Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Trudnica i pas u stanu

  1. #1
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno Trudnica i pas u stanu

    sigurna sam da ima negdje već tema o kućnim ljubimcima i trudnicama i bebama, ali pretražnik ne radi
    ja sam sad 17 +3, živim u malom stanu i imam psa
    najviše sam čula priča kako za trudnice može biti opasna pseća dlaka, pa onda da su to bapske priče i koliko sam shvatila meni ne smeta pas
    ali me interesuju vaša mišljenja i ako znate nešto detaljnije o tome
    više me brine kako će biti kad beba aBd dođe i o čemu tada trebam voditi računa (možda je naslov teme trebao biti beba i pas u stanu )
    svaki savjet je dobro došao

  2. #2
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    nikakvih problema, samo uživaj u svom ljubimcu dok ne bude degradiran dolaskom bebe.
    psi jako dobro razumiju hijerarhiiju u obitelji (čoporu, ako hoćeš), tako da obično budu i dodatni bebini čuvari, i trpe svakakva čudesa sa bebine strane, što nebi trpjeli kod nikoga i davno bi već pokazali zube.

  3. #3
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ne brini se, psići su potpuno bezopasni. A ovo što josie kaže potpisujem. Od kad je došla prva beba, sad već 2.5 godišnja djevojčica, naš pas se ne odvaja od nje. Kad je ostavim kod mame ne udaljava se od nje više od 2 m. A kad ona plače on jauče i ne zaustavlja se dok N. ne prestane. Preslatki su
    Jedino mi je žao što je degradiran, ali nažalost tek kad se N. rodila skužila sam da mu neke stvari moram zabraniti (npr. spavao je u našem krevetu i to ne na podnožju nego glavicom na jastuku). Tako da ti je moja preporuka da to što mu moraš zabraniti napraviš prije nego beba dođe.

  4. #4
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Kad smo stigle doma stavila sam T. na krevet i pozvala našeg peseka.
    Pažljivo ju je ponjušio i liznuo i od tada se nije odvajao od nje.
    Moram naglasiti da je pesek mješanac terijer prilično oštre naravi, ali prema T. je uvijek kao beba ( s time da smo i T. učili gdje su granice ).
    Posebno zanimljivo mi je da nikada nije zalajao kad je T. spavala, a inače je vrlo glasan.

  5. #5
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Ovo mi je jedna od dražih slika.

  6. #6
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    oriel, divna slika



    vjetice, ne brini, cure su ti sve lijepo rekle. Ako pas nije agresivan, ne bi trebalo biti nikakvih problema. Beba i pas obično uvijek postanu najbolji frendovi. Škicni moje na avataru.

  7. #7
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    "Problem" se kod nas pojavio kad se mala puzačica na sve moguće načine pokušala domoći pesekove suhe hrane pa smo posude dizali na povišeno, ograđivali pesekov prostor za hranjenje i tako...

  8. #8
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    I mi smo imali psa kad se moj N rodio, psa koji je također terijerske naravi. Kad ga je prvi put ponjušio, to je bilo to-nitko mu nije mogao raditi to što je njemu dopuštao, čak mu je kad je prohodao,stavljao prstiće u nos da ovaj počne kihati,pas bi se maknuo kad bi mu dosadio na mjesto gdje ga N nije mogao dohvatiti. Nažalost, pas je stradao prije dvije godine, a moj N i danas ga spominje i spava s plišancem koji je iste pasmine.

  9. #9
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ja imala psa u prvoj T, normalno je sve proteklo. KOliko znam psi nisu nikako opasni za trudnice.
    Kad smo došli doma spustili malca na pod u AS da ga on ponjuška, vidi što je sad to i to je bilo sve. NIkakvih problema.

  10. #10
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    A što mislite o tome da psi (a i druge možda životinje) "osjete" bebu u trbuhu, ja od kada sam trudna naš maltezer puno više skače po meni, pogotovo ako ležim i on hop na trbuh i tu se legne i njuška

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Ja isto imam peseka (trudna sam 12+5) i mislim da je sve ok. Odviknula sam je od spavanja na našem krevetu - sada je njeno "mjesto" fotelja sa samo njenom dekicom. Jedino me malo brine to što se Nika (pas) jako boji djece - kao malu smo je uzeli iz azila iz Pule. Mislim i inače je nepovjerljiva prema ljudima, a na djecu inače reži i laje (upozoravajući - nikad nije nikoga ugrizla) ili bježi od njih glavom bez obzira. I sada se nadam da će se na bebu ipak naviknuti.. Mislim, morati će..

  12. #12
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Ma bice sve u redu, beba je tvoja, a ti si njena.

  13. #13
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A što mislite o tome da psi (a i druge možda životinje) "osjete" bebu u trbuhu, ja od kada sam trudna naš maltezer puno više skače po meni, pogotovo ako ležim i on hop na trbuh i tu se legne i njuška
    Moje mačke osjete bebu, najstarija (ljubimica) se ispruži pored mog trbuha i prede, a beba lupka iznutra...
    Inače, živimo u 42m2, tri mačke + troje ljudi... pojma nemam kako ćemo kada se beba rodi, ali MM i ja smo odlučni u ideji da se to nekako može i mora posložiti.
    Mislim da bi sa psom ipak bilo lakše

  14. #14
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    hvala vam puno na odgovorima i savjetima
    oriel slika je prekrasna
    moj pas je još mlad (15 mjeseci) i razigran, stalno bi da skače i da se igra, pa me toga malo strah
    valjda će se smiriti kad bebica dođe (bojim se da u igri ne povrijedi, jer nije mali pas, mene zaboli kad me mlatne šapom u igri)
    i strah me kad zalaje da ne prepadne bebicu (ima prodoran lavež)
    znam da ima još vremena, ali hoću na vrijeme da se pripremim

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bebica ce se naviknuti na zvuk psa jos u trbuhu, sto se tog tice ne brini.

    moji klinci su oboje probali psecu hranu

    btw, cestitam na trudnoci!

  16. #16
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    hvala
    sad sam mirna, bar što se psa tiče

  17. #17
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A što mislite o tome da psi (a i druge možda životinje) "osjete" bebu u trbuhu, ja od kada sam trudna naš maltezer puno više skače po meni, pogotovo ako ležim i on hop na trbuh i tu se legne i njuška

    Ja sam sigurna.
    Moja pesica svaki dan po sat vremena drži glavu na mom trbuhu od samog početka trudnoće ( i prije nego sam bila sigurna da sam trudna) što prije trudnoće nije nikad.
    Mislim da je to već sad velika ljubav između njih dvije/dvoje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A što mislite o tome da psi (a i druge možda životinje) "osjete" bebu u trbuhu, ja od kada sam trudna naš maltezer puno više skače po meni, pogotovo ako ležim i on hop na trbuh i tu se legne i njuška
    Kod mene bilo obrnuto. Ja imam 2 psa, dvije mješanke. Ova mala koja je u kući stalno mi je lizala trbuh. A velika oko 30kg uvijek je skakala po meni kada bi došla sa posla. Zamislite kad 30 kg skoči i stavi vam šape na ramena.
    Jednog dana je prestala skakati, samo je hodala uz mene. Mislila sam da se upristojila.
    Bila sam trudna samo to još nisam znala. Nikad u cijeloj trudnoći nije stavila šapu na mene. Kada sam rodila i došla doma odmah mi je skočila na ramena.

    A što se tiče beba i psa. Meni je pedijatar u rodilištu rekao nikako odvajati psa od djece. I tako su moji stalno zajedno.

  19. #19
    blueberry

    Početno

    Citiraj maksi prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene bilo obrnuto. Ja imam 2 psa, dvije mješanke. Ova mala koja je u kući stalno mi je lizala trbuh. A velika oko 30kg uvijek je skakala po meni kada bi došla sa posla. Zamislite kad 30 kg skoči i stavi vam šape na ramena.
    Jednog dana je prestala skakati, samo je hodala uz mene. Mislila sam da se upristojila.
    Bila sam trudna samo to još nisam znala. Nikad u cijeloj trudnoći nije stavila šapu na mene. Kada sam rodila i došla doma odmah mi je skočila na ramena.

    A što se tiče beba i psa. Meni je pedijatar u rodilištu rekao nikako odvajati psa od djece. I tako su moji stalno zajedno.
    A što ako nije maltezer, već dogo argetino koji nije do kraja isdresiran?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj blueberry prvotno napisa Vidi poruku
    A što ako nije maltezer, već dogo argetino koji nije do kraja isdresiran?
    Izdresiraj ga

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Mi smo uzeli malo štene otprilike kad sam zatrudnila. Sve je super, mali je odlično prihvatio našu princezu.

  22. #22
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    cure mene zanima koliko je točno pseća dlaka opasna za trudnicu? U 24. sam tt, iza mene je duga borba sa svim bakterijama, a imam doma psa kojem dlaka leti na sve strane i po robi. Ne bi se toliko uplašila da dlaku nisam našla u gaćicama Jesam li mogla dobiti neku bakteriju tako? Nažalost, jedna cura koju znam izgubila je bebu u kasnim tjednima upravo zbog streptokoka kojeg je imao njezin pas. Sutra idem na pregled i tražit ću briseve, ali sva sam (

    Iskustva?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    prije bih rekla da je ona dobila bakteriju od nedovoljne higijene ruku - kad imaš pse u kući, neizbježno je neprestano peruckanje..njih treba redovito češljati i kupati..imam 2 dugodlaka čupavca, isto dlake na sve strane, 23 TT i sve ok, brisevi u redu..i tebi će biti, neboj se..

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam imala psa u svim trudnocama i nekak si mislim da je to samo korist, i za trudnicu i kasnije za bebe/djecu

    tako mi je zao sto ova najmanja nece odrastati s njim

  25. #25
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    streptokok mogu imati svi i prije ćemo ga dobiti od ljudi. Eto i kod mene djeca odrasla s dlakama psećim i nikom ništa. Dobro je dok su trudnica i pas u stanu i ljepo se čuvaju

  26. #26
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    hvala vam cure utješile ste me

    ali kad sam vidjela da sam cijeli dan hodala s dlakom u gaćicama bila sam

    eto zadnje sam briseve radila u 8 tt i bili su uredni....

  27. #27
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    anabela, pa neće ti biti ništa od dlake u gaćama
    naravno, ako nisi alergična na pseću dlaku
    psa redovito čisti od parazita i cijepi, i to je to

  28. #28
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    anabela, pa neće ti biti ništa od dlake u gaćama
    naravno, ako nisi alergična na pseću dlaku
    psa redovito čisti od parazita i cijepi, i to je to
    ma nisam alergična, ovog psa imam 6 godina već i baš si nešto mislim, koliko sam dosad dlaka pojela živa sam još uvik
    pas je zdrav, dlaka mu je baš onako sjajna i glatka, samo stoji u stanu, iako moram priznat nismo baš odavno obavili veterinarski pregled budemo to ovih dana

  29. #29
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    moj terijer također stalno njuška po meni, pa kad ležim dođe i nasloni glavu na trbuh. Pretpostavljam da čuje otkucaje srca, ne znam...baš me zanima kakav će bit s bebom, al ja i dragi već planiramo kako ih upoznati

  30. #30
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    mi s našom zvjerkom uživamo i mogu ti reći da je malo bolesti koje se prenose s psa na čovjeka, većinom su parazitske koje neće direktno ugroziti trudnoću.

    imaš u petshopu kupiti drontal tablete protiv parazita (imaju najširi spektar djelovanja), pa daj svom ljubimcu. ako hoćeš biti sigurna (da se ti ne mučiš brisevima) uzmi uzorak stolice psa i odnesi veterinaru na analizu. i priušti čupavcu jedno dobro ribanje i šišanje + frontline ili nešto slično protiv puzsjuće gamadi.

    i uživajte svi skupa

  31. #31
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    evo žene bila sam na pregledu i ginekolog mi se na moje paranoje samo nasmijao - rekao je da pseća dlaka nije opasna pa nisam ni inzistirala na brisevima. Idem se sad mazit sa svojim čupavcem

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Baš nam je drago Ma čupavci zapravo imaju prevažnu ulogu u umirivanju i nasmijavanju trudnica, stoga - uživajte!

  33. #33
    bojana27 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    istra
    Postovi
    8

    Početno

    otkad sam trudna, moja psica me ne ispušta iz vida! kraj trbuha se legne ujutro kad se muž digne iz kreveta pa se ona stisne uz mene! inače je jako dobroćudna i vesela pa mislim da će se jako dobro slagati s bebom! jedva čekam!

  34. #34
    miga24 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    344

    Početno

    Moja moje stanje uopće ne doživljava a ni mene ništa više nego inače. Jedino kaj smo primjetili drugačije u njenom ponašanju je to da opet traži da se sa njom non stop igra ko kada je bila mala. To inače nije radila već sigurno dvije i pol godine, pa ono možda i to ima neke veze sa mojoj trudnoćom jer u slično vrijeme je sve to i počelo nanovo.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    ukratko da napisem svoje iskustvo!!
    mi smo u stanu s velikim psom (50kg) koji ima kratku dlaku ali ima je posvuda. redovito psicu cetkamo, usisavamo i peremo pod. Sada kada sam rodila, dan prije odlaska doma mm je psici dao da ponjuska tetra pelenu s malcevim mirisom. po dolasku doma pokazali smo joj malca te mu je uspijela ponjuskati nogice. bojala sam se da ce pas biti ljubomoran, jer u parku je ljubomorna na druge pse ( gura se izmedu mene i njih da ih slucajno ne bi dragala, nista agresivno) no sada, doma kada netko nosi malco ona je sva oprezna i njezna (koliko to moze biti tele ) ispod malca, na mjesta gdje lezi stavljamo tetra pelene, cisto da ne legne na neku zaostalu dlaku
    drago mi je da nisam slusala razne savjete i dala psa, jer za sada svi cetvero zivimo u harmoniji

  36. #36
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Potpisujem traveller! Kod nas sve isto,pasica je dio obitelji i sada, nakon 9 mjeseci, moja beba uz nju uci hodati <3

  37. #37
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ajde da malo ozivimo i ovu temu.. ja imam psa u stanu, prase dlakavo od cca 20kg... obozavam ga i gledam na njega kao na clana obitelji
    vec dugo vremena spava s nama u krevetu i u zadnje vrijeme me malo pocinje to kopkati... ne smeta mi, peremo ga poslije svake setnje, redovno cistimo od glista i cesljamo. usisavam obavezno svaki dan (recite da sam luda al nekad i vise puta) i bez obzira na to imam dlaka svuda, ali ni to me ne dira... znam da bi ga trebala odvknut spavanja s nama, i njemu to uopce nije problem, ima svoju korpu sa dekicom tamo legne, odspava i ujutro se pomazimo. ali ja imam potrebu bit s njim i da ga osjetim pod nogama i onda ga uvijek pozovem gore u krevet u sred noci da me grije dobro sad je situacija takva da smo u malom stanu i u jednoj sobi i boravimo i spavamo svi skupa... uskoro selimo u nas, malo veci stan, pa sam razmisljala da ga jednostavno ne pustam u spavacu sobu nego u dnevnoj da ima svoj kutak... najgore mi je sto mislim da ce to puno teze past nama nego njemu zapravo...
    jeste vi svoje psice odvikavali od izlezavanja i grljenja s vama? kako je to prihvatio? i kako ste se vi navikli na to?

  38. #38
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Mi imamo njemačkog ovčara istina nije s nama u kući ali nikad ga nismo odvajaliod bebe. Čim smo došli iz rodilišta pustili smo ga u kuću i dopustili mu da ga ponjuška, poliže i bude malo s nama. I tako to funkcionira već 14 divnih mjeseci. Obožavaju se a mi mu ništa ne branimo, neka se ližu, dragaju, čupaju, jedu.... i mali zdrav ko dren. Još nam je moj frend doktor rekao kako su djeca koja odrastaju sa psom puno zdravija.
    Uglavnom ja ne bi previše brinula, usisavajte i dalje i dok je beba mala gdjegod dalegne ispod ide tetra pelena tako da... i naravno poslje malo obrisati rukice i to je to. Ma bit će to sve super, uživajte, poseban je to doživljaj.

  39. #39
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Mi imamo 2 pekinezera.
    Malena je toliko vezana za stariju, koja je već 13 ljeta stara, da uopće ne znam kako će prihvatiti njen "kraj".
    Stan mi je pun dlaka. Usisavam svakodnevno. Malena nam je zdrava, hvala Bogu i nikada joj ta pretjerana bliskost sa životinjom nije naškodila. Čak dapače.
    Vrlo je osjetljiva na životinje svih vrsta, imena svih pasa u susjedstvu znamo dok se za susjede ne bi moglo isto reći.
    Čuvam ju od mačaka. Nisam ljubiteljica istih jer sam sam, kao 10-godišnje dijete pokupila neku "šugu" od male mice koju sam udomila s ulice. Dobila sam osip koji je dr. okarakterizirala kao mačju šugu, prepisala mi kremu i strogo čuvanje od vode i sunca jer, u slučaju da se proširi na tjeme, otpala bi mi kosa. Radilo se o cijelom 6. i polovici 7. mjeseca.
    A živjeli smo na Lošinju.

  40. #40
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    najgore mi je sto mislim da ce to puno teze past nama nego njemu zapravo...
    jeste vi svoje psice odvikavali od izlezavanja i grljenja s vama? kako je to prihvatio? i kako ste se vi navikli na to?
    Najbitnije ti je da je čupavac upoznat sa svim opcijama, znači ne ga odmah iselit iz kreveta kad dođe beba, nego ovako kao što si i napisala: ima svoju košaru i ne smeta mu da je tamo povremeno, i to je super. Mi smo malo više pažnje posvetili našoj pasici kad je došla beba, muž ju je vodio više puta van, i stvarno mogu reći da je sve prošlo odlično (bez obzira na komentare pojedinaca). Jedino sada malo vodimo borbe, pošto je čupavi jako mobilan, a gospođa je već u ozbiljnijim godinicama, pa je on stalno čupka, penje se na nju i ostalo, ali i to stoički podnosi bez puno grintanja. Sve u svemu, imati malu bebu i velikog psa jedno je neponovljivo iskustvo!
    Neću ni napisati koliko puta dnevno usisavam od kad je čupavi u akciji puzanje!
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od innu : 03.01.2015. at 16:50

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    ajde da malo ozivimo i ovu temu.. ja imam psa u stanu, prase dlakavo od cca 20kg... obozavam ga i gledam na njega kao na clana obitelji
    vec dugo vremena spava s nama u krevetu i u zadnje vrijeme me malo pocinje to kopkati... ne smeta mi, peremo ga poslije svake setnje, redovno cistimo od glista i cesljamo. usisavam obavezno svaki dan (recite da sam luda al nekad i vise puta) i bez obzira na to imam dlaka svuda, ali ni to me ne dira... znam da bi ga trebala odvknut spavanja s nama, i njemu to uopce nije problem, ima svoju korpu sa dekicom tamo legne, odspava i ujutro se pomazimo. ali ja imam potrebu bit s njim i da ga osjetim pod nogama i onda ga uvijek pozovem gore u krevet u sred noci da me grije dobro sad je situacija takva da smo u malom stanu i u jednoj sobi i boravimo i spavamo svi skupa... uskoro selimo u nas, malo veci stan, pa sam razmisljala da ga jednostavno ne pustam u spavacu sobu nego u dnevnoj da ima svoj kutak... najgore mi je sto mislim da ce to puno teze past nama nego njemu zapravo...
    jeste vi svoje psice odvikavali od izlezavanja i grljenja s vama? kako je to prihvatio? i kako ste se vi navikli na to?
    Ma kako ti to sad čudno izgledalo, kad budeš imala bebu, manje će ti trebati pas. Bar u početku će ti i smetati, dok ne uđeš u kolotečinu novog života sa bebom i psom.
    Moj je savjet da psa navikneš da je na svome mjestu i da ne ulazi u spavaću sobu. Bit će ti lakši prvi tjedni. Kasnije ćeš već sama odrediti kako ćete dalje.

    Uvijek imamo psa, sva djeca su odgojena uz psa i mačke i ptičice i ribice i zeka i...ma, svakakve životinje su se kroz godine kod nas naredale No, nije lako prve tjedne nakon poroda još i brinuti o ljubimcu. Netko ti treba za to.
    Zavisi o tome kako ćeš se osjećati, kakva će biti beba, kakav pas, ostavi sve opcije otvorene. Ima dana kad konačno beba zaspi, nakon sat i pol dojenja i još toliko šetanja, ljuljanja, pjevanja, a gospodin pas se razlaje i sav tvoj trud propadne uz bebin plač (a vidjet ćeš koliko ti znači da se odmoriš kad beba zaspi).

    A možda pas bude miran, možda bebu ne budi lavež. To se ne zna unaprijed.
    Uglavnom sjećam se kad je malena, sa oko 4 mjeseca otkrila to stalno prisutno biće, njen pogled, širom otvorene očice, i vitlanje nožicama i rućicama od sreće čim ugleda psa. To je nevjerojatna međusobna ljubav. Psić, tj. pasica jer je ženka pušta da joj malena radi sve, ležala je kraj nje i čuvala ju, ova ju je mogla čupati, češljati, zamotavati šapice kad se igraju doktora, kušala je ono što ova kuha, one pričaju međusobno, dijele ležaj na podu, sad kad je porasla idu u šetnju, nokte joj maže, mašne stavlja, ma ja bih mogla pisati i pisati.

    Imamo dlaka, po svuda, imamo mopsicu, uvijek treba čistiti, pa što. Ionako treba čistiti. No, pas ne ulazi u spavače sobe ( na katu su, a ona ne voli stepenice). Tako je kod nas.

  42. #42
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Za psa ne znas ni da postoji... ma da sam nacrtala savrsenog psa ne bi ga dobila ovako savrsenog! Tih, miran, drag, umiljat, vedar... zalajo mozda 5put u ove 3 i po godine u igri s lopticom, naviknut na setnje ujutro i navecer, i pranja poslije, kolikogod je bio bolestan i pod tableticama nikad se nije uneredio u stanu (udomljen je s prostrijelnom ranom u prednju nogu koja je nakon duuuge borbe ipak amputirana)... s drugim psima je doduse bio cudan, tj voli njih 10, igraju se, sve super, dodje 11. e s njim se ne voli.. zasto, jos nismo otkrili... ali moram rec da ko da osjeti neke promjene i on jer jaaako nas je zacudilo sto sve pse ignorira. Sam prodje, ni igra, ni napad, nist... osim sa susjedom s kojim se uvijek iskace puno vise je uz mene i stalno mi cuska glavicu, kad setamo ide polako, uvijek pogleda iza i saceka me.. bas cudno
    jedino me plasi sto je oduvijek volio djecu i cim bi ih vidio trco se s njima igrat, al prije par mj odjednom je zarezao na malu od mm bratica, ona je prakticki sjedila na njemu i mozda ga je pocupala ili ustipnula, ne znam... od tad samo jos jedan slucaj dosao, igra se, mazi, na stolici pored druge male i jace ga zagrlila vald i on zarezo... sam na djecu tak reagirao ta 2puta.. kaznili ga i sad izbjegavamo ic kod ljudi s djecom, a za moj rodj ga odveli kod mm roditelja jer su dolazila djeca.. ne mislim ja da ce on ugrist ili nesto, ali drame budu s djecom i plakanjem i uplase se.. to me strah jer mm je vec poceo dramit sta ak ne bude dobar prema djetetu, morat cemo ga dat blabla a ja ne znam kak da ga naucim da to ne radi tj kak da djeci objasnim da se ne boje i da to sam znaci: pusti me sad na miru malo, kad roditelji pocnu panicarit aaa maknite ga, dodji, jesi dobro, jel ti odgrizo ruku otprilike itd...

    Sad se raspisah bas... mislim da ce sve to bit ok i da ce on biti glavni cuvar bebin, ko sto je sad moj, a kad dodje cupanje i stipanje (mislim da kolilogod ucimo djecu da moraju njezno da je i ovo neizbjezno) ili ce se naucit maknit ili ce naucit malo istrpit

  43. #43
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Pa ni ja baš ne volim da se skače po meni, samo ja znam reći, a pas je zarežao.
    Nemoj izbjegavati djecu, izbjegavaj da ga djeca tlače. Ovo što beti3 piše je jako lijepo, i to su posebno strpljive njuške, ali psi isto vole imati svoj mir.

  44. #44
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    I moja Nera zareži kad joj je dosta. I šogoricin pas također. Ne možeš dozvoliti da djeca tlace psa. Kakvo sjedenje i đipanje po životinji koja ima amputiranu nogu???
    Djeci treba objasniti da je to živo biće, a ne igračka.
    I problem riješen

  45. #45
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hvala vam na savjetima vjerujem ja da bude to sve super

  46. #46
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ivana. sky, upravo sam sad vidjela tvoj problem. Vjeruj mi, ako je pas miroljubiv, bit ce ti ko Bogom dan sto se bebe tice. Inace su ti bebaci jako posesivni cesto i stalno im treba necije toplo tijelo da ih grije. Sjecam se kako sam znala prati zahod sa malom u klokanici. U tvoj slucaju, samo h stavis skupa da zalegnu i hajlajf! Ja sam inace odrasla sa psima i nikad mi njihovo lizanje, mazenje nije naskodilo. Ocito mi je doslo kao besplatno cijepivo! Samo i dalje usisavajte, cistite psa i pustite ga k bebi. Sve ce biti u redu.
    https://www.youtube.com/watch?v=WQV2hHch3Xo

  47. #47
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    kako slatki video

  48. #48
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne slažem se sa postupcima u ovom videu. Nisam dozvoljavala da pas njuši, ili, meni nezamislivo, liže bebu.

    Pokazati bebu u svom naručju, sa visine i gotovo. Novorođenčetu ne treba pas tako blizu. Ima vremena za igru, kad beba počne sjediti, puzati, hodati.
    Svatko sam odlučuje, ali psu se mora znati mjesto, koliko god bio član obitelji. Uostalom, i ljudi u obitelji trebaju znati pravila, a pas pogotovo.

  49. #49
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Beti3, svatko ima svoje misljenje. Meni su prljaviji neki ljudi nego neki psi. Ne znam jesi li ikada imala psa, ali meni je moj pas bio clan obitelji i nije mi bio prljav. Pored toga, neki izvori tvrde da slina zdravog psa ima puno manje patogenih mikroorganizma nego u slinni covjeka, pa bi prema tome bilo najbolje dijete staviti pod stakleno zvono.

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Beti3, svatko ima svoje misljenje. Meni su prljaviji neki ljudi nego neki psi. Ne znam jesi li ikada imala psa, ali meni je moj pas bio clan obitelji i nije mi bio prljav. Pored toga, neki izvori tvrde da slina zdravog psa ima puno manje patogenih mikroorganizma nego u slinni covjeka, pa bi prema tome bilo najbolje dijete staviti pod stakleno zvono.
    Da si pročitala moj post malo iznad vidjela bi da je pas samo mali dio moje menažerije. Samo mi konj fali

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •