Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Veze i poznanstva u rodilištima

  1. #51
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Slažem se Mimom, meni bi bilo super da kao u američkim filmovima tvoj ginekolog bude prisutan i tijekom poroda pa da bar imaš nekog poznatog tamo s kim si razradio plan poroda i tko zna tvoju povijest, ali nažalost to baš nije ovdje izvedivo nego kome dopadneš u ruke - dopadneš.
    Koja je onda najbolja strategija? Jel da se pojavim tamo sa planom poroda i nadam se de će se toga ipak donekle pridžavati? Mene je isto najviše strah tih intervencija i ne znam kad su one stvarno opravdane?

  2. #52
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ovo isto i mene zanima

  3. #53
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Jedina veza koja mi je bitna za vrijeme rađanja, je ta s mojim mužem. On će mi držati ruku, njega ću gnječiti ako je potrebno, on će biti uz mene. A svi ostali će (valjda) raditi samo svoj posao koji rade svaki dan, godinu za godinom, i za koji su plačeni. Ne mogu zamisliti što bi to jedna babica ili doktor manje dobro učinili zbog toga što nismo u vezi....

  4. #54
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ma joj, ima ih svakakvih...evo,ja ću opisati moj slučaj koji se ne tiče poroda, nego krvarenja u ranoj trudnoći,što je isto jako opasno.

    Krvarenje u ranoj trudnoći, ne zna se od čega (kasnije našli hematom). Krvava do koljena, vozim se sat vremena do bolnice jer mi je to kao matična hitna ginekološka, bolovi katastrofalni, dolazim u ambulantu, sestra me potjera na wc, upiše u bazu i kaže,odite pričekati ispred ordinacije.Ulazi neka žena , kao bila je prije mene, brzo će ona. Nakon 2 sata što čekam i čekam, bojim se, ne znam jel opet spontani,krvarenje došlo samo od sebe,ma ono koma... a oni unutra pričaju- o ljubavi, o političkoj situaciji, o izborima za EU...dolazi mi druga doktorica i kaže da je "poslovni sastanak" u tijeku. Ja još uvijek čekam, muž sjedi ispred, vidim ga kroz staklo,ne smije unutra, nervozan....čujem ih o čemu pričaju i znam da se tu nešto radi preko veze na uštrb drugih pacijentica...naravno, nakon 3 sata izlazi doktor, nosi vrećicu s poklonima, za njim izlazi ta žena i tak...odu oni na kavu a mene pregledava neka mlada doktorica,specijalizantica, užasno grubo i bolno... na svu sreću, bilo je sve u redu s bebom što je meni bilo najvažnije tako da sam vrlo brzo zaboravila na neetično ponašanje samo zato jer je netko donio vino i šunku.

    E sad, ovo je primjer kako sam ja bila žrtva nečijeg poznanstva točnije, prioritet su imale one dogovorene a ne mi hitne.

    Najbliže rodilište mi udaljeno oko 1,5h vožnje autom. Prema svemu sudeći ću morati cijeli dan izostajati s posla samo radi pregleda i još se 3 sata tačkat u autu da uopće dođem do njega. I onda nek dođem,pa nek mi netko uzme mjesto zbog kave i čokolade

  5. #55
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Prijateljica,rodila sina i kcer.pratila privatno tudnocu,i platila porod.naime isti taj doktor radi u bolnici i ima privat ordinaciju.sa prvom je bila da je prenijela,a on dr.dan ide na put. Za 3h nademo se u bolnici,dosli,nakon 2h je rekao,ok zovite muza u 19h cete biti porodeni. Otvorio ju je prisilno,drip,i nalijeganje na trbuh.sa drugim,slicna situacija. Porod 1000€. E sad ona kaze da je zadovoljna,da je min,bolilo,brzo rodila. Sa druge strane,dosao ju je posjetiti nakon poroda dr.dan,i kaze kako je osjecala odbojnost od dr.doktora,buduci su znali da je rodila "putem placene veze"

  6. #56
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    ma joj, ima ih svakakvih...evo,ja ću opisati moj slučaj koji se ne tiče poroda, nego krvarenja u ranoj trudnoći,što je isto jako opasno.

    Krvarenje u ranoj trudnoći, ne zna se od čega (kasnije našli hematom). Krvava do koljena, vozim se sat vremena do bolnice jer mi je to kao matična hitna ginekološka, bolovi katastrofalni, dolazim u ambulantu, sestra me potjera na wc, upiše u bazu i kaže,odite pričekati ispred ordinacije.Ulazi neka žena , kao bila je prije mene, brzo će ona. Nakon 2 sata što čekam i čekam, bojim se, ne znam jel opet spontani,krvarenje došlo samo od sebe,ma ono koma... a oni unutra pričaju- o ljubavi, o političkoj situaciji, o izborima za EU...dolazi mi druga doktorica i kaže da je "poslovni sastanak" u tijeku. Ja još uvijek čekam, muž sjedi ispred, vidim ga kroz staklo,ne smije unutra, nervozan....čujem ih o čemu pričaju i znam da se tu nešto radi preko veze na uštrb drugih pacijentica...naravno, nakon 3 sata izlazi doktor, nosi vrećicu s poklonima, za njim izlazi ta žena i tak...odu oni na kavu a mene pregledava neka mlada doktorica,specijalizantica, užasno grubo i bolno... na svu sreću, bilo je sve u redu s bebom što je meni bilo najvažnije tako da sam vrlo brzo zaboravila na neetično ponašanje samo zato jer je netko donio vino i šunku.

    E sad, ovo je primjer kako sam ja bila žrtva nečijeg poznanstva točnije, prioritet su imale one dogovorene a ne mi hitne.

    Najbliže rodilište mi udaljeno oko 1,5h vožnje autom. Prema svemu sudeći ću morati cijeli dan izostajati s posla samo radi pregleda i još se 3 sata tačkat u autu da uopće dođem do njega. I onda nek dođem,pa nek mi netko uzme mjesto zbog kave i čokolade
    koja grozota! ja sam isto krvarila u ranoj trudnoći tako da razumijem strah i očaj

    bilo bi stvarno idealno kada bi rodilje bile sigurne u sustav, kada bi imale barem svoju primalju s kojojm bi se upoznale nekih 2 mjeseca prije termina, kada bi se poštovalo da je svaka trudnica osoba i kada bi se plan poroda poštovao. problem je upravo u tome da ima toliko neugodnih situacija (recimo mojoj prijateljici su nakon carskog doktori rekli da im ne dolazi ak bu 2. put trudna ak se zdeblja), glupih propusta koji su stvarno nepotrebni i neugodni za ženu koja je tek rodila...

  7. #57
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ma da, kužiš,zato sam zapravo i pokrenula ovu temu,da čujem druga iskustva da vidim da nisam takav pehist.
    Meni se čini da žene koje žele plaćati privatne porode,preglede ili što god im treba i na što imaju apsolutno pravo, neka to rade ali ne na uštrb drugih pacijentica. Ili neka idu u privatno rodilište pa da im se ispoštuju želje. A i doktori koji imaju takvu praksu neka to rade u svoje slobodno vrijeme.

    Čitala sam na jednom forumu da se žena nadavala toliko "poklona" da je na kraju zaključila da je za te pare komotno mogla i kod podobnika. A meni moja gin kaže da nikako ne tamo jer da nemaju dobru skrb za bebe i da ako nešto krene po zlu, moraju ih vozit na Rebro ili gdje već imaju dogovoreno...e pa đabe onda i idealnog poroda i svega ostalog...

  8. #58
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    nanimira nisam baš sigurna koliko je niti kod podobnika idealan porod, koliko sam čula od drugih on voli napraviti carski rez i kad treba i ne treba - da se žena ne pati (a njemu je opet bolja zarada), osobno nisam bila ali ne bih baš ni odabrala sve da i imam para za privatnika

  9. #59
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam prije poroda ležala na patologiji i cimerica je nakon što je rodila platila catering za cijeeeeeeli odjel(mislim na doktore i sestre), Prežderavali su se, a ja onak naivno pitam pa iz kojeg razloga si to plaćala? Ona kaže,pa nikad ne znam kad ću opet trebat doć!!!!!!,Da se razumijemo ona nije dobila nikakav specijalni tretman,baš naprotiv u toj bolnici baš imaš osjećaj da jedva čekaju da te se rješe. To je po meni definitivno stanje uma.

  10. #60
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Ja sam s drugim trazila "vezu" u smislu da se probam dogovoriti da me taj dr eventualno preporuci drugima da me ne pozuruju, ne dripaju i da me zaobidju sve te fine intervencije koje su na porodima uobicajene. Nije mi padalo na pamet davati neku lovu za to. Jasno mi je tijekom razgovora receno da on ne ide na dogovorene porode ali smo bar fino popricali o tome zasto neke stvari bi ili ne bi i sam mi je rekao da on kod mene ne vidi nikakav ekstremni zahtjev i da je njima u rodilistu to vec za dobar dan, neka uzmem plan poroda i ne bi trebalo biti problema. Tako da od moje veze nije bilo nis ali iako porod bas i nije tekao skolski uspjela sam roditi kako sam zeljela.
    Kao sto neke pisu, znam par zena koje su imale bas dogovorene doktore na porodu i definitivno su dobile cijeli paket, od epiduralne, dripa, busenja vodenjaka, nalijeganja na trbuh i debelih epiziotomija. Tako da mislim da ako vec trazis vezu, zbilja je najbolje da se zaobilaze doktori a nadje primalja, a sad hoce li biti dezurna kad porod krene...

  11. #61
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    nanimira nisam baš sigurna koliko je niti kod podobnika idealan porod, koliko sam čula od drugih on voli napraviti carski rez i kad treba i ne treba - da se žena ne pati (a njemu je opet bolja zarada), osobno nisam bila ali ne bih baš ni odabrala sve da i imam para za privatnika
    Apsolutno se slažem.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    koja grozota! ja sam isto krvarila u ranoj trudnoći tako da razumijem strah i očaj

    bilo bi stvarno idealno kada bi rodilje bile sigurne u sustav, kada bi imale barem svoju primalju s kojojm bi se upoznale nekih 2 mjeseca prije termina, kada bi se poštovalo da je svaka trudnica osoba i kada bi se plan poroda poštovao. problem je upravo u tome da ima toliko neugodnih situacija (recimo mojoj prijateljici su nakon carskog doktori rekli da im ne dolazi ak bu 2. put trudna ak se zdeblja), glupih propusta koji su stvarno nepotrebni i neugodni za ženu koja je tek rodila...
    Tako nesto se i meni dogodilo ... Prokrvarila u 15 tj i odjurila u bolnicu , posjeli me u cekaonu i ostavili 2 sata cekati , i tako uplakana zovem poznanicu koja radi u doticnoj bolnici ( ona je nazvala odjel gin ) i za 5 min sam bila pregledana i obradena ...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Nikakva veza......osobno mi idu jako na zivce takvi odnosi....
    Koristenje drzavnih ustanova za svoj privatni biznis...
    Npr u Petrovoj-hospitalizacija svojih klijentica bez indikacija par dana prije termina da budu pod kontrolom....
    Tko voli nek ide kod Podobnika....

    Trudnocu vodila privatno, zadnjih mjesec dana isla na SD kod Hafnera...bez preporuke bez veze....
    prezadovoljna....prvi porod 3,5 sata po noci.....
    Na temu veza- cimericu posjetila veza nakon poroda u kuti znaci na radnom mjestu...ja kao prvorotka imala pitanje za tu doktoricu.....a odgovor koji sam dobila je : ja sam ovdje privatno!!!!!! Ja sam joj rekla: meni izgleda kao da radite ovdje....

    drugi porod 4 sata- poslana na indukciju , prenijela 9 dana i rodila veliku bebu- hafner bio na porodu .....svaka cast....nisam ocekivala da ce doci na porod...al dolazio je svakih pola sata da provjeri jel sve ok....

    Nikakva veza mito i korupcija.....da nema onih koji daju ne bi bilo ni onih koji uzimaju..zalosno kaj na kraju u nekim slucajevi ako nemas vezu gubis na kvaliteti jer su prezauzati sa svojom klijentelom....

  14. #64
    luluzg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    44

    Početno

    Nisam imala vezu, ali moje djevojačko prezime je više-manje poznato, pa kada je tata (nosioc tog prezimena ) došao vidjeti Šunjkavca sestre za minijature su se raznježile i navodno su (tak veli ppoznanica koja je rodila kada i i ja i bila u drugoj sobi) bile puno bolje, pristupačnije i razgovorljivije u našoj sobi nego u drugima

  15. #65
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj RibicaSibica prvotno napisa Vidi poruku
    Tako nesto se i meni dogodilo ... Prokrvarila u 15 tj i odjurila u bolnicu , posjeli me u cekaonu i ostavili 2 sata cekati , i tako uplakana zovem poznanicu koja radi u doticnoj bolnici ( ona je nazvala odjel gin ) i za 5 min sam bila pregledana i obradena ...
    Da,meni je par dana iza frend rekao kao kaj ga nisam nazvala, da bi mi sredio nešto i to u nekoj stotoj bolnici, a ja si mislim pa baš mi se zivkalo u tom trenutku i govorilo okolo poznanicima da krvarim i da sam na rubu pobačaja...mah... ionako, da je do toga došlo,nitko mi ne bi mogao pomoći.

    Na svu sreću bebek je dobro i napreduje bez obzira na sve pa sam brzo zaboravila na taj horor

  16. #66
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Nakon prvog teškog i nepotrebno induciranog poroda, za drugi i treći porod imala sam vezu.
    Dr. mi je na moj zahtjev omogućio prirodni porođaj bez pretjeranog medicinskog petljanja.
    Nakon prvog poroda, strašno sam se bojala i samog porođaja i liječničkih kontrola i vaginalnih pregleda.
    Mislila sam da sam nesposobna rađati, da moje tijelo to ne zna.
    Drugi,a posebno ovaj zadnji porod me je preporodio.

  17. #67
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj Begonija prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon prvog teškog i nepotrebno induciranog poroda, za drugi i treći porod imala sam vezu.
    Dr. mi je na moj zahtjev omogućio prirodni porođaj bez pretjeranog medicinskog petljanja.
    Nakon prvog poroda, strašno sam se bojala i samog porođaja i liječničkih kontrola i vaginalnih pregleda.
    Mislila sam da sam nesposobna rađati, da moje tijelo to ne zna.
    Drugi,a posebno ovaj zadnji porod me je preporodio.
    e toga je mene strah - da me ne bi "stavili na traku" i primjenili sve metode i metodice koje su na dispoziciji..
    i da mi netko ne brani da zauzmem položaj koji mi odgovara...
    tijelo to zna! doktori bi trebali intervenirati samo ako nešto pođe po zlu

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Do sada sam bila uvjerena da netrebaju poznanstva za otic rodit ali nakon 24 sata u radjaoni,od toga 12 sati dripa znam da sam bila i krivu.

  19. #69
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Njuškalica :hug:

    to je nažalost, rutinski tretman u našim bolnicama, s vezom ili bez nje.

  20. #70
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A joj NJuškalica,koma je to..zato se ja bojim poroda - ne boli ili ičeg takvog,nego situacije koja je zadesila tebe kao i tisuće drugih žena. Nadam se da se oporavljaš i da ste dobro

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Njuškalica :hug:

    to je nažalost, rutinski tretman u našim bolnicama, s vezom ili bez nje.
    Tako strasno mucenje zena nisam se nadala,i na kraju zavrsila carskim.
    Jos sam jakooo razocarana

  22. #72
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa jeste OK beba i ti?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jeste OK beba i ti?
    Jesmo jesmo OK smo,hvala Bogu

  24. #74
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj Njuskalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tako strasno mucenje zena nisam se nadala,i na kraju zavrsila carskim.
    Jos sam jakooo razocarana
    strašno...
    kad ovako nešto vidim, onda stvarno pobjesnim na sve one dušebrižnike koji se zgražavaju nad ženama koje na kraju odluće roditi doma
    kako da se točno žene bore s ovakvim sustavom?? nema dovoljno babica, nema dovoljno doktora, svi oni su potplačeni, nema mjesta + očito se dobar dio njih ne informira o tome kako sve porod može izgledati... pa zar ljudi ne kreču u medicinsku struku zato da bi drugima pomagali?? (malo sam patetična, al takva sam veći dio trudnoće)
    grrrrrrr

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •