koji dolaze iz relevatnih izvora, a oni kazu da se bebama prije navrsenih 6 mjeseci starosti NE uvodi kruta hrana (sto ukljucuje sve sto nije majcino mlijeko ili njegov nadomjestak).
    Posljednje uređivanje od Kaae : 31.08.2020. at 01:41

  6. #856

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    A kaj vele tvoji izvori kaj dati jesti bebi koja nece mlijeko?jesi citala od prvog do sad zadnjeg posta?tu se ne govori o bebama koje vole mlijeko pa kad zapoceti dohranu,tu se radi o djeci koja NE vole mlijeko iz nekog razloga.ti imas djete alergicara koje nesmije jesti neke namjernice pa nu ih ne dajes cijelo vrijeme pises da se ne slazes sa mnom uvezi prehrane mojeg djeteta a ni jednom nisi ponudila neki savjet!prvo je bilo da treba jesti mlijeko bez pahuljica onda si i sama napisala da joj dam gusto ako tak voli.nikak na zelenu granu.jel si ti imala takav problem da ti djete od 2mj nece piti mlijeko?i ne govorimo o fazama kje djeca imaju jer ako je faza kod nas jos uvjek traje a sad bu 8mj.

  7. #857
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citala sam od prvog do zadnjeg posta i preporucila ti preko nekoliko puta da potrazis psiholosku pomoc, za sebe, kako bi eventualno mogla pustiti dijete da jede i zadovoljava potrebe. Svoje, a ne tvoje. Zao mi je sto to nisi uspjela procitati.

    Tvoja beba sad ima vise od 6 mjeseci i smije jesti ama bas sve, osim meda. Tako da je, u ovom trenutku, gusto, rijetko, pahuljicasto i kakvo god posve nevazno.

  8. #858

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pa u tome je i cijela stvar da ona ne zadovoljava svoje potrebe za jelom netreba ona pojesti kolko se meni svida al da treba beba od 2mj jesti od 20 do 30ml po obroku netreba.a psiholoska pomoc mi za sad jos netreba pogotovo sad kad su mi 27 u klajicevoj rekli da napreduje prekrasnoprekrasno i da sam nastavim tak kak sam do sad.ja kad sam pocela tu pisati ona nije imala 6mj.jesi imala takvo djete koje nece mlijeko?

  9. #859
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ti vec rekla da se osobno ne bih slozila s gotovo niti jednom preporukom lijecnika vezano uz prehranu (tvoje) bebe, ali razumijem da ne bi svatko proturijecio ili trazio objasnjenja. Pogotovo ako mu je panika.

    No opet, ovdje na forumu, promicemo savjete koji dolaze iz relevatnih izvora, a oni kazu da se bebama prije navrsenih 6 mjeseci starosti NE uvodi kruta hrana (sto ukljucuje sve sto nije majcino mlijeko ili njegov nadomjestak).
    Problematicno je kad se savjeti forumasica, pa makar i iz relevantih izvora, postavljaju iznad savjeta lijecnika i to specijalista. Doktorica koja je savjetovala Antoniju je sigurno lijecila jako puno beba i male djece s problemima u prehrani, i po tom pitanju je vise nego izvjesno strucnija od osoba koje nisu lijecnici i specijalisti.

    Ako je lijecnica preporucila pahuljice, onda je to ucinila zato sto je procijenila da je od eventualnog opterecenja na probavni sustav, puno vaznije da beba ne gladuje. A upucivati majku da potrazi psiholosku pomoc zato sto nastoji nahraniti svoje dijete (koje je k tome gubilo na tezini i bilo hranjeno sondom) zaista nije primjereno, niti je to savjet koji je trazen.

    Najvaznije je da je bebica sad dobro i da dobro papa Pa ce se i mama opustit.

  10. #860

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ona sad super jede ima dana kad se mucimo al ide opustila sam se i zato pokusavam tu pomoci mami koja se zadnja javila jer stvarno znam kak je to

  11. #861
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Problematicno je kad se savjeti forumasica, pa makar i iz relevantih izvora, postavljaju iznad savjeta lijecnika i to specijalista. Doktorica koja je savjetovala Antoniju je sigurno lijecila jako puno beba i male djece s problemima u prehrani, i po tom pitanju je vise nego izvjesno strucnija od osoba koje nisu lijecnici i specijalisti.

    Ako je lijecnica preporucila pahuljice, onda je to ucinila zato sto je procijenila da je od eventualnog opterecenja na probavni sustav, puno vaznije da beba ne gladuje. A upucivati majku da potrazi psiholosku pomoc zato sto nastoji nahraniti svoje dijete (koje je k tome gubilo na tezini i bilo hranjeno sondom) zaista nije primjereno, niti je to savjet koji je trazen.

    Najvaznije je da je bebica sad dobro i da dobro papa Pa ce se i mama opustit.
    Dosla je traziti savjet, a ja sam joj napisala ono sto bih rekla sestri, prijateljcii... bilo kome, a zbog nacina na koji prezentira problem i kako pise da se osjeca. Naravno da me ne mora poslusati.

    Bilo bi puno jednostavnije kad svi ne bi birali razgovore a la gluhi i nijemi, ali ok, ponovit cu jos jednom: Antonija radi sto su joj preporucili lijecnici; iz ovog ili onog razloga. To vrijedi za nju ili njezinu bebu.

    Roda ne podrzava hranjenje beba ispod sest mjeseci bilo kakvom hranom osim majcinog mlijeka ili dojenacke formule pa cu onda svaki put kad to vidim, kao Rodina savjetnica za dojenje, to i napisati i opomenuti nekoga tko to savjetuje. Ako vam tako kaze lijecnik, onda ok, opet ce to vrijediti za vas i vasu bebu.

    Ako pisem kao ja, a ne Rodina ili LLL savjetnica za dojenje, onda opet ne bih poslusala takav savjet lijecnika (otisla bi po drugo ili dvadeseto misljenje, ako treba) jer raspolazem s previse informacija da bih to mogla prihvatiti kao tocno. Cinjenica je da lijecnici, u pravilu (s iznimkama, kao i za sve) ne pohadjaju edukaciju o dojenju, na primjer.

  12. #862
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja moram priznat da bih postupila i da razmišljam isto kao i Kaae.

  13. #863

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ja postupam po upotama lijecnika i ide nam!kae ti govoris o djeci koja jedu i vole jesti mlijeko i to je okej pa i sama dohrana pocinje sa 6mj,a mi sad govorimo o djeci koja nezele jesti mlijeko i rade budu gladni nego to jeli.ja nikome ne savjetujem da djetetu od 2mj da pahuljice samo velim da su nama to preporucili sa 2mj i da mama se posavjetuje sa lijecnikom.a da se slazem sa jadrankom slazem se vise cijenim misljenje ljecnika nego uz duzno postovanj savjetnice za dojenje cjenim.

  14. #864
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram priznat da bih postupila i da razmišljam isto kao i Kaae.
    X

  15. #865
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, još najbolje da na Rodinom forumu Rodina savjetnica za dojenje ne reagira na uvođenje kukuruznih pahuljica dvomjesečnoj bebi. Svašta. Suzana je uostalom napisala premalo informacija, ne znamo koje su pretrage napravljene, možda su grčevi, alergija, skraćeni frenulum, refluks, neka anomalija probavnog sustava, soor...

  16. #866
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja postupam po upotama lijecnika i ide nam!kae ti govoris o djeci koja jedu i vole jesti mlijeko i to je okej pa i sama dohrana pocinje sa 6mj,a mi sad govorimo o djeci koja nezele jesti mlijeko i rade budu gladni nego to jeli.ja nikome ne savjetujem da djetetu od 2mj da pahuljice samo velim da su nama to preporucili sa 2mj i da mama se posavjetuje sa lijecnikom.a da se slazem sa jadrankom slazem se vise cijenim misljenje ljecnika nego uz duzno postovanj savjetnice za dojenje cjenim.
    Da ne ispadne da lazem:

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja,moja curica ima poremećaj hranjenja.pocetak je bio kod nas dosta slicni isto napravili sve pretrage i snjom sve okej.probali malo more duda i dohrane al nista nije pomagalo.jesi ju probala hraniti na zlicu il spricu?tak bar moja jede i to od 3 tjedna zivota.mi joj u mlijeko stavljamo rizine,kukuruzne il bilo koje druge paphuljice primjerene dobi i malo vocne kasice. jesi probala sa rizinim pahuljicama il kukuruznim joj malo ugusnuti mlijeko?
    Reagirala sam samo i iskljucivo na tvoje ideje i savjete, a ne na ono sto ti dajes svojoj bebi, iz kojeg god razloga.

  17. #867
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Inače ja si baš već neko vrijeme razmišljam, dali mo že biti da beba od 1 mj "ne voli mlijeko"? Pa to je beba, što nemaju oni nagon za preživljavanjem? I kako mogu nešto ne voljeti kad ništa drugo nisu probali? Da li bi tu bilo nešto drugo problem stvarno?
    Da li bi bez moderne medicine takvo dijete jednostavno umrlo, ili bi jelo tek dovoljno da preživi?

    Znam, sad sam otišla u filozofije

  18. #868

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    I odma poslije sam rekla ne na svoju ruku joj davati joj pahuljice da se prije posavjetuje sa doktorom!

  19. #869
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Inače ja si baš već neko vrijeme razmišljam, dali mo že biti da beba od 1 mj "ne voli mlijeko"? Pa to je beba, što nemaju oni nagon za preživljavanjem? I kako mogu nešto ne voljeti kad ništa drugo nisu probali? Da li bi tu bilo nešto drugo problem stvarno?
    Da li bi bez moderne medicine takvo dijete jednostavno umrlo, ili bi jelo tek dovoljno da preživi?

    Znam, sad sam otišla u filozofije
    Tesko da ne voli mlijeko; sto bi voljela u toj dobi? Mislim, dobro si napisala, imaju nagon za prezivljavanjem i jest ce vec nesto, ako su zdravi i ako im ponudimo (mlijeko - majcino ili adaptirano, a ne varivo ili pahuljice).

    A problema ima, raznih. Od skracenih frenuluma do strajka dojenja, a uz to sve i svasta izmedju. U pravilu se nekako dojilja i beba (s)nadju, a ponekad (rijetko!) su stvarno nekako los spoj bradavice koja se ne slaze s usnom supljinom bebe ili nesto slicno. Cesci su strajkovi dojenja, do kojih dolazi zbog neke neugode, fizicke ili psihicke, pa zbog kojih beba privremeno ili nesto duze (ako ne i trajno) stvarno ima averziju i ne zeli sisati, a ponekad niti jesti na bocicu. Naravno, postoje i konkretniji problemi poput zecje usne, rascjepa nepca, kompleksnih srcanih problema i jos svastanesto, ali obicno roditelji beba s takvim dijagnozama znaju i koje probleme ocekivati oko hranjenja.

    I u principu, za sve ovo gore (izuzev rascjepa i nekih drugih kompliciranijih dijagnoza), najcesce ne treba moderna medicina, osim eventualno za reviziju kompleksnijeg frenuluma (oni anteriorni se obicno mogu recnuti obicnim sterilnim skarama, kad lijecnik zna, a i zeli). Za sve drugo, treba "samo" edukacija o dojenju, kad je rijec o bebi koja sisa. A za hranjenje formulom je, vise nego vjerojatno, slicna stvar. I beba koja jede na bocicu moze imati problema s frenulumom, itd.

  20. #870
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Stresno je to, pogotovo s prvim djetetom.
    Slazem se s Kae, puno lijecnika (da ne kazem vecina) ce bez problema preporuciti formulu a i dohranu prije navrsenih 6. mj. Tu mama mora biti educirana i cvrsta. Bez obzira sto hvata panika ako dijete ne dobiva na tezini, mislim da uvijek ima vremena pronaci prodojeceg strucnjaka koji ce ti biti podrska, pokusati otkriti razlog zasto dijete nece dojiti, u ekstremnim slucajevima ubaciti malo formule ali nikad nikad dohranu prije 6. mj. Probavni sustav jednostavno jos nije spreman za to.

  21. #871
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Upravo to treba naći razlog ali ponekad ga je teško naći ,ja sam ga slučajno našla jer sam i ja dobila isto ko i klinac.i riješila sam na svoj način što većina mama ne bi.

  22. #872

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    A kaj kad nema razloga il ga se nemoze naci?ja sam probala sve kaj je u mojoj moci od promjene duda,dohrane isto po savjetu dr,razmaka izmedu hranjenja,pustiti ju da jede kak jede(izgubila na tezini i hranjena na sondi)trazenja drugog misljenja,hranjenja u snu,uz zabavu i neznam kaj sve ne,a ona i dalje nije jela.cak mi se cinilo da kad sam ju pustila da jede posvom ritmu je jos manje jela

  23. #873
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa nismo li vec ustanovili da si ti sretna s izborom lijecnika i njihovom preporucenom terapijom? Ako jesi, onda si napravila kako treba. Ako nisi, onda si mozebitno pogrijesila.

  24. #874

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Jesam jako sam zadovoljna s dr,pa zato i velim da smo trazili drugo misljenje

  25. #875

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ako pojede 180ml vode sa 6mjerica mlijeka i jos u to stavim grisolino dal je to onda 180ml mlijeka ili vise posto se kolicina poveca od grisolina?sad smo tek za 11mj naruceni na kontrolu pa nemam koga pitati.

  26. #876
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ako piše koliko je u grisolinu dodamo mlijeko onda da
    Ali zakaj ne skuhaš obični gris

  27. #877
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    180ml vode + 6 mjerica mlijeka se računa oko 210 ml mlijeka.
    Grisolino ne sadrži mlijeko, pa bih ja to računala tako, kao 2 dl mlijeka

  28. #878

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Obicni griz malo hoce,maallo ne.na ambalaži od neoketa ne piše ukkulpnoii volllumen.a kollkoo je 150 ml

  29. #879
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Aha, ja sam išla otprilike po mjerama od ad

    Uglavnom je bilo
    180 ml vode - oko 210 ml mllijeka
    150 ml vode - oko 180 ml mlijeka
    90 ml vode - oko 110 ml mlijeka

    Malo bitno jel 5 ml više-manje

  30. #880

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Hvala,ne pise jedino kaj znam da na 30ml ide mjerica praha zato i pitam znaci onda pojede oko 200ml grisolina.

  31. #881
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma to je onda ista fora, i ad ide na 30ml mjerica

    A sad, pojede ti možda 260ml grisolina, ali ako brojiš mlijeko, meni je to 210ml mlijeka. Ovisi što te zanima jel

  32. #882

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Samo mlijeko ja sam si to nekak uracunavala da je to 190ml mlijeka najvise.a recimo jogurt od 150grama bi bil oko deci mlijeka il?

  33. #883
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo mlijeko ja sam si to nekak uracunavala da je to 190ml mlijeka najvise.a recimo jogurt od 150grama bi bil oko deci mlijeka il?
    150g jogurta bi bilo 150g jogurta.
    Sto te u tom jogurtu zanima? Kalorije? Kalcij?

  34. #884

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Kalci?

  35. #885
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

  36. #886
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zanima ju koliko ml mlijeka se to računa, jer ona zbraja svaki ml za dnevni unos

    Ako dobro shvaćam

    Nema mi smisla za jogurt, ali dobro

  37. #887

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ne mlijeka nego bas kalcija,jedamput na dan ji dam jogurt pa me bas zanima za kalci,ne vise ne zbrajam tolko al da priznam nije mi svejedno.

  38. #888

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Za trsnje nisam znala!za puno toga nisam znala al tresnje voli pa imam domace smrznut.

  39. #889

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Jel dobitak na tezini u 2mj od 70grama stvarno premali?stim da je propuzala i cijelo vrijeme puze dize se uz namjestaj a i bila je bolesna malo.jer smo do sad dobivali izmedu 400-600grama mjesecno.

  40. #890
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Jesi li sigurna u 70 gr,mada je ona 9 mjeseci
    Moji manji su takvu brojku imali s prelazom s 4 na 5 mjesec

  41. #891

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Da 70grama.zato pitam ajde jasno mi je da sad i dosta kalorija trosi posto puza al bas u 2mj 70grama da dobi pa to je fakat premalo.

  42. #892
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    I koliko sad ima kila?

  43. #893

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    9010

  44. #894
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mislim da nemaš mjesta za brigu

  45. #895
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je sad već 75. percentila

  46. #896

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Znaci nema veze kaj je tak malo dobila?ja se nekak nadam da je zrasla.samo ju je patronazna vagala nismo ju mjerili,a gleda se i visina?

  47. #897
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Antonija, daj probaj al samo probaj opustit se barem malo. Pa ti imaš oveću bebu.

  48. #898
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U njenoj dobi je prosjecan prirast 50-80 grama tjedno.

  49. #899
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gleda se duzina, tezina, opseg glave (mislim da ovo zadnje gledaju cijelu prvu godinu, ne samo prvih mjeseci). Ponekad, sto je dijete vece, prirast je sve manji prema kraju prve godine jer se stvarno ne ocekuje beba od 13-15 kila s 12 mjeseci. Moguce da je dobila samo 70 grama, ali moguce i da patronazna nije dobro izmjerila. Ako je donijela onu vagu za novorodjencad, tesko da je mogla tocno ocitati kilazu s obzirom na pokretljivost tvojeg djeteta.

  50. #900

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Je bas takvu vagu je donjela.ma vise nije ni meni bitno nekak sam i stim 70 grama zadovoljna.mislim si da bolje manje da dobi nego da izgubi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •