Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Pms

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Pms

    Ne vjerujem da otvaram ovu temu, ali eto, ne mogu više!

    U zadnje vrijeme, rekla bih nakon zadnjeg poroda, ali nisma sto posto sigurna, jer zapravo nisam ni kužila u početku da je to to!
    Dan dva pred mengu i prva dva dana menge ja se pretvorim u čudovište koje samo urla, vrišti...
    Tada me nitko ne voli, svi i sve mi ide na živce, smeta me svaka sitnica koja nije na svom mjestu, smeta me kiša, smeta me sunce!
    Još bih ja te neke stvari moooožda i podnjela, ali ja se više ne mogu ni kontrolirati i tu najviše ispaštaju djeca.
    U tome da samo urličem i to je jedino za što sma tada sposobna! Ok, naravno da ne od 0-24, ali bilo što je previše.
    Ne mogu se kontrolirati, ne mogu niako an to utjecati, ne mogu to više niti podnjeti!

    Postoji li nešto??

    Tak sam jadna da sma mislila čak uzimati normabele dok sam u tom stanju, ali bojim se toga, ne znam, nisam baš od lijekova na svoju ruku i općenito lijekova.
    Što može pomoći. Samokontrola ne može, nikako, zvijer ne može sama sebe kontroliarti...

    I to sad već psoatej problem i za dane kad nije PMS jer se ti dani ne mogu izbrisati. Ja sam danas bila nervozna i ljuta i nabrijana cijeli dan, ništa današnji dan neće promjeniti, a ja ne želim da se to događa.
    Nije uvijek jednakog intenziteta, ali ako je ikako moguće, želim to spriječiti....
    Loše djeluje i na moje živce..- Samo se slaže, pomalo

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sorry! Nisam stigla editirati tipfelere i sad tek vidim kako sam glupo napisala naslov. Uzmite u obzir koliko je sati...i da sam još uvijek u PMS-u

    ovak nekak...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 27.05.2013. at 00:32

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Probaj Persen. http://www.sandoz.hr/site/hr/product...oducts/persen/

    Ne volim lijekove i nisam se nikad usudila uzeti nešto za umirenje, a Persen je valerijana (plus menta i melisa), biljno. Tako lijepo djeluje, bar na mene. Za dvadesetak minuta nestane onaj bijes iznutra, tlak padne, odmah se bolje osjećam, a i svi oko mene. Kutijica je 40-tak kuna, a meni je jedna tableta dovoljna.

  4. #4
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Beti3, smije li se on uz dojenje? imam simptome kao i ana.m, a nisam u PMS-u. nikad nisam pila ništa za smirenje, strah me uopće popit bilo što..

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Menta i melisa, to je kao čaj ili?

  6. #6
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    čitala sam da je MACA biljčica jako dobra za ženske hormone i pms
    mislim da je ima u prahu u biobio

  7. #7
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Meni za PMS puno pomazu kapsule ulja nocurka.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Persen je u obliku kapsula, moja mama ga je znala koristiti.
    I ja sam zvijer u PMS-u, ona grozna zvijer koja sve čisti jer joj sve smeta, koja mužu ne govori ništa već samo poprijeko gleda, djeca me iznerviraju bzvz.
    Meni pomaže čokolada i saznanje da je to samo PMS (spoznaja da stvarnost nije takva kakvu ju percipiram) vježbe disanja i spavanje.
    Makar prije poroda sam imala taj PMS kakvog Ana opisuje, ali bila je to kombinacija iščekivanja (nada da sam trudna) i razočaranja (osjećaj da ipak nisam trudna) i to je bilo opako.
    Tad mi je samo ridanje pomagalo.
    Sad nemam vremena ridat, pa se prejedam slatkog, čistim kao dan prije sanitarne inspekcije i njurgam djeci. MM me otarasi odmah, on ne trpi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ima neki suplement PMS free http://encian.hr/clanak/17303
    Pila sam ga prije trudnoće jer valjda balansira hormone.

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I kak to onda pijete?
    Svaki dan ujutro kad predpostavite da ćete biti nervozne ili kad osjetite nervozu?
    Jednom u nekoliko dana ili nekoliko puta dnevno?

    Nemojte se smijati, nisam baš neka od tableta i pripravaka...

  11. #11
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Po jednu kapsulu ulja nocurka na dan.
    Zapravo ih pijem radi fibrocisticnih grudiju (velicina cisti se smanjila, neke su i nestale), ali pomaze opcenito za hormonalnu ravnotezu, regulaciju metabolizma, itd. Pijem ih na preporuku doktora.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Persen je u obliku kapsula, moja mama ga je znala koristiti.
    Persen forte je u obliku kapsula, to je za mene prevelika doza. Meni je tableta dovoljna. Znači obični Persen.

    ana.m popijem jednu kad primijetim da kuham iznutra. Jedna dovoljna. Dan-dva i obično prođu simptomi. Kada se osjećam da kuham kao more po buri, tada Persen lijepo smiri te valove i mirno plovim.

    klaudija, na uputi piše da nije utvrđivana sigurnost primjene tokom trudnoće i dojenja. Za to treba ipak pitati liječnike. No, ako se ne smije uopće davati djeci do 3 godine, onda se ne bi smjelo ni kod dojenja. ( Liječnik može odrediti da li je veća korist od uzimanja lijeka za mamu nego što bi bila eventualna šteta za bebu, zato liječnik treba odlučiti)

    Ove druge nadomjestke nikad nisam probala, pa nemam pojma kako djeluju. Meni ih je preporučila kardiologica, pomažu da se smanji tlak uzrokovan stresom. Između ostalog.
    Evo, našla sam i uputstvo koga zanima:
    http://www.sandoz.hr/assets/content/..._korisnika.pdf

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Svojevremeno sam pila i ulje noćurka u kapsulama (što sve nisam...) i od njega sam se osjećala kao aroma lampa

  14. #14
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Ana, welcome to the club

    I ja sam u potrazi za lijekom jer meni PMS traje 10 dana. Grozno nešto! Naotečenost, zadržavanje tekućine u tijelu, bol u nogama, glavobolje, + 3 kg, umor, a najgore od svega nervoza i razdražljivost. Ja u tim danima uopće ne mogu normalno funkcionirati. Ne mogu ni sama sa sobom na kraj (a kako je tek MM i mojim kolegama na poslu).
    Kako u zadnje 2 godine više uopće ne očekujem da ću prirodno zatrudniti, osjetim veliko olakšanje kada dobijem M. Znam da ću opet biti normalna neko vrijeme (barem 20 dana).

    Dosad isprobano sve i svašta: kapsule ulja noćurka, potpuno odricanje od kofeina, čajevi, vježbanje - i ništa nije čak ni ublažilo PMS. On samo s godinama postaje sve gori!
    UPOMOĆ!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    koje ulje noćurka pijete i dal radite pauze?

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj Ana, ne želim te plašit, ali mislim da to dođe s godinama.
    Moj pms sad traje ne danima, nego tjednima. Zapravo svega nekoliko dana u mjesecu se osjećam ok.
    Ostalo je strava.
    Nervoza, od totalne nesanice do stalne pospanosti, luđački apetit, nadutost, proljev, užasna glavobolja, zapravo migrena, kostobolja gdje me sve kosti bole i zglobovi kao da će eksplodirati, koža lica mi poludi, sva se ospem i cijelo tijelo me svrbi za poludit...i tako danima
    Onda dobijem menzes, za tri dana mi prođe i onda sam par dana dobro i nakon ovulacije opet sve ispočetka
    Ne pijem nikakve ljekove i ne znam što bi mi sve moglo pomoći osim da se lupim po glavi i prespavam te dane.

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hm da....nemam ove neke simptome koje navodiš, valjda bu i to došlo s godinama, ali da, produžuje se, prvo je bilo jedan ili dva dana. Pa se onda protegnulo, pa sad nekako imam osjećaj da traje i duže do tjedan dan, nekad kako ti kažeš oko ovulacije krene...
    To nije dobro. Ni za mene, ni za mog muža, a niti za djecu!

  18. #18
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    klaudija, na uputi piše da nije utvrđivana sigurnost primjene tokom trudnoće i dojenja. Za to treba ipak pitati liječnike. No, ako se ne smije uopće davati djeci do 3 godine, onda se ne bi smjelo ni kod dojenja. ( Liječnik može odrediti da li je veća korist od uzimanja lijeka za mamu nego što bi bila eventualna šteta za bebu, zato liječnik treba odlučiti)
    Hvala ti. neću se onda zezat s tim, vidjet ću šta smijem piti..

  19. #19
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj dol prvotno napisa Vidi poruku
    koje ulje noćurka pijete i dal radite pauze?
    Ranije sam uzimala kapsule od Natural Wealth-a ili Puritan's Pride, a trenutno koristim NeuLife (vece pakiranje, povoljnija cijena).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    jel radiš pauzu?

  21. #21
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pauzu radim dva do tri puta godisnje po par tjedana.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •