Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Porez na nekretninu

  1. #1
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno Porez na nekretninu

    Ne znam gdje da ovo priupitam/ ne ide mi pod Rodine pravne savjete a drugo ne mogu naci.
    Dakle- kupili stan prije cc mjesec dana, uselili. Nije nam 1. nekretnina; znaci placam pinku drzavi. S obzirom da je cifra povelikaaa, zanima me zna li netko moze li se taj porez placati u ratama i gdje da trazim savjete? Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    duma, možeš plaćati u ratama ali ti ide godišnja kamata od 14%. samo otiđi u poreznu i dogovori se. ali pazi da rate plaćaš redovito jer ako ne plaćaš ide ti ovrha na primanja pa dok se porezna ne naplati...

  3. #3
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ali ne vjerujem da ce ti to bas brzo doci. Mi smo kupili stan prije vise od godinu dana i jos nam nije stiglo rjesenje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    nama je stiglo u roku par mjeseci, možda ima veze kolko porezna za to područje ima posla!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Svakako odi u poreznu, bez obzira što nije prva nekretnina, možda ono što već posjedujete nije adekvatna nekretnina za vas. Ide ti po broju kvadrata po članu obitelji.
    Ako imate nešto manje nego je po standardu za vaš broj članova obitelji, onda se gleda taj standard, kao idete u adekvatno po broju kvadrata. Možda ćete platiti samo za dio stana (ono što prelazi standard). Vjerojatno ćeš za to sve trebati malo više papira, ali reći će ti oni u poreznoj i dati ti rok do kojeg to moraš prikupiti. Ako uštediš i 1000 kn isplati se malo prošetati za dodatne papire.
    I svakako priredi sve zk izvatke od nekretnina koje imate (i stan i vikendica i garaža, sve što imate) - moraju sve pogledati, pa će procijeniti jeste imali adekvatnu ili niste. Uglavnom, nećeš ništa izgubiti ako pitaš.
    I rok za prijavu poreza na nekretninu je 30 dana od dana sklapanja kupoprodajnog ugovora.

    Imaš tu i zakon, pa detaljnije prouči.

    http://www.zakon.hr/z/69/
    Posljednje uređivanje od Švrćo : 13.09.2013. at 08:50

  6. #6
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    [QUOTE=Švrćo;2479093]Svakako odi u poreznu, bez obzira što nije prva nekretnina, možda ono što već posjedujete nije adekvatna nekretnina za vas. Ide ti po broju kvadrata po članu obitelji.
    Ako imate nešto manje nego je po standardu za vaš broj članova obitelji, onda se gleda taj standard, kao idete u adekvatno po broju kvadrata. Možda ćete platiti samo za dio stana (ono što prelazi standard). Vjerojatno ćeš za to sve trebati malo više papira, ali reći će ti oni u poreznoj i dati ti rok do kojeg to moraš prikupiti. Ako uštediš i 1000 kn isplati se malo prošetati za dodatne papire.
    I svakako priredi sve zk izvatke od nekretnina koje imate (i stan i vikendica i garaža, sve što imate) - moraju sve pogledati, pa će procijeniti jeste imali adekvatnu ili niste. Uglavnom, nećeš ništa izgubiti ako pitaš.
    I rok za prijavu poreza na nekretninu je 30 dana od dana sklapanja kupoprodajnog ugovora.

    Ništa od ovog više ne vrijedi; da- za 1. nekretninu. Za ostalo ne!
    Platili kako su nam izracunli i vojla! A šta sam sve mogla sam tom lovom no dobro
    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •