Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 102

Tema: Kako mama može hendlat svoje blizance sama

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno Kako mama može hendlat svoje blizance sama

    Dobro bi mi došla iskustva iskusnih mama blizanaca po pitanju izlazaka sa blizancima. Dok su bili manji bilo je vrlo jednostavno s njima obavljati razne poslove vani. Nisu hodali, nisu se sramili nepoznatih, nisu znali da sve što vide mogu i dotaknuti. Sada imaju 16 mjeseci, hodaju brzo i vješto, vrlo su zaigrani i nestašni. Odlazak u dućan s njima se svodi na utrku s vremenom. Kad jedan odluči poludit i složit frku, brat ga slijedi za par minuta. U parku su u zadnje vrijeme dosta dobri, ali često znaju udarit u šprint svaki u suprotnom smjeru. U takvim slučajevima potrčim do meni bližeg, uzmem ga pod ruku i trčim hvatat drugoga. Njima je to super zabavna igra, pa nastavljaju taj rad u nedogled i zaborave igre u parku. Kad ih zovem da se vrate meni, okrenu se, pogledaju me, počnu se smijati i bježe.
    Potreban mi je poneki savijet, kako da naučim djecu da dođu meni kad ih zovem, da stanu kad im kažem - ono - osnove koordinacije kad nismo doma.
    Kako smisliti neku aktivnost u parku koja ih može držati blizu?
    Kako ih nagovoriti da se poigraju zajedno, da ne trče svaki na svoju stranu?
    Pametni su to klinci, sve me razumiju, ali odluče ne surađivati i još mi se cerekaju
    A meni ponestaje ideja, a bome i energije za ih lovit uokolo, kupovat sve rekordnom brzinom i trčat po parkovima (na smijeh i veselje svih promatrača, uključujući i moju djecu)

  2. #2
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    moram ti se divne čari roditeljstva...na žalost nemam nikakav pametan savjet...da si bliže idem s tobom u park,ja bi uživala

  3. #3
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    moja sumskice imamo isti problem.
    kod mene je cura sefica, a on je u stopu slijedi. ona na kraju jos i poslusa, ali on nema sanse. a trci kao sasav, jedva ga uhvatim.
    jedino mi je ok u ducanima, stavim ih u korpu(kolica od ducana) npr u konzumu, ubacim dvije bocice jane i jedno pecivo i mirni su do kraja sopinga.
    kako se snalazis doma, stignes li sve napraviti? jesi li pocela raditi?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sumskice nema nego do trčanja, brze reakcije, okretnosti i očiju na leđima

    šta da ti kažem, ja imam 45 kila, ko u osnovnoj

    dakle, nemam savjet

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    kao da čitam Pinky i ona ima istih problema
    vidi s njom je li došla do kakve pametne ideje
    dajem ogromnu podršku

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Makice - ja radim od kad su oni imali 6 mjeseci, MM je na porodiljnom i tako dobro funkcioniramo. Napravimo sve kućanske poslove (skoro) na vrijeme, ponekad se skupi, pa se moramo rastrčat, pa se par dana opet opustimo i tako to ide. Doma su mi klinci super, imaju jednu sobu od 16 m2 samo za njih, tamo ima je poligon u kojem trče i ludiraju se. Divni su zajedno, provedu po sat i pol igrajući se i pričajući. Ja interveniram samo ako zaplaču. U dnevnom su u vrtiću, jako malo su tamo (to im je neka vrsta WC-a )i sve dok god oni budu pristali biti tamo, neću im dat pristup cijelom stanu.
    Kako ste vi rješile pitanje sigurnosti u stanu? Zagradile ih ili osigurale baš sva vrata, ormariće itd? Taj dio me isto jako zanima, jer moji svaki put kad ih pustim iskopaju valjda jedinu opasnu stvar koju sam previdjela. Preznojavam se kad ih nađem u nemogućim radnjama...
    ZO - i meni kile idu unatoč lošim navikama - puno se tu energije utroši. Mislila sam nać neku tehniku kako umom dati malo odmora tijelu
    Blekonjo - Pinky je neki dan pisala (van foruma) da pomišlja na one remenčiće za djecu - ful sam se nasmijala i dugo razmatrala opciju. Mislim da bi me moji rascijepali na pola
    A nosite li vi neke igračke u park - od doma? Ja nosam loptu koju doma obožavaju, a vani ih drži ravne 3 minute. Možda kantica i lopatica? Mora bit maleno, da stane u košaru od kolica
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 16.05.2013. at 22:27

  7. #7
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Kod nas je trenutno koma. V.kad se naljuti se krene bacati na pod/cestu i nece hodati.... A pretezak je za duze nosenje...
    M je prije neki dan izletila na cestu. Dva metra ispred nje se zaustavio auto.
    Samo se na peti okrenula i kad sam viknula da me ceka je ubrzala.
    Pretrnula sam od uzasa.
    Ona je do tog incidenta bila pouzdanija karika...
    U principu im uopce ne vjerujem, ne pustam ih dalje od tri metra od sebe. V odobrovoljim tako da pogadjamo koji je koji auto. Tako ga dovedem i do naseg auta.
    U parku je posebna opasnost. V trci pod ljuljacke jer se voli ljuljati, a ne zeli cekati...
    Najdraze mi je bilo kad je bila zima i hladno pa nije bilo puno djece u parku. Tada smo jos mogli biti u parku...
    Sada samo kad nas je dvoje.
    Sama s njima idemo samo u nas, lokalni ducan gdje nas tete prodavacice toleriraju.
    Ja jos dosta koristim kolica, makar MM ih uvijek vodi pjeske.
    Nadam se da ce uskoro postati razumni, jer ovo je Vvec lagano previse...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja kao da imam trojke, a 2+1 su, sad su po veličini gotovo svi jednaki. Ne staju baš na komande, tj. ne prestaju uvijek trčati, zabavno im je raditi gluposti i sami su sebi publika. Stariji su od tvojih i zbog dobi nešto razumniji, ali još uvijek ima zgoda i nezgoda. Također sam ih prije u trgovinama trpala svu trojicu u kolica pa kupljeno ubacivala oko njih. Dogodilo se jednom da su toliko ludovali da su prevrnuli shoping kolica i svi zajedno tresnuli na pod. I tako..
    Uglavnom treba biti strog oko trčanja u nedozvoljenom smjeru. Moj kakav-takav savjet da ne podvikuješ svako malo, jer im onda postajemo pozadinska buka i ne doživljavaju nas uopće. Ne daj se vozati i uvlačiti u njihove smicalice, već vikni kad je ozbiljno. Ako ne poslušaju, budi stroga, ne daj da vide nemoć i neodlučnost. Pod ruku i doma s njima s igrališta kad pretjeraju. Ne daj da vide da zabavljaju sve oko sebe.
    Nedavno su mi se sva trojica zatrčala niz Tuškanac, ja se derem da stanu, nema šanse da ih stignem, a četverogodišnjak je lijepo stigao do zebre kod garaže Tuškanac i počeo prelaziti cestu. Uhvatila sam ga u zadnji tren i nalupala po guzi pa nek me osuđuje tko hoće, ali važnije mi je da shvati da to ne smije više ponoviti, nego to što se on derao sljedećih 20 sekundi.
    Neki dan mi je isti taj izašao iz WC-a u Arenu centru dok sam se brinula oko druge dvojice i nestao iz vida. Ja zovem, tražim, osvrćem se, njega nema. Pitam ljude jesu li vidjeli dečkića samog, oni pitaju kako izgleda, a brat odgovara ''Bundeva glava!'' Našla sam ga par minute kasnije u obližnjem kafiću, do kojeg je on odšetao, jer je tamo sjedio tata.

    Uglavnom, imat ćeš još veselja, sigurno

  9. #9
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Kad saznas javi :D
    Ja sam od nedavno single mom tako da sam vecinu vremena solo sa njih troje ; jedan sestogodisnjak i dva uskoro trogodisnjska)
    Vodim ih u iskljucivo ogradjene manje parkice koji su pregledni. Zadnji put kad sam ih odvela u veci park pretrcala sam sigurno polumaraton.
    Izbjegavam sopinge, ako je bas situacija da nema druge onda ih obavezno vezem u kolica.
    Sad su u zbilja zivljoj fazi, nadam se da ce uskoro popustiti
    Sretno i samo treba izdrzati

  10. #10
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Doma sam na prekidace stsvila zastitu. Stepenice koriste vec vise od godine. Kemikalije drzim visoko. Sve ostalo je dopusteno (dok ne poludim...)
    Ne tako dugo sam nasla V kako skace sa stolica u boravku na trosjed. Uglavnom on nedopustene stvari napravi 60 puta prije bilo kakvig dogovora (hajmo to ostaviti, idemo citati]
    Trenutno kad jedu svaki dobije noz i sam\a si mazu na kruhice. MS jezaprepastena, ali stvarno bolje pojedu. Dakle doma ih pustam da zive.

  11. #11
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    p.s.u park, ako nemam dvije iste stvari,ne nosim nista.

  12. #12
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    i moji doma imaju veliki dio za igru, uz to zivimo u kuci, pa je tu i dvoriste. to je ok, ako ne trce na stepenice.
    prije, dok su bili manji sam stavljala ogradicu na vrata ove velike sobe gdje se igraju. ali sad ne. samo zatvaram kupaonicu, dizu dasku od wc skoljke i bacaju stvari unutra. a marko,ne znam zasto, voli lizati kadu. pa onda lize i lucija. tako da to zatvaram.
    ormarice otvaraju, ali onda se derem na njih, ha,ha. nekad poslusaju, nekad ne.
    zapravo, nista nije neki veliki problem , samo je banana kad odu svatko na svoju stranu. onda se snalazim kako znam.

  13. #13
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Joj, dvije iste stvari...o tome bi traktat mogla napisati....
    sss vidim da je "mali" poduzetan.
    Ne dernjam se vani na njih cesto, ali M je ukapirala da kad urliknem ona krene suprotno od mene u petoj brzini, i pri tome umire od smijeha.
    Sad joj svaki puta kad silazimo stepenicama i idemo van govorim:
    Mami moras dati ruku. Ne trcimo na cestu, jer su auti opasni bla bla.
    Ako se vani krene izmotavati ja ju podsjetim na dogovor. I ne dopustam situaciju u kojoj trcim za njom. Jer znam da ce pobjeci, tj. probati pobjeci.

  14. #14
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Makica- lizanje kade?????!!!!!
    =D.

  15. #15
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Moje imaju 3,5 i još uvijek jure na sve strane i ne mogu se pouzdati u to da će se svaki put zaustaviti kad bi trebale. Zato se držimo pravila da mi na opasnim mjestima, pogotovo ako sam sama s njima moraju dati ruku. Npr. da dođemo do najbližeg igrališta, moramo ići po cesti. Iako živimo u mirnom naselju u kojem su jedini automobili automobili stanara, ipak se dogodi da se pojave iznenada, a moja djeca su premala da bi razumjela opasnost. U trenutku im nešto privuče pažnju, potrče za mačkom, spaze puža, požele ubrati mak ili primijete neki poseban kamenčić, orahovu ljusku i samo potrče... Istina, sad je već lakše nego prije, ali još uvijek veselo. Evo, prije par dana smo imali scenu kad su htjele trčati po parkiralištu shopping centra, što, naravno, nisam dopustila. Da stvar bude bolja, imaju iza zgrade u kojoj živimo ogromnu livadu po kojoj mogu trčati bez ograničenja, ali što je to u usporedbi s parkiralištem?! Ne znam koliko će još trajati proces učenja, ali dok traje, nastojim im osigurati što više prilika za nesputanu igru, jer je onih drugih, u kojima treba biti na oprezu - i previše. Iako sam svjesna koliko je teško hendlati blizance koji su nedavno prohodali (dobro se sjećam ove faze o kojoj pišeš, Šumskovoće, ta mi je bila jedna od najtežih), nemam recept kako ih zadržati na mjestu. Moja taktika je bila: ili ići na mjesta gdje se mogu sigurno kretati bez da ih pratim u stopu ili povesti u šetnju još najmanje jednu odraslu osobu pa podijeliti brigu o djeci.
    Što se tiče sigurnosti u stanu, imamo zaštićene utičnice, kuteve namještaja, zaštitnu mrežu na ogradi terase, izlaz na stepenice je ranije bio zatvoren istom tom mrežom jer nam uobičajena vratašca nisu odgovarala, ali cure su brzo svladale stepenice pa smo to skinuli. Nikad nismo koristili vrtić (ili kako se ta stvar već zove), iako su mi se svi iščuđavali i govorili kako neću moćii bez toga. Slobodno su se kretale gdje god su poželjele, a najužasnije stvari koje su pritom napravile je bilo penjanje na stol i izbacivanje stvari iz ladica. S obzirom da ih nikad nisam ostavljala bez nadzora dok su bile tako male, to nije imalo nikakvih zastrašujućih posljedica.

  16. #16
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Jao Sumice ja bi s tobom u park! Bas mi je sladak tvoj opis!
    Nemam blizance (nazalost) ali sam upotrebljavala remencice od chicca cim je mali pokazivao zelju za samostalnim bauljanjem po svijetu. I prestala upotrebljavati kolica. Vec s godinom i pol kolica su bila duboko u podrumu. Remencice svakako preporucam, em se dijete nauci dugo hodati te ojaca sve moguce misice, hoda u fizioloskom polozaju a ne visi na maminoj ruci, vani se izmori dvoljno da bude u nesvjesti cijelu noc, ma sve super. Povrh toga ja imam mali auto s malim bunkerom - kolica bi mi ga zauzela cijelog i jedva sam cekala da ih se rijesim.
    Neke ormare i ladice koje manje upotrebljavam sam lijepila selotejpom, onaj papirnati sto upotrebljavaju karoseristi kad farbaju auto. Nakon mjesec - dva je odustao od otvaranja. Sve sam maknula sto moze biti opasno, do te mjere da mogu dijete pustiti samo u prostoriji par minuta dok idem na wc.
    Blago ti se. I ja bi blizanceeeeee!!!

  17. #17
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pam, one male bebice su sad velike
    sumsko, pratim moje decke i citam sta nas ceka

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Divim vam se kad čitam da idete u šoping bez kolica. Naš šoping (kad pokušam) se svodi na to da ih guram u kolicima, na jednoj drški visi košara i koliko stane hrane u nju, toliko donesem doma. A to je u pravilu samo povrće i voće za njih za dva dana, max 3. Kad idemo MM i ja zajedno, uzmemo jednu jaje AS u koju MM potrpa Palčića (uporan je čovjek taj MM, ne da jaje sjedalicu ni za živu glavu - ne vozimo dijete u njoj, već ju vučemo samo da bi se mali u njoj vozao) a Dobricu ja potrpam u onaj prednji dio kolica koji je namijenjen za djecu. I pritom, čim maknem pogled samo na sekundu, Dobrica već ima neki artikl u ruci i žvače ga (tako je zadnji put maznuo kutiju pahuljica proizvođača kojeg bojkotiramo, pojeo komad kartona, pa sam morala kupiti te omražene pahuljice. Bacila sam ih u kantu pored kase, na ogromno čudo blagajnice)
    Čitajući vas jako sam se zabrinula, jer show kojeg rade sad ima mogućnost obuzdavanja - potrpam ih u kolica, dam im vodu/dudu/igračku i vozim ih dalje. Ali kako ćemo kad budu imali 3 godine i budu letjeli kao sss-ini Miguličini ili PAMini...bojim se pomislit.
    Inače, sss - ne dam se vozat (dok smo vani ) upozorim ih oštro samo ako se dovode u opasnost, u slučaju da pretjeraju - strpam ih u kolica i vozim dalje. Doma je druga priča, tu sam puno puno tolerantinja (kako Migulica kaže - pustim ih da žive). Nastojim ne derat se nikad, ponekad ipak dreknem a to bude kad je vrag odnio šalu.
    Istih igračaka baš i nemamo, još funkcioniraju po šemi - ono što je u bratovoj ruci je najzanimljivije i treba mu tu odmah oteti (pa baciti). I nemamo stalnog šefa - svakih tjedan dana se izmjenjuju. Tako je prošli tjedan Dobrica bio šef i gnjavio je Palčića sve u 16 (oduzimao mu igračke i dude, šetao ga za ovratnik od majice, rušio ga na pod) a sad je obrnuto (jučer sam se iščuđavala kako taj mali uspije većeg dječaka od sebe tako srušit - uhvati ga za ovratnik od majice i počne vući, dok ovaj ne padne). Srećom ne udaraju jedan drugoga (osim ako je fajt za nešto) ne grizu se i prilično su dobri jedan prema drugome. Zabavlja me kako pričaju beba jezik, ima intonaciju kao normalan jezik, ali se sastoji od slogova baba-dada-gaga i tako. I kuže se oni, uvjerena sam u to.
    Znam da bi bilo razumno da si organiziram pomoć za šetnje, ali se protivim ovisiti o ikome. Logika mi je da ako sam ih uspjela iznijeti u svom tijelu, hendlat ih vani je najmanji problem (koja naivčina). Ne želim da budu zakinuti za ikakvu aktivnost samo zato jer su twinsi. Ponekad zavidim mamama koje lijepo svoje jedno dijete uzmu za ruku ili spuštaju niz tobogan, pa sjednu, pa se nosaju - sve 1 na 1, a kod nas je sve 2 na 1. Ali opet, moji su iznimno strpljivi i spremni čekati svoj red - navikli su od malena da uvijek netko nešto čeka. Kod pedice sam ih vodila sama, obojicu, sve je bilo OK dok nisam jednog pustila van kolica (u ordinaciji) a drugog ostavila unutra. Slobodan malac je odmah otrčao u drugu prostoriju, baš je zbrisao u šprintu, a malac u kolicima se rasplakao, pa sam i njega pustila van. I tako sam ih lovila po ordinaciji, spašavala od sakrivanja ispod stola doktorice, uzimala im sve što su pograbili - a pedica i sestra su se slasno smijale. Ma meni se svi smiju kako letim za njima - nije mi žao zbog toga, ali bih voljela da nađemo neku opciju da baš ne budemo glavna atrakcija gdje god da krenemo.
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 17.05.2013. at 09:49

  19. #19
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Nažalost Šumsko, pripremi se na zahtjevnije dane. Bojim se da nećeš to izbjeći.
    Mi kad idemo u šoping uzmemo dvoja kolica (ona za šoping) svaki svog kandidata potrpa i vozi, nakraju zajedno idemo na blagajnu i trpamo na pokretnu traku iz oba kolica. U dučanu ako krenu divljati dam im pecivo koje smo kupili, brusnice koje smo već izvagali, uzmemo i sok ako je frka (sa slamkom-to je tek iozvor zabave i dreke...pogotovo kad slamku izvade i ne uspiju vratiti u rupu pa im padne ). Putem im dajemo i stvari što uzmemo s police da ubace u kolica (naravno one nelomljive). Stalno je neko događanje pa izdrže. Kad idemo u DM svaki gura svoja kolica (da izgledaju ko dva pijana rusa http://www.youtube.com/watch?v=BbvtOEPe_os), ali to nam je nekako poligon za vježbanje (ali mora nas biti dvoje, ako ne odraslih, onda moja Kora pomaže).
    Moji se tuku, M već godinu dana grize kao bjesan pas, svaki put kad joj brat hoće nešto oteti (1500 puta na dan), ali grize i od veselja....ali i tuku se (to su u vrtiću naučili).
    Ono što je meni horor su parkovi. Npr. tobogan u parku gdje se znamo igrati je visok ima spiralno spustanje. Do njega vode dvostruke stepenice. Idioti (nemam drugih riječi) su na tom gornjem dijelu, gnijezdu na vrhu s kojeg se spuštaju klinci postavili letve na ogradu vodoravno. naravno da je V. najveća zabava penjati se na tu ogradu, a M. za njim....To je gadno visoko, a nisu svjesni opasnosti. Ja urlikučem, ili im noge guram sa prve letve ograde da ne krenu dalje uvis.
    Takve stvari me skamene, jer u hipu moze biti velika nesreća....
    Joj samo da malkice narastu, a da me herc od šokova ne strefi!

  20. #20
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Samo vas čitam i učim, i shvaćam kako mi je sada ustvari lijepo

    Nemam neki pametan savjet, ali da vrag odnese šalu i da ih ne mogu kontrolirati, mislim da bi bez problema nabavila nešto slično ovome: http://www.amazon.com/Goldbug-53876-...s_2237486011_3

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Samo vas čitam i učim, i shvaćam kako mi je sada ustvari lijepo

    Nemam neki pametan savjet, ali da vrag odnese šalu i da ih ne mogu kontrolirati, mislim da bi bez problema nabavila nešto slično ovome: http://www.amazon.com/Goldbug-53876-...s_2237486011_3
    Vidjela sam jednom dadilju s troje na ulici, svi na vulgaris lancu bez zivine na leđima. Tad mi je to izgledalo ajme. Danas mi više ne izgleda ajme. Ako na živiš na selu gdje u pol sata prođe dva auta ulicom, nego u gradu, gdje te zapravo nitko ne šljivi 3% i prešli bi preko tebe na ulici da mogu, čini mi da je to korisna stvar.

  22. #22
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    BB ovo je super stvar ... Mislim da ce nam to svima trebat uskoro

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme da ja stavim svojima ovu vezicu mislim da bi me barem stavili u lokalne novine, ako ne dalje

    inače, super stvar

    ja svoj dvojac jučer skoro izgubila, bili smo na nekoj dječjoj priredbi i kad su svi krenuli van, ajme meni

    mislila sam da ću im ruke iščupat

    a ljudi ko ljudi, ma da bi se tko pomaknuo da nam napravi malo mjesta da izađemo van, prvo odrasli onda djeca
    a ajde objasni trogodišnjacima da se ne možemo tog trena stvorit vani iz dvorane i da bi bilo bolje pričekat

  24. #24
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Taj lavocuvar izgleda fora, jedino ne znam kako bi to u stvarnosti izgledalo. Vjerojatno bi me razapeli...
    Jos jedan detalj. U park ne nosim igracke, guralice i ostalo. Jednostavo ako nesto u ruci nosis, u opasnosti si da koji pobjegne.
    Sa starijom sam nosila sve i svasta...

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    neki dan hodam po ilici od frankopanske prema britnacu, uzak plocnik, ova moja najmanja zeli hodati a ja znam kak to izgleda, ona hoda i u sekundi se nade na cesti. pa joj ne dam da hoda, onda ju nosim a ona se bacaka i vristi, prilicno je zilava pa moram dobro uprijeti da ju svladam i zadrzim u rukama. u susret mi dolazi mama s blizancima i ja si odmah zamisljam--da imam dvoje takvih kao sto je ona mogla bi sjest i plakat. ta mama je imala klince na lajni. kolko god sam se prije snebivala na tak nekaj, skuzila sam da je to u nekim trenucima vrrrrlo prakticna stvar da nije imala lajnu nema sanse da bi uspjela s njih dvoje, godina kao moja (20 mj) hodati po tom uskom plocniku, bez kolica razumije se

  26. #26
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    samo sam se došla diviti majkama koje to sve hendlaju
    onda se upusti u maštanje o još jednom
    iako na kraju i na početku svakog dana pomislim kako mi je teeeeeško

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    nemam blizance, ali moja poznanica koja ih ima ih je jedno vrijeme vodala na "lajnama" kad su bili u toj nemogućoj dobi.
    dosta su putovali, rekla je da nema pojima kako bi inače održala na okupu dvoje pomahnitale djece i kufere u gužvama na aerodromima i slično.
    ja razmišljam o lajni za trećeg jer pokazuje sve znakove da će biti neuhvatljiv čim prohoda.
    razmišljam i o brnjici jer grize kao zvjer (samo mene naravno).

  28. #28
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    gita, brnjica

  29. #29
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    nedavno sam ucinila kobnu gresku koja se niiiikada nece ponoviti!!!
    bili u sparu i moji klinci vidjeli malene loptice za kupiti. mislim ja-ok, eto im ih u kolica(od spara), pa nek sjednu i igraju se. ha,ha.mos mislit. loptice lete na sve strane, a ako im uzmem, onda se deru. kakva mala banda.
    btw, kupila sam samo te loptice i energy drink. trebalo mi je.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hm... u kompletu s malim ruksakom smo dobili i tu lajnu. Ja sam se zgrozila i rekla da će nam dobro doći za psa... Nakon vašeg oduševljenja pomislila sam da će možda će ipak dobro doći za onu svrhu za koju je zamišljena. Toplo se nadam da neće.

    Ali evo da znate, ako razmišljate o lajni, ima i opcija s ruksakom. http://www.littlelife.co.uk/products...ks-turtle.html, a izbor je prilično šaren http://www.littlelife.co.uk/products...cks/index.html
    Mislim da ih kod nas nema, mi kupili u Sloveniji u Kibubi http://www.kibuba.hr/?cID=232&pID=1160&pfID=107 ne znam točno ali mislim da ima i neka opcija da se naruči preko weba i dostavi u HR.

  31. #31
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    uf, moja booooooooooolna tocka.
    zna sumsko o cemu pricam lol
    odgovor je - ne idem vani ako nemam pomoć. sad su skale savladale pa se same penju i silaze sa 4.kata, ali kad izlete iz ulaza... ajme. a odmah ispred zgrade je dvometarski zid sa kojeg mogu savrseno sletiti a ako prezive sletit će na cestu i ćao đaci.
    tako da se dizemo u 6, 6.30, sredimo sve sto imamo i vani smo u 8. do nekih 9 ipo. sa tatom. on kasni na posa ali moze. onda su moje i samo moje do nekih 5 ipo, 6 navecer kad opet sa tatom izlazimo vani do nekih 7 ipo.
    naporno je za poludit, stan sam evakuirala i pretvorila ga u djecji remetinec. sa 2 putna kreveta sam ogradila strateske tocke (btw sad ih maknu bez beda), a oni mi sluze ko odlagaliste za igracke, lidlova vrata na ulazu u kuhinju, trpezarijski stol i stolice razmontirani... tako da je taj glavni boravisni prostor (trpezarija, dnevni i kuzina u jednom velikom prostoru) uglavnom njihov prostor za igru.
    al onda su pocele otvarati vrata. i bizati svaka kroz svoju sobu na balkon.
    a nemamo kljuceve za sobna vrata.
    otisla sam u zeljezariju i trazila one kukice da busnem u vrata i okacim, da ne mogu uci. kad je covik cuo da imam blizance rekao je - minjaj brave lol
    sto sam i napravila.
    sad sve brave imaju kljuceve, pustim ih u tu dnevnu prostoriju i u veliki hodnik, sve je drugo zakljucano i mogu u miru kuhati.
    ma ludilo. nema me ovde, nema me nigdi, laptop je stalno zatvoren jer bi ga rastrgale, surfnem sa moba di mogu i to je to.

    nego, kako ste rjesavali ugrize? moja e pojede jadnu m. prestrasno. m je cila u masnicama od ugriza.

  32. #32
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    ugrizi, zaboravih dati komentar...nikako ne uspjevamo to riješiti. Moja M grize već godinu dana, stalno ju upozoravamo, uvjeravamo da se to ne smije, da je ružno, preveniram ugrize kad su u klinču.
    Za sada nema pomaka...
    V je nedavno došao iz vrtića i na ručici su mu se vidjeli svi zubi, kao brojčanik na satu. Grozno.

  33. #33
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Pinky, razumijem problematiku
    ali bojim se da ti ne gine odraditi tvoj dio (tj. vraćanje stana na originalnu postavu).
    meni se čini (moža nemam pravo) da moraju naučiti funkcionirati u realnim životnim okolnostima....
    Zato mi nismo nista micali, niti postavljali barijere (osim nekih mjesec dana na stepenicama u stanu)
    a na izlasu iz kuće ti ne zavidim.....

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Hehehehe Pinky - supatnice moja, samo sam čekala da se pridružiš temi
    Mi smo u nedjelju izašli na kratko van, smirila se kiša i bila nam je super prilika. Samo što nisam imala vremena otići u "naš" park, a na "našoj" livadi je bilo blato.
    I tako pustim ja svoj dvojac pored parkića na obali, sjede do nas ruskinja i muž, njihov već veliki sin se igra u istom parku.
    Moja djeca su pomahnitala, rastrčali se u šprintu svako u smjeru neke opasnosti.
    Opet sam trčala s jednim djetetom pod rukom, spašavat drugo dijete. Nisam paranoična - s jedne strane je bio zidić od kojih metar s kojeg bi pali na betonsku obalu, a s druge strane nedovršen stup rasvjete.
    I dok sam samoj sebi psovala zbog idiotskog odabira lokacije, zagrmilo je. Počela sam ih vraćat u kolica, uz bunt, protest, viku i suze - zakopčam ih. Rusi se smiju u brk i ne pričaju.
    Krenem užurbano doma, da ne pokisnemo. I sretnemo drugi par rusa, sa curama blizankama od cca 8 godina.
    Obrate mi se ljudi i kažu da su i njihove cure twinsice. Kažu oni meni Poor you Na moje pitanje kad postaje lakše s twinsima odgovaraju mi Never, never easy (na rašan inglišu) Nisam znala da li da se smijem govoru ili da plačem od smisla poruke. I tako nakon čakule krenem dalje, ubrzam koliko mogu, kad ono kiša. I to me kišica, već nevera. U 5 minuta. Trčala sam nekih kilometar do doma (samo uzbrdo) a klici guštaju, cikću i vesele se ludoj mami koja trčeći gura kolica po kiši. Opet mi se pol grada smije. Ja umirem jer sam zadnji put trčala devedesetineke u srednjoj.
    Ne znam da li sam ja poseban talent za takve ludosti ili je tako svim mamama.

    Pinky - moji grizu samo mene ili MM-a, i to onako fino namijeste usta, liznu ruku i odalame griz od kojeg mi srce stane.
    Meni Dobrica urla, ali urla tako jako da mi se zamanta. To mu je fora. I radi to kad je sretan ili uzbuđen. Trebam li reći da to urlanje tjera strah u kosti malom Palčiću?

    Vezano uz sigurnost stana - sad ih pustim van vrtića, ali samo ako smo bar 2 odraslih s njima u stanu. Jerbo jučer smo cipele polizali, skinuli babyphone na pod (vukli za kabel), razbili vrata od kuhinjskog elementa i krenuli drpat po TV-u. Dok sam sama s njima bit će i dalje u soba rementincu ili u vrtiću.
    I trebao bi mi jedan enegy drink. U venu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja se sad moram smijat vašim slatkim nevoljama

    jer sam prošla barem neki dio nepodopština o kojim pričate

    i mogu samo reći - vrijeme leti

    doći će druge brige

  36. #36
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Meni svi kazu poslije 3 godine postaje lakse.. To si mantram cijelo vrijeme
    Kod nas su ugrizi prestali ali zato stipaju. I to samo mene. Kad se mazimo imaju neku ludu potrebu da me stipaju po rukama.
    Pinky moji su proslo ljeto bili kao sad tvoje cure. Mislila sam da cu u vrapcu zavrsiti. Inace nikad ne psujem ali to ljeto sam bila bas na rubu zivaca sa njima. I tako malo po malo svaku njihovu akciju ja popratim sa u p@&€! materinu!!!!
    Uzas!
    Pozove nas sveki na rucak a moj A. trci po kuci i vice p&@€ materina! Nit sam ja vise ikad opsovala nit nas je sveki vise zvala na rucak
    Kad prevale 2. God mrvicu je ipak lakse..
    Trecu i ja cekam..

  37. #37
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ajme, šta me čeka. Već sad su nemoguće, a šta će biti tek kad prohodaju.

  38. #38
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Cure moje... čitam temu već par dana s moba a nikako da nešto i napišem. Od njih dvije preko dana ne stignem, a navečer premorena za paliti komp. Mislila sam da će biti lakše što budu veće, ali ovo sad

    Samo što nisu prohodale, ne mogu ih poloviti i rijetko kad sam sama s njima. pričate o ugrizima, a moja starija čupa mlađu i uz to se smije. To joj je omiljena zabava. Općenito voli dirati kosu.

    Drago mi je da ste se raspisale ovdje i da postoji mjesto gdje možemo podijeliti svoja iskustva, ipak onda bude lakše.

  39. #39
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Ja sam prosle godine dio godisnjeg ostala sama s njih troje. Nekih pet dana. Bilo je jako zahtjevo. Imali su godinu i pol, spavali su dva puta dnevno, plus kuhanje i odlazak na plazu...
    Moja starija se zeli brckati u moru, a ja ne mogu udahnut, kamoli da joj udovoljim. Isli smo na kupanje samo ujutro dok su redovni turisti jos u nesvjesti, tako da smo se druzili s domacim nonicama, i majkama s malom djecom....

  40. #40
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    danas mi je muz rekao da sam prestroga. nisam mogla vjerovati!!!! i da me je bilo strasno cuti kako vicem na njih.
    ne znam, kako da se ne derem, svaki hebeni put kada vadim suđe iz perilice oni ulaze unutra. i to doslovno uđu i vrte onaj vrag sto sprica vodu. ja kazem ne, oni se cere. znaju da ne smiju, sunce im njihovo.

  41. #41
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Joj, i moji obozavaju perilicu....
    Nema druge nego prazniti kad spavaju...
    (a kad je napuniti? Hm, hm)...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Makice - za perilicu
    Kod mene su u vrtiću dok ja čeprkam po kuhinji. Još živim u divoti neznanja mogućih nepodopština.
    Migulice- daj mi pls objasni kako si ih uspjela odvest sama na more, s godinu i pol. O tome ja maštam (da ih vodim ovo ljeto sama na more) ali obzirom na dogodovštine iz parka, sve mi nade polako padaju u vodu...

  43. #43
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Fora im je bila sjediti na obali i prčkati nesto s kanticom i lopaticom....ali opet kratke periode vremena....

  44. #44
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Sumskovoce zajedno smo došli u petak, otvorili stančić, počistili ga, napravili veliku špezu tako da sam morala samo kruh i mlijeko kupiti. MM je otišao raditi i opet došao u petak.....
    More s blizancima od cca godinu i pol je fakat teško.
    Na more smo išli samo ujutro jer je popdne bila tolika guzva da se nisam mogla koncentrirati na to što rade moji u hrpetini ljudi koji su bili tamo.
    Mi smo nabavili one velike pojaseve za male, tako da su relativno stabilni u moru (samo su im onda nogice u moru, ali sto je tu je).
    Problem je staviti ih u to cudo...naime kad si van mora oni ne znaju s tim hodati, a u moru naravno taj pojas od valova bjezi, što i nije problem kad imaš jedno dijete, ali dvoje je otprilike situacija drž ne daj...
    Isti problem je i izvaditi ih iz pojasa jer se naravno zalijepi, zapne ili neznamvećšto.
    Naravno jednom kad si ih izvadila iz toga i imaš svakog pod rukom, stojiš u moru do koljena i bandu nosiš van. Pojasevi su u moooruuu.
    Nama ih je K vadila van....
    Ako su bez pojasa, tj ti ih samo drzis za ruku cim uđu u malo dublje (njihovo dublje) odmah gube ravnotežu, ne znaju stajati uspravno i kao bove počinju se kriviti na stranu. Onda im se glave namoče (jer su totalno otplutali i obično more završi u očima, nosu ili ustima. Pa krene panika. Dakle za ruke ih i ne možes držati.
    Ja sam ih znala oboje dignuti kao da ih nosim pa se malo vrtiti po moru. Ali obzirom da ih dvoje drzis to i nije neka sreća i velika zabava jer ih moraš držati uz svoje tijelo (dvoje ih je jelte?!!!!) Ne mozeš ih bacakati po moru jer imaš samo dvije ruke....
    Mi im nismo kupili nikakve šlapice za plažu u nadi da će ih borova šuma i kamenčići spriječiti da bježe, ali brus! V. je, čim si mu otkopčao kolica ko šprih jurnuo u bilo kojem smjeru.....bez obzira na borovinu, kamenčiće ili što već.
    U svakom slučaju.....(za upucat se isukustvo)

  45. #45
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    joooj,migulica, ja tako imam zelju bar dva dana otici na more. valjda cu izdrzati toliko, he,he.
    samo da ih malo osolim!!!!
    pa, kako mi da dragi Bog.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Evo jedno moje iskustvo s mora, da dočaram kako nisu uvijek klinci problem, ima i drugih da vam otežaju stvar.
    Naime, krenuli mi na plažu. Dok sam ih sve nahranila, polovila po dvorištu, temeljito namazala protiv sunca (kao da mažem vreću jegulja), obukla, pronašla sve svari potrebne za plažu porazbacane uokolo od prethodnog dana.... itd, bila sam spremna za leći, a ne ići na plažu. Uglavom, MM je zapeo nešto raspravljati s lokalnih stanovništvom i pošalje me da krenem sama.
    Znači, hodam ja i guram kolica s najmlađim, na meni sve natovareno kao na magarca, a 2,5 gošinji blizanci hodaju uz mene držeći se svaki s jedne strane meni za suknju. Osjećam se kao kombajn koji se gura kroz usku, vijugavu ulicu prema moru i molim se da mi ništa ne otpadne ili ne pobjegne.
    I onda se pojavi ON: fini gospodin u autu, nama iza leđa, koji je uspio otvoriti prozor i opsovati mi sve po spisku, uključujući i mater, jer ga usporavamo i on ne može proći! Joj, da mi se muž tu stvorio pa da mu iščupa grkljan...

  47. #47
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa ako djeca vole perilicu, zasto im ne dopustite da ju pomognu isprazniti?
    Imam jedno dijete i od kad je propuzala nam pomaže prazniti perilicu. Prvo je vadila samo beštek, sad vadi sve. Nikad se nije ništa razbilo, nije se porezala...

  48. #48
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Vjeruj, ogromna je razlika. Sok sam imala jedno pomagao mi je u svemu, od praznjenja perilice do pranja sudja. Al blizanci vrlo brzo od svega naprave igru. Ja im dam da mi pomognu slagat ves na strik i pola sec. Dok ne gledam eto ti vesa po cvijecu, gadjaju se carapama itd..
    Sss ajme glavu bi mu odvrnula!

  49. #49
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    S prvom sam sve mogla. Banditici su jako kompetetivni i ne podnose konkurenciju. Pa se potuku i posvadjaju u trenu.
    Blizanci su u potpunosti neusporedivi s jednim djetetom.
    To je moje iskustvo....

  50. #50
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    dopustim im da vade posuđe, mada brzo hvatam sve sto dohvate,he,he.
    isto je sa susilicom za ves, presmijesni su kada mi donose ves jednu po jednu stvar.a onda uzmu masu stvari i valjaju se po tome. pogotovo ako je ves jos topao!!! ili ako sam oprala njihove omiljene dekice. to mi je skroz mrak!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •