Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: FET embrija smrznutog prije 8-9 godina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno FET embrija smrznutog prije 8-9 godina

    Pozdrav svima, evo nije me bilo na forumu dugo, imala sam uspjesni IVF u 2013 g i iz tog postupka sam dobila jednog prekrasnog bebolinca
    ( je nije vise beban i ne da se bas mazit ) pa nisam imala niti puno vremena za pracenje foruma.
    U zadnjih par godina sam puno toga promijenila u zivotu, preselila se u De prije 4 godine, radila, ali ugovor je bio na odredjeno i tak 3 godine pa se nisam usudila razmisljati o trudnoci.
    E pa neki dan sam dobila ugovor za stalno i naravno prva misao mi je bila da idem po svog pingvincica u Zagreb.
    E sad u tom IVF postupku iz 2013 sam imala 3 oplodjene js, dvije su vracene ( uspjesna trudnoca i porod) a jedna je smrznuta i ja bi u sljedecih par mjeseci rado isla na FET tog smrzlica.
    Sad ima tu puno toga za razmisljat, prvo moje godine, punim 41 za koji dan, u menopauzi sam ( nemam krvarenje vec par mjeseci, a ta situacije je sigurno vec 3 godine takva, tj imala bi ciklus 2-3 mjeseca pa onda nista 9 mjeseci) za sad je tako jos od 5 mj.
    Inace jos 2013 mi je dijagnoza bila smanjena rezerva js, neprohodni desni jajovod i lijevi je odstranjen.

    Da li je neka od Vas isla na FET u Hrvatsku a zivi u drugoj drzavi, kao ja npr. Da li ste nasli kliniku u DE koja bi vas pripremila za FET ili ste ipak isli u HRV i radili uzv, lijekove i sve.
    Da li je neka imala FET embria starog preko 8 godina, kakva je statistika, imali li veze koliko je embrio bio na ''ledu''.
    Vec sad imam osjecaj da ako i ne uspije taj FET da bi mogla ipak probat ponovo na IVF, ali ne znam sta da ocekujem obzirom na godine i jos vaznije na menopauzu. I naravno ni donacija nije iskljucena.
    Muz nije imao nikakvih dijagnoza niti problema, ak nis drugo barem se s te strane ne moram zabrinjavati.

  2. #2
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Clematis, dijagnoza kao i moja (odstranjen lijevi jajnik i jajovod, desni neprohodan, smanjena zaliha js) s tim da imam endometriozu i 2 god sam mlađa. Prošle god na ovu mi se dogodilo da nisam imala menstruaciju 6 mj (nakon prestanka kontracepcije) i onda došla... 2 ciklusa redovno i treći zakasnila. Ispalo je da sam ostala trudna sasvim spontano.
    Sretno!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •