Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: da li netko ovo razumije?????

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno da li netko ovo razumije?????

    pozdrav, evo nakon kiretaže dobila sam ovakav nalaz biopije, pa piše:"materijal srednje obilan. Histološki nalazi se upalno infiltrirano tkivo decidue te uzorci decidualno promijenjenog endometrija. U predledanim rezovima ne nalazi se korijskih resica." Ja ovo definitivno ništa ne razumijem, pomozite, hvala :/

  2. #2
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Korionske resice služe izmjeni tvari između krvi mame i bebe..ako me pamćenje služi one urastaju duboko u endometrij da bi obavljale svoju funkciju. To valjda znači da ih kod tebe nije bilo. Decidua formira placentu s majčine strane pa to valjda znači da je matrenica dobro obavila svoj dio posla jer se decidua razvija pod utjecajem progesterona. Obzirom da je pronađena decidua i ne korionske resice to znači da se plod, nažalost nije razvijao jer resice urastaju upravo u deciduu.
    Žao mi je što na neki način sad opet proživljavaš tu traumu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    mummy_s hvala ti na brzom odgovoru, tako bi željela znati zašto bebica nije došla, pusa tebi

  4. #4
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Nadam se da će ti ovo pomoći da bolje razumiješ:

    Decidua predstavlja 12-15mm debeli, dobro prokrvljeni endometrij koji je posebno pripremljen da primi oplođeno jajašce. Njegove široke vijugave žlijezde pune su sekreta, a stanice vezivnog tkiva koje ukružuju žlijezde pretvaraju se u velike blijede decidualne stanice.

    Trofoblast šalje u deciduu brojne izdanke koji se zovu korionske resice. Resice izlučuju fermente koji razaraju deciduu te se oko njih stvaraju šupljine koje se kasnije spoje u koriodecidualni prostor, prostor između decidue i korionskih resica. Kroz te prostore kola majčina krv, a u njoj se kupaju korionske resice. Krv majke se međutim ne miješa s fetalnim krvotokom koji se razvije unutar resica.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    73

    Početno

    Možete li mi molim vas reći što znači da su korionske resice hidropski promjenjene?

  6. #6
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Znači da se nakupila voda u korionskim resicama, i meni je to pisalo, navodno uobičajen nalaz.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •