Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: kada mogu opet da zatrudnom?....molim za pomoc

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3

    Početno kada mogu opet da zatrudnom?....molim za pomoc

    porodila sam se pre mesec dana,nazalost moja beba je rodjena mrtva zbog presavijanja pupcanika,porodila sam se prirodnim vaginalnim putem,nisam secena,porodjaj sam imala jako lak,kao da se nisam ni poradjala,ali bukvalno,jako sam se brzo oporavila....psihicki i fizicki sasvim sam ok,dosta sam jaka,i mlada nepunih 20 godina...trudnoca mi je svih 9 meseci bila skroz uredna i bez ikakvih problema,zdravstvenih problema nikakvih nemam...zanima me kada ja mogu da krenem na drugu trudnocu,jedva cekam da opet ostanem trudna da se necemu nadam ponovo,kada je telo spremno opet da zatrudnim...6 meseci mi je dug period kao sto neko predlaze...kod ginekologa jos nisam bila tek za 2 nedelje...hvala unapred

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Draga galenika, nemoj žuriti! Suosjećam s tvojim gubitkom! Tijelo ti se 9 mjeseci mijenjalo, potrebno mu je vremena da se oporavi, ponovno napuni zalihe i pripremi se za novu zdravu trudnoću. Puno nas, koje smo izgubile bebe u ranoj ili kasnoj trudnoći, želimo što prije postati majke, ali ne treba se forsirati. Tijelo će ti samo odgovoriti kad je spremno, a ti si dovoljno mlada i imaš puno plodnih godina pred sobom da ne moraš žuriti. Želim ti od sveg da sljedeći put bude sve u redu! U međuvremenu prekontroliraj krvnu sliku, ako treba popravi željezo, uzimaj vitamine, zdravo se hrani i živi zdravim životom!

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    galenika, nažalost nitko ti to ne može reći točno. I meni se dogodilo isto kao tebi, beba umrla na porodu u terminu, radi čvora pupčane vrpce. I isto sam htjela odmah drugo.
    Pa sam odmah zatrudnila, ni 6 tjedana nakon poroda. Moj scenarij nije bio dobar. Spontani nakon 8-9 tjedana. Pa smo čekali 6 mjeseci, pa trudnoća...pa, opet spontani.
    A cijelo je tijelo žudjelo za bebom, ali strpljivo smo čekali duuugu godinu dana, ustvari nakon 11 mjeseci smo krenuli i to je bilo to. Zdrav dečko.

    A mnoge su mame ostale brzo trudne i rodile bez drugih gubitaka. Kad ti tijelo i psiha ozdrave i prihvate gubitak, tada planiraj novu bebu. Bojim se da je mjesec dana još jako rano za novu trudnoću. Probaj se fizički oporaviti. Ali, ako misliš da možeš, tada probaj. Zašto ti ne bi bila ona kojoj će sve proći u savršenom redu.
    Ja ti jako želim da imaš bebu u naručju što prije jer jako dobro znam što znači roditi, a ne imati dijete.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3

    Početno

    hvala vam na savetima i podrsci...upravo dolazim sa pregleda....dobila sam naleze obdukcije nista nije nadjeno jednostavno se nezna tacan razlog zbog ceka je bebi srce pretalo da kuca...doktorka mi je rekla da sledeca trudnoca se preporucuje od 3 do 6 meseci....ali ona savetuje godinu dana to mi je jako dug period do 3 meseca da ili malo duze bi mogla sacekati...sta vi kazete na sve to...kada sam je pitala ako se desi ranije ona mi je rekla pa nema veze ako se desi ok...

  5. #5
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    nemoj se draga žuriti,pričekaj još malo vrijeme brzo prolazi,koliko god ti se činilo da sporo ide,neka ti se tijelo oporavi,pa da ti psihički budeš spremna....eto meni je još malo pa 4mj prošlo,iako sam ja drugačija priča nalazi mi nisu ok,al i kad budu budem još mrvicu pričekala za bebu,koliko god je želim neću se žuriti

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3

    Početno

    upravo dolazim sa GAK-a,dobila sam prvu mengu i tako sam srecna sada,tamo su mi rekli da nakon pve prve menge eventualno sacekam jos jednu mogu da pocnem da radim na sl trudnoci..da je telo onda vec spremno...bas mi je prijalo malo podrske,nekako mi je sada lakse...

  7. #7
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Žao mi je zbog tvog gubitka. Meni je gin rekao da mogu početi raditi na bebi nakon prve menstruacije, a i da se neće primiti ako tijelo nije spremno. Ja sam isto vaginalno rodila u 6. mj.t. i 3 mj. nakon toga sam ostala trudna i rodila zdravog dječaka. Trudnoća je bila školska, osim što je bila užasno psihički teška zbog raznih strahova u mojoj glavi.
    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •