Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Gljivice na noktima nogu

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    sitroen3

    Početno Gljivice na noktima nogu

    Sumnjam da imam gljivice na palcevima stopala (zadebljali zuti nokti). Dosta sam o tome vec procitala i zakljucila da je najefektnije leciti se pilulama za to ili nekim lekovima iz kucne radinosti (sirce, vicks vapo rub, hidrogen, tee tree oil.... ) Da li je neko imao slicna iskustva posebno sa ovim lekovima iz kucne radinosti i ako jeste da li je imalo nekog efekta?

    Hvala unapred!!!!

  2. #2
    ivarica

    Početno

    nisam imala iskustva, ali mislim da je najbolje ipak lijeciti sa kremama ili lijekovima protiv gljivica, a ovo ostalo koristiti kao pomocna sredstva

    moja frendica je u rodilistu zaradila gljivice na noktima, imala je nakon mjesec dana zanemarivanja posla s kirurzima

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kupi u ljekarni hipermangan, ulij ga u lavor s toplom vodom, ubaci nožice i uživaj.
    Za detalje pitaj ljekarnika!

  4. #4
    sunshine

    Početno

    Evo, mogla bih ti odgovoriti iz prve ruke, a to je moje iskustvo s gljivicama na noktima. Ukratko imam ih vec dosta dugo i jako se mucim iskorjeniti ih. Lijekovi koji se uzimaju oralno su ucinkoviti ali ostavljaju tragove na tvojoj jetri, stoga je preporucljivo vanjska upotreba terapije s kojom sve ide sporije ali manje stetno.
    Ima i raznih tipova gljivica, zato bi dati na analizu strugotinu nokta koja ce pokazati vrstu gljivicu i na osnovu toga prepisati odredenu terapiju. Meni analiza nije pokazala da ih uopce imam, a one se "vide iz aviona". Ja primjenjujem tinkturu Gehwoll-a, mislim da se tako pise, i Lamisil. Sta se tice prirodnih lijekova, cula sam za jabucni ocat ali nisam probala. I naravno, jako pazi kod kojeg pedikera ides.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    I ja sam cula da je Lamisil odlican..Moja mama ga trenutno koristi pa cu vas izvestiti.
    Dobra fora je i jedan dan noge u kupku sa sodom bikarbonom a sutra sa limontusom.. Zbunis sve zivuljke i one koje vole kiseli ph a i one sto preferiraju bazni..

    :D

    a da..inace to je preporuka mog pedikira..to koriste njeni klijenti koji se aktivno bave fudbalom pa ne mogu zbog povreda noktiju stalno piti lekove ...
    jedini spas im je ovako lokalno ...kiselina pa baza i obratno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    meni lamisil nije ništa pomogao...nestale su tek nakon difulcana (tableta, ali pretpostavljam da je konjska jer smije se popiti samo jedna mjesečno).sretno!

  7. #7
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Izbaci bilo kakve carape koje nisu od prirodnih materijala, cipele koje nisu kozne, u ishranu ubaci jogurt.

    Sve ovo odmah, tokom i nakon terapije nekom anti-mikoticnom kremicom

  8. #8
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    citam ovaj topic i nis mi nije jasno :/
    skuzim ja neki dan da su mi na nogama palci žučkaste boje ali samo palci i malo su po širini izbrazdani, pa sta su to gljivice? :shock:
    mislim nikad nisam imala problema sa znojenjem nogu il nekaj slicnoga pa ner kuzim kaj je sad to?

  9. #9

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ja već 3 mjeseca mažem sa http://www.nailner.hr/nailner-repair.html i ne bi čovjek vjerovao, al mi je već pola nokta zdravo!!!! imam problem na jednoj nozi cijeli nokat na palcu, a druga je bila samo jedna strana i taj je već skoro cijeli izrastao novi. super je i dosta dugo traje. ja sam tek prije par dana kupila novo pakiranje - 166 kn. čula sam i za taj neki lak, koji 100% sve riješava, maže se 6 mj, ali košta 350 kn...a pošto mi i sa ovim ide, rekli su mi u ljekarni da ne potrebe mijenjat

  11. #11
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    jel se može koristiti nailner za vrijeme dojenja?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    jel se može koristiti nailner za vrijeme dojenja?
    može. ja sam prestala dojit prije mjesec dana

  13. #13
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    super

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •