Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Torte iz mlinara

  1. #51
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji sinovi ih isto vole. Meni su malo preslatki, a to mogu reći i za ostale njihove kolače, ali za to postoji razlog - rok trajanja. Ali ne hranimo se time.
    Cijena je prihvatljiva.

    Moje kolegice kunu se da su ovi fenomenalni https://slasticeamelie.com/, ali nisam probala, pa ne znam. Mlinar mi je u blizini i kod njih relativno često kupujemo - moja svekrva obično naruči kolače za blagdane, jer ne može više sama peći, pa uzmemo Mlinarove. Ja se još uvijek ne dam, tako da nemam baš puno iskustva s drugim industrijskim tortama i kolačima.
    Amelie je i meni super. I to baš torta Amelie. To je druga kategorija od Mlinara. Ali je to i cjenovno vidljivo.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Amelie je i meni super. I to baš torta Amelie. To je druga kategorija od Mlinara. Ali je to i cjenovno vidljivo.
    Ne bih znala... Meni je najbolja ova torta koju sama pečem: http://forum.roda.hr/threads/38733-J...lade-bez-file)

  3. #53
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Amelie je i meni super. I to baš torta Amelie. To je druga kategorija od Mlinara. Ali je to i cjenovno vidljivo.
    I to je istina. Amelie torta je bajna, onaj curd je nesto savrseno, tekstura svilenkasta..milina..ali nije mi cjenovno prihvatljiva kad trebam tortu za 20 ljudi od kojih neki ne vole vocne, neki cokoladne, neki kokos, neki banane...
    Zato radije neka jeftinija torta i puno kolača..

  4. #54
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Peterlin Ajme pišem ovo cu probati danas/ sutra...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 02.10.2020. at 13:42

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin Ajme pišem ovo cu probati danas/ sutra...
    Probaj! Jednostavno je, samo trebaš imati sastojke. Nije ništa teže to napraviti nego bilo koji lijevani kolač, a nama je jako fino.

    ***
    Ja sam prošli tjedan ugnjavila muža da razbije i očisti naše lješnjake. Mogla bih i ja ispeći ovu Jozefinu ili lješnjak šnite s kremom. Isto je vrlo jednostavno.

    Recept pišem iz glave, ali nije greška - nema brašna u tijestu (osim što ja znam staviti žlicu mljevenih keksa ako nemam dosta lješnjaka ):

    25 dag lješnjaka kratko popržiti da se vanjska kožica lakše ukloni, pa samljeti

    Zagrijati pećnicu na 180oC. Dok se pećnica grije - zamutiti biskvitno tijesto:
    8 bjelanjaka+prstohvat soli - istući čvrsti snijeg
    25 dag kristal šećera - postupno dodavati u snijeg
    25 dag mljevenih prženih lješnjaka dodavati u snijeg uz miješanje na najnižoj brzini ili lopaticom
    U dugoljasti pleh (moj je starinski, uski - 34x22 cm) položiti pek-papir, ugurati ga da uđe u uglove, pa kistom premazati s malo ulja i na to lagano istresti smjesu. Ide u vruću pećnicu, a peče se cca 15 min na 180 i još 15 min na 150 stupnjeva uz ventilator)

    U međuvremenu napraviti kremu. U izvornom receptu ide od sirovih jaja, ali u doba tehnologije ja to radim ovako:
    Cijeli putar (25 dag) ostaviti na sobnoj temperaturi, da ne bude tvrd kao cigla
    8 žutanjaka + 20 dag štaub šećera - dobro izmutiti mikserom da postane sasvim svijetlo (treba nekoliko minuta) pa ugrijati kratko u mikrovalnoj pećnici (<1 min - medium) da se šećer otopi i pokrepaju eventualne beštije, ali NE PRETJERIVATI, da se jaja ne zgrušaju
    U to dodati 20 dag čokolade za kuhanje, također prethodno otopljene u mikrovalnoj pećnici ili parnoj kupelji, izmiješati mikserom
    Kad se malo prohladi, dodati putar (u receptu piše - omekšali i izrađeni maslac) i izmiješati kremu da se izjednači

    Ohlađeni biskvit prerezati po duljini, pa puniti kremom između dva sloja (cca1/3 količine) i premazati ostatkom (2/3) sa svih strana. Ukrasiti po želji čokoladnim bombicama.

    Treba prenoćiti u frižideru da dobro stegne.

  6. #56
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Peterlin, meni se to tvoje čini jako finim. Gdje neće - lješnjaci i čokolada
    Ja nisam kupila cijelu tortu barem 3-4 godine. Jedne godine sam za neke goste kupila različite kolače, cca po četvrt od 4 torte, al to mi je iznimka.

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Da ne otmem Mlinaru temu - jučer sam vidjela da imaju zagrebačke kremšnite, a dugo dugo ih nisam vidjela u njihovom izlogu. Mađarice su im isto sasvim pristojne.

  8. #58
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jesu, da. I mađarica mi je super.
    Ne kao moja, ali je isto jako dobra.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •