Stranica 17 od 19 PrviPrvi ... 71516171819 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #801

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Oduvjek ga upotrebljavam i sa starijima sam ga upotrebljavala,pa da je od toga vec bi dobila osip ipak je to vec 7mj,al za svaki slucaj bum ga izbacila na jedno vrijeme.al nije mi jasno kak sad taj osip a stvarno nist nisam mjenjala ni hranu ni deterdente.

  2. #802
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Omekšivač je nije za bebe tradicionalno

  3. #803
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno je osip od vrucine. Bebama je vruce; stalno ih povlacimo po rukama.

  4. #804
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I moj veliki od 6 god ima osip trenutno, iza koljena. Frendičine obje curice (6mj i 3 god)... Ne vjerujem da je do hrane ili omekšivača (btw i ja ga koristim)

  5. #805
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Osip u ljetno doba najčešće bude od znoja, a pogotovo ako je u kombinaciji s prašinom. Znam iz iskustva - nikad nisam bila alergična, ali ljeti sam od djetinjstva znala dobiti flekove po licu i tijelu, od znoja i prašine. Tako mi je i danas - ništa mi ne smeta, ali ako provedem sat vremena na kosilici, osip je zagarantiran.

    Ono što mi pomaže - tuširanje, sapun sa srebrom, a ako nemam - dobar mi je i uljni gel za tuširanje, bilo koji

  6. #806

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Al to izgleda ko gusti crveni pristici.znate s cim da to mazem pa da se povuce dal mogu koristit sudokremicu?

  7. #807

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Kupam ju svaki dan i uvjek je cista a brisem ju mali miljun,i kad ju kupam to je voda i ulje maslinovo il malo mog mlijeka koje imam jos u skrinji.

  8. #808
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Cista voda i nista drugo. Ako je bas jako meni pedijatrica da fenistil kapi

  9. #809

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Budem ju kupala par dana u cistoj vodi pa bum vidla.

  10. #810
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    To je od znoja, svi su sad osuti. Ja moju polijem vodom 2,3 puta u danu, najčešće kad perem guzu od kakice. Pod tuš malo da se ohladi. I idemo svaki dan u more. Isto osuta po vratu i ledima.

  11. #811

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nadam se da je stvarno od znoja,ona je jako osuta po vratu, ledima,malo rukicama i po licu.par dana bum ju kupala u obicnoj vodi i bez omeksivaca ak se ne povleklo pemo do dr.

  12. #812
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Dalje o osipu, detergentima i sl. molim na temama koje su vezane za to.

  13. #813
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Antonija, a kako jede, jel bolje? Puštaš li je da sama traži, jede li sama? Kad ste opet u dr u bolnici, da vas skinu s tog nesretnog mlijeka? A da joj probas dat par žlicica obicnog svježeg mlijeka, domaćeg čak ako imate.

  14. #814

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pa recimo da jeje,oko 02pojede 120do140ml mlijeka,u10 oko 200ml grisolina na kravljem mlijeku za rucak sam vec pisala kak ide u 5 pojede mlijecn,vocnu kasicu(domacu),u 20 vocnu sa malo vrhnja i cimeta i u 22,23 pol kupljene vocne kasice.kak vam se to cini?al s tekucinom je i dalje slaba.

  15. #815

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ako se povuce osip onda 27.08 idemo(osip nije od km jer ga jede tek 2 dana,a osip ima vec 4 dana)sama trazi sam kasicu u 22,23sata kak kad,inace ne gunda tolko kad je vrijeme jela,pa vise ju ja hranim ona ima zlicu s kojom se igra i rucice gura u zdelicu.voli jako glodati koricu kruha i djecje keksice.

  16. #816
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A zasto voce tako kasno navečer?

  17. #817

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Iskreno neznam tak smo pocele,prvo ujutro a onda navecer i sad po mojem se i zato budi oko 22 bas zbog voca da je mlijeko se nebi.zasto to nije dobro?

  18. #818
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa fermentira voće u želucu, može nadimat. Zato ga se preporuca ujutro. Probaj veceru dat od zitarica i sira ili lagano meso, riba, da nije tesko na zeludac a da zasiti. Jer se ocito budi od gladi. Imas na temi dohrana, brdo recepata i prijedloga, mozda bi već mogla prenjet raspravu tamo.

  19. #819

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Budem joj danas probala dati nest drugo.al sve u svemu nekak nam je krenulo ima dana dak jede al onak i ima dana kad je to sve na silu.sad ju nisam nist jos vagala pa neznam kolko je dobila u dva tjedna al nekak smo prije dobivale oko 150g u tjedan dana.dal mozda koja od vas zna kolko djete sa 7mj dobiva mjesecno na kilazi?

  20. #820
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Tako ti je sa svom djecom.koja su nejedači. Na dane super, na dane ništa. Moja se tek s 3 i po projela. A i to je slabo kako druga djeca bez tog problema, al ide na bolje. Samo smireni zivci i polako.
    Što se tiče kilaže, ne znam, moja je znam s godinu imala ispod 9.kg, sjećam se jer smo se naživcirali oko autosjedalice. Isla od 1 god i 9 kg. A ona 1 god i ispod 9 kg. Drugo se ne sjećam....

  21. #821

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Trudim se smiriti i za sad je nekak krenulo,naj gore od svega je da ima vise dana kad zeza s hranom nego one kad jede.jedan da super a druga tri dana nikak ko da joj prek noci proradi neki kliker i odluci da joj se taj dan ne jede.al ajd bolje je vise se ne place kad ju se stavlja u polozaj za hranjenje i dio obroka pojede za par min doslovce otvara usta zlicu po zlicu,a drugi dio uz igru pjesme i tak dalje.

  22. #822
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Budem joj danas probala dati nest drugo.al sve u svemu nekak nam je krenulo ima dana dak jede al onak i ima dana kad je to sve na silu.sad ju nisam nist jos vagala pa neznam kolko je dobila u dva tjedna al nekak smo prije dobivale oko 150g u tjedan dana.dal mozda koja od vas zna kolko djete sa 7mj dobiva mjesecno na kilazi?
    Prosjecna beba od 6 - 12 mjeseci dobiva 50 - 80 grama tjedno. Znaci tvoja prakticki dobije dva do tri puta vise od prosjeka. Stvarno ne znam odakle joj anoreksija i cega se bojis.

  23. #823

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nema anoreksiju nego poremećaj hranjenja,bojim se gubitka na kilazi i sonde.nije ugodno gledati kad jedna sestra drzi djete,a druga gura cijevcicu iz nosa do zeluca a ona jadna se place i previja od boli.najgor od svega je to da nemozes pomoci svom djetetu a vidis da ju boli taj dio necu vise prezivjeti ni pod koju cijenu

  24. #824
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel ti znas sto sve treba proci do sonde? Ne daju ju olako, ako dijete mrlja s hranom. Pogotovo ovako vece dijete normalne tezine

  25. #825

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Vjerujem da u to vrijeme nije bilo druge kad je pala na kilazi i odbijala je hranu ipak nije lijep za gledati i nebi to ponovila,sad nam je krenulo i nadam se da bu tak i ostalo mlijeko jede u kasicama,a sok,vodu,caj na stamperlek(casa za zesticu)

  26. #826
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Daj i mlijeko tak
    Iznenadite ćeš se možda

  27. #827

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Neznam kak mi to nije palo na pamet da bas bum probala,uopce se toga nisam sjetila.

  28. #828
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moji su pili i jeli iz servisa za lutke oni mali šareni,tanjurić je bio sa slikom konja jedan
    Imamo još dijelove servisa doma,i ponekad znaju još iz tog jesti

  29. #829

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Bila sam tolko fokusirana da mi nakon tolko krutih obroka pocne piti tekucinu jer ni jedna bocia cak ni one sa kljunom joj nisu omiljene pa sam skroz zanemarila da ako tak hoce piti vodu da bi mogla probati i mlijeko joj dati.al dobro danas nam je bil super dan i nadam se da bu to razdoblje trajalo.u 2 je popila 120ml mlijeka,u 9 200ml grisa malo je ostalo u 12 isto oko 250ml rucka isto nest ostalo od tih 250ml u 16 mlijecno vocnu zitnu kasicu pojela sve oko 150ml u 19 piletina s tikvicom,uljem i malo vrhnja oko 100g i sad oko 90g kasice iste kak i u 16.

  30. #830
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa ona jede više nego ja.
    Ti uopće ne moraš brinuti o ishrani tvoga djeteta. Uživajte u hranjenju. I napretku.

  31. #831
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    To sam i ja razmišljala kad sam vidjela količine. Ja si radim griz sa 200-300ml mlijeka. 250ml variva mislim da možda ni ne pojedem

  32. #832

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Je to je puno pa zato i velim krenulo nas je!kad se gleda kroz dan ona stvarno pojede.

  33. #833
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bravo za vas

  34. #834

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Hvala!

  35. #835

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Hocu se malo pohvaliti curka je navrsila jucer 7mj i ima 8400g,puno vam hvala na savjetima.doduse danas opet zeza al to je ono par dana super,par dana nikak bude bolje

  36. #836

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Opa pardon 8700g ovu gore kilazu je imala prije 2 tjedna.

  37. #837
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Eto ga, s 7 mjeseci kilaža kao mojoj s godinu dana. Sad se samo svi opustite i laganini uzivajte u hrani. Neće svaki dan jest puno, kad je vruće i manje. Nek se osovi na noge, da vidis kako će trošit energiju i jest s tekom. Sad se ti polako resetiraj i nastoji manje ludit i bit će ti lakše vjeruj mi.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 07.08.2020. at 19:44

  38. #838

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Znam da nemora svaki dan tocno tolko i tolko ml necega pojesti i da je sad jos i vruce tak da ne brinem tolko.i jako joj se svida kravlje mlijeko bar za sad.

  39. #839

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,zanima me imali i danas tko sa ovakvim problemom,naime ja imam djevojcicu staru 2mj,prije mjesec dana je pocela smanjivati obroke,do tad je super jela,i sa 1mj dobila 800g..od tad je pocela smanjivati obroke,kad god bi je stavika u polozaj za hranjenje bi plakala,da bi je pocela hraniti na boku dok lezi,no i to je bilo kratkog vijeka...unazad mjesec dana je skroz odbila hranu..mijenjali smo bocice,probali hraniti na raznim polozajima,mijenjali prostorije,drugi je probali hraniti...nista...da bi zavrsili u bolnici jer jedan cijeli dan je samo plakala o odbijala hranu,napravljene su joj sve moguce pretrage,nalazi svi dobri..trenutno je jedino u snu uspijevam nahraniti...molim vas ako ima koja mama da ima slican problem,da se javi..hvala

  40. #840

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Imam ja,moja curica ima poremećaj hranjenja.pocetak je bio kod nas dosta slicni isto napravili sve pretrage i snjom sve okej.probali malo more duda i dohrane al nista nije pomagalo.jesi ju probala hraniti na zlicu il spricu?tak bar moja jede i to od 3 tjedna zivota.mi joj u mlijeko stavljamo rizine,kukuruzne il bilo koje druge paphuljice primjerene dobi i malo vocne kasice.jesi probala sa rizinim pahuljicama il kukuruznim joj malo ugusnuti mlijeko?

  41. #841
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Beba je stara 2 mjeseca. Nemoj nikako davati pahuljice ni vocne kasice.

  42. #842

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Rizine i kukuruzne smije al vocne kasice u mlijeko ne,bar su meni doktori rekli za pahuljice.naravno ne na svoju ruku pitaj doktore prije.jeste dobili kakve savjete kak dalje ju hraniti?kolko ti je beba teska?ja ti mogu reci iz vlastitog iskustva da s vremenom postaje lakse a i cure s tog foruma su mi dosta pomogle.probaj se opustiti znam da nije lako meni je trebalo dosta dugo da se opustim al probaj.kolko ti sad beba pojede po obroku i kolki je razmak od obroka do obroka?

  43. #843
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da nisu možda kolike, dojenčaki grčevi. Moja nije htjela jedt ništa dok su je držali grčevi. Spasile nas espumisan kapi, pila ih do 5.mjeseci

  44. #844

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    ValjdA je beba pocela jesti kad se mama ne javlja!

  45. #845
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Antonija, molim te da ne dijelis savjete o uvodjenju krute hrane bebama mladjim od sest mjeseci starosti. Jasno mi je da su kod vas lijecnici preporucili svasta i ti si odabrala poslusati te savjete, no preporuke relevatnih izvora za prehranu dojencadi i djece NE ukljucuju bilo sto osim majcinog mlijeka ili dojenacke formule prije navrsenog sestog mjeseca zivota. Kruta hrana nikako ne bi pomogla dvomjesecnoj bebi. Takodjer, u mlijeko (majcino ili formulu) koje se nudi na bocicu se nikad i nikako ne mijesa kruta hrana.

  46. #846

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Jel si citala?napisala sam da ne na svoju ruku i nek prije pita doktore.

  47. #847
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citam; zbog toga sam i reagirala.

  48. #848

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Onda si vidla da sam napisala da ne na svoju ruku i da pita doktora.nisam ja mislila da ona sama pocne stavljati pahuljice u mlijeko bebi il da to slozi gusto ko beton pa da tak hrani bebu.nama su rekli na 100ml mlijeka pola do jedne mjerice od neoketa pahuljica da bude malo gusce a i jace.bar se mojoj vise svida gusca hrana.ja sam prva za to da mama pita doktore dal uopce to smije a nikako da to uvodi sama.ispricavam se ako je bilo tko svatil da ona to sama pocne davati.

  49. #849
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Vjerujem da jako malo mama pita doktore za savjete oko prehrane, ili ih bas briga. Dat ce bilo sto i mir. Jucer sam svjedočila bebi od 3-4mj kojoj su davali jesti sladoled.

  50. #850

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ja sam svojim dvijema starijima uvela slatkise tek s navrsenih godinu dana.ja si nekak mislim da mame koje imaju problem oko djetetove prehrane ipak pitaju dr za savjet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •