Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: pilates&yoga

  1. #1
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno pilates&yoga

    Ili oboje u kombinaciji. Odlučila sam nešto upisati i sad dvoumim. Yoga me više privlači, ali radi skidanja kilograma bih možda radije odabrala pilates i to tri puta tjedno. Vidim da se negdje nudi i oboje u kombinaciji ali u mojoj blizini nema te opcije a važno mi je da mi je
    što bliže kući. Trenirate li vi nešto od ovoga, koliko vam psihofizičiki pomaže i kako to kombinirate s klincima. Molim iskustva i podršku
    Posljednje uređivanje od anima : 30.05.2013. at 11:41

  2. #2
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Čekala sam kad će netko otvoriti ovakvu temu jer sam se ja u zadnje vrijeme navukla

    Idem na jedno i drugo, kombiniram kako stignem. Yoga mi je super kad sam ukočena i skvrčena od cjelodnevnog sjedenja pred kompom, baš se vrhunski istegneš. Odlična je i za ravnotežu i snagu. Sve te boli poslije, al se preporodiš.

    Pilates je manje fokusiran na istezanje, a više na ponavljanje nekih jednostavnih vježbi tipa dizanje nogu, ruku, pa kružiš, pa malo dižeš trup... I od toga me sve boli još uvijek.

    Osobno mi je bolja yoga, općenito se bolje osjećam nakon nje, a na pilates idem da ipak malo ojačam.

    Moje osobno mišljenje je da ćeš teško smršaviti od takvog načina vježbanja - anaerobnog, trebala bi se baviti aerobnim vježbanjem tipa zumba, aerobik i sl...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja sam nekad isla na oboje a sad idem samo na pilates, strasno mi pase jer me stalno bole ledja od nosenja bebe i dojenja u polusnu u cudnim polozajima. Pilates je odlican za ispraviti drzanje i ucvrstiti misice, a joga je za gipkost bolja iako ima istezanja i rotacija i u pilatesu. Ali to nisu sportovi od kojih ces smrsaviti!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to nisu sportovi od kojih ces smrsaviti!
    Kako ne? Za vježbati jedno i drugo treba biti gladan do polugladan, a nakon vježbanja se smanji želja za jelom....

  5. #5
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Neces ni od kakvog vezbanja smrsati :D, ali pomaze na razne nacine.
    Ja treniram pilates, i preporucujem svim srcem i misicima
    Dosta zavisi od pristupa koji konkretan instruktor ima (kao i u svemu, ukljucujuci i yogu), ali pilates ima dosta istezanja, i ako bas moras da biras jedno ili drugo, ja bih rekla pilates jer je mnogo vise "2 u 1" (snaga i istezanje) nego yoga.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    yoga, već 10 godina.

    Ja sam tip kojem ne odgovara cupkanje i skakanje nego blagi pokreti i istezanja. To je individualno. Inače, većina tih klubova omogućuje probne treninge ili poseban popust za prvih mjesec dana, da čovjek vidi da li mu njihov program odgovara.

    Praktičan savjet - najbolje je potražiti nešto u kvartu, jer tandrkanje do treninga iscrpljuje. To je meni bio kriterij (imam 2 teretane bliže, ali nekako mi nije pasalo) i nisam pogriješila.

  7. #7
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    I yoga radi na snazi, samo kroz asane, a ne ponavljanjem pokreta...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Pilates, već tri godine samo

    (I još doma radim vježbe znage)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Neces ni od kakvog vezbanja smrsati :D, ali pomaze na razne nacine.
    kako ne, probaj Insanity

  10. #10
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Pilates.
    Izbacivanje slatkog i reduciranje ugljikohidrata, te uz pilates ja sam izgubila 2-3 kg, ali ono što je najbitnije je da sam se utegnula.

    Imamo odličnu trenericu, svaki sat radimo nešto drugo, tako da nije dosadno, kombiniramo velike i male lopte, bučice, trake...

    I ako se ne zabušava i svaki pokret odradi pravilno, fino se zarumeni i oznoji

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    I yoga radi na snazi, samo kroz asane, a ne ponavljanjem pokreta...
    Asana jest položaj.
    Vjerovatno misliš na vježbe poput Surya Namaskar http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...9QEwAA&dur=118
    ili Kathu Pranam http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...QEwAQ&dur=1268

    Mnogostrukim ponavljanjem istih radiš i na snazi i na gubljenju kilograma i na kvaliteti daha.
    Neki alpinisti rade ove vježbe pred odlazak na Himajalu.

    Ali, da bi znala ispravno napraviti Kathu Pranam prvo moraš malo vježbati osnove joge. Moja preporuka je http://www.yoga-in-daily-life.hr/. Svi ostali su diletanti.

  12. #12
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa da položaj, ali ne radi se ponavljanje pokreta kao u pilatesu ono -> ajmo sada dignite ruke u zrak i kružite 15 puta ili nogu gore - dolje 15 puta...

    Položaji se ponavljaju, ali ne za redom kao u pilatesu nego ciklički.

    Kao što borka reče, dobro se oznojiš i zarumeniš, od jednog i drugog, ali teško da će se smršaviti. Ok, 2-3 kg, ali više čisto sumnjam...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •