Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: 16 mjeseci - više ne želi sisati

  1. #1
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno 16 mjeseci - više ne želi sisati

    Malac ima 16 mjeseci, isključivo je dojen prvih 6 mj, pa smo uveli dohranu, nije nikad imao ni dudu ni bočicu.
    Do prije tri dana je sisao bez ikakvih problema, nekoliko puta preko dana - primio bi me za ruku, "mama, cici!" i odveo u sobu; te obavezno za uspavljivanje dnevno i noćno, i, naravno, nekoliko puta po noći.
    Prije tri dana, naveče prije spavanja htio je sisati na kauču ("cici tu!"), rekla sam mu - ne, idemo cicati u krevet. Otišli u krevet, i on kaže - neće cici! Onda je uslijedilo sat i pol vrištanja i plakanja jer nije nikako mogao zaspati bez cice, ali nije hitio sisati. Čim je zaspao, tražio je sisati, a sisao je i po noći. Slijedeća dva dana nije tražio sisati po danu, ponudila sam mu, nije htio otvoriti usta nego okreće glavu. Najveći problem je uspavljivanje, jer ne može zaspati, okreće glavu od cice, pa vrišti, plače, neće leći u krevet, bježi van iz sobe ... dok se konačno ne smiri uz uspavanke i maženje, pa čim zaspi, traži i sisa.
    Danas je treće veče odbijanja sisanja, i sad sam se zabrinula - da li je on odlučio da više ne želi dojiti?! Čini mi se premali da bi to odlučio. Prvo dijete sam dojila 2,5 god i nije bilo sličnih problema, pa sam se nadala da će i s drugim biti tako.
    Da li se netko susreo sa sličnim problemom i je li moguće da nastavi s dojenjem ili je to gotovo?

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    da li se nešto promijenilo u ovih 3 dana otkako odbija sisanje po danu? jesi li možda promijenila sapun/gel za tuširanje? jesi li možda počela uzimati neki lijek?
    ima li dijete problema s nosićem ili grlom?
    kakav je on inače po danu otkako je ovo počelo, vidiš li kakvu promjenu? izbijaju li mu zubići? jesi li primijetila bijele naslage djetetu u ustima?

    jel spava po danu? ako da, prihvaća li tada dojku?

    rijetko se dešava da se djeca tako naglo sama odviknu od dojenja (to obično ide postepeno), češće se radi o tzv. štrajku dojenja, koji obično traje nekoliko dana, a može potrajati i tjedan dana.

    super je što prihvaća dojku dok spava.

    jesi li mu možda preko dana nudila dojku u tihoj, zamračenoj prostoriji? nekad to pomaže jer djeca, naročito ovi stariji sisavci, znaju biti previše zaokupljeni svime oko sebe i "nemaju vremena" za dojenje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    e tako je prestala moja srednja, negdje s 14 mjeseci. jednog jutra nije htjela više.
    ja sam ju maltretirala dobrih mjesec dana s pokušavanjem na razne načine, po danu, po noći, ali ništa.
    nije htjela više ni blizu.

  4. #4
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Nisam mijenjala ni sapun/gel/parfem, ne uzimam nikakve lijekove, čak ništa novo ni od hrane. Prvo sam mislila da su zubići, izbija mu jedna četvorka, ali obzirom da su ostale tri četvorke izbile, čak su i sve trojke izbile, ne bi rekla da su zubići.
    Po danu je veseli, zaigran, normalno sve jede i pije dosta vode.
    Naslage ne mogu vidjeti, neće otvoriti usta. Jutros sam primjetila da malo škripi nosić, malo je promuklo pričao i par puta kašljucnuo, pa ću otići pedijatrici popodne da mu pregleda grlo.
    Opet je preko noći sisao, u snu. Ali čim se probudio, neće ni blizu, samo okreće glavu.
    Preko dana ne pomaže ni mir ni zamračena prostorija, jučer je po danu teško zaspao uz plač i maženje, pa opet sisao u snu.
    Čudno mi je i zabrinjava me to svjesno odbijanje dojenja kad je budan , jer se do prije tri dana tako veselo smijao i jurio sisati nekoliko puta dnevno.

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    vidi prvo što će reći doktorica pa ćemo onda vidjeti


    ono što je u ovoj situaciji jako dobro i za što se treba uhvatiti je da ne odbija dojenje noću

    kako jede dohranu?

  6. #6
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    I grlo i uši su o.k., jedino je nosić počeo curiti pa se zakašljava. Sumnjam da mu to smeta jer je već bio i jače prehlađen, pa je sisao.
    S dohranom nema problema.
    Ponovo je juče teško zaspao i po danu i naveče, i sisao samo u snu.
    Danas je peti dan kako svjesno odbija. Neobično mi je da tako mali može samo jedno veče odlučiti - sad mi je dosta!

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kad je moj malac imao 18 mj. isto jedan dan samo odjednom nije htio, iako smo imali nekoliko podoja dnevno. Trajalo je mislim oko 6 dana (ima i topic ovdje), ali on je imao upalu oba uha. Ali stvar je u tome kad smo negdje 2. dan išli pedijatrici da je rekla da su mu uši ok, ali je bio prehlađen i bio malo crvenog grla. Ali on je bio sve više bolestan, i nakon par dana smo otišli opet i tad je vidjela da ima upalu oba uha - možda je to, upala uha se nekad "sprema" par dana, oni ju osjete, a dr. možda tih prvih dana ništa ne vidi, nama se dvaput dogodilo da u ponedjeljak kaže "nije uho", a u četvrtak "bude uho".

    Sretno!

  8. #8
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    e tako je prestala moja srednja, negdje s 14 mjeseci. jednog jutra nije htjela više.
    I moja, s 15,5 mjeseci.

  9. #9
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    hvala na odgovorima, još uvijek je isto - po noći sisa, po danu neće, nosić curi i malo kašlje; vidjet ću za koji dan što će biti
    Jedino nam je koma uspavljivanje, i dnevno i uveče. Vrišti, plače, silazi s kreveta ... nikako ne može zaspati bez cice . I to tako traje sat - dva, uz silne pjesmice, pričice, nošenje, maženje, dok se konačno ne iscrpi i zaspi.

  10. #10
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Eto, da završim temu - nakon 7 dana necicanja vratili smo se uobičajenom ritmu dojenja i spavanja!
    Ipak se, nakon curenja nosa, pokazala i upala uha (sve se "spremalo" nekoliko dana, kao što je pisala Bubilo Bubich).

  11. #11
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    drago mi je!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •