Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Zidni sat od okvira za slike

  1. #1
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno Zidni sat od okvira za slike

    Odlucila sam napraviti zidni sat od obiteljskih fotografija. Vec par dana razradjujem ideju i imam par pitanja ako je netko vec tako nesto izradjivao.
    Okviri za fotke su mi 18x13. Sve cu staviti vodoravno, osim "12 sati" i "6 sati" koji ce biti okomiti.
    Koliko vam je visok i sirok sat? Dvoumim se dal da bude metar i pol ili metar visok.
    Koliko su vam razmaci medju okvirima? Znam da je to proizvoljno, ali kako ljepse izgleda? Da su manji, cca 5cm, ili veci, cca 10 cm?
    Jel bitno da su sirina i visina podjednake?
    Ako netko ima jos kakav pametan savjet... Veceras kad svi zaspu idem probat nacrtati to sve po zidu

  2. #2
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nisam radila, ali stavi slikicu kad bude gotovo

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    rekla bih da su 1 i 23 format 10 x 15
    pa pokušaj iz slike izvući

    http://www.goodhousekeeping.com/cm/g...medium_new.jpg

    ovdje su sve 13 x 18, a razmak je oko 3,5 cm

    http://cache19.indulgy.net/t2/GP/QN/...3oIYUwjhCc.jpg

  4. #4
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala!

    Javim za koji dan kad napravim kako je ispalo pa mozda nekome pomogne...

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    možda nije loše to nacrtat u mjerilu u nekom autocadu ili sličnom programu ak imaš

  6. #6
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Moj sat je na zidu dosta mi je vremena trebalo. Sve sam prvo na papiru iscrtavala (bez nekog programa) i onda sam dio po dio obiljezavala na zidu.
    Zeznula sam se jer sam na papiru uzimala mjere izmedju okvira, a bilo bi jednostavnije i brze da sam izracunala udaljenosti izmedju rupica za cavlic. Tako da sam dvaput izracunavala udaljenosti. Ono sto mi estetski bas nije najljepse ispalo je mehanizam sata koji sam izvadila iz jednog starog sata pa "uredjivala" da mi se boje uklope pa ugradjivala u okvir. Ne znam moze li se negdje novi mehanizam kupiti i je li skupo.
    Ako tko ima pitanja, tu sam

  7. #7
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sat je na zidu dosta mi je vremena trebalo. Sve sam prvo na papiru iscrtavala (bez nekog programa) i onda sam dio po dio obiljezavala na zidu.
    Zeznula sam se jer sam na papiru uzimala mjere izmedju okvira, a bilo bi jednostavnije i brze da sam izracunala udaljenosti izmedju rupica za cavlic. Tako da sam dvaput izracunavala udaljenosti. Ono sto mi estetski bas nije najljepse ispalo je mehanizam sata koji sam izvadila iz jednog starog sata pa "uredjivala" da mi se boje uklope pa ugradjivala u okvir. Ne znam moze li se negdje novi mehanizam kupiti i je li skupo.
    Ako tko ima pitanja, tu sam
    Super mi je ova ideja. Mogla bih i ja to probati napraviti jer imam ogroman crveni zid gotovo prazan, neiskorišten, idealan za ovu svrhu.
    Možeš li Idnom, poslati sliku tvog sata?
    I mene jedino zanima ovo s mehanizmom i kazaljkama? Ima to gdje za kupiti?

  8. #8
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ne bi htjela stavljati sliku jer su mi fotke od bebaca. Identican je kao onaj na drugom linku u postu od apricot. Moj je zid bijeli, a okviri su crveni

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    slikaj izdaleka, neće se vidjeti ni face ni ništa

    ne vidi se ništa ni na mojim linkovima

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    joj, baš su super ovi s linkova, mehanizme sigurno možeš posebno kupiti, ali gdje to ne znam, bio je neki dokumentarac o čovjeku koji je izrađivao satove od LP ploča i sl., znam da je on imao te "gole" mehanizme.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    joj, baš su super ovi s linkova, mehanizme sigurno možeš posebno kupiti, ali gdje to ne znam, bio je neki dokumentarac o čovjeku koji je izrađivao satove od LP ploča i sl., znam da je on imao te "gole" mehanizme.
    samo se izvadi mehanizam iz budilice iz dućana sve po 10 kuna ili nekog kineskog
    Posljednje uređivanje od kloolk : 13.10.2013. at 09:39

  12. #12
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Mehanizam od sata si isto samo cavlicem pricvrstila na zid? Bez neke podloge?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •