Stranica 8 od 19 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #351

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam čitala knjigu...dobra je
    većinom se radi o djeci hranjenoj sondom i o prelasku na hranjenje žličicom
    dakle krene se praznom žlicom prema obrazu,pa prema ustima pa okrenutoj žlici sa malo hrane pa se zatim pravilno da...poanta je u tome da se dijete ne sili i da se hranjenje uvjek završava u pozitivnom tonu

    dok kod izbirljive djece uvjek se ponudi nešto što vole pa nešto što ne vole i tako...

    vrijedi pročitat
    Ondak ću da pročitam

  2. #352
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Njet u bolnici rađene pretrage,nije alergična samo ima averziju od njega zahvaljujuć sondi i hraniteljicama.
    ako meni netko kaže da mu se diže želudac od nećega, onda ja mislim da to ipak nekak ne paše tome, ko mojem najstarijem recimo frutolino,ili kak je mala s Pregominom namazala sestri kosu u bolnici i sve pobljuvala po njoj ili najmanjem zamjensko mlijeko. možda nakon nekog vremena ponovo ponoviti.

    a ako ti ne misliš da je tako kako ja mislim , onda se može potruditi da to dete jede, recimo pomoću slamčica.

  3. #353

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako meni netko kaže da mu se diže želudac od nećega, onda ja mislim da to ipak nekak ne paše tome, ko mojem najstarijem recimo frutolino,ili kak je mala s Pregominom namazala sestri kosu u bolnici i sve pobljuvala po njoj ili najmanjem zamjensko mlijeko. možda nakon nekog vremena ponovo ponoviti.

    a ako ti ne misliš da je tako kako ja mislim , onda se može potruditi da to dete jede, recimo pomoću slamčica.
    Ja itekako mislim da moje dijete ne voli mlijeko i to sam već napisala,a razlog je upravo interakcija sa sestrama i prvi susret sa mlijekom na sondu od koje ti se prvo digne želudac.Dakle da nacrtam hranjenje koje je u prirodi nas sisavaca nije bilo sisanje majke,bočice niti je hraniteljica da to tako nazovem majka nego nekoliko sestara koje su ,ugurale sondu ili bočicu.Ja mislim da ti misliš da se ne trudimo da bi dijete jelo mlijeko.Pročitaj si postove od prije moje i ovcine šrto smo mi sve radile da bi nam djeca jela.

  4. #354
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma mice vjerujem da jelena misli da malena ne voli mlijeko i da je ne treba muciti
    i vec pokusat s necim zamjenskim za mljeko, ili da ga ne jede uopce... ne znam kako.to ode al znam da ima i takvih..
    Posljednje uređivanje od S2000 : 15.12.2013. at 22:17

  5. #355
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gle znam ja to sve i ja sam to sve prošla, a neke stvari još i prolazim s najmanjim

    probaj malo ne davati, pa ponovo probaj ali ili na čašu ili prek slamčice.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.12.2013. at 08:04

  6. #356

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gle znam ja to sve i ja sam to sve prošla, a neke stvari još i prolazim s najmanjim

    probaj malo ne davati, pa ponovo probaj ali ili na čašu ili prek slamčice.
    Isprobano i ne davanje sad kad je to moguće,na žlicu sto puta,na sve vrste bočica,s kljunom,bez...još jedino sojino nisam probala čisto zato što bljuje pa moramo AR piti.Sve čekam da to bljuvanje prođe.Svaka čast dvoje takve djece ja bi valjda Da i ne voli ništa slatko,voćne kašice i mesne daaa,juha samo vodica...ha budemo mi to.Ono naj,najgore je iza nas kad smo smo o mlijeku ovisni bili.Ajmee,ne želim se sjećat.

  7. #357

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mice vjerujem da jelena misli da malena ne voli mlijeko i da je ne treba muciti
    i vec pokusat s necim zamjenskim za mljeko, ili da ga ne jede uopce... ne znam kako.to ode al znam da ima i takvih..
    Ne može ga na žalost prestat jesti uopće jer se tek privikla na neke okuse,ne sve.Nemamo još sve na jelovniku i ne jede komadiće,a ni dovoljno prema nutritivnoj vrijednosti.Ni sama ne znam kad sa nekim varivom počet,bojim se zbog tog njenog želuca.

  8. #358

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Sretna vam 2014!!! I dobar tek !

  9. #359

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Sretna vam 2014!!! I dobar tek !
    Također

  10. #360

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Moje dijete ne želi jesti,pročitano,malo okrutan pristup.Šta vi mislite?

  11. #361
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete ne želi jesti,pročitano,malo okrutan pristup.Šta vi mislite?
    Pročitala sam davno. Na koji dio misliš da je okrutan, nije mi tako nešto ostalo u sjećanju? Meni je nekako ostao dojam nakon knjige, da nisu ništa pametno ni revolucionarno rekli, ono sistem budi jasan, dosljedan, opušten i ne radi od obroka cirkus,...

  12. #362
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Vjerovatno onaj dio ako dijete povrati za vrijeme hranjenja,
    pravi se kao da se ništa nije dogodilo....nastavite hraniti dijete.

    Je malo hladna knjiga al on im nije ni mater ni ćaća kako bi se u narodu reklo!

  13. #363
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerovatno onaj dio ako dijete povrati za vrijeme hranjenja,
    pravi se kao da se ništa nije dogodilo....nastavite hraniti dijete.

    Je malo hladna knjiga al on im nije ni mater ni ćaća kako bi se u narodu reklo!
    Dobro taj dio s povraćanjem prilikom hranjenja nisam zapamtila, moram malo prolistati knjigu.

  14. #364

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Ne baš to s pvraćanjem nego ono s onom curicom,nagnu joj glavu unatrag drže zatvorena usta da ne pljune,broje sekunde koliko dugo drži hranu u ustima.Malo mi je to ono,ak nećeš milom onda ćeš silom,ne znam.Sigurna sam da drugačije ne ide al opet je to negativno iskustvo povezano s hranjenjem zar ne,ak te netko doslovce šopa.

  15. #365
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Ne baš to s pvraćanjem nego ono s onom curicom,nagnu joj glavu unatrag drže zatvorena usta da ne pljune,broje sekunde koliko dugo drži hranu u ustima.Malo mi je to ono,ak nećeš milom onda ćeš silom,ne znam.Sigurna sam da drugačije ne ide al opet je to negativno iskustvo povezano s hranjenjem zar ne,ak te netko doslovce šopa.
    Čekaj, čekaj, da li sam ja luda ili što, pa o kojoj knjizi govoriš? Koji autor? Ja sam čitala J.Juula, Moje dijete ne želi jesti.
    Lažem, čitala sam: Hura! Idemo jesti.
    http://www.pelago.hr/knjige.php?id=6
    U njoj nema apsolutno ništa nasilno.

  16. #366
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Isprika, isprika, očito govorimo o drugim knjigama.

  17. #367

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Isprika, isprika, očito govorimo o drugim knjigama.
    Da ja sam čitala Joel Macht:Moje dijete ne želi jesti,kako pomoći djeci koja odbijaju hranu.

  18. #368

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    I to im je pomoć, nagni glavu i trpaj, joooj, dobro kaze artep, nije im ni mater ni ćaća. Da je skuzija bi da toga tek neće, bar moj, a vjerovatno i vecina tih malih osjetljivih dušica...
    Posljednje uređivanje od ovca : 08.02.2014. at 22:38

  19. #369

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    I to im je pomoć, nagni glavu i trpaj, joooj, dobro kaze artep, nije im ni mater ni ćaća. Da je skuzija bi da toga tek neće, bar moj, a vjerovatno i vecina tih malih osjetljivih dušica...
    E on tvrdi da hoće,moraju a to što im nije ni mater ni ćaaća kako vi kažete to je točno i sam kaže da ga zato roditelji i zovu jer on može slušat kako djeca urlaju,bljuju itd.pa lakše riješi problem nejedenja.Stvar je u tome da naše male osjetljive dušice nisu osjetljive ko što mi mislimo.Osjetljivi smo mi roditelji i preko hrane upravljaju nama.Svjesna sam toga ali zaista ne bi mogla šopati svoje dijete,a ni bilo kog drugog.

  20. #370
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    mice, mislim da si pročitala totalno krivu knjigu.
    Nikakva prisila ne dolazi u obzir!!!
    Činjenica je da djeca počnu manipulirati nama tamo gdje smo "najmekši", u vašem (mojem) slučaju je to hrana.
    Razlikujem dvije situacije:
    1.) kad dijete normalne kilaže i normalno reguliranih potreba za hranom, manipulira hranom - onda se tu može postupiti na način da ponudiš hranu, pa ako ne pojede nikome ništa, pa ponudiš istu stvar za večeru, pa kasnije,... pa će dijete u jednom trenutku popustiti.
    2.) kad je dijete smanjene kilaže i/ili nema prirodan osjećaj za glad (iliti dijete kojem hrana ne znači ništa, koje može biti gladno danima) - prema mojem mišljenju tu ne smije biti prisile, ne smije biti tvrdoglavosti na štetu djeteta,...
    Prvo treba postiči da dijete vrati normalni osjet gladi/sitosti.
    Treba paziti da se ne ulovimo u krug manipulacije (a linija je tanka), ali malo pomalo navoditi dijete da je glad potreba koja se zadovoljava hranom.

  21. #371

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Ne znam,morat ću još jednom pročitati,moj je slučaj pod brojem 2,ali sad kad nismo o mlijeku ovisni ide to,ne jede puno al zato je uvijek spremna pojesti voća,kiselog vrhnja,mesa,povrća ali mlijeko nema te sile i ništa slatko i to kad vidi da mi jedemo.Stvarno ovo je slučaj djevojčice koja je od rođenja hranjena na sondu i kad su je počeli hraniti sve je pljuvala,a da ne bi pljuvala nagnuli su joj glavu i zatvorili usta,ne želim ni zamišljati scenarij koji se odvijao,a nije naveden u knjizi.

  22. #372
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    mice, ja bih nju strpljivo i polako hranila. Na sreću sad ima stvari koje znaš da će pojesti. Prvo nudi one za koje mislis da neće pojesti, a želiš da prihvati, pa nadopuni onim što znaš da hoće.
    Uvedi nekakav raspored obroka u koji uspjevaš rasporediti nekakve normalne potrebe za hranom za tu dob (ili računaj da je kod nje normalno da jede manje) i nudi obroke.
    S vremenom će prihvatiti obroke i početi i sama osjećati glad.
    Pokušaj da se ne upetljaš u priču "cirkus od obroka" da se gleda i crtić i dubi na glavi i svašta,... Mada, ja sam se i u to upetljala, jer mi je bilo bitno da za početak prihvati hranu, pa smo se dalje pomalo rješavali cirkusa.
    Samo nemoj siliti, od sile ništa pametno.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Nisam ni ja za prisilu, i nekako ne mislim da manipuliraju s nama... bar ovi moj, nema tu crtu, je mali mangup i zna bit prgav ka i svako dite, al kad je hrana u pitanju to nije ni inat, ni manipulacija nego nesto trece...

  24. #374
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    karakter?

  25. #375
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Ili im nešto kod hrane zbilja ne odgovara..možda čak nije stvar u ukusu i sastavu, nego teksturi, izgledu...

  26. #376

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    karakter hehe, a biće .
    ili oce sve (osim povrca i sl.) ili nece nista. Nije bitan ni sastav ni tekstura ni izgled ni miris, kad nece nece ni keks ni cokoladu.

  27. #377
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mice prvotno napisa Vidi poruku
    Ne baš to s pvraćanjem nego ono s onom curicom,nagnu joj glavu unatrag drže zatvorena usta da ne pljune,broje sekunde koliko dugo drži hranu u ustima.Malo mi je to ono,ak nećeš milom onda ćeš silom,ne znam.Sigurna sam da drugačije ne ide al opet je to negativno iskustvo povezano s hranjenjem zar ne,ak te netko doslovce šopa.
    wtf
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 10.02.2014. at 14:00

  28. #378

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    mice, ja bih nju strpljivo i polako hranila. Na sreću sad ima stvari koje znaš da će pojesti. Prvo nudi one za koje mislis da neće pojesti, a želiš da prihvati, pa nadopuni onim što znaš da hoće.
    Uvedi nekakav raspored obroka u koji uspjevaš rasporediti nekakve normalne potrebe za hranom za tu dob (ili računaj da je kod nje normalno da jede manje) i nudi obroke.
    S vremenom će prihvatiti obroke i početi i sama osjećati glad.
    Pokušaj da se ne upetljaš u priču "cirkus od obroka" da se gleda i crtić i dubi na glavi i svašta,... Mada, ja sam se i u to upetljala, jer mi je bilo bitno da za početak prihvati hranu, pa smo se dalje pomalo rješavali cirkusa.
    Samo nemoj siliti, od sile ništa pametno.
    Eh da polako se rješavamo cirkusa,al sad plačemo i tražimo cirkus ili pljunemo hranu van.O itekako manipulira

  29. #379

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    mice, ja bih nju strpljivo i polako hranila. Na sreću sad ima stvari koje znaš da će pojesti. Prvo nudi one za koje mislis da neće pojesti, a želiš da prihvati, pa nadopuni onim što znaš da hoće.
    Uvedi nekakav raspored obroka u koji uspjevaš rasporediti nekakve normalne potrebe za hranom za tu dob (ili računaj da je kod nje normalno da jede manje) i nudi obroke.
    S vremenom će prihvatiti obroke i početi i sama osjećati glad.
    Pokušaj da se ne upetljaš u priču "cirkus od obroka" da se gleda i crtić i dubi na glavi i svašta,... Mada, ja sam se i u to upetljala, jer mi je bilo bitno da za početak prihvati hranu, pa smo se dalje pomalo rješavali cirkusa.
    Samo nemoj siliti, od sile ništa pametno.
    Molim te kako si riješila "cirkus od obroka" ja se tu isto vrtim pa ak neće cirkus

  30. #380
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    mice, moj ima 6,5 godina. Do tada ćete riješiti.
    Rješavala sam vrlo umjereno i postepeno, polako bih ukidala cirkus. Ono krenemo normalno, pa kad zašteka, ubacim pomalo cirkusa.
    Dugo je trebalo, ali nisam žurila sve dok mi je bilo važnije da pojede, nego da li ima cirkusa.
    Eto, nisam baš nešto pametno rekla.

  31. #381

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    mice, moj ima 6,5 godina. Do tada ćete riješiti.
    Rješavala sam vrlo umjereno i postepeno, polako bih ukidala cirkus. Ono krenemo normalno, pa kad zašteka, ubacim pomalo cirkusa.
    Dugo je trebalo, ali nisam žurila sve dok mi je bilo važnije da pojede, nego da li ima cirkusa.
    Eto, nisam baš nešto pametno rekla.
    Pa dobro,i ja tako,važno mi je da pojede.Ja za 2tj.na posao,kako će sve to klapati vidjet ću.

  32. #382
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj će onda dete isto u kolektiv ili ostati doma?

  33. #383

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj će onda dete isto u kolektiv ili ostati doma?
    Doma

  34. #384

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    mice, kako ste? jeli radis i jeli malena papa?

  35. #385

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    mice, kako ste? jeli radis i jeli malena papa?
    Tek danas uhvatih vremena.Kako smo?Recimo dobro.Ja radim.Da papa s cirkusima ali i dalje malo.Imamo malo problema s komadićima.sažvače i pljune.U principu jede sve ali vrapčići više pojedu od nje.Uspijevam joj i dalje dati mlijeko u snu pa tako održavamo neku kilažu.Ima 15 mj.i 9kg.Kad idemo ručati ona ide njam,njam,njam,misliš sad će pojesti ne znam što,a ono par žlica i kraj.A vi ovca? jel se malac projeo ili isto još gnjavi?Jel ti radiš ili si još doma?

  36. #386

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Isto njam njam pa pojede par zalogaja i stane, al jede uz zanimacije kući, a u jaslicama kažu tete kako kad al me žale se pa se ni ja ne mislim, ako vidim da je nervozan dam mu slane štapiće ili juhu, sad to uvik hoće i na tome živi . Je i ja radim.

  37. #387

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Isto njam njam pa pojede par zalogaja i stane, al jede uz zanimacije kući, a u jaslicama kažu tete kako kad al me žale se pa se ni ja ne mislim, ako vidim da je nervozan dam mu slane štapiće ili juhu, sad to uvik hoće i na tome živi . Je i ja radim.
    Joj,ja sad radim u jaslicama,nema se tamo vremena posvetit djetetu,nažalost.Ako odmahne glavom da neće nitko više ni ne nudi jer se zna da to dijete jede samo kruh ili ništa.jedan mali 2.5g. ide u jaslice i nikad ništa nije jeo osim kruha i jedan dan ja mu kažem daj probaj,ak ti ne valja ne moraš,Na jedvite jade proba on i pojede cijelu zdjelicu varivaPomislim si je kad će taj dan osvanut nama dvjema,a hoće,samo reci tetama neka ga strpljivo nude.

  38. #388

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    73

    Početno

    Super su tete, paze na njega al ga ne sile, ponude mu pa ako hoće pojede ako nece daju mu narancu, kruha, bilo što. Sad bi on sve sam pa sam i jede a to koliko od toga zavrsi u stomaku koliko okolo je druga priča :D. Jedan tjedan nesto pojede drugi tjedan isti rucak neće ni taknit, i tako kao i uvik... Al dobro je, ima vise od 11 kg a sad ce 2 godine, žgoljo je al raste i sve je ok !

  39. #389

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Super su tete, paze na njega al ga ne sile, ponude mu pa ako hoće pojede ako nece daju mu narancu, kruha, bilo što. Sad bi on sve sam pa sam i jede a to koliko od toga zavrsi u stomaku koliko okolo je druga priča :D. Jedan tjedan nesto pojede drugi tjedan isti rucak neće ni taknit, i tako kao i uvik... Al dobro je, ima vise od 11 kg a sad ce 2 godine, žgoljo je al raste i sve je ok !
    Ma super je s kilažom,bitno je da raste.I kod nas je tako,mislim sad ovo voli,a kad tamo već drugi dan neće.I kod nas više završi na podu nego što pojede jer pljune al nekad i pojede pa eto.Njima je valjda toliko malo dosta.

  40. #390

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ima li koga?

    Molim vas!imam slican slucaj.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 09.06.2020. at 07:40

  41. #391
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Antonija,

    napiši malo više, pa se možda jave cure s iskustvom.
    Sretno!!!

  42. #392

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Imam curicu staru 5mj.od treceg tjedna njenog zivota pocela je borba da pojede minimum minimuma.prosli smo obradu u klajicevoj i dobili dijagnozu poremecaj hranjenja.molilm vas pomoc

  43. #393

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Imam curicu koja je navrsila 5 mj.sa tri tjedna je pocela zezati i sve manje i manje jesti,da nebi izgubila na kilazi te smo zavrsili u klajicevoj i dobili dijagnozu poremecaj hranjenja.mlijeko ne prolazi al zato voli spinat,blitvu,krumpir.obroci nam traju po sat vremena,a posto su joj sad poceli izbijati zubici traju i po dva sata.mica,ovca,jelena i sve druge kako su vasi klinci dol su poceli normalno jesti?

  44. #394
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Antonija, pa dijete od 5 mjeseci bi trebalo samo piti majcino mlijeko ili formulu. Malo je prerano za spinat i krumpir, rekla bih. Do godine dana djeca ionako samo isprobavaju krutu hranu i nove okuse. Cini mi se malo pretjerano ocekivati od djeteta od 5 mjeseci da sjedi za stolom i jede sat vremena. Koliko je teska? Dobiva li tvoje dijete imalo na tezini?
    Evo, bas sam isla pogledati moja je s 4 mj imala 5410g, a s 5 mj 5790.
    Do godine dana nije jela gotovo nista od krute hrane, malo bi isprobavala i igrala se, a sisala je stalno. Tek je pocela jesti konkretne obroke s otprilike 20 mjeseci. Onako, da mogu reci pojela je pola tanjura/tanjur hrane. Do tada bih bila sretna ako bi se kroz cijeli dan skupilo vise od 250 g krute hrane. Probala bi par zlicica i to je to. Nisam navaljivala jer nisam zeljela prouzrociti kontra efekt i averziju prema hrani i hranjenju.
    Prije 2 tjedna smo bile na pregledu jer je navrsila 2 godine. S punom pelenom, obucena ima 10.4 kg.

  45. #395

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ma znam da bi tek trebali poceti sa dohranom.ali tako su mi rekli u klajicevoj da pocnem sa kasicama.kilaza je super ima 7460 grama a rodena je sa 3420.ona ne volilijeko probali smo svasta al mlijeko ne prolazi

  46. #396

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Munkica imate slican problem ili?

  47. #397
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ja bih rekla da se ne trebas brinuti. Dijete ti lijepo dobiva na tezini.
    Kravlje mlijeko moze biti tesko probavljivo za tako malo dijete. Ako ne sisa, radije joj daj formulu.
    Moja jos uvijek ne pije mlijeko niti voli mlijecne proizvode. Neki dan je prvi puta pojela jogurt. Nemoj inzistirati na krutoj hrani. Ponudi joj pa ako hoce, super. Ako ne, probaj za 2 sata ponovo.
    Sretno!

  48. #398
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Munkica imate slican problem ili?
    U ovom trenu, ne mislim da uopce imas problem.

    Kao sto rekoh, moja do iza godine i pol se samo igrala s hranom i brljala, ali je sisala. Dr ju je nadzirala, obavili smo pregled kod neurologa jer je dr inzistirala (meni se cinilo nepotrebno) i cesce smo isle na vaganje, ali su rekli dok god puno sise i ne gubi dramaticno na tezini, nema razloga za brigu.

  49. #399

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ma ne davam joj krvlje mlijeko.pije neoket a nije alergicna,to su joj davali u bolnici.nebi bilo problema da ona pije mlijeko ko sva djeca al ona odbija svo mlijeko a probali smo svasta.zato smo krenuli sa dohranom i to nam ide bolje nego mlijeko.s tezinom nemamo problema zbog strpljenja kad se ju hrani.ona nikad nije gladna na prste jedne ruke mogu nabrojiti koliko put je sama trazila jesti.

  50. #400

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ma napravili smo i mi sve pretrage od neupedijatra,kardiologa i jos dosta toga i sve ok.moja je izgubila na tezini zato ju hranim tak kak ju hranim

Stranica 8 od 19 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •