Stranica 7 od 19 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #301

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Taman sam krenila napisat, hoce li tko procitat koji post unazad prije nego krene pisat...
    Nisu nam bebe bolesne i nije sve to pocelo dohranom kao i vecini nejedaca... kad beba od 2 mjeseca nece ni ciku ni bocu ni mlijeko ni NISTA onda to je problem koji nemoze nitko ne primjetit.
    Sve drugo sto potpisujem, mi smo izasli iz tog svega, nasli smo svoj neki nacin, sad papamo ko vecina djece. Naci ce ga i mice, tu smo da joj malko pomognemo koliko se to moze ovako forumom.
    Hvala ti, zaista jedina znaš kako mi je,,Možda će način biti sličan,danas jela pire krumpir s tatom i pojela puuuno s time da je sat prije popila 150ml mlijeka.Malo mi je bilo,ono,nisam joj davala slano al jela je baš sa guštom.

  2. #302

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    ODLIČNO
    Zato ti i velim malo ohladi par dana,čisto da vidiš ima li pomaka,nebu izašla iz krivulje za tih par dana.

    Oprosti za ovo gore sad sam ponovo pročitala tvoj prvi post na ovoj temi,moj je dojen i slabo je dobivao od početka al opet u nekim granicama a da smo morali na ad sigurno bi bila luda jer bi vidjela koliko je/nije pojeo
    Ma ništa,još da ste morali odvraaaatno AR mlijeko.Kad ga probam želudac mi se diže,a protiv bljucanja je...kad te sestre u bolnici forsaju da mora toliko i toliko pojest pa ak ne na bočicu ugura sondu i stisne 20ml u sekundi a dijete se prefrkne i počne vrištat od boli,pa za 10 min opet i tako 2 sata,Ako imaju milosti onda pomalo uštrcavaju,a boli zati jer se hranjenjem na sondu želudac ne proširuje toliko brzo koliko na bočicu.Uf,bolje da ne objašnjavam al želim da shvatite zašto se sve vrti oko hrane.

  3. #303
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ništa,još da ste morali odvraaaatno AR mlijeko.Kad ga probam želudac mi se diže,a protiv bljucanja je...kad te sestre u bolnici forsaju da mora toliko i toliko pojest pa ak ne na bočicu ugura sondu i stisne 20ml u sekundi a dijete se prefrkne i počne vrištat od boli,pa za 10 min opet i tako 2 sata,Ako imaju milosti onda pomalo uštrcavaju,a boli zati jer se hranjenjem na sondu želudac ne proširuje toliko brzo koliko na bočicu.Uf,bolje da ne objašnjavam al želim da shvatite zašto se sve vrti oko hrane.
    Koliko god se tebi cinilo opravdano , bojim se da nisi u pravu.
    Davno su prosli dani kad je tvoje dijete bilo hospitalizirano zbog premalog unosa hrane. Davno su prosli dani kad su je hranili na sondu. ( vjerujem da to nije ugodno za gledati , ali TADA je postojao razlog za takav postupak .) Moras naci nacina da prestanes razmizisljati na nacin da ce dijete opet zavrsiti na sondi ako ne pojede ( tebi ) dovoljnu kolicinu.
    Ne radis dobro niti sebi , niti njoj sa tolikim strahom i pritiskom . Sto god da je NEKAD bilo moras naci nacina da DANAS maknes fokus sa hrane.

  4. #304
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Slažem se s sirius i to je ono što svi pokušavaju reči na ovoj temi.
    Obilježila vas je velika trauma po djetetovom rođenju, ali tu traumu treba ostaviti iza sebe. Ne može ona obilježiti cijeli život s djetetom.

    Vjeruj mi, znam.

    Na svakoj temi gdje je kilaža ja sam i danas nakon 6 godina prva. Vječno mi je u glavi njegova kilaža, ali opet smatram da sam se uspjela odmaknuti od toga toliko da mi to nije stalno opterećenje.

  5. #305
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A ja se slazem s anemonom

  6. #306

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko god se tebi cinilo opravdano , bojim se da nisi u pravu.
    Davno su prosli dani kad je tvoje dijete bilo hospitalizirano zbog premalog unosa hrane. Davno su prosli dani kad su je hranili na sondu. ( vjerujem da to nije ugodno za gledati , ali TADA je postojao razlog za takav postupak .) Moras naci nacina da prestanes razmizisljati na nacin da ce dijete opet zavrsiti na sondi ako ne pojede ( tebi ) dovoljnu kolicinu.
    Ne radis dobro niti sebi , niti njoj sa tolikim strahom i pritiskom . Sto god da je NEKAD bilo moras naci nacina da DANAS maknes fokus sa hrane.
    Nikako ne mislim da će završiti na sondi,objasnih ženi zašto je s nama tako.Tada NIJE postojao razlog da se hrani na sondu,niti ikad,NIKAD.To što sam ja ovdje odlučila pisati ne znači da sam jedina s tim problemom.Ima još dječice samo njihovi roditelji imaju većih problema nego ja pa ne stignu pisati o tome.Njihova će djeca u Gratz na odvikavanje od sonde,ponavljam,nisu sava djeca tvoje dijete sirius pa možeš reći bilo pa prošlo.Lako naguravaju sonde kome treba i ne treba pa onda nek svi ispaštamo,a nemaju stručni tim za odvikavanje.Drugo je kad dijete MORA biti na sondi,ne smije se umarati itd.i ima milijun drugih problema.Ja sam trebala JUČER maknuti fokus sa hrane,ali ti mi DANAS reci KAKO???????

  7. #307

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s sirius i to je ono što svi pokušavaju reči na ovoj temi.
    Obilježila vas je velika trauma po djetetovom rođenju, ali tu traumu treba ostaviti iza sebe. Ne može ona obilježiti cijeli život s djetetom.

    Vjeruj mi, znam.

    Na svakoj temi gdje je kilaža ja sam i danas nakon 6 godina prva. Vječno mi je u glavi njegova kilaža, ali opet smatram da sam se uspjela odmaknuti od toga toliko da mi to nije stalno opterećenje.
    Kod nas kilaža nije nikad bila problem osim prvi mjesec kad je dobila 220gr u 3tj. zbog gerba i završili u bolnici,a sad dal će kasnije bit,moguće,al ne zamaram se sad šta će bit,a uostalom da se ja tu ne jadam o čemu bi raspredali.Mi imamo 9mj i skoro 8 kg.,a rođeni smo s 2500 dakle utrostručili smo kilažu, pratimo krivulju.U odnosu na druge naša je trauma još mala,a i oni malo,malo pa su po bolnicama zbog kilaže i svačeg nečeg.

  8. #308
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako ne mislim da će završiti na sondi,objasnih ženi zašto je s nama tako.Tada NIJE postojao razlog da se hrani na sondu,niti ikad,NIKAD.To što sam ja ovdje odlučila pisati ne znači da sam jedina s tim problemom.Ima još dječice samo njihovi roditelji imaju većih problema nego ja pa ne stignu pisati o tome.Njihova će djeca u Gratz na odvikavanje od sonde,ponavljam,nisu sava djeca tvoje dijete sirius pa možeš reći bilo pa prošlo.Lako naguravaju sonde kome treba i ne treba pa onda nek svi ispaštamo,a nemaju stručni tim za odvikavanje.Drugo je kad dijete MORA biti na sondi,ne smije se umarati itd.i ima milijun drugih problema.Ja sam trebala JUČER maknuti fokus sa hrane,ali ti mi DANAS reci KAKO???????
    Kako maknuti fokus sa hrane tj.bolesti? Ako ne znas ili ne mozes sama, potrazi strucnu pomoc?
    Zasto? Zato sto dijete zasluzuje fokus na sebi , a ne na njegovoj bolesti .
    Ne znam da li razumijes , pisem opcenito . ( sto se tice mog djeteta i druge djece , ono je kronicni bolesnik i nikad nece biti zdravo . Sonda je bila samo prolazno pomagalo u njezinom stanju , nikako nesto sto bi joj obiljezilo zivot vise nego je potrebno. Nije tu u pitanju " moje dijete" , tu je u pitanju " moj stav" prema stanju i bolesti. Tj. u ovom slucaju tvoj stav prema stanju ili bolesti.).
    Posljednje uređivanje od sirius : 22.10.2013. at 06:58

  9. #309

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako maknuti fokus sa hrane tj.bolesti? Ako ne znas ili ne mozes sama, potrazi strucnu pomoc?
    Zasto? Zato sto dijete zasluzuje fokus na sebi , a ne na njegovoj bolesti .
    Ne znam da li razumijes , pisem opcenito . ( sto se tice mog djeteta i druge djece , ono je kronicni bolesnik i nikad nece biti zdravo . Sonda je bila samo prolazno pomagalo u njezinom stanju , nikako nesto sto bi joj obiljezilo zivot vise nego je potrebno. Nije tu u pitanju " moje dijete" , tu je u pitanju " moj stav" prema stanju i bolesti. Tj. u ovom slucaju tvoj stav prema stanju ili bolesti.).
    Hvala ti Sirius hvala bogu sasvim zdravo osim poremećaja u prehrani,kad sam tražila pomoć na "pravom mjestu" nisam je dobila.Sve su nas mame poslali psihiću i psihićka nam je rekla da dobro postupamo.E pa ja sad zaista ne znam koji su to stručnjaci koji bi pomogli,uz dužno poštovanje i njima i njihovoj stručnosti i objašnjenju:"Ona je takvo dijete,borite se kako znate i umijete" To znam i sama.Ne bi se uopće povlačila ovdje po forumu da sam išta pametnog čula.Zato je "moj stav" drugačiji od "tvog stava".To što idemo na fizikalnu i učimo puzati i da stignemo svoje vršnjake u motorici ne smatram bolešću.
    Posljednje uređivanje od mice : 22.10.2013. at 12:24

  10. #310
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    mice...htjele smo pomoći i olakšati ti život,nitko od nas ovdje ne želi zlo ni tebi ni tvom djetetu
    ,pišemo u nadi da ti pomognemo,al ustvari jedino to možeš ti sama sebi
    dakle zaključili smo da je djete zdravo i prati krivulju što je super...nemorš cijeli dan trčati sa žlicom
    podjeli joj dan u pet obroka i koliko pojede pojede...pokušaj molim te...radi sebe jer tvoje djete te treba...bojim se da ćeš ovako stvarno u budućnosti stvoriti kontraefekt na djetetu koje će stvarno zamrziti jelo i hranu općenito
    pišem u najboljoj namjeri.....

  11. #311

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    mice...htjele smo pomoći i olakšati ti život,nitko od nas ovdje ne želi zlo ni tebi ni tvom djetetu
    ,pišemo u nadi da ti pomognemo,al ustvari jedino to možeš ti sama sebi
    dakle zaključili smo da je djete zdravo i prati krivulju što je super...nemorš cijeli dan trčati sa žlicom
    podjeli joj dan u pet obroka i koliko pojede pojede...pokušaj molim te...radi sebe jer tvoje djete te treba...bojim se da ćeš ovako stvarno u budućnosti stvoriti kontraefekt na djetetu koje će stvarno zamrziti jelo i hranu općenito
    pišem u najboljoj namjeri.....
    Ma znam Artep.Ima 5 obroka od čega 3x mlijeko+2kašice od čega pojede 5 žlica i gotovo,ne silim je,nema smisla.Prati krivulju zbog mlijeka u snu inače....

  12. #312
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    5 žličica je puno, nikako nije malo, nikako, ako dijete ima neki povrat kiseline ili sl normalno je da ne jede puno količinski.
    Pazi samo da u poslijepodnevnim satima ne jede voćne kašice, radije neko povrće ili kruh i sl.
    Moja je skoro samo dojil do prve godine. kašice su bile igra, nikad nismo brojili.

  13. #313

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    5 žličica je puno, nikako nije malo, nikako, ako dijete ima neki povrat kiseline ili sl normalno je da ne jede puno količinski.
    Pazi samo da u poslijepodnevnim satima ne jede voćne kašice, radije neko povrće ili kruh i sl.
    Moja je skoro samo dojil do prve godine. kašice su bile igra, nikad nismo brojili.
    Je dosta s obzirom na mlijeko,o pazim itekako kad koliko i što jede i nikako kisele kašice,ne voda odmah nakon krutog obroka jer sve povrati itd.Nažalost i sama imam gerb pa znam ili čak na sreću jer znam kako joj pomoći.Hvala ti okavjerojatno ni ja ne bi brojala al u bolnici vas natjeraju svašta,kontroliraju koliko je ispovraćala,važu ispovraćane pelene,tjeraju da natačete u dijete koliko je ispovraćalo,ma užas.Bit će bolje

  14. #314

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Ovca gdje siii.Evo da kažem da smo u posljednjih tjedan dana počeli otvarati usta na hranu i pojedemo malu kašicu 125gr cijelu u cca10min.mesne kuham doma i ne mjerim pa ne znam.Polako grickamo kruh i dječje keksiće i pijemo "kapučino".Sve damica kopira jučer je htjela jesti varivo koje smo mi jeli,nisam joj mogla dati zbog začina.Jesu to male količine al ja sam sretna ako ona dobrovoljno i 3x otvori usta.Pod "kapučino" mislim malo mlijeka joj stavim u šalicu,koja mora biti ista kao i moja,inače ne želi piti,popije gutljaj dva i ja sretna.Samo se nadam da nije faza.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Super!!! Polako al sigurno, bas mi je drago da je krenilo kopiranje i trazenje hrane od vas, super je to, uzivaj i radi bas tako kako si napisala, kopiranjem tebe pocet ce pomalo sve papat! <3

  16. #316

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Super!!! Polako al sigurno, bas mi je drago da je krenilo kopiranje i trazenje hrane od vas, super je to, uzivaj i radi bas tako kako si napisala, kopiranjem tebe pocet ce pomalo sve papat! <3
    Nadam se

  17. #317

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    2

    Početno

    POštovana,
    Molim vas javite mi se na vhertl@gmail.com

  18. #318

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Molila bi da mi se jave roditelji i osobe sa iskustvom vezanim uz INFANTILNU ANOREKSIJU!
    moj mail je vhertl@gmail.com

  19. #319

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Zasto?

  20. #320

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Razlog?

  21. #321

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Ovca još uvijek papamo al male količine,svejedno sam sretna kad otvori usta.

  22. #322

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Ovca još uvijek papamo al male količine,svejedno sam sretna kad otvori usta.
    Super!!!

  23. #323

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Pozdrav,vidim da nikog više nema.To mi je drago.Problemi su nestali znači.Mi smo bili imali smo temp 40,začepljen nos pa nije uopće jela mlijeko u snu jer nije mogla.Svako zlo za neko dobro.Zato je pokazala kad je gladna i jela kašice i pila vodu.Jučer je jela mesnu štrucu na jednoj fešti,zjevala ko luda.Želim se svima zahvaliti naročito Ovci i Anemoni jer su mi njihivi savjeti najviše pomogli.

  24. #324
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    mice, držim vam fige da čim prije zaboravite na probleme s hranjenjem.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,vidim da nikog više nema.To mi je drago.Problemi su nestali znači.Mi smo bili imali smo temp 40,začepljen nos pa nije uopće jela mlijeko u snu jer nije mogla.Svako zlo za neko dobro.Zato je pokazala kad je gladna i jela kašice i pila vodu.Jučer je jela mesnu štrucu na jednoj fešti,zjevala ko luda.Želim se svima zahvaliti naročito Ovci i Anemoni jer su mi njihivi savjeti najviše pomogli.
    Nebi vjerovala koliko sam sretna zbog vas, valjda jer znam koje su to muke bile i PROŠLE. Super super i dobar tek

  26. #326

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    mice, držim vam fige da čim prije zaboravite na probleme s hranjenjem.
    Baš da će mo zaboraviti,ne znam.Bit ću tu kao i ti da možda moje iskustvo pomogne nekom drugom.

  27. #327

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Nebi vjerovala koliko sam sretna zbog vas, valjda jer znam koje su to muke bile i PROŠLE. Super super i dobar tek
    Znam da jesi ,ne da valjda znaš nego zaista znaš,ali ona i dalje ne voli mlijeko no s obzirom da ima skoro 11mj.ni ne sekiram se,dam joj kašice sa sirom,jogurtom i koje mlijeko u snu sad kad je ozdravila.Uskoro ću na posao pa neću ni to.Ako oni alergični na mlijeko prežive i ona će.

  28. #328

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Bas sam krenila čitat knjigu Beba vođa dohrane, dobra je, piše sve ono do cega smo mi došle same od sebe, beba pita, trazi i sama jede KOMAD HRANE ne kasice... samo što bas zvuči idilično i super primjenivo na bebe koje zele dojit (ili pit mlijeko).
    A vidis mi smo uspijele i s "tesko hranjivim" doc do toga da im prepustimo sve (aj aj skoro sve ), ritam, kolicinu, kontrolu. Mogu ti rec da sam ponosna na nas
    Posljednje uređivanje od ovca : 03.12.2013. at 22:29

  29. #329
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    O ovoj temi sutra u emisiji-svaki dan dobar dan.

  30. #330

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Propustila :/

  31. #331
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nisi Jucer sam vidila najavu pa sam milisla da
    je danas, ali nije jer
    petkom nema emisije pa
    je ova u ponedjeljak.
    Vjerojatno je novinar
    trazio zato gore da mus e netko javi. 9. prosinca - Dojenačka
    anoreksija Odbija li vaše dijete
    povrće, izbirljivo je u
    hrani i to vas strašno
    brine? Roditelji koje smo
    ugostili imaju djecu koja
    ne jedu - ništa. Oni bi bili sretni da ih dijete traži
    grickalice ili čokoladu. Dojenačka anoreksija je
    bolest o kojoj malo tko
    želi razgovarati.
    Liječnicima je ovo
    područje nedovoljno
    istraženo, a roditelji je doživljavaju kao vlastiti
    neuspjeh. Kako se boriti sa
    dojenačkom
    anoreksijom, kako hraniti
    dijete u snu ili na sondu,
    ispričat će nam roditelji
    Mario Mikulčić, Mirjana Pećnik i Marijana
    Spretnjak. Stručno
    mišljenje i savjet dala
    nam je prof. dr. sc.
    Duška Tješić-Drinković iz
    KBC Zagreb. Koliko bolest može biti opasna, te sa
    kakvim se slučajevima
    susreo reći će nam
    Hrvoje Rendulić iz udruge
    Nada.
    Scenaristica i novinarka: Valentina Sokač

  32. #332

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Super ( mislim nije super), al tnx, bas cu gledat.
    Ako je ono bio novinar, moga je reć da je novinar, ja bi rado o tome govorila.
    p.s moj je opet poceo zafrkavat malo... cijelo vrijeme govori njam njam i pokazuje prstom, kad mu dam pojede griz i nece,problem je sto je cijelo vrijeme nervozan (jer je gladan) a nista mu se ne jede, kao da mu je sve dosadilo. Cini mi se da je to tipicna djecja faza, vodim ga van ko psića istrčavat da mu malo proradi apetit hahahaha...

  33. #333
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sad je na hrt 2

  34. #334

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Gledala... I plakala, joj samo sam se sjetila svega, uf uf. Bolje da se nisam javila novinaru, očito nebi bila u stanju pričat bez da se rasplacem.

  35. #335
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

  36. #336

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam krenila čitat knjigu Beba vođa dohrane, dobra je, piše sve ono do cega smo mi došle same od sebe, beba pita, trazi i sama jede KOMAD HRANE ne kasice... samo što bas zvuči idilično i super primjenivo na bebe koje zele dojit (ili pit mlijeko).
    A vidis mi smo uspijele i s "tesko hranjivim" doc do toga da im prepustimo sve (aj aj skoro sve ), ritam, kolicinu, kontrolu. Mogu ti rec da sam ponosna na nas
    Uf,sve ok.al ja za 2mj.na posao.I ja sam smo me muči još to mlijeko.

  37. #337
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kaj u svezi mlijeka?, ili te mući samo tekućina ko tekućina.

  38. #338

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    mlijeko ne pije nego dok spava, na to misli pretpostavljam.
    mice jesi gledala emisiju?

  39. #339
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    treba uvesti neku tekučinu, to ne mora baš biti mlijeko

  40. #340

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    mlijeko ne pije nego dok spava, na to misli pretpostavljam.
    mice jesi gledala emisiju?
    Jesam i plakala kao i ti tim više što sam pokušavala ovdje objasniti kakvo zlo je SONDA i što je napravila želucu mog djeteta,a kao što vidite i drugoj djeci.Da mislila sam da pije mlijeko dok spava jer drugačije ne želi.Pije moje dijete vodu i to na bočicu za učiti piti,koju mi je ovca preporučila.Probala sam i mlijeko,čaj,sokićeMora biti mlijeko jer ne jede ona dovoljno.Moj je slučaj identičan slučaju onog tate s tom razlikom što je moje dijete htjelo na bočicu 30ml i više ne od samog početka,ostalih 30 sam skakutala po kući da bi pojela do 6mj.onda mi je postala teška za nositi pa sam ju uspavljivala i povećavala količinu.Od tad na spavajuć jedemo

  41. #341

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Super ( mislim nije super), al tnx, bas cu gledat.
    Ako je ono bio novinar, moga je reć da je novinar, ja bi rado o tome govorila.
    p.s moj je opet poceo zafrkavat malo... cijelo vrijeme govori njam njam i pokazuje prstom, kad mu dam pojede griz i nece,problem je sto je cijelo vrijeme nervozan (jer je gladan) a nista mu se ne jede, kao da mu je sve dosadilo. Cini mi se da je to tipicna djecja faza, vodim ga van ko psića istrčavat da mu malo proradi apetit hahahaha...
    I mi smo počeli zezat s jelom al ne sekiram se 300 na sat je,pije vodu,pojede manje no u predhodnom periodu al ide nam još očnjak pa mislim možda zato,bar se nadam.

  42. #342

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Da li je netko pročitao knjigu Moje dijete ne želi jesti?Ja nisam pa bi htjela da mi kažete da li vrijedi gubit vrijeme,koje nemam, na to?

  43. #343
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imala sam je ja. Al nisam bas sve procitala, tj.samo djelomicno... mislim da se cijela knjiga vrti oko : dijete ne jede, to je ok, proci ce..
    Posljednje uređivanje od S2000 : 14.12.2013. at 01:25

  44. #344
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je slučaj identičan slučaju onog tate s tom razlikom što je moje dijete htjelo na bočicu 30ml i više ne od samog početka,ostalih 30 sam skakutala po kući da bi pojela do 6mj.onda mi je postala teška za nositi pa sam ju uspavljivala i povećavala količinu.Od tad na spavajuć jedemo
    sad sve je relativno tatina curica s dve godine ima 14 kila, moj s 3.5 godine ima 13.5.

    Ne treba piti mlijeko u snu ( recimo moji su alergičari, pa mlijeko ne smiju ni piti, a klinka je u 80 perce, veća i od svojih godišnjaka, čak i od djece moja su starija od nje do 12mjeseci), trebalo bi poraditi na hrani općenito.

  45. #345
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Alj ta tatina curica i ima toliko kila jer su teskom mukom na kraju ipak uspijevali hraniti ju u snu. Koliko sam vidila u prilogu-nisu je u snu hranili samo mlijekom, vec i dobranu su davalii smiksanu na bocu u snu.

    I koliko sam primjetila, njihova djeca nemaju probleme s tezinom, vec hranjenjem.

    Znaci moj je jeo, doduse malo, ali ipak je jeo (mlijeka 60 ml u obroku, dohranu u par zlica u obroku). A njihova djeca ne jedu uopce, i tu je ta razlika u tesko hranjivom djetetu i u dojenackoj anoreksiji.Moj je bio daleko mrsaviji od njih (3 percentila), ali je zato cim bi vidio cicu navukao osmijeh i navalio.
    Vidit cemo kakva ce bit mladja, ali sudeci po ovom do sad cini mi se da njoj cica uopce nije zanimljiva, povuce tri minute i gotovo.

  46. #346
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    sama mice je rekla da ima kašice s sirom, jogurtom i svačim, pa tu nisam vidla potrebu zakaj još i mlijeko u snu, nego sam mišljenja da treba bilo kakvu tekućinu uvesti u prehranuu budnom stanju.

    inače i ja sam jedno svoje dete hranila jedno vrijeme u snu, ali s dohranom smo to izbacili

  47. #347

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam je ja. Al nisam bas sve procitala, tj.samo djelomicno... mislim da se cijela knjiga vrti oko : dijete ne jede, to je ok, proci ce..
    Hvala,onda je neću čitati,da proći će i prolazi samo mlijeko ne,dobro si to objesnila Jeleni.O.Ne kuže neki ni da im se nacrta.Naša djeca ne žele jesti ili nisu željela jesti NIŠTA.Briga mene za percentile i kilažu,količinu hrane,meni je bitno da otvara usta,što sam i postigla što se krute hrane tiče,ne puno al koliko otvori toliko dajem,ne silim je.Na mlijeko joj se digne želudac.

  48. #348
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    a možda joj mlijeko smeta

  49. #349

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Njet u bolnici rađene pretrage,nije alergična samo ima averziju od njega zahvaljujuć sondi i hraniteljicama.

  50. #350
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    ja sam čitala knjigu...dobra je
    većinom se radi o djeci hranjenoj sondom i o prelasku na hranjenje žličicom
    dakle krene se praznom žlicom prema obrazu,pa prema ustima pa okrenutoj žlici sa malo hrane pa se zatim pravilno da...poanta je u tome da se dijete ne sili i da se hranjenje uvjek završava u pozitivnom tonu

    dok kod izbirljive djece uvjek se ponudi nešto što vole pa nešto što ne vole i tako...

    vrijedi pročitat

Stranica 7 od 19 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •