Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Djevojčica zlatne kose

  1. #1
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno Djevojčica zlatne kose

    Došlo je napokon vrijeme da i ja napišem priču o našoj zlatokosi i njenom čudesnom dolasku.
    Još kao djevojčica sanjala sam o tome da ću jednog dana biti mama. Upoznavši MM-a misla sam da je taj dan tu,
    pred vratima. no, sudbina se malo poigrala s nama. Punih 6 godina sanjali smo o trenu kad ćemo ugledati 2 crtice na
    testu za trudnoću. 6 godina tuge, nadanja, patnje i boli, a najgore od svega, srca praznog. Nedostajao je mali
    mirišljavi smotuljak u kutu naše sobe, u kutu našeg srca, duše, tijela.
    Nikad neću zaboraviti 06.09.2012.i neki jadni, blijedi plusek na testu. Ruke su mi drhtale, emocije su se pomiješale,
    više nisam znala jel sanjam, ili je java. Sjela sam u auto i brzinom munje otišla u ljekarnu po clearblue digital,
    na kojem je slijedeća 24 sata stajao najljepši plusić koj sam ikad u životu vidjela. I baš tada, prije nego je MM
    išta slutio, nazvao me s tada suludom idejom: ''kupujem ti skuter, draga!'' Nikad u životu nisam bila toliko ljuta
    na njega:'' Sada, ti ga meni sada kupuješ'', mislila sam.
    S nestrpljenjem sam ga čekala da dođe s posla da mu obznanim zašto ga sada ne želim. Nije reagirao kak sam ja zamislila.
    Dapače, pitao me otkad sam toliki maher da sam uspjela nasnimiti plusić na digitalni test. Sad znam, nakon tolikih
    godina i ja sam bila skroz u nevjerici i nisam mogla vjerovati da se to događa nama. Kad je osjetio prve bebine udarce
    postao je svjestan da ne sanja, da će postati tata.
    Polako smo iščekivali taj dan susreta, trudnoća je mi je bila najdivnije razdoblje života. A tada šok. U 35tt hitna hospitalizacija.
    Beba zapostaje u razvoju, plodne vode skoro pa i nema, dinamika ploda slaba, morfologija uredna pod upitnicima?!?!?
    Plakala sam putem od ginekologa do doma, plakala sam doma, plakala sam putem do bolnice, plakala sam doktorima i sestrama
    taj dan u bolnici. Zar ćemo se sad, u 35tt odvojiti? Hoće me poroditi? Hoće li biti sve ok? Bude li morala u inkubator s obzirom
    da teži jedva 2 kile? Tisuće pitanja, nijedan odgovor.
    I tako smo mi, dan za danom dolazile sve bliže terminu, slušala sam srčeko svoje princeze tri puta dnevno, strepila
    nad svakim otkucajem, molila Boga iz dana u dan da sve dobro završi.

    Večer, 10.05., spojena na ctg, mrva skaće i vrpolji se, otkucaji oko 170, budna je. Čekam da dođe sestra i skine me s
    ctg-a jer je sve ok pa da idem spavat. Odjednom sa 163 otkucaji brzinom munje pali na 80, i ne dižu se. Vičem sestru,
    aparat tuli, sestre nema, ja u panici. Gledam na sat, prošlo je već 5 minute otkucaji i dalje slabi. Vičem, nitko me ne
    doživljava. I odjednom kenu polako na 90, 100, 103, 109, 120, 125, 130...160. Dolazi sestra, uzima papir i odlazi.
    Ujutro mi na viziti govore da idem na amnioskopiju. nalaztvorena 3-4cm, plodna voda mliječna s komadićima vernixa.
    ''S obzirom da je srčeko počelo pokazivati da beba pati, i na sveukupan nalaz, mi bi danas inducirali porod, ako se
    slažete'', prozborila je doktorica. Bila sam presretna. Napokon kraj svoj toj agoniji, strahu i strepnji. Sutra
    cemo se ja i moja princeza maziti.
    Sati su prolazili, čekala sam 23h i gel. Nestrpljenje je raslo. Uzbuđenje je bilo na maximumu. Nisam se bojala boli,
    htjela sam da samo sve završi.
    u 23h je došla sestra po mene. Izmjerili tlak, temperaturu i dobila sam gel. Namjestila se koliko toliko u udoban položaj
    i prespavala noč. U 8 ujutro dobila drip, al ništ se nije događalo. U 9 se skužili da mi je pukla žila i da je sve iscurilo nekud izvan.
    Nađena nova žila, krenuo drip, i tu počinje ono čega se nisam ni nadala. U pola 10 kreću trudovi na 2 minute, svaki jačine 100-120.
    Između trudova križa su me rasturala, a ctg i tad pokazuje da sam u trudu, samo brojkica 40. i tako sam ja od pola 10 do 15:15
    bila u jednom trudu gdje se izmjenjivala odvratna bol, s onom malo podnošljivijom, bez minute predaha. Al sam se otvarala
    brzinom munje. u 13h sam bila u boxu, otvorena skroz. Ona je bila mala pa se nije uspjela sama odgurnut u zdjelicu, a
    ja ju nisam mogla i nisam mogla. od 13h ja sam nju tiskala kroz svaki trud, a ona se nije htjela spustiti. Opet šok,
    u 15h shvačaju da je žila davno pukla i da drip curi izvan. A dok sam ja pričala da nejde jer su mi trudovi postali slabiji
    nitko mi nije vjerovao. Nova žila, prvi trud, tiskam, babica viče: ''imamo porod'', slijedeći trud, osjetim da izlazi.
    Odjednom su mi i sestre i doktor na trbuhu i tiskaju skupa sa mnom, ne kužim... a moja mala mrva zapela. Istisnuli smo
    ju svi skupa, za par sekundi čula sam najslađi plač na svijetu. Plač mog djeteta...Dobila sam ju onakvu malu, ljepljivu,
    na prsa, koža na kožu. Odmah su mala usta tražila cicu i procicale smo odmah. Najljepša djevojčica zlatne kose ležala
    je na meni, sve oko nas je bilo nebitno. Gledala me svojim divnim okicama. Sva ona odvratna i nepodnošljiva bol je nestala.
    Kao rukom odnesena. Više je se skoro i ne sjećam. Moja malena djevojčica rođena je s 48cm i 2680grama. Toliko malena,
    sičušna, i prekrasna.
    Doma smo već 6-ti dan. Super papamo i napredujemo. Spava bez problema, bila noć ili dan. Uspava se sama, ruke nisu
    potebne, samo je bitno da sam kraj nje il da mi čuje glas.
    Tata nam je divan i napokon vjeruje da je tad zbilja bio plus na digitalnom testu.
    Moji najljepši dani su tek počeli. Moje malo biće je puno ljubavi, unijela je nevjerojatnu količinu sreće u naš život.
    Zahvaljujem se svaki dan na njoj. I da, moja princeza je rođena sa plavom, plavom kosicom, a u rodilištu je prozvana zlatokosom!

  2. #2
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    prekarasno!! nikada nisam vidjela bebu s plavom kosicom!
    voljela bi da staviš nekad i fotkice male princeze!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    prekrasno draga ,cestitam vam jos jednom,uzivajte i samo uzivajte sa svojom malom zlatokosom

  4. #4
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    cestitam draga jos jednom, uzivajte!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    prekrasna priča <3

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Divno Beilana, zaista divno

  7. #7
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno


  8. #8
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Prekrasno Beilana... Suze su mi potekle. Tako si lijepo napisala pricu

  9. #9
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Hvala curke. Evo zlatokose u avataru

  10. #10
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Zlatokosa

  11. #11
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajme Beilana...suze mi idu

  12. #12
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Prekrasno beilana, natjerala si mi suze na oči... A zlatokosa je prekrasna
    Čestitke još jednom mami i "nevjernom" tati

  13. #13
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    predivna priča . ježila sam se čitajuć je.
    mazite se pazite i volite, Zlatokosa i vi. sad ste konačno prava obitelj i zaslužili ste svaku sreću .

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Prekrasna prica i jos prekrasnija Zlatokosa

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    aaaaaaaaa koja priča, a ovo sa žilama ne mogu vjerovati
    zlatokosica je stvarno preprepremedena, guštajte

  16. #16
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    predivna priča, rapekmezila me...
    čestitke!

  17. #17
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Divno! Čestitke! Mazite se i pazite...

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    prava Zlatkokosa <3

    Čestitam!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Jutarnji rastop i suze....
    Predivno!
    Jos jednom - dobro nam dosla dugo cekana djevojcice!

  20. #20
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Cestitke beilana! Prekrasna prica!

  21. #21
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Divnooooo!

  22. #22
    broculla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    151

    Početno

    evo, čak sam i ja, koja teško plačem, zasuzila na poslu, čitajući tvoju priču.
    zlatokosa je prekrasna beba! još jednom čestitam.

  23. #23
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Zaplakala sam i ja... Čestitam vam svima i želim sve najljepše mladoj obitelji.

  24. #24
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Ovakve priče ti uljepšaju dan........čestitam

  25. #25
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Hvala vam curice. I zlatokosa vam salje veeeeliku

  26. #26
    wild rose avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    180

    Početno

    Cestitam beilana, sjecam te se jos sa odbrojavanja, malo nakon mene si ostala trudna Bas me obradovala tvoja pricica

    Mali OT, ne mogu da ne prokomentarisem trudove od 100-120, ja sam se porodila, a nisam vidjela da je i jedan presao 50, jedino tokom izgona nisam bas mogla pratiti, jel...
    Bas me zanima kakvi su bili kod drugih...

  27. #27
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    aaaaaaaaaaa draga moja zlatokosa je prekrasna a sa ovom divnom pričom si me toliko raznježila da plačem uživajte u svakom zajedničkom trenutku

  28. #28
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Divno! Čestitam!

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Predivna je. Čestitam!
    Cmoljim i ja.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    predivna je čestitam

  31. #31
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Citiraj wild rose prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam beilana, sjecam te se jos sa odbrojavanja, malo nakon mene si ostala trudna Bas me obradovala tvoja pricica

    Mali OT, ne mogu da ne prokomentarisem trudove od 100-120, ja sam se porodila, a nisam vidjela da je i jedan presao 50, jedino tokom izgona nisam bas mogla pratiti, jel...
    Bas me zanima kakvi su bili kod drugih...
    Moja kolegica se poradala s trudovima od 35.ja mislim da to stroj krivo ocita. Jer pred sam kraj bez truda mi je ocitavalo oko 98 a s trudom 120.

  32. #32
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    beilana priča je predivna,čestitke još jednom,uživajte i mazite se!
    zlatokosa je prepremedena!
    naravno da i ja cmoljim!

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Čestitam na predivnoj plavokosoj princezi, super priča!

  34. #34
    wild rose avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj beilana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kolegica se poradala s trudovima od 35.ja mislim da to stroj krivo ocita. Jer pred sam kraj bez truda mi je ocitavalo oko 98 a s trudom 120.
    Nisam sigurna da je krivo ocitao, pred kraj je dr rekao da moje kontrakcije nisu dovoljno jake da "izguram bebu" pa mi je dao drip, mada ja ni nakon toga nisam nista jace osjecala, a bebu je "izgurao" doktor nalijeganjem. Mozda nisam imala dovoljno snage zbog previse povracanja tih dana, mada sam se i prije i nakon poroda osjecala dovoljno dobro...

  35. #35
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Predivno! Uživajte sa zlatokosom!

  36. #36
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cestitam!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    prekarasno!! nikada nisam vidjela bebu s plavom kosicom!
    voljela bi da staviš nekad i fotkice male princeze!
    Ja sam vidjela, i gledam je svaki dan već 6 godina, moju Šveđanku kako je od milja zovem

  38. #38
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    cestitam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •