Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Logoped u ZG

  1. #1
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Logoped u ZG

    Nisam mislio da će mi ovo trebati, no eto...
    Dakle, trebao bih nekog dobrog, iskusnog i iskušanog logopeda u ZG, što bliže (po mogućnosti U) centru.
    Koliko se kreću uopće cijene logopeda? Koliko se plaća? Po dijagnozi? Satu? Akademskom satu?
    Mala ima 3;03 godine.
    Može na pp.

    Hvala

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam mislio da će mi ovo trebati, no eto...
    Dakle, trebao bih nekog dobrog, iskusnog i iskušanog logopeda u ZG, što bliže (po mogućnosti U) centru.
    Koliko se kreću uopće cijene logopeda? Koliko se plaća? Po dijagnozi? Satu? Akademskom satu?
    Mala ima 3;03 godine.
    Može na pp.

    Hvala
    Prije nego se upustiš u privatnu priču (vidim da ti je dijete malo, čekanje ne bi trebalo biti problem) raspitaj se kod pedijatra kakve su ti mogućnosti za logopeda na uputnicu. Većina bolnica to ima (znam da ima Merkur i Vinogradska), a osim toga imaš Suvag. Ja ko papiga to ponavljam, ali moju djecu su izvukli temeljito i bit ću im za to zahvalna za sva vremena, a sve je išlo na uputnice uz 0 kn.

    Dakako, imaš i mogućnosti privatnih logopeda, ali probaj prvo ovako. Stigneš i privatno ako bilo gdje zapne. Suvag ti ima i vanjske ambulante po cijelom gradu. Jest da se dugo čeka na prvi pregled, ali nema veze. Evo nazovi ih ili odšetaj (teško ih je dobiti telefonom), pitaj za termin, predbilježi se i obavi dijagnostiku. Dok je dijete malo, obično dobiješ samo termine za kontrolne preglede + savjete što i kako raditi s djetetom doma, a ovisno o zrelosti djeteta i karakteru problema, naručit će te za terapiju kad za to bude vrijeme. Mi smo starijeg sina vodili godinama u vanjsku ambulantu u domu zdravlja Ivanićgradska. U Suvagu nismo naišli na lošeg logopeda, dijagnostika im je vrhunska i imam za njih samo riječi pohvale.

    S druge strane, čula sam da ljudi hvale i logopede iz bolnica, pa si potraži nešto što ti je najbliže moguće da ne gubiš danas-sutra previše vremena na razvažanje.

    Inače, ako bude trebalo preporuke za drugo mišljenje, evo raspitaj se kod stručnjaka na specijaliziranom forumu (treba se registrirati, ali se isplati - ima gore svakakvih iskustava). Nisu tak brzi i prometni kao Roda, ali striček se trudi i mislim da će odgovoriti čim stigne. On je jedan od rijetkih muških logopeda, koje znam. Vrhunski je, jer ne radi samo s običnim frfljavcima, nego s djecom s ozbiljnijim poremećajima tipa cerebralna paraliza i sl. Možeš ga pitati sve što želiš, kontaktirati e-mailom ili preko foruma. Istina, dobit ćeš samo opće informacije jer za sve konkretno logoped mora vidjeti dijete, ali za prvu ruku bit će dovoljno: http://www.sbkt.hr/djecji/phpBB3/index.php

    Evo, ako bude još štogod trebalo, možeš pitati i mene, a vjerojatno će se javiti još ljudi. Logoped je u današnje vrijeme normalna stepenica za razvoj govora ako se primijeti bilo kakav problem. Bit će to sve riješeno. Sretno!

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Eh, zaboravih staviti link na Suvag: http://www.suvag.hr/kontakt/

  4. #4
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    ovo baš nije u centru ali su odličniu Centru za rehabilitaciju ERF.Nalaze se u kampusu Borongaj.Mi smo k njima išli godinama.I kod logopeda i kod psihologa.

    http://centar.erf.unizg.hr/

    malo se duže čeka za obradu ali kada uđeš to je to
    participacija je neka simbolična ako niste socijalni slučajevi.I postoji mjesečni limit pa ako idete više puta tjedno mjesečna cifra nije prevelika

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Javljam se jer ne znam je li još aktulano. Imam baš u centru s kojom sam bila jako zadovoljna, poslala sam ti PP. Ne znam je li 3 godine prerano za logopeda, moguće je da će biti prerano, koliko kužim, dijete treba imati koncentraciju da bi uopće moglo sudjelovati na vježbama. Kao i za sve specijalnosti, ovdje ima raznoraznih mišljenja stila da vrtićki logopedi ne mogu puno pomoći jer imaju previše djece, da se državno "downplayaju" problemi i da teško dolaziš na red, da se privatno previše pušu i sitni problemi itd. U logopeda čiji sam ti link poslala ja osobno vjerujem, plus smo sve mogli odrađivati popodne, što je meni bilo izuzetno važno... sad.... sve je i do tog nekog klika s osobom, do ljudima prihvatljive logistike (je li im teže plaćati ili im je teže skombinirati s poslom izostanke u jutarnjim smjenama koju su i 3x tjedno, koliko kužim itd.). Sretno!

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    evo, samo da kazem, mi smo neki dan dobili termin za dijagnostiku u Suvagu 7.10. Meni to ne zvuci prestrasno...
    Posljednje uređivanje od Bubica : 08.07.2013. at 21:30

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    evo, samo da kazem, mi smo neki dan dobili termin za dijagnostiku u Suvagu 7.10. Meni to ne zvuci prestrasno...
    To je samo dijagnostika , na terapiju se čekaaaaa...
    Peterlin je imala dobra iskustva sa njima , mi imamo slučaj u obitelji kada mi se tretman kod njih čini žali boze vremena .
    premalo , niti malo temeljito ( samo logoped bez drugih suradnika , dijete godinama u terapiji sa ozbiljnim problemima u učenju ) . Vjerojatno i roditelji trebaju gurati i inzistirati kod njih , jer ovi naši su sve prepustili njima...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Javljam se jer ne znam je li još aktulano. Imam baš u centru s kojom sam bila jako zadovoljna, poslala sam ti PP. Ne znam je li 3 godine prerano za logopeda, moguće je da će biti prerano, koliko kužim, dijete treba imati koncentraciju da bi uopće moglo sudjelovati na vježbama. Kao i za sve specijalnosti, ovdje ima raznoraznih mišljenja stila da vrtićki logopedi ne mogu puno pomoći jer imaju previše djece, da se državno "downplayaju" problemi i da teško dolaziš na red, da se privatno previše pušu i sitni problemi itd. U logopeda čiji sam ti link poslala ja osobno vjerujem, plus smo sve mogli odrađivati popodne, što je meni bilo izuzetno važno... sad.... sve je i do tog nekog klika s osobom, do ljudima prihvatljive logistike (je li im teže plaćati ili im je teže skombinirati s poslom izostanke u jutarnjim smjenama koju su i 3x tjedno, koliko kužim itd.). Sretno!
    logoped koji radi sa djetetm sa posebnim potrebama trebao bi se prilagoditi djetetu i biti u stanju privuci paznju na sebe

    sebastian je propricao uz logopedicu

    u prvoj fazi, kad uopcenije bio zainteresiran za ljude ona ga je (isto i fizioterpeutica) stavljala u lezaljku http://ymlp.com/zvd53t ili http://www.kinderfysiotherapiezeewolde.nl/foto-s/ koju bi nekad stavila na samo jednu kuku tako da je sebastian sjedio unutra stisnut kao u vreci i ljuljala ga i pjevala, pricala i dirala ga kao da ga zeza samo iz vana. poslje je polako poceo pruzati ruku ili nogu van te lezaljke

    u sljedecoj je fazi pocela slagati zivotinje i nek farmu i kroz njih su pricali (ona je prvo pricala i svoj i njegov dio dijaloga)

    trampolin, puhanje balona, pijenje na slamcicu, plastelin... proslo je dosta vremna dok on nije dosao do faze da na kratko sjednu skupa (ne nuzno za stol) i recimo procitaju knjigicu

    za stol je sjeo tek u fazi kad su poceli vjezbati prepricavanje sto mu se dogodilo ili da izmisli neku pricicu

    dijete sa slusalicama koje monotono sjedi sa stolom i ponavlja za logopedicom je medoda od prije pola stoljeca (dobar dio djece uopce ne podnosi slusalice)

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    logoped koji radi sa djetetm sa posebnim potrebama trebao bi se prilagoditi djetetu i biti u stanju privuci paznju na sebe

    sebastian je propricao uz logopedicu

    u prvoj fazi, kad uopcenije bio zainteresiran za ljude ona ga je (isto i fizioterpeutica) stavljala u lezaljku http://ymlp.com/zvd53t ili http://www.kinderfysiotherapiezeewolde.nl/foto-s/ koju bi nekad stavila na samo jednu kuku tako da je sebastian sjedio unutra stisnut kao u vreci i ljuljala ga i pjevala, pricala i dirala ga kao da ga zeza samo iz vana. poslje je polako poceo pruzati ruku ili nogu van te lezaljke

    u sljedecoj je fazi pocela slagati zivotinje i nek farmu i kroz njih su pricali (ona je prvo pricala i svoj i njegov dio dijaloga)

    trampolin, puhanje balona, pijenje na slamcicu, plastelin... proslo je dosta vremna dok on nije dosao do faze da na kratko sjednu skupa (ne nuzno za stol) i recimo procitaju knjigicu

    za stol je sjeo tek u fazi kad su poceli vjezbati prepricavanje sto mu se dogodilo ili da izmisli neku pricicu

    dijete sa slusalicama koje monotono sjedi sa stolom i ponavlja za logopedicom je medoda od prije pola stoljeca (dobar dio djece uopce ne podnosi slusalice)
    Eh, draga... kad bi u Hrvatskoj bilo kabineta za senzornu integraciju, to bi bilo super. Ja znam za samo dva - ERF (edukacijsko rehabilitacijski kabinet) i Silver (oni rade terapiju s psima): http://www.czrs.hr/index.php?page=se...erapijskog-psa

    Ne radi se o tome da nema potreba - sigurno ima i nisu zanemarive. Nema sredstava da se to plati preko hzzo, a mislim da nema ni dosta strucnjaka koji se time bave.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mi smo kod naše radili taj c-z-s austrougarskom dril metodom, ali to je, po meni, bilo za naš slučaj primjereno, jer je komunikacijski dijete bilo OK, sva ta sitnija igranja je odradila bila već na Goljaku i samnom (stila pritišči, vadi, stavljaj, ubadaj, pincete itd.). Ovdje su se satovi sastojali od crtanja, prpepričavanja i slušalica. Ne znam kako radi s drugima, većina djece koja je bila u obradi je bila od 3-6, ali pretpostavljam da je s manjima puno više igre, kockica itd., neće djetetu od 3 godine, pretpostavljam, nataknut slušalice i ajmo "repeat after me" metoda, bez obzira što nema senzornu sobu.

    Ali, upraov zato, ne znam niti što naši logopedi rade s manjima od 3, jer koga god se sjećam da je imao te češće probleme u smislu ne izgovara neka slova, nije ulazio u obradu ranije od 3,5 mislim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.07.2013. at 13:50

  11. #11
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Meni se u Zg dopala Ines Galić Jusić - jako je profesionalna, puna znanja, mislim da sam pročitala da je i psihoterapeut( nisam sigurna). Išli smo sa curama kod nje kad je naša logopedica bila na porodiljnom.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nisam je upoznala, ali na glasu je kao odličan logoped za djecu sa smetnjama čitanja (disleksija, dizgrafija).

    Da nismo uspjeli izaći na kraj sa sinovim smetnjama, potražili bi njezin savjet i šire.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.07.2013. at 14:53

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Mi smo, osim na Goljaku (što na žalost ne mogu računati jer imamo termin svaki drugi tjedan pola sata), kod logopedice u Velikoj Gorici. Žena iz koje zrači ljubav prema svima, posebno djeci s poteškoćama u razvoju, iz svake pore, žena sa beskonačnom količinom strpljenja....Prezadovoljni smo. Vrlo brzo je doprla do mog D., a on doslovno SVE uoija od nje. Neke stvari idu lakše, neke teže, ali pomak je ogoman od kad idemo k njoj.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kaj na Goljaku imate terapiju, kad je moj klinac bio na njemu nisu to imali, nego smo posebno posle išli na dijagnostiku u Suvag , pa posle na vježbanje u Vrapće, moj je imao samo malo za ispraviti.

  15. #15
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, draga... kad bi u Hrvatskoj bilo kabineta za senzornu integraciju, to bi bilo super. Ja znam za samo dva - ERF (edukacijsko rehabilitacijski kabinet) i Silver (oni rade terapiju s psima): http://www.czrs.hr/index.php?page=se...erapijskog-psa
    Tražila sam neke podatke za izradu ugovora i na ovo slučajno naletjela.
    Nije kabinet za senzornu integraciju, ali je tretman senzomotorne stimulacije, možda će nekome koristiti.

    http://udruga-dan.com/senzomotorna-stimulacija/

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Tražila sam neke podatke za izradu ugovora i na ovo slučajno naletjela.
    Nije kabinet za senzornu integraciju, ali je tretman senzomotorne stimulacije, možda će nekome koristiti.

    http://udruga-dan.com/senzomotorna-stimulacija/
    E, hvala, svi ljudi sve znaju!

    Senzornu stimulaciju rade i u vrtiću Duga, bar tako piše na njihovim web stranicama: http://www.vrtic-duga.hr/programi.php

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nisam skužila gdje je Danu baza?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •