Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Citanje, glazba, prica...

  1. #1
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno Citanje, glazba, prica...

    Eto kao sto kaze naslov zanima me citate li svojim bebama u busama? Pustate li im glazbu? Pjevate? Pricate s njima?
    Ima li nesto sto vole i na sta reagiraju posebno, ili nesto na sto se bune...?

  2. #2
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Postoji projekt Čitajmo im od najranije dobi. http://www.hkdrustvo.hr/hr/projekti/...najranije_dobi Mrak stvar. Imamo slikovnice, al to je za kasnije. Imamo preslatkog miceka i stalno mu nešto pričam i tepam (a on kad krene ne zatvara usta), pa se i mala šverca. Pričam njemu, ali mislim i na nju. Bitno da je mamin glas u umiljatom tonu.
    Dakle, na neki način joj pričam, ali malo varam pa namirim oboje. Glazbu joj ne puštam ciljano, nekada sluša MTV. Kad su neki strašni zvukovi, stišam ih i pokrijem trbuh poplunom da ne čuje.
    Reagira na diranje trbuha i nakon što pojedem nešto.
    A ti i tvoja bebica?
    Posljednje uređivanje od Sadie : 20.02.2015. at 22:44

  3. #3
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Primijetila sam dok čitam curama priču da se i beba počne ritati..onda dok slušam stare pjesme koje me vesele da i beba osjeti da sam vesela. Al najjače mi je bilo, dok je starija zadnjih mjesec dva pred porod mlađe stalno pjevušila Blistaj, blistaj, zvijezdo mala
    Kad sam rodila, ta mi je pjesmica i dalje bila stalno u glavi pa sam je pjevala bebi u rodilištu i skužila dam da se ful smiri kad joj pjevam..♥
    I tako sam ja lipo snimila sebe kako pjevam na mobitel, i kad bi morala do wc-a, upalim joj pjesmicu, i beba me mirno čeka u krevetiću slušajući mili mamin glasić

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja ovo isto potvrdujem, stalno sam u trudnoci pjevusila zeku i potocica.. u rodilistu su me bradavice uzasno boljele pa sam uzela par minuta da se odmorim od dojenja i saberem glavu, malac je jako plakao, ja zapjevala zeku a on zaspao mileno isti tren

    Pustala sam buši pjesmice s mobitela kad sam lezala... A pricala mu nisam, onak njemu osobno, nisam znala sta bi mu pricala... Drugom cu pricat, sad znam da ce iz trbuha doista izaci beba!

  5. #5
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Čitala sam na Kokanici o tome - da bebe kad se rode prepoznaju pjesme i priče koje su slušale u trbuhu. Baš fora.

  6. #6
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    mi zasad slusamo glazbu, i inace kod nas u kuci uvijek nesto tresti (najcesce vh1 ili cmc, radio neki), a navecer kad legnem pomazim busu i kazem bebi kako ju volimo i jedva cekamo da dodjemo... preko dana isto kroz komunikaciju sa psom pricam s bebom (nemojte mislit da sam luda) al ono dino di je beba, sta radi beba, oce te beba gnjaviti kad dodje, mucu bucu gugu gaga i tako zabavljam se
    pjevam stalno, mislim da kad izadje iz mene ce pobjec i od mene i od mm kak smo divni pjevaci...
    a vidjela sam da je dobro citati bebi u stomaku, samo ne znam koje stivo bi izabrala haha iako vise mislim da je bitan mamin umirujuci glas nego bas sta joj se cita

  7. #7
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mislim da imaš na ovom linku što sam ga stavila, nisam sigurna. Nešto s ritmom i rimom, sami sadržaj je manje bitan.
    Mi pričamo miceku kak će doći mala i morat će trpiti njezino maženje. To je više onako nježna prijetnja, a mala prisluškuje.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 21.02.2015. at 16:59

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •