Stranica 3 od 19 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #101
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Moram,to mi je jedina komunikacija sa vanjskim svijetom,sada spava pa imam malo vremena.Imam osjećaj da smo samo nas dvije ovdje.Milis koja je otvorila forum ili je do kraja riješila problem ili po cijele dane hrani dijete kao i ja ili je na odmoru.Momentalno mi odgovara biti vuk samotnjak i rješavati problem ne jedenja sama ili uz pomoć forumašica.Ti i Ovca ste me nekako najviše podigle,naročito ona koja se sa tim već god.dana bori.A bebolina je mažena i razmažena,toliko čekana... Koliko djece ti imaš?
    jedno

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Pretpostavljam veliko,s obzirom da si spominjala da su ti forumašicee spasile dojenje prije 10g.Hajde sad jedan savjet ili utjeha.danas juhu koju je jučer lijepo jela nije htjela ni pomirisatiZadnji obrok je jela u 16 sati nudila sam je od 19 i 30 do 20 i 30 nekoliko puta,plakala je i nije htjela.Zaspala je,gladna i žedna.Nije ničim pokazala da je gladna.Što bi sad vi učinili????

  3. #103
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pustila bih je Nekad ni ja što mi se jelo jučer ne želim jesti danas. I ok, pa nije da nije ništa pojela cijeli dan. Da ne jede 2 dana ništa, al baš ništa da u usta nije stavila, ja bih se sekirala. Ako je nešto pojela taj dan, neki obrok imala, ma pusti je. Dijete ti mora psihu izliječiti da bi uspješno jelo. Ovo plakanje koje ona povezuje (ili će povezati) uz klopu - bolje da apsolutno ne pojede ništa nego da klopu poveže sa suzama. U tom slučaju će trebati jaaaaaako puno truda da joj se psiha izliječi od traume i da počne pozitivno gledati na jelo.

  4. #104
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja bi je isto pustila, ali bi prije toga ponudila jos jedno jelo koje znam da voli..neku voćku ili tak nekaj..

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Pustila bih je Nekad ni ja što mi se jelo jučer ne želim jesti danas. I ok, pa nije da nije ništa pojela cijeli dan. Da ne jede 2 dana ništa, al baš ništa da u usta nije stavila, ja bih se sekirala. Ako je nešto pojela taj dan, neki obrok imala, ma pusti je. Dijete ti mora psihu izliječiti da bi uspješno jelo. Ovo plakanje koje ona povezuje (ili će povezati) uz klopu - bolje da apsolutno ne pojede ništa nego da klopu poveže sa suzama. U tom slučaju će trebati jaaaaaako puno truda da joj se psiha izliječi od traume i da počne pozitivno gledati na jelo.
    I pustila sam je,jutros je jela u snu,a sljedeći obrok na žlicu nije opet nije htjela.

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi je isto pustila, ali bi prije toga ponudila jos jedno jelo koje znam da voli..neku voćku ili tak nekaj..
    Ne voli ona ništa posebno,nažalost.

  7. #107
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    I pustila sam je,jutros je jela u snu,a sljedeći obrok na žlicu nije opet nije htjela.
    Mislim stvarno Mice, kako je ona mogla jesti u snu ako je ti nisi NUDILA za vrijeme spavanja!?! I naravno da OPET nije jela za sljedeći obrok jer naravno da nije gladna (jer je jela u SNU!!).

    Mislim, bit ću brutalna, brutalno iskrena - ti SEBE moraš dovesti u red. Sjebavaš dijete sa svojim strahovima. Pa daj joj dozvoli da jede u SVJESNOM stanju, da osjeti glad, da poželi nešto jesti. Da se mene hrani u snu zaista ne bih razumjela kog vraga oko mene hodaju sa žlicama i furt me nude da nešt jedem kad mi se ne jede a niti znam kak izgleda baš ta glad.

    Kad ti sebe dovedeš u red, onda će ti i dijete procvasti s hranom. Sorry, al drugačije neće ići bez obzira koliko ti to htjela. Je teško sebe promijeniti, al jedino tako ćeš njoj pomoći - nema prečaca nažalost.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 10.07.2013. at 13:16

  8. #108
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    mice i mi smo imali nekih teških faza kaj se tiče hranjenja..ni približno kao vi, ali ipak te djelomično razumijem.. Od drugog do dvanaestog mjeseca dobio je samo dvije kile..imao je zaliha iz prva dva mjeseca hvala bogu Meni je moja mama , koja je btw. pedijatrica, rekla da se niti jedno dijete nece samoizgladnit do smrti.. A to je fakat istina.. I sad nam se izmjenjuju faze jela i nejela..kida mi to zivce, brinem se..ali ga puštam

  9. #109
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    .kida mi to zivce, brinem se..ali ga puštam
    i to je to! drugačije ne ide. Bravo LolaMo

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim stvarno Mice, kako je ona mogla jesti u snu ako je ti nisi NUDILA za vrijeme spavanja!?! I naravno da OPET nije jela za sljedeći obrok jer naravno da nije gladna (jer je jela u SNU!!).

    Mislim, bit ću brutalna, brutalno iskrena - ti SEBE moraš dovesti u red. Sjebavaš dijete sa svojim strahovima. Pa daj joj dozvoli da jede u SVJESNOM stanju, da osjeti glad, da poželi nešto jesti. Da se mene hrani u snu zaista ne bih razumjela kog vraga oko mene hodaju sa žlicama i furt me nude da nešt jedem kad mi se ne jede a niti znam kak izgleda baš ta glad.

    Kad ti sebe dovedeš u red, onda će ti i dijete procvasti s hranom. Sorry, al drugačije neće ići bez obzira koliko ti to htjela. Je teško sebe promijeniti, al jedino tako ćeš njoj pomoći - nema prečaca nažalost.
    Nisi brutalna,ali ona u svjesnom stanju nikad nije željela jesti,ne znam da li bi ti to uopće razumjela.Ona je jela u svjesnom stanju tako što su joj u bolnici držali zatvorena usta da ne pljuje mlijeko van,a ja s njom hopsala itd.(pisala sam o tome već)jela je tako do prije 2 mj.,a kako je bila sve veća sve se više borila i otimala i nikad nije,kako ti kažeš procvala s hranom.Ja sam kad smo prvi put došli iz bolnice bila jako nadobudna i čekala da traži jesti i stvori svoj neki ritam jer sam mislila da joj bolnički ne odgovara itd.,itd. I što se dogodilo,sad. ću ja bit malo sarkastična,procvali smo u bolnici gdje su mi rekli ŠOPANJE ILI SONDA.E pa ti sad između dva zla izaberi jedno.

  11. #111
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nisam shvatila da ona nikad nije jela u svjesnom stanju... teška situacija, ne znam što reći osim drži se

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    mice i mi smo imali nekih teških faza kaj se tiče hranjenja..ni približno kao vi, ali ipak te djelomično razumijem.. Od drugog do dvanaestog mjeseca dobio je samo dvije kile..imao je zaliha iz prva dva mjeseca hvala bogu Meni je moja mama , koja je btw. pedijatrica, rekla da se niti jedno dijete nece samoizgladnit do smrti.. A to je fakat istina.. I sad nam se izmjenjuju faze jela i nejela..kida mi to zivce, brinem se..ali ga puštam
    Hvala na razumijevanju.Nadam se da se neće samoizgladnit i vjerujem jer ipak nekih 30-ak ml nečeg pojede.Zbog toga ja upravo stavljam vosoko kalorično mlijeko da sada nešto dobije na kilaži da stvori zalihe za vrijeme kad ju više ne budem mogla hranit u snu.

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Gle , moje dijete je bilo mjesec dana na sondi zbog operacije srca. Bilo pa prošlo . Ja sam se prema njoj odlučila ponašati kao prema zdravom djetetu u svakom pogledu. I hrana ulazi u tu kategoriju. Probaj zamisliti da vi niste imale probleme i hospitalizaciju na početku . Kako bi se ponašala ? Da li bi te svaki odbijeni obrok bacao u očaj ? Da li bi te svaki nedovoljno pojedeni obrok ( po tvojim kriterijima ) bacao u očaj ?
    Razmisli dobro da li vi SAD imate problem zapravo ili si ti u strahu zbog lošeg iskustva? Moraš naći načina da pomognes sebi da bi pomogla djetetu.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam shvatila da ona nikad nije jela u svjesnom stanju... teška situacija, ne znam što reći osim drži se
    Ha držim se dok ne puknem,pa se malo tu požalim,pa se isplačem i idem dalje.Ne hranim je na bočicu u svjesnom stanju namjerno jer više je ne mogu nositi i hopsati s njom i jer ima preko 6 kg.Htjela bi da tu žlicu zavoli pa i nek jede 30 ml po obroku ali da ne plače.da pije vodu i da ne plače.Ne želim da završimo na sondi ni po koju cijenu.I ona jede 3 0broka mlijeka po 160 do 200,minimum što mora.Dva obroka joj dajem na žlicu uz sve moguće animacije igračkama i moje i suprugovo majmuniranje.

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gle , moje dijete je bilo mjesec dana na sondi zbog operacije srca. Bilo pa prošlo . Ja sam se prema njoj odlučila ponašati kao prema zdravom djetetu u svakom pogledu. I hrana ulazi u tu kategoriju. Probaj zamisliti da vi niste imale probleme i hospitalizaciju na početku . Kako bi se ponašala ? Da li bi te svaki odbijeni obrok bacao u očaj ? Da li bi te svaki nedovoljno pojedeni obrok ( po tvojim kriterijima ) bacao u očaj ?
    Razmisli dobro da li vi SAD imate problem zapravo ili si ti u strahu zbog lošeg iskustva? Moraš naći načina da pomognes sebi da bi pomogla djetetu.
    Apsolutno se prema njoj ponašam kao prema zdravom djetetu,jer ona to i jeste,potpuno zdravo dijete.Nisam ja u strahu zbog lošeg iskustva,milijuni djece budu na sondama pa kasnije normalno jedu.Svakako da tražim način.Bili smo čak i kod nekih liječnika privatno pa su nam rekli da takve stvari rade pametna djeca i nek se borimo kako znamo i umijemo ili natrag na sondu.Nemam ja kriterija za obroke jer ni ja nisam bila" mala od žlice" .

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Jesi li joj probala dati hranu u komadicima da sa uzima rukama i stavlja u usta? Bez pritiska , samo igra. Možda joj se svidi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.07.2013. at 16:25

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li joj probala dati hranu u komadicima da sa uzima rukama i stavlja u usta? Bez pritiska , samo igra. Možda joj se svidi.
    Razmišljala sam o tome,ali me iskreno strah,nema još ni jedan zubić,tek nam je 6 mj.Dala sam joj žlicu i tad je sama brljala i to joj se svidjelo,jeli smo gris,pisala sam o tome.

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pogledaj ovu temu , možda dobiješ ideju http://forum.roda.hr/threads/25920-Baby-led-weaning

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj ovu temu , možda dobiješ ideju http://forum.roda.hr/threads/25920-Baby-led-weaning
    Super je sve to ali ipak mislim malko pričekati sa koimadima jer smo ionako ranije rođeni.Probala sam to sa komadom jabuke,ne zanima je a inače sve trpa u usta,dekice,igračke.

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Ma tu sam ja, ali nekako u ulozi promatrača... Tu i tamo pročitam ovaj topic ali samu sebe tjeram da što manje uopće razmišljam o ovoj temi, zato što me baca tamo natrag gdje sam bila kad sam započela ovu temu, u najveći psihički očaj ikad kojeg se sjećam u svom životu...
    Ne znam jesmo li riješili problem, ali situacija je svakako bolja. Jede onoliko koliko sam napisala prije (650- 700 ml mlijeka, 1 velika voćna kašica od 190 g, 6- 7 velikih žlica nekih žitnih pahuljica ubačenih u nešto, ručak- tu mislim na meso, žitarice i povrće, i popije nešto čaja), to je ukupno dnevno, raspoređeno u 4 obroka.
    Već ste mi napisale da vam se čini da je to količinski dosta za dijete od skoro 6 mj i 7,6 kg? Sad kad pričam sa sestrom, i njena mala je u to doba jela otprilike iste količine, ali raspoređeno u 5 obroka.
    Ono što me muči je to što od 7 navečer pa do 7 ujutro NEMA ŠANSE da mu ubacim obrok, popije malo čaja preko noći ali mlijeko NIKAKO (to je unatrag 2 tjedna, prije bi u snu popio oko 100- 130 ml). Valjda mu je to dosta, šta ja znam... Kaj vi mislite o tome? (evo viče mi sestra da je i nećakinja jela zadnji puta oko 7 navečer i onda do jutra nije ništa)
    Inače jede sve na žlicu (čaj popije iz bočice), nekad obrok pojede u 5 minuta, nekad s pauzama i zabavljanjem traje i do pola sata. Ali sve u svemu, ipak nam je nekako krenulo. Ja se još uvijek, zbog straha od prije, ne usuđujem ni opustiti, ni proglasiti da jede dobro, još uvijek mi je svaki obrok stres i strah...

  21. #121
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Meni to izgleda puno.
    E .sa 10 kg i jednom godinom jela je tako samo u super najbolje dane , meni je to skoro pa SF ( a smatrala sam E. dobrim jelcem jer je bila zainteresirana za hranu , ali kolicinski nikad nije tako puno jela , pogotovo ne na redovitoj bazi).

  22. #122
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    koja su vaša iskustva kada su bebe morale uzimati antibiotik? da li je bila kakva reakcija stolice? bojim se za jednu bebu kako će podnjeti liječenje jer mjesecima jako slabo jede...ništa zapravo,,,od svakog obroka 2 žlice

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Milis prvotno napisa Vidi poruku
    Ma tu sam ja, ali nekako u ulozi promatrača... Tu i tamo pročitam ovaj topic ali samu sebe tjeram da što manje uopće razmišljam o ovoj temi, zato što me baca tamo natrag gdje sam bila kad sam započela ovu temu, u najveći psihički očaj ikad kojeg se sjećam u svom životu...
    Ne znam jesmo li riješili problem, ali situacija je svakako bolja. Jede onoliko koliko sam napisala prije (650- 700 ml mlijeka, 1 velika voćna kašica od 190 g, 6- 7 velikih žlica nekih žitnih pahuljica ubačenih u nešto, ručak- tu mislim na meso, žitarice i povrće, i popije nešto čaja), to je ukupno dnevno, raspoređeno u 4 obroka.
    Već ste mi napisale da vam se čini da je to količinski dosta za dijete od skoro 6 mj i 7,6 kg? Sad kad pričam sa sestrom, i njena mala je u to doba jela otprilike iste količine, ali raspoređeno u 5 obroka.
    Ono što me muči je to što od 7 navečer pa do 7 ujutro NEMA ŠANSE da mu ubacim obrok, popije malo čaja preko noći ali mlijeko NIKAKO (to je unatrag 2 tjedna, prije bi u snu popio oko 100- 130 ml). Valjda mu je to dosta, šta ja znam... Kaj vi mislite o tome? (evo viče mi sestra da je i nećakinja jela zadnji puta oko 7 navečer i onda do jutra nije ništa)
    Inače jede sve na žlicu (čaj popije iz bočice), nekad obrok pojede u 5 minuta, nekad s pauzama i zabavljanjem traje i do pola sata. Ali sve u svemu, ipak nam je nekako krenulo. Ja se još uvijek, zbog straha od prije, ne usuđujem ni opustiti, ni proglasiti da jede dobro, još uvijek mi je svaki obrok stres i strah...
    Ugledaj se u mene i tješi se Milis.Dijete ti jede dosta svega.Budi sretna što ti pije čaj iz bočice.Mi pijemo iz čaše,a to je svud samo ne u ustima.Meni se nekako čini da možda i on iz nekog razloga ne voli mlijeko.Suvišno je sada razmišljati koji je okidač za to ali mu ipak nekako uvališ.Potpuno te razumijem kako ti je,meni je svaki obrok isto stres,a o opuštanju da ne govorim.Uredno me zafrkne u želucu prije svakog obroka.Sad je veća pa manje spava tako da i mi sada pijemo 600 -700ml mlijeka u snu,1ooml manje nego prije ali pojede gris na mlijeku onih silnih 40ml,pa čokolino i tako malo po malo dođemo do 700dcl,tu i tamo voćna kašica mala na 3 puta s keksima.Kud bi mi napredovale da joj ne mogu uvalit u snu,a taj će dan doćiNaš je zadnji obrok u 23 sata i do 5 ujutro ništa,nikakve tekućine.Probala sam joj dati vodu iz bočice u snu čisto iz znatiželje.Nije htjela,a i kad je potegla ispljunula je van.Kad jedemo na žlicu ,prije nego počne jesti mora se nagledati što je u zdjelici,a onda jede ili ne jede.Obavezno mora umočiti prste tako da smo bože sačuvaj kakvi,namazani od glave do pete.

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj anika2 prvotno napisa Vidi poruku
    koja su vaša iskustva kada su bebe morale uzimati antibiotik? da li je bila kakva reakcija stolice? bojim se za jednu bebu kako će podnjeti liječenje jer mjesecima jako slabo jede...ništa zapravo,,,od svakog obroka 2 žlice
    Gle ne znam kako je beba stara,moja je bila 4 dana stara kada je dobivala 4 vrste antibiotika no bila je hranjena infuzijom.stolica može imati vrlo neugodan miris,a ne mora.Druga je stvar ako je dijete alergično.Antibiotik joj/mu treba davati nakon te 2 pojedene žlice nikako na prazan želudac da ne bi dobio-la krvavi proljev.Sretno

  25. #125
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Gle ne znam kako je beba stara,moja je bila 4 dana stara kada je dobivala 4 vrste antibiotika no bila je hranjena infuzijom.stolica može imati vrlo neugodan miris,a ne mora.Druga je stvar ako je dijete alergično.Antibiotik joj/mu treba davati nakon te 2 pojedene žlice nikako na prazan želudac da ne bi dobio-la krvavi proljev.Sretno
    Antibiotik se daje kako piše na uputama!
    nekima ne smeta da su uz obrok , neki se daju prije ili kasnije.
    krvavi proljev nema veze sa tim da li se pojela koja zlica prije, obavezno ( ako se dogodi) treba prijaviti pedijatru!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Bok, tu sam i ja, citam vas, nekidan sam i poslala post al ga ili nisam dobro poslala ili moderatori nisu ubacili.
    Samo sam vam htjela napisat da su te kolicine koje vam bebice papaju vise nego dovoljne, moj bi u cjeli dan u toj dobi pojeo 5x50ml znaci maksimalnih 250-300ml mlijeka dnevno i malu vocnu kasicu od 125ml. Necu ni spominjat da to nikad nije trajalo 5 minuta ili pola sata, nego po 45min do sat. Bebaci ce vam lijepo narast a vi si probajte sacuvat zdravu glavu koliko god to tesko bilo. Kad dodu u doba da drze sami u ruci i da malo vise komuniciraju dat ce vam do znanja sto i kako dalje. Bar je moj malac meni dao i otkad sam ga "poslusala" preporodili smo se oboje.

  27. #127
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    beba će uskoro 8 mj,roditelji spominju hospitalizaciju....nadam se da će sve proć kako treba
    čitam ovu temu jer beba ništa ne jede,pojede 2 žlice i zatvori usta i gleda u zid ili tv.neće i neće.neznam što bi rekla majci,da ide u klaićevu? kod koga?

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sad većina doktora su na godišnjem ili se spremaju na njega, takvo je vrijeme, ali ako možete birati moj glas je za gastričku dr. Mišak u Klaićevoj.

    a kolko je dete teško i s koliko je rođeno, kako mu napreduje linija, tj. jel prati koju liniju. Ima djece koja ne otvaraju usta na hranu ( kašice i slično) ali tamane nešto u komadima, cice ili bočice ( neku djecu hrane s kašicama na flašice što mislim da nije ok)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.07.2013. at 08:07

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, tu sam i ja, citam vas, nekidan sam i poslala post al ga ili nisam dobro poslala ili moderatori nisu ubacili.
    Samo sam vam htjela napisat da su te kolicine koje vam bebice papaju vise nego dovoljne, moj bi u cjeli dan u toj dobi pojeo 5x50ml znaci maksimalnih 250-300ml mlijeka dnevno i malu vocnu kasicu od 125ml. Necu ni spominjat da to nikad nije trajalo 5 minuta ili pola sata, nego po 45min do sat. Bebaci ce vam lijepo narast a vi si probajte sacuvat zdravu glavu koliko god to tesko bilo. Kad dodu u doba da drze sami u ruci i da malo vise komuniciraju dat ce vam do znanja sto i kako dalje. Bar je moj malac meni dao i otkad sam ga "poslusala" preporodili smo se oboje.
    Moja bebačka sve manje jede,sve manje spava pa mi ju je teško nahranit tako da nekad pojedemo 600ml i 500ml ne računajući gris i čokolino jer tog pojede vrlo malo.Ma mene najviše muči što nikakvu tekućinu neće piti,malo vode ako baš pola dana jede krutu hranu pa malo popije.Kupila sam joj onu dudu,čisto je dobra s obzirom na cijenu.Stavi ona nju u usta,primi za one ručkice i pljuje vodu,čaj,sok vanmalu voćnu kašicu imamo za 2x u danu i nekad i bacimo.Sve se bojim da će sve manje piti mlijeka a onda ne znam šta ću.Nema nažalost šanse ni da 50ml popije budna.Umirem već od straha i panika me hvata

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, tu sam i ja, citam vas, nekidan sam i poslala post al ga ili nisam dobro poslala ili moderatori nisu ubacili.
    Samo sam vam htjela napisat da su te kolicine koje vam bebice papaju vise nego dovoljne, moj bi u cjeli dan u toj dobi pojeo 5x50ml znaci maksimalnih 250-300ml mlijeka dnevno i malu vocnu kasicu od 125ml. Necu ni spominjat da to nikad nije trajalo 5 minuta ili pola sata, nego po 45min do sat. Bebaci ce vam lijepo narast a vi si probajte sacuvat zdravu glavu koliko god to tesko bilo. Kad dodu u doba da drze sami u ruci i da malo vise komuniciraju dat ce vam do znanja sto i kako dalje. Bar je moj malac meni dao i otkad sam ga "poslusala" preporodili smo se oboje.
    Samo mogu reći da si mi jako falilaKupila ja onu dudu al ništa.Bojim se onog dana kad ju više neću moć hranit u snu.Bojim se jer ne pije ništa osim malo vode.
    evo sad sam ja opet zbrčkala post. sorry.
    Posljednje uređivanje od mice : 14.07.2013. at 18:21

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj anika2 prvotno napisa Vidi poruku
    beba će uskoro 8 mj,roditelji spominju hospitalizaciju....nadam se da će sve proć kako treba
    čitam ovu temu jer beba ništa ne jede,pojede 2 žlice i zatvori usta i gleda u zid ili tv.neće i neće.neznam što bi rekla majci,da ide u klaićevu? kod koga?
    A kako su onda dogurali do 8 mjeseci kad ništa ne jede ili je sad prestala jesti kad se razbolila?Iz iskustva,bolje i hospitalizacija nego da se nešto desi mada je teško dijete ostaviti u bolnici samo i tako malo,jedino ako mama ima šansu biti tamo pa možda pronađu razlog nejedenju.

  32. #132
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    A

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mice kolko je tvoj bebač star?

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    misliš da je dobro tak malo i probirljivo dete hraniti s čokolinom,

  35. #135
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    skicam ja ovu temu, ali svaki put kad zelim napisati neki post izbrisem ga, jer mislim mice da ti trebam napisati daj se opusti, malo si zabrijala previse u svom strahu, a onda opet mislim da nije OK i fer tako nesto.

    imam dvoje djece i jedno je jelo po meni razumne kolicine, a balerina nije zeljela nista sem cice pa skoro dvije godine. mislila sam da cu je dojiti do 8 osnovne, jer nista ali bas nista nije htjela pojesti.

    a onda se sve okrenulo pred njen drugi rodjendan. cicu vise nije htjela, i pocela je isproabvati hranu. jede 100x po malo, sto je svima u kuci iritanatno. sve, ali bas ce sve probati, a onda odluciti da li joj je to OK ili ne. stariji sin ima ogranicen menu, s kojim moram priznati nisam nezadovoljna. ali ipak bi zeljela da proba i neke druge stvari, a ne odmah ja to ne bi.

    svi roditelji imaju problem, jer kako je anchie76 napisala ne vide rjesenje. a svi mi vidimo odmah kako rjesiti tudji probelm.

    dakle rjesenje koje ja vidim, je da se ti opustis, probas se druziti sa ljudima oko sebe, jer si sama napsiala da si se zatvorila. ako imas mogucnosti nek je neko pricuva na sat dva a ti s muzem odi na sok/kavu. jer moras iz sebe otjerati taj strah, a a ko gledas u probelm on je u fokusu i pocinjes vidjeti nesto sto drugi ne bi vidjeli.

    i jos se slazem da djete mora nacuiti za osjecaj gladi. jer sto je dulje nastavis stim hranjenjem u snu, mislim da ces kasnije imati jos vecih probelema.

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    misliš da je dobro tak malo i probirljivo dete hraniti s čokolinom,
    Staro je 6 mj.,pa i nije možda ali voljela bi vidjeti bilo koga od vas da je nahrani bilo čime.Nemoj to shvatiti osobno.U bolnici su joj sa 3 tjedna starosti davali rižine pahuljice od nimalo popularnog proizvođača kod kojeg ni ja ni vi ne bi kupile ni vrečicu,a kamoli sadržaj u njoj tako da...,a dijete mi je imalo problem s crijevima.Hranimo se mi i povrćem,domaćim i žitnim pahuljicama.I svega ona pojede malo,ali recimo danas će nešto jesti s guštom,a već drugi neće,uključujući i čokolino.Vidim da vam je svima čokolino trn u oku.Bitno je da nije sonda,a možete me pljuvati koliko vas volja zbog čokolina.

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    skicam ja ovu temu, ali svaki put kad zelim napisati neki post izbrisem ga, jer mislim mice da ti trebam napisati daj se opusti, malo si zabrijala previse u svom strahu, a onda opet mislim da nije OK i fer tako nesto.

    imam dvoje djece i jedno je jelo po meni razumne kolicine, a balerina nije zeljela nista sem cice pa skoro dvije godine. mislila sam da cu je dojiti do 8 osnovne, jer nista ali bas nista nije htjela pojesti.

    a onda se sve okrenulo pred njen drugi rodjendan. cicu vise nije htjela, i pocela je isproabvati hranu. jede 100x po malo, sto je svima u kuci iritanatno. sve, ali bas ce sve probati, a onda odluciti da li joj je to OK ili ne. stariji sin ima ogranicen menu, s kojim moram priznati nisam nezadovoljna. ali ipak bi zeljela da proba i neke druge stvari, a ne odmah ja to ne bi.

    svi roditelji imaju problem, jer kako je anchie76 napisala ne vide rjesenje. a svi mi vidimo odmah kako rjesiti tudji probelm.

    dakle rjesenje koje ja vidim, je da se ti opustis, probas se druziti sa ljudima oko sebe, jer si sama napsiala da si se zatvorila. ako imas mogucnosti nek je neko pricuva na sat dva a ti s muzem odi na sok/kavu. jer moras iz sebe otjerati taj strah, a a ko gledas u probelm on je u fokusu i pocinjes vidjeti nesto sto drugi ne bi vidjeli.

    i jos se slazem da djete mora nacuiti za osjecaj gladi. jer sto je dulje nastavis stim hranjenjem u snu, mislim da ces kasnije imati jos vecih probelema.
    Slažem se u potpunosti da treba pokazati kad je gladna ali već sam napisala gastrička mi je rekla ŠOPANJE ILI SONDA,nije nikad gladna.Ni meni to nije jasno ali tako je i tu nema lijeka.Inače i dalje jede samo kad si sama trpa žlicu u usta i prstićima,nama ne da da joj brljamo po ustima,boji se.

  38. #138
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    u kojoj bolnici su djetetu od 3 tjedna davali rizine pahuljice?

  39. #139
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    u kojoj bolnici su djetetu od 3 tjedna davali rizine pahuljice?
    U svakoj mikka ako dijete ima probleme sa probavom ( refluks ili problem sa crijevima ) . Ne zbog vise kalorija , nego zbog gustoća hrane , ali samo ako postoji medicinska indikacija.

  40. #140
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U svakoj mikka ako dijete ima probleme sa probavom ( refluks ili problem sa crijevima ) . Ne zbog vise kalorija , nego zbog gustoća hrane , ali samo ako postoji medicinska indikacija.
    X
    To čak prepisuje i redovan pedijatar, ako se roditelji požale da dijete jače bljucka, znači bez dokazanog refluksa.

  41. #141
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ides, to prvi put cujem. od frendice mali je imao ger u belgiji ali nije mi pricala da su joj to preporucili

  42. #142
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pa nismo mi u Belgiji.

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    u kojoj bolnici su djetetu od 3 tjedna davali rizine pahuljice?
    Sve ti je odgovoreno,nije važno u kojoj bolnici,sve su bolnice kod nas tu negdje.Najgore od svega je da mi nisu rekli da ima ger iliti refluks nego su nas tako poslali kući i ponovno smo završili u bolnici i ja doista mislim da je ger okidač što se moja djevojčica boji jer bočicu povezuje sa užasnom žgaravicom i povračanjem kroz nos zbog čega ne može prodisati kad to krene.Užasno je za vidjeti a kamo li proživljavati isto poslije svakog obroka.Ni ja radije ne bi jela nego to proživljavala.To su eto neke moje pretpostavke koje mogu,a ne moraju biti točne.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Mice,osim tvoje malene i tebe su doktori iztramatizir

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Iztraumatizirali (pišem s moja pa mi negde ). Gastricka ti prijeti sondom! Neznam šta bi rekla... Osim opet da ti malena ima dosta kila i da probas s hranjeenjem na zlicicu mlikom, rizolinom u budnom stanju. Vidim da misliš da ti malena ok dobiva zbog infatrinija, je on visokokalorican al to ti je 30kkal više po bocici, neš ti. Moj ga je jeo al nije baš buknuo

  46. #146
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Joj mice, probaj u svojoj glavi posloziti neke stvari i ako mozda ideju da ju nahrane na sondu prihvatis kao nesto sto nije smak svijeta- mozda krene na bolje. Mozda te doktorica htjela prestrasiti, pa je postignut kontraefekt, i sad i od tvog straha mala manje jede. U svakom slucaju - ja bi promjenila tu doktoricu. Ako ti dijete ne pije - ima li znakove dehidracije? Nije ni infuzija smak svijeta.
    Kazes da jede na dane - pa znaci da opet ima boljih dana. Jel ti doktorica spominjala kakve dodatke prehrani visoke nutritivne vrijednosti (medicinske obroke). Mozda ce joj okusom odgovarati jer nisu kao mlijeko. Ma ne moze rjesenje biti sopaj ili sonda. Jednostavno ne moze. I sto je sopanje? Meni se ovo sto si napisala da jede i kolicine cine ok, koliko se sjecam moj je jeo puno manje.

    I naravno da te i razumijem jer cim upadnes u sustav bolnice, sve podje kvragu. Kad je moj s 14 mj i 8 kg bio u bolnici, kad smo cekali dan da pojede dvoznamenkast broj zlica u jednom danu... Cini mi se da bi bilo bolje da su mene stavili prvo na psihijatriju na neku "obuku".. kad sam sebe uvjerila da je moje dijete takvo i gotovo - bilo mi je lakse. Ako je njemu 60 ml mlijeka dosta za obrok- ok. Onda je i meni.

    Ja svojim zivciranjem nista nisam promjenila. Kad sam se prestala brinuti i zivcirati, i maleni se popeo na donju percentilu tezine

    Meni moja mama kaze da se trebala popeti na stablo ispred kuce i pjevat da bi ja pojela bocu mlijeka. Ne znam kako bi to komentirala - luda zena

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Iztraumatizirali (pišem s moja pa mi negde ). Gastricka ti prijeti sondom! Neznam šta bi rekla... Osim opet da ti malena ima dosta kila i da probas s hranjeenjem na zlicicu mlikom, rizolinom u budnom stanju. Vidim da misliš da ti malena ok dobiva zbog infatrinija, je on visokokalorican al to ti je 30kkal više po bocici, neš ti. Moj ga je jeo al nije baš buknuo
    Jesu,ubili me u pojam,o probala sam ja već davno hraniti je na žličicu s rižolinom zagušćeno sve uredno pljune van i plače,ona mlijeko ne voli i točka,promjenila sam 3 formule,na ovom antirefluksnom smo jer mora zbog gerba.Probala sam i kravlje iako sam se bojala jaako.napravila sam 2 bočice i nudila i izabrala je formulu u budnom stanju. Sad jede nekako slično kao maleni od Milis jer joj je san plići i ne mogu joj dati više od 2,najviše 3 bočice po 150 jako malo,a ostalo su kašice na mlijeku samo što ona jede ko vrapčić 70 ml grisa je plafon,mesno povrtne kašice oko 40,u nju nekad stavim žitarice 4 vrste žita,nekad i nesretni čokolino i eto i to sve u budnom stanju i voćnu kašicu sa žitaricama to još najviše voli i nekad sa keksićima al naglašavam jako malo.No sve u svemu sretna sam da nešto pojede i imam više izbora,a ne kad je bila samo o mlijeku ovisna.To je bio užas koji si i sama prošla.Eh,da bočica je ipk nekako upalila,igra se s njom stavlja u usta,sva se ulije ali nešto i popije.

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj mice, probaj u svojoj glavi posloziti neke stvari i ako mozda ideju da ju nahrane na sondu prihvatis kao nesto sto nije smak svijeta- mozda krene na bolje. Mozda te doktorica htjela prestrasiti, pa je postignut kontraefekt, i sad i od tvog straha mala manje jede. U svakom slucaju - ja bi promjenila tu doktoricu. Ako ti dijete ne pije - ima li znakove dehidracije? Nije ni infuzija smak svijeta.
    Kazes da jede na dane - pa znaci da opet ima boljih dana. Jel ti doktorica spominjala kakve dodatke prehrani visoke nutritivne vrijednosti (medicinske obroke). Mozda ce joj okusom odgovarati jer nisu kao mlijeko. Ma ne moze rjesenje biti sopaj ili sonda. Jednostavno ne moze. I sto je sopanje? Meni se ovo sto si napisala da jede i kolicine cine ok, koliko se sjecam moj je jeo puno manje.

    I naravno da te i razumijem jer cim upadnes u sustav bolnice, sve podje kvragu. Kad je moj s 14 mj i 8 kg bio u bolnici, kad smo cekali dan da pojede dvoznamenkast broj zlica u jednom danu... Cini mi se da bi bilo bolje da su mene stavili prvo na psihijatriju na neku "obuku".. kad sam sebe uvjerila da je moje dijete takvo i gotovo - bilo mi je lakse. Ako je njemu 60 ml mlijeka dosta za obrok- ok. Onda je i meni.

    Ja svojim zivciranjem nista nisam promjenila. Kad sam se prestala brinuti i zivcirati, i maleni se popeo na donju percentilu tezine

    Meni moja mama kaze da se trebala popeti na stablo ispred kuce i pjevat da bi ja pojela bocu mlijeka. Ne znam kako bi to komentirala - luda zena
    i ja se doista mogu popeti na M.Everest al ona ne voli mlijeko i jedva čekam da joj mogu ponudit nešto drugo mliječno,a to trebam čekat još pola godine .Do tad će ga jesti u kašicama,a piti vodu koliko popije i ako treba i na infuziju,al na sondu ne dok i jednu žlicu po obroku pojede.

  49. #149
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koliko joj je sada mjeseci? Jogurt moze vec i s deset mjeseci, a ako jede mesne kasice valjda je to uskoro, kroz koji mjesec.
    Moj je dosta volio tikvu, onu narancastu hokaido. Nju dosta djece voli jer je slatkasta, jeste to probali?
    Posljednje uređivanje od S2000 : 18.07.2013. at 16:49

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko joj je sada mjeseci? Jogurt moze vec i s deset mjeseci, a ako jede mesne kasice valjda je to uskoro, kroz koji mjesec.
    Moj je dosta volio tikvu, onu narancastu hokaido. Nju dosta djece voli jer je slatkasta, jeste to probali?
    Ima 6.mjeseci.Nismo probali,probat ćemo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •