Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Vraćanje privremenog uzdržavanja CZSS - zbunjenost totalna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno Vraćanje privremenog uzdržavanja CZSS - zbunjenost totalna

    Opet ja.....
    Kako je bivši platio par rata za uzdržavanje (u postupku presuda za izdržavanje kazne zatvora), kojima je pokrio 4 i pol mj. zaostataka (još je imao nekakav dug po prethodnoj presudi od 500kn).

    E sad dug ima od 04/2011, ja od CZSS počela primat uzdržavanje od 06 mj. 2011.
    Znači ja njima trebam počet vraćat onih 460 i nešto sitno za 06,07 mj. 2011, tj.
    za dijete ostaju puni iznosi alimentacije od njega za 04. i 05 mj. kad još nismo dobivali
    privremeno uzdržavanje ?!

    Sad me buni ova situacija: za mjesece koje počela dobivat od centra - vraćam im te iznose po mjesecima kak dobivala sa
    tim da ostavljam razliku za malu (aliment. mu 1200 kn, znači centru vratim 464 kn +ostatak računam da ostaje za malu?)

    Kako da vraćam, da vratim ta dva mjeseca koja sa tim zatvorim odmah?
    U rješenju CZSS piše da sam dužna javiti u roku 8 dana bilo kakvu promjenu, tj. kad otac počne redovito plaćat aliment.?!
    Šta sad to znači - da li to znači da mala dobiva i dalje privremeno uzdržavanje dok on ne dođe u kolotečinu - makar do toga ima ohoho rata.
    Platio 4 i pol rate, dužan još za 22 rate skoro za 2 godine?????

    Da li se sad ukida privremeno uzdržavanje?

    Još jedna stvar - na presudu o kazni zatvora uputio žalbu, ali nije stigla pravovremeno; poslao dopunu žalbe dan nakon što je nešto uplatio; da li njega ta neka uplata spašava od kazne ili ? Da li ćemo ići u ponovni postupak pa će opet dobiti odgodu na ne znam koliko mjeseci ???

    Kako da se postavim na CZSS ???




    Molim ako netko zna ili ima sličan slučaj, zna nešto , prosvijetlite me.... thanx

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Ne razumijem zasto bi ista vracala. Oni njega moraju utuziti za to a ne tebe. KOliko se sjecam sam ja slejdece procitala:

    Ukoliko "obveznik uzdrzavanja" dakle BM u ovom slucaju, ne ispunjava obvezu, CZSS moze isplacivati privremenu alimentaciju a zakonski je obvezna u tom slucaju dugovanja potrazivati od njega a ne od tebe. Jedino u slucaju da on dokaze da je sve platio a ti ipak dobivala novce od centra, onda ti moze traziti povrat. Van toga je on obveznik.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Strumpfetica, daj se javi na PM.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Javila se na PM

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    je ali bez dogovora :D
    dakle, u kojem si ti gradu draga

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Varaždin

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj TornadosWings prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem zasto bi ista vracala. .
    zato jer ako primis sa iste osnove ( uzdrzavanje za mjesec x/y ) dva puta uzdrzavanje, jednom od czss, a jednom od BM, dolazi do stjecanja bez osnove.
    Prema članku 1111. Zakona o obveznim odnosima, stjecanje bez osnove definira se kao prelazak nečije imovine (ili njezinog dijela), pod čime se razumijeva i stjecanje koristi izvršenom radnjom, u imovinu druge osobe bez osnove u pravnom poslu, odluci suda, odnosno druge nadležne vlasti ili zakonu. U tom slučaju obogaćena strana, odnosno stjecatelj, dužan je vratiti imovinu, odnosno, ako to nije moguće, naknaditi vrijednost postignute koristi.

    Jedno od bitnih određenja instituta stjecanja bez osnove, pogotovo pravila o vraćanju stečenog bez osnove, je to da obveza vraćanja, odnosno nadoknade vrijednosti nastaje i kad se nešto primi s obzirom na osnovu koja se nije ostvarila ili koja je kasnije otpala (članak 1111. stavak 3. Zakona o obveznim odnosima).

    Da bi se izbjeglo ovakvo stanje moguce su dvije solucije:
    a/ da se sa BM napravi preboj i da on plati dio iznosa tebi, a dio iznosa koji je CZSS uplatio umjesto njega, da on SAM VRATI CZSS
    b/ da ti BM plati SVE, a da TI ONDA VRATIS CZSS iznos koji si od njih dobila.

    Metodologija vracanja uzdrzavanja czss , jednom kada uplate od BM pocnu stizati:

    svakom uplatom, on zatvara najstariju ratu ( isto kao kod vracanja kredita primjerice ) koju ti duguje. Kada ti uplati dug za mjesec koji si od CZSS primila, ti bi trebala u CZSS uplatiti ono sto si primila od njih za taj mjesec.

    Napravi se neku vrstu tablice ii upiši si sve mjesece od kada si pocela dobivati uzdrzavanje, kao i mjesece za koje je on obvezan uplacivati i onda vodi evidenciju o obe vrste uplata; onima od czss i onima od njega i pomalo vracaj centru.
    Posljednje uređivanje od samamama : 29.05.2013. at 22:34

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Hvala samamama....sad mi je lakše..... kako nemamo kontakta nikakvog nemam pojma da li je on išta vratio CZSS ali kolko
    ga poznajem nije....a blesava se ne mogu napraviti.....pa ću im fino za 3 mj. vratiti njihov dio ...... ono što me zanima da li se sada ukida privremeno
    uzdržavanje ili ne? jer još jednom napominjem ovo što je on pokrio sad je tek 5 mj., a ne plaća 2 i pol godine

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala samamama....sad mi je lakše..... kako nemamo kontakta nikakvog nemam pojma da li je on išta vratio CZSS ali kolko
    ga poznajem nije....a blesava se ne mogu napraviti.....pa ću im fino za 3 mj. vratiti njihov dio ...... ono što me zanima da li se sada ukida privremeno
    uzdržavanje ili ne? jer još jednom napominjem ovo što je on pokrio sad je tek 5 mj., a ne plaća 2 i pol godine
    vjerojatno bi ti rekao da je njima vratio njihov dio, ali ti prije nego vratis svejedno svakako provjeri u czss.

    e sad, sto se tice ukidanja privremenog uzdrzavanja... iskreno ne znam sta se sada desi, jer ja nisam dobila ni jednu uplatu alimentacije do sam primala privremeno.

    ono sto bi ja napravila u ovom tvom slucaju je: stavljala bi sve to sto trebam vratiti czss sa strane i cekala da privremeno uzdrzavanje zavrsi., sve dok traje bi se pravila blesava jer poznavajuci ovu nasu drzavu, nebi me uopce zacudilo da odluce da vise nema uvijeta za privremeno i da ti ga ukinu.

    dakle, imaj na umu da im njihov novac moras vratiti i odvajaj ga na zasebni racun, ali ne zuri sa javljanjem da dobivas nesto..
    tako bi ja .. a ako se nekim slucajem oni u medjuvremenu shvate i pitaju te da im vratis njihov novac, ti ga imas spremnog tako si osigurana u oba slucaja

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Naravno, CZSS držim u posebnoj mapi ....ne želim sa našom državom i našim dragim gospođama budem još pričekala ovaj mj. možda još nešto stigne...
    Mada je to vjerojatno samo uplata radi kazne zatvora, pa da se izbjegne....tak da ne vjerujem da bude kakav uplata ovih mjeseci......
    A bome neću trčati odma u CZSS - svašta......kak mi oni nisu htjeli odma odobriti privremeno, nego su išli na ruku bivšem i vjerovali
    njegovoj izjavi "da sačekaju još 15 dana sa rješenjem",da bude on nešto platio.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno I ja je molim da se javi! Help!

    Citiraj TornadosWings prvotno napisa Vidi poruku
    Strumpfetica, daj se javi na PM.
    I ja molim da se javi! Help!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •