Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Platnene for dummies

  1. #1
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno Platnene for dummies

    Iscitavama stranice i stranice o platnenima. Vjerojatno kao i vecina novopecenih trudnica koje tek ceka "muka" po pelenama, ne snalazim se u svim tim terminima.

    Kada bi bila neka dobra dusa da objasni neke osnovne pojmove ljudima koji tek ulaze u platneno pelenastvo,bila bih zahvalna. Neka pitanja cu stavitiu drugu boju da se lakse nadju u textu koji slijedi.

    Evo rezime mojih saznanja o platnenima:
    Glavna grupa su tzv (1) MODERNE i (2) TETRA pelene.

    (1) MODRNE su vec sasivene pelene.
    Ima ih all in one koje su zajedno s coverom. Jesu li stvarno AIO s coverom? Za njih nije potrebno stavljati i cover? Cover je plasticna (-za lakse shvacanje, iliti pull (sto god to bilo )) zastita da bebina pikica ne procuri na odjecu. Moraju li se ti coveri koristiti? Onako laicki i bez znanja iz prve ruke, cilj PP je da beba bude u pamuku i prirodnom materijalu. Zasto onda stavljati opet plastiku u koju se guza "usafta"?Druge su samo pamucne. Koliko sam shvatila postoje one u koje jos moras staviti dodatni ulozak. One koje imaju ulozak kao jezik (pa ih je lakse susiti). I one koje imaju ulozak koji je usiven.
    Da li je ulozak zbilja potreban? I sto je to ulozak? Mozda tetra pelena ili prefold pelena?

    (2)TETRE
    To su starinske pelene, kao krpa. Najjednostavnije i najjeftinije.
    Podvrsta su PREFOLD. To su valjda vise tetri spojene u jednu?
    Što su to ŠVEDSKE pelene? I u kojoj varijantni se one koriste?
    Njih uopce nisam shvatila


    Je li ima jos koja vrsta/uloga neke od pelena?

  2. #2
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ih all in one koje su zajedno s coverom. Jesu li stvarno AIO s coverom? Za njih nije potrebno stavljati i cover?
    Ne treba ti cover za AIO, one izvana imaju nepropusni sloj.

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto onda stavljati opet plastiku u koju se guza "usafta"?
    Pa zato da ne promoče na odjeću.

  3. #3
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Cover je plasticna (-za lakse shvacanje, iliti pull (sto god to bilo ))
    PUL je:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Polyurethane_laminate

  4. #4
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    potpisujem teddy i dodajem:
    postoje i vuneni coveri. oni su super alternativa pulu, ali zahtjevaju povremeno lanoliziranja tj.premazivanje lanolinom kako bi i dalje bile nepropusne.
    uložak je potreban kako bi bilo što više slojeva za upijanje. ako pelena ima ušiven uložak, ne moraš stavljati dodatni uložak, ali i možeš. možeš kupiti posebne uloške, ali i tetra pelena dobro funkcionira, jedino je glomaznija i "neurednija".
    mislim da si prefold dobro opisala, ali nemam iskustva s njima.
    švedska pelena prvenstveno služi za široko povijanje, ali je možeš koristiti kao platnenu pelenu u kombinaciji s uloškom od tetre npr. Evo kako izgleda http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...QEwAw&dur=1189

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    da nadopunim za prefold jer ih koristim. u sredini je vise slojeva tetra a s vanjske strane manje, npr. rodine su 4-8-4, bambino mio su 2-4-2. koristim bambino mio po noci s dodatnim uloskom i nis mi ne propustaju, a tu i tamo ih perem na 90 stupnjeva kako ne bi navukle "miris". od debljeg su materijala od obicne tetre. meni osobno beba u tetri nije glomaznija. slazem jednu tetru za po danu po doma i super sam s njima zadovoljna. mijenjam ih cesto al smo navikle i ja i ona na to. koristim snappy kopcu (ima ih za kupit u rodinom web shopu), al dok je beba mala i ne mrda mislim da ti nece trebati. ucvrstit ces tetru zastitnim gacicama. pul je super materijal, nije kao ona plastika koju su koristile nase mame, a grije guzu koja je mokra. do sad nikad nakon skidanja pp guza nije bila hladna, iako je pelena bila zapisana.

  6. #6
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Hvala na odgovorima!

    Sta nisu tetre za siroko povijanje? I tetre i svedske? Svedske, znaci, ne sluze da upijaju, vec vise iz orto razloga?

    rodine su 4-8-4, bambino mio su 2-4-2.
    Sto je to?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorima!

    Sta nisu tetre za siroko povijanje? I tetre i svedske? Svedske, znaci, ne sluze da upijaju, vec vise iz orto razloga?


    Sto je to?
    tetre su za sve, bljuckanje, nosanje, lezanje na njima, ma sve. njih nikad dosta. mogu sluziti i kao platnene pelene, dodatni ulozak platnenim pelenama, a i za siroko povijanje- stavi se pampersica, na nju tetra da su noge rasire i tako fiksiraju, a svedska pelena onda ide gore da drzi tu tetru na peleni. u tom slucaju tetra i svedska pelena ne sluze kao klasicna pelena vec da rasire bebi nogice- siroko povijanje. s modernim pp nogice su rasirenije nego u pampersu pa je to nekome dovoljno za siroko povijanje, no ako dr pogotovo ortoped kaze siroko povijati, same pp onda nisu dovoljne jer kad se beba popiski u njih one se stisnu od mokrine. tada ili pampers pa tetra ili pp pa tetra.

    4-8-4 kod prefoldsa znaci 4 slojeva usivenih s vanjske strane, 8 slojeva s unutarnje gdje se piski. 2-4-2 znaci s vanjske strane usivene 2 tetre, a s unutarnje strane 4 slojeva tetre. ovak ti to izgleda:

    http://webshop.roda.hr/pelene/presav...ds-pelena.html

    pitaj ak te jos sto zanima.

  8. #8
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Koliko tretri treba za 1 povijanje (za kakicu i pikicu)? 1?2?
    I koliko se prosjecno puta dnevni beba presvlaci?
    Znam da je to individualno, ali onako okvirno.
    10 puta dnevno novorodjence? 5 puta djete od 1 god ?

    Modernih platnenih kaze Roda da treba 20.

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dijete se presvlači svaka 2-3 sata, vrijedi i za novorođenče i za dvogodišnjaka. ako se pokaka, onda odmah promijeniš naravno. ako po noći dobro spava, onda po noći ne mijenjaš.
    za tetre - ovisi koliko dijete piški. možeš stavit jednu tetru, možeš stavit dvije, možeš stavit 1 tetru i 1 švedsku.... glavno je samo da gore ide cover da ne promoči.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    najjednostavniji i najjeftiniji način previjanja jest : tetra i švedska plus zaštitne, ili prefold plus zaštitne. ne trebaš uopće imati modernih platnenih ako nećeš.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    ja povijam jednom tetrom. promijenim tetru cim se popiski. ucimo se vec na tutu, ako profulam pa se popiski u tetru odmah mijenjam. moderne pp koristim kad idemo po vani. i njih mijenjam cesce. uobicajeno se mijenja svaka dva sata, max tri, al ne zelim da mi bude u mokrom pa mijenjam cesce.

    kao novorodence, kakila je po 7, 8 puta dnevno.

    ja imam 23 moderne pp i tetre. perem svaka dva dana, max tri da se ne usmrde. imam suho cuvanje, al pospricam otopinom vode i cajevca. cuvam u velikoj plasticnoj kutiji na terasi.

  12. #12
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Kolko prije krenuti u nabavku pp? Koji mi je obavazan popis za početak? Što svakako i koliko pp obavezno moram imati... Ima li na vidiku kakvih popusta u Rodinom web shopu za pp? Hvala

  13. #13
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Nitko?

  14. #14
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    ja sam sada trudna 6 mjeseci i upravo sam naručila svoje prve pelene. nekak sam si zamislila da ću u početku kombinirati tetre i pp tak da mi nije nužno odmah kupiti 24 preporučena komada. odlućila sam se za nekoliko različitih domaćih proizvođača koje su cure hvalile po forumima. i odlućila sam se za poketice (to su one s rupom za ukožak koji se vadi i odvojeno suši) zato što se brže suše. sve pamuk i pamučni frotir. nadam se da ću uloviti neku rodinu radionicu da riješim ostale nedoumice koje me muče. nadam se da bu ti ovo pomoglo dok se ne javi neka iskusnija mama

  15. #15
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa Vidi poruku
    Kolko prije krenuti u nabavku pp? Koji mi je obavazan popis za početak? Što svakako i koliko pp obavezno moram imati... Ima li na vidiku kakvih popusta u Rodinom web shopu za pp? Hvala
    Kad god hoćeš kreni u nabavku, neće se pokvariti . Obavezan popis ovisi o tome koje želiš- all in one ili ove za koje ti treba i zaštitna. Ako ćeš sa zaštitnima, onda računaj da će ti trebati 2-3 zaštitne u svakoj veličini (S, M i L). Za početak ti je dovoljan samo S. Preporuča se 24 pelenica, ali ako možeš, nabavi više da budeš komotnija. Možeš kupiti i milonere, vrećice za čuvanje čistih i suhih pelena kad ideš vani i tako.

    Za Rodin webshop ne znam, probaj ih na fejsu pitati ako pripremaju akcije.

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Akcija Rodinih proizvoda bit će od 7.-27. srpnja, a popust na većinu proizvoda će biti 20%

  17. #17
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    super za znati, lutonjica.

    sto se tiče kupovine: ja sam dobila savjet, a i slazem se u potpunosti s njime, da kupovati pp treba postepeno. u fazama. kupi par za startati (par pp, par tetri) pred kraj trudnoce ili kad ulovis dobar popust. a kasnije kasnije dokupljuj one koje tebi i bebi najvise pašu.

  18. #18
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala Vam...nekako sam si nagledala Rodinu Pusu i veselim se popustu!!!! Hvala.

  19. #19
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    S Rodinim pusama nećeš sigurno pogriješiti, Zrinska.
    Ja da opet kupujem ne bih uzela newborn size jer ih beba jako brzo preraste, a bez problema može od početka koristiti one univerzalne veličine.
    Također su mi I S zaštitne nepotrebne. Moja je cura bila baš sitna, a od početka je uz S nosila I M zaštitne. One S je prerasla za dva mjeseca.
    Ako imaš još pitanja, slobodno pitaj.

    Gizolito, iz kojeg si kraja? Pitam zbog održavanja radionica o pp.

  20. #20
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    iz Zagreba. jedina radionica o pp koju sam saznala da se održava mi se poklopila s nekim obavezama
    valjda bude bilo nešto u gnjezdu...

  21. #21
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Ja iz Međimurja i isto zakasnila na radionicu, al do mog termina nadam se da ih bude još koji put

  22. #22
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Što se uči na tim radionicama? O samim pelenama i održavanju, ili kako se u tome previja beba?
    Hoće biti neka u godinom gnijezdu u 7 mjesecu?

  23. #23
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    bila sam na radionici u osijeku zimus. predstave se prednosti korištenja pp, razne vrste, mogu se neke opipati, a i čuje se iskustvo roditelja platnenopelenaša. dobijete i brošuricu i dvd (za dvd nisam sigurna).

  24. #24
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    ja se nekako nadam da kad ti netko s iskustvom pokaže sve te vrste pp (njih 5 ) da ti onda napokon nekak posloži koje bi mogle biti dobre za koju priliku. također, čitajući po forumima mame su ili oduševljene s njima ili odustaju vrlo brzo - tak da mi se čini da postoje neke uobičajne greške pri njihovom korištenju koje se sigurno mogu preskočiti.

    pitanje za iskusne mame:koja je razlika između modela mutt like, bb i cb (trenutno pregledavam pelene od my baby saurusa iliti mame Naide )
    i još jedno: ak se pocketice brže suše, koje su prednosti fitted pelena koje se ne mogu tak rastaviti?
    kakočekam dečka čini mi se da pocketice omogučvaju i da lakše naguram više uloška naprijed tj. tamo di dečkići piške, a ove sa slojevima već imaju sve raspoređeno (nadam se da moje pitanje ima smisla - čini mi se kao da mi se vrača ona tupavost s početka trudnoće )

  25. #25
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Koja je razlika u zakopčavanju na DRUKERE i ČIČAK???
    Koji je bolji? Dugotrajniji?

  26. #26
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Na cicak su slicnije jednokratnima, zalijepis gdje treba, drukeri ti diktiraju mjesto kopcanja, ali uglavnom odgovaraju svim debljinama trbuscica koji raste. Cicak se zna potrositi, tj. ne lijepi kao pocetku, ali moze se zamijeniti.

    Ne znam ove vrste pelena, ovisit ce o djetetu koji ce mu kroj odgovarati najbolje, ali koje god da kupis, mislim da ne mozes pogrijesiti. Prednos fitedica je sto su odmah gotove, a s poketicama imas malo posla oko umetanja i vadjenja uloska. Ali, to je zanemarivo.

  27. #27
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    A rodine su sve fited? Ja nisam vidjela ni jednu pocket na webshopu.

  28. #28
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ima AIO pocket.

  29. #29
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    I Rodine puse imaju uložak koji se izvlači radi lakšeg sušenja, a po potrebi se može ugurati još uložaka unutra.
    Što se tiče kopčanja, čičak na prvu izgleda jednostavniji, ali drukeri su po mom iskustvu dugotrajniji. Premda nije ni veliki problem I trošak promijeniti čičak traku.

  30. #30
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj paučica prvotno napisa Vidi poruku
    I Rodine puse imaju uložak koji se izvlači radi lakšeg sušenja, a po potrebi se može ugurati još uložaka unutra.
    A zbilja? Uopće nisam to skužila kad sam čitala opis pelene
    Naručila sam si par Pusa i Nježnih pusa. Pol-pol na čičaki drukere. Pa ću vidjeti što će mi odgovarati.
    Koliko vidim po pisanju drugih, preferencije su individualne: nekima pašu drukeri, nekima je čičak bolji.

    Još jedno dummy pitanje: pranje pelena na čičak!? Jel treba posebno? Ili staviti u neku platnenu vreću dane izgrebu unutrašnjost pelene? (ili ja bulaznim o grebanju )

  31. #31
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ma neće ništa izgrebati. Pelene uglavnom imaju s unutarnje strane komadić gdje zalijepiš taj čičak (neznam objasniti, vidjet ćeš), ali ja to zaboravim napraviti. Isto dobro. Zalijepi se koja krpica ili pelenica, odlijepim i gotovo.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedno dummy pitanje: pranje pelena na čičak!? Jel treba posebno? Ili staviti u neku platnenu vreću dane izgrebu unutrašnjost pelene? (ili ja bulaznim o grebanju )
    Ja sam silno htjela na drukere a kako u to vrijeme nije bilo rodinih na drukere kupili smo na cicak. Cicak se sastojao na svakoj strani od dvakvadrata koja bi preklopila jedno s drugim tako sa nije bilo opasnosti da se nesto drugo uhvati. Cicak se malo ocufo ali nadam se da ce biti i druge prilike da nam posluzi.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    ja imam samo tri flafine na cicak, sve ostalo na drukere. i svaki put kad ih stavljam super su mi! zao mi je sto ih nemam vise. nekak si razmisljam na rodinom popustu upiknut jos par na cicak.. nije da mi trebaju, al sto mogu, stalno bih jos jos jos..

  34. #34
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Uzela sam pol-pol cicak i drukere. Da, ove na cicak imaju lijepo iz nutra drugi cicak da se naljepi onaj grubi cicak. Valjda ce biti sve OK s pranjem.

    Jos imam dummy pitanja
    Zasto se koriste zastitne gacice (pelene) za moderne platnene, a kod tetri uglavnim nisam vidjela niti jednu mamu da kaze da ih koristi???

    Jasno mi je da se kakica/pikica moze preliti iz pelene. Ali zar moderne tako slabije drze od tetri? Ili se mame koje koriste tetre manje zabrinjavaju

  35. #35
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    I za tetre trebaju zaštitne. Ne znam što bi inače spriječilo da promoče.

  36. #36
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    To sam i ja pitala mater, kako to bješe '70-tih...kaže kakve zaštitne, imali smo tetre i čiripa - kad su se smočile, mi bi presvukli

  37. #37
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Koristili smo i za tetre zaštitne.

  38. #38
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    A sta to toliko promace? Misslim, PP imaju 7 slojeva, a tetre su isto po 2 i jos presavijene.
    Pa kaj malci toliko pisaju? (sorry, prvi put mama...nemam blage dume, nisam nikad ni cuvala dijete )

  39. #39
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    evo da se malo pohvalim. i dalje sam dummie za pelene jer još nije stigla guza ali sam sakupila jednu finu kolekciju:
    imama 10 my baby saurusa (rabljene)
    5 rodinih pusa + dodatne uloške (za svaki slučaj)
    5 pp od tete šivalice
    5 covera - 2 S i 2 M i jedan M iz 82. (da, bilo je i tada covera; ovaj je čak neki ljetni )
    paket tetri

    tak su mi ljepe i još si mislim kak su općenito super!!
    svakoj skeptičnoj mami (a ja sam jedina koju znam uživo da hoće koristiti pp ) lijepo objasnim da je ne podnosim biti 7 dana mjesećno s onim groznim plastičnim ulošcima tako da mi ne pada na pamet držati svoju bebicu 2 i pol godine u plastičnim pelenama koje su još k tome pune teflona

  40. #40
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i ja pitala mater, kako to bješe '70-tih...kaže kakve zaštitne, imali smo tetre i čiripa - kad su se smočile, mi bi presvukli
    Moja mama je 80-tih imala zaštitne. Kaže da su ove sad ljepše i finije, da su one bile nekako više plastične.

  41. #41
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    ....paket tetri
    Samo?

    Meni mama rekla da mi treba 50 tetri To je 5 paketa

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    svakoj skeptičnoj mami (a ja sam jedina koju znam uživo da hoće koristiti pp ) lijepo objasnim da je ne podnosim biti 7 dana mjesećno s onim groznim plastičnim ulošcima tako da mi ne pada na pamet držati svoju bebicu 2 i pol godine u plastičnim pelenama koje su još k tome pune teflona
    Potpis!

  42. #42
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    kupit cu jos tetri dapace mislim u pocetku tj. dok ne otpadne pupak samo njih koristiti

  43. #43
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Gdje kupujete pp drugih marki osim RP (rodinih pusa)?

  44. #44
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pelenko webshop, Mini greeny webshop, Flafi webshop- jel se primjeti da volim online shopping?!

  45. #45
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Neki strani web shopovi? (Možda se ne isplati zbog s(kršitelj koda)inga)

  46. #46
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    da se pohvalim da sam jučer ulovila na sajmu rabljene odjeće/opreme 10 novih novcatih tetri po 20 kn za cijeli paket

  47. #47
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    da se pohvalim da sam jučer ulovila na sajmu rabljene odjeće/opreme 10 novih novcatih tetri po 20 kn za cijeli paket
    Srećkovićka! Ili se znaš cjenkati

  48. #48
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    ovo prvo

  49. #49
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Preporuka je iskusnih imati 4-5 covera od svake veličine.

    Da li se coveri nakon upotrebe/kakanja suše? Ili se samo obrišu pa mogu u novu upotrebu?
    Nije mi jasno zašto treba tako puno covera ako su od pul-a, dakle nenamočivi???

  50. #50
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma tko to kaze 4-5?

    Ja msilim da je 3 sasvim dovoljno.

    Evo primjer:
    Ako se beba samo popiski u pelenu, ja taj cover samo objesim i stavim drugi. Za sljedece presvlacenje ce vec biti suh i spreman za uporabu. Najcesce je ista stvar i s kakanjem jer mi rijetko kada kakica ode i na cover, tako da postupam isto kao i prvom slucaju kad se popiski. Ako pak kakica probije na cover, onda ga cijelog perem i susim, a imam druga dva koja su za uporabu. Ako se desi da sad bas dva covera ukenja , pa ostanem na jednom, mogu za sljedece presvlacenje staviti jednu AIO peleneu koja ima cover. Ili jednokratnu ako je imam u rezervi.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 09.09.2013. at 12:55

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •