Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Da li je moguće - nikal u kremi za sunčanje

  1. #1
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Da li je moguće - nikal u kremi za sunčanje

    Ukratko, cijeli život se patim s kojekakvim alergijama.
    Unatrag 15 godina muku mučim s kožom na moru.
    Kožom tijela, ne lica.
    Što se događa?
    Pošto imam jako osjetljivu kožu i izgorim za par minuta , moram se mazati s kremama sa zaštitnim faktorom 50, kasnije smanjim na 30.
    Ali, nakon dva, tri dana moja koža poludi. Sva se ospem s crvenim, bolnim, potkožnim prištevima. To su kvrge, ne prištevi.
    Najviše ih bude po vratu, ramenima, dekolteu i donjem dijelu leđa.
    Sve sam pokušala da to spriječim ili izliječim. Doktori mi nisu pomogli.
    Sad mi je frendica preporučila Colistarova sredstva za sunčanje za osjetljivu kožu i to koristim, ali pravog sunčanja još ove godine nisam imala.
    Imam Colistarov katalog i listam ga i naletim na podatak da u njihovim kremama za osjetljivu kožu nema nikla.
    Smrzla sam se kad sam ovo pročitala jer sam užasno alergična na nikal.
    Kao djevojka sam bila čak hospitalizirana na tri tjedna zbog reakcije na nikal jer sam stavila naušnice koje su sadržavale nikal i dobila sa takvu sistemsku reakciju da mislim da me se doktori sa Salate još sjećaju.
    Dakle, da li je moguće da su moje ružne i bolne prišturine povezane sa niklom u kremama za sunčanje (Vichy, Daylong, Nivea...)
    previše imam godina da bi se borila s prištevima, a hormoni su mi ok.
    Molim magistre farmacije, doktore, sve koji nešto znaju da me ili razuvjere ili...

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tanči, ne znam za nikal, malo OT, ali ti možda bude od pomoći: http://www.polleosport.hr/proizvodi/...4mg-60-kapsula

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, ne znam za nikal, malo OT, ali ti možda bude od pomoći: http://www.polleosport.hr/proizvodi/...4mg-60-kapsula
    Blagoslivljam potpisom.
    Kod težih slučajeva 2-3x1 kapsule uz obrok (izbjeći večeru jer je riječ o antioksidansu, a oni se izbjegavaju u večernjim satima zbog slabije resorpcije i iskoristivosti). Neštetan karotenoid, a jako učinkovit za zaštitu kože i očiju od sunca. Potpuno bezopasan, bez interakcija s lijekovima. I dobit ćeš od njega lijepu boju bez previše sunčanja .

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Trenutno pijem Cordyceps pa kad dovršim mogu probati s ovim kaj preporučate.
    Nije mi bitna boja, već da ne ogubavim.
    Puno vremena provodim na moru i ne mogu se skrivati po cijele dane od sunca.
    Zar nitko ne zna ništa o niklu u sredstvima za sunčanje?

  5. #5
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi bitna boja, već da ne ogubavim.


    Upravo za to bi ti astaxanthin trebao biti od pomoći.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku


    Upravo za to bi ti astaxanthin trebao biti od pomoći.
    Da, boja je "gratis": astaxanthin štiti kožu i oči od UV-a. Uzimaju ga i pacijenti s reumatoidnim artritisom zbog protuupalnog djelovanja i sportaši za zaštitu zglobova. Dodaje se uz preparate za podizanje imuniteta kod HPV-a. Rijetko bezazleni nutrijent, a savršenog djelovanja.

  7. #7
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I poboljšava spermiograme, zar ne?

    (iako to nema veze sa niklom i sunčanjem )

  8. #8
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ja sam isto jako alergična na nikal, al nikad nisam i imala problema sa kremama za sunčanje, a koristila sam ih hrpu različitih. ne znam koliko ti to pomaže.

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure, pogledajte koje su cijene na iHerbu http://www.iherb.com/search?kw=+asta...n&x=10&y=5#p=1
    u odnosu na preko 200kn kod nas. Ovdje ima i jačih koncetracija. Kaj mislite o tome, vi koje se kužite?
    Naručila bih, a ne znam koje da uzmem.

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo ti orijentir, a možeš pitati i mišljenje u nekoj ljekarni:

    Twinlab Astaxanthin 4 mg

    Izrazito snažan, prirodni antioksidans porijeklom iz morskih algi. Po antioksidativnom djelovanju 10 puta je jači od beta karotena, 100 puta jači od luteina i 500 puta jači od vitamina E. Neutralizira slobodne radikale pa predstavlja optimalnu zaštitu kože od sunca, fotodermatoza, alergija na sunce, starenja kože i nastanka staračkih pjega. Snažno sudjeluje u zaštiti oka od mrene, promjena na mrežnici i staračke degeneracije žute pjege. Stimulira imuni odgovor organizma čak i kod male doze antigena, kad organizam inače ne reagira. Preporučuje se i kod artroza, artritisa i drugih upalnih stanja.

    Sastojci u dnevnoj dozi (jedna kapsula):
    Vitamin A (beta karoten) 385 mcg, Astaksantin 4 mg, Lutein 40 mcg

    Ostali sastojci: ulje šafranike, želatina, glicerin, pročišćena voda, astaksantin, tekući ekstrakt ružmarina

    Uporaba: jedna kapsula na dan ili po preporuci stručne osobe

    Veličina: 60 mekih kapsula

  11. #11
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Solgar i Kal su dobre marke, za druge ne znam.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Koliko sam malo pročitala po webu, spominje se da se nikal oksid zna pod normalno naći u sastavu ostalih ''metalnih ''oksida, a takvih u kremama za zaštitu od sunca ima kao zaštitinih faktora. Valjda se Colistar hvali da oni nemaju takvih, ajmo reći, onečišćenja. Ako je tako, onda se nikal neće nikad spominjati u sastavu, jer mu nije namjera biti tamo, već se može naći u tragovima. Kao ono npr. ''može sadržavati tragove orašastih plodova, mlijeka...''.
    Ništa pametnije nisam našla.

  13. #13
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Kao ono npr. ''može sadržavati tragove orašastih plodova, mlijeka...''.
    Mene je ta colistarova reklama da njihove kreme ne sadrže nikal asocirala na oznaku "bez kolesterola" na boci suncokretovog ulja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •