Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9171819
Pokazuje rezultate 901 do 934 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #901

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Kak da ju naucim zvakati,probala sam sve ceg sam se sjetila davala joj gnjeceno u kasicu,komade u ruku svakakve teksture I nista nebi vec trebala zvakati?kak moze jabuku,smoki,stapic,kruh grickati?

  2. #902
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Kak da ju naucim zvakati,probala sam sve ceg sam se sjetila davala joj gnjeceno u kasicu,komade u ruku svakakve teksture I nista nebi vec trebala zvakati?kak moze jabuku,smoki,stapic,kruh grickati?
    Cim krene sa dohranim moze se davati sigurna hrana u ruke da ju gricka. Sigurna u smislu da nema opasnosti od gusenja. Moja kcer je jela rukama od 7mj. zivota.

  3. #903

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ona nece pojela bu dva,tri griza necega I gotovo podrigne se ko da je pojela dva snicla I kraj hranjenju,a da ne spominjem da je svaki obrok jos uvijek borba ostavila sam ju cijeli dan gladnu dala sapm joj samo vode I na vecer joj ponudila hranu ni onda nije htjela.a da ne govorim da jos uvijek sve miksapm na svaku grudicu ima nagon na povracanje

  4. #904
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ona nece pojela bu dva,tri griza necega I gotovo podrigne se ko da je pojela dva snicla I kraj hranjenju,a da ne spominjem da je svaki obrok jos uvijek borba ostavila sam ju cijeli dan gladnu dala sapm joj samo vode I na vecer joj ponudila hranu ni onda nije htjela.a da ne govorim da jos uvijek sve miksapm na svaku grudicu ima nagon na povracanje
    Dok god joj budeš tako sve miksala da bude bez ijedne grudice neće naučiti žvakati. Nažalost al tako je.

  5. #905
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Moja najmlađa je imala miksano još do godinu i nešto.
    Na grudice je imala veliki poriv za povraćanjem.
    U jednom trenutku je to savladala.
    Negdje na nekoj temi sam se žalila na to.
    Uglavnom joj je dugo glavno jelo bilo moje mlijeko i par žlica dohrane.
    Dobivala je normalno na težini, u jednom se trenutku to usporilo, ali ona je oko 1 godine imala oko 10-11 kg.

    Starija braća su odmah po kretanju s dohranom krenula lijepo prihvaćati dohranu i žvakanje.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  6. #906

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Mi smo sad skoro 13mj I isto sve moram miksati poceli smo sa gnjecenim onda nas je oborila crijevna viroza I sad smo opet na pocetku s njom je korak naprijed dva koraka natrak.I sve me to brine od sestre curica je mlada od moje 2 mj ona od 7mj jede komade.

  7. #907
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sve djeca su razlicita. U razlicito vrijeme prihvate dohranu, neka lakse, neka teze. Neka zele miksano, neka uopce ne podnese kasasto, itd.

  8. #908

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Moja u zadnje vrijeme nece nist,mlijeko ne voli uopce a dohranu je prihvatila super a sad nece nist

  9. #909

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    A dohranu prihvatila super sad ni to nece.

  10. #910
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I dalje zivi od zraka?

    Ili ti i dalje brines o njoj, a ona se zapravo super brine za sebe?


    Ako je nedavno bila bolesna, s crijevnom virozom, lako moguce da joj nije do jela.

    S obzirom na dob, moze sjesti s vama i jesti sto i vi. Jesi probala? Moguce da ju uopce ne zanima izmiksana piletina ako svi ostali jedu pile s krumpirima.

  11. #911

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    I dalje ja brinem o njoj I ne nece peceno pile sa nama za stolom,al kaj se toga tice polako rijesavamo probleme ididemo kod terapeita hrapnjenja pa bumo sve rijesili.

  12. #912
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Neka ti terapeut pokaže kako se potiče žvakanje, nama su to pokazali fizioterapeuti, uglavnom smo radili kuglice od kruha s nekim mekanim sirom i stavljali onako sa strane jer se tako potakne dijete na žvakanje. Žvakanje je važno i za govor!

  13. #913

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    E to I mi radimo doduse ne sa kruhom nego kasicom za sad,ustvari ni ja sama ne razumijem u cemu je kod nje problen jer ona bez problema jede I zvace stapice,smoki,cips,makarone,parizer,koricu kruha I takve stvari tak da nije da nebre nego nece on sam veli da po njegovom ona jos nije spremna na taj korak jer jos nije s hranom na ti,treba bez prisile I polako I ni slucajno ju ne varati npr u kasici ostaviti komadice.

  14. #914
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Ja ne kuzim, pa onda ona zvace.

    Sto je zapravo problem?

  15. #915
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    E to I mi radimo doduse ne sa kruhom nego kasicom za sad,ustvari ni ja sama ne razumijem u cemu je kod nje problen jer ona bez problema jede I zvace stapice,smoki,cips,makarone,parizer,koricu kruha I takve stvari tak da nije da nebre nego nece on sam veli da po njegovom ona jos nije spremna na taj korak jer jos nije s hranom na ti,treba bez prisile I polako I ni slucajno ju ne varati npr u kasici ostaviti komadice.
    Rekla bih da je problem to sto joj miksas. Da li ju i hranis? Ili si sama stavlja zlicu u usta?

  16. #916

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Hranim ju ja ponekad si sama stavi zlicu al vrlo rijetko.miksam zato jer nece komade ni gnijeceni,puno sam I ja pogrijesila kaj nisam odma krenula s gnjecenim al kad smo s dohranom krenuli s 4mj pa me bilo I strah da se ne ugusi

  17. #917
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Cekaj zvace kruh i makarone a nece kasice ako imaju komade?
    Jel to?

    Koliko je sad stara?

  18. #918

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Je I nece komade bas hrane ostale gluposti hoce.13mj

  19. #919
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Skuhaj komade brokule , karfiola,mrkve i krumpira pa nek si izabere kaj hoće

  20. #920
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Upravo razmisljam zasto uopce jede kasice, al ocito nece normalnu hranu. Ja nisam miksala u toj dobi,jeli su ko i mi,ako je bas krupno tad bi malo zgnjecila.

    Ne znam sto rec osim da imam necaka koji nije zvakao i normalnu hranu jeo do valjda 5te godine. Bilo im je svima grozno.

    Iz njihovog iskustva, sto prije prestat s miksanjem koliko god ti tesko bilo. Otici strucnjaku po pomoc sto prije to bolje.

    Imas u Klaicevoj tim, organiziraju kao piknike za djecu i tamo kao spontano ih uce kako zvakati i jesti.

  21. #921
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Jakoo tesko im je bilo jer on nije nista zvakao, kasnio mu je govor.
    Nije hranu htio dotaknuti rukom.

    Eh da dat joj zlicu pa neka melja sama, neka pada svud okolo, a kasnije je dohrani.

    Sretnoo!!!

  22. #922

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Za piknike nam nije niko rekel to ih mi moramo sami pitat

  23. #923

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nije ni ona odusevljena s diranjem prave hrane ako slucajno I stavi prst u npr griz odma trazi da joj se prstic zbrise,a recimo kremu to joj ne smeta kaj joj je na prsticu I to si stavi u usta I lize.

  24. #924
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Lili kako nećak sad jede?
    Antonija probaj sa šarenim voćem povrćem,moja klinka je tak zbirala

  25. #925
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    A ono nije bas bajno(vrlo ograniceni meniji), al super kako je bilo.
    Nikad kruh nije pojeo u zivotu.

  26. #926

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Probala sam I jedino kaj je tak jela je par griza jabuke I nini komad banane,a povrce ne dolazi u obzir ko ni meso vise cak nece ni meso u kasicama a prije ga je jela svaki drugi dan,ribu uopce ne voli svaki put kad je na meniu njoj ide na povracanjea jaja jedino voli u zupici.od djeteta koje nece mlijeko dosli smo do dijeteta sa ogranicenim menijom

  27. #927
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Smanji očekivanja. Grupo zvuči, al spasit ćeš si živce. Moja od 4 i po ista. Neće da takne prstom hranu. Smoki i pettit keks jedino sama jede prstima. Voće nikako. Povrće jedino u gustoj juhi, smiksano u nutribuletu. Bez komadića, da je citiram. Inače proradi nagon za povraćanjem. Jede 3 puta dnevno čokolino iz zdjelice. Kad ju pitam kad misli sama počet jesti, "(Kad budem imala 5 godina". Šta sad, tako je kkako je, ja sam se prestala nervirat. Jede što jede, kako hoće, kada hoće. S obzurom na sve i njenu anemiju i povjest bolesti dosad, ove jeseni i zime je začuđujuçe zdrava.

  28. #928
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Vera ,a kaj jede u vrtiću?

  29. #929
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Smanji očekivanja. Grupo zvuči, al spasit ćeš si živce. Moja od 4 i po ista. Neće da takne prstom hranu. Smoki i pettit keks jedino sama jede prstima. Voće nikako. Povrće jedino u gustoj juhi, smiksano u nutribuletu. Bez komadića, da je citiram. Inače proradi nagon za povraćanjem. Jede 3 puta dnevno čokolino iz zdjelice. Kad ju pitam kad misli sama počet jesti, "(Kad budem imala 5 godina". Šta sad, tako je kkako je, ja sam se prestala nervirat. Jede što jede, kako hoće, kada hoće. S obzurom na sve i njenu anemiju i povjest bolesti dosad, ove jeseni i zime je začuđujuçe zdrava.
    VeraM, evo iskreno priznam da ja ovo ne bi mogla samo pustiti jer mislim da ovako neuravnotežena prehrana utječe na zdravlje djeteta. Ja bih potražila stručnu pomoć,no to sam ja, svatko zna najbolje za svoje dijete.

  30. #930

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Najvise me muci kaj znam da zna zvakati al nece.brine me zbog govora mi smo na 2mlijeka kroz dan sa keksolinom

  31. #931
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nije uravnotežena prehrana. I šta da sad radim? Da se preselim u Zg da mi oni u klaićevoj "srede" djete? Da putujemo Metković -Zg stalno? Vi pišete često o stručnoj pomoći za djecu. Nidmo svi u velegradima, mi smo sretni što uopće pedijatra imamo. Neko vrijeme nismo imali ni laboratorij u funkciji jer je magistra što ga vodi preminula. Slali uzorke i privatni labos u Makarskoj.....
    Na temu male i njenog hranjenja, važno mi je da bude zdravi i većinom jest osim čokolina. Ne jede ni bonbone, ni čokoladu ni kekse. Ne pije nikakve sokove. Jede povrće, meso, ribu, tjestenine, krumpir. Voće na prevaru u frapeu.....

  32. #932
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Vera oprosti skroz sam smetnula da u manjom mjestima nema nista od toga.

    Vidom da sad pises da jede meso, povrce, ribu...pa onda nemas brige, jede sve pomalo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.02.2021. at 15:26

  33. #933
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Lili, sve 5. I ja sam frustrirana jako bila njenom hranom. Pogotovo jer mlađa sve jede. Ali rako smo samo radili još veći problem. Kad sam JA u svojoj glavi rasčistila neke stvari, prestala sam mučiti sebe i dijete. Stanje se polako popravilo. Ide nabolje svaki mjesec, godišnje doba, godinu. Nikad neće bit izjelica, ali neće živiti na hamburgerima, čokoladi i koli. Jest će uvijek ono što voli. Dogovor je da proba novo, ako joj se ne svidi ne mora jest. I tako pristane da proba griz nove hrane. Većinom joj se ne svidi, ali ponekad upali.
    Antonija, najvažnije je ne radit paniku i presing na malu kod jela. Samo polako i s puno puno strpljenja.

  34. #934

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Jasno mi je to nije ni kod nas situacija bajna al jede rasptep I na dane se vidi pomak.jede I ona raznovrsno al s nicim nije odusevljena.

Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9171819

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •