Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Veze i poznanstva u rodilištima

  1. #1
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno Veze i poznanstva u rodilištima

    Prvo i osnovno isprike ako tema već postoji, ali kao i sve buduće majke zanimaju me svježe informacije. Također, ako tema postoji molim administratorice da prebace i uvaže moju ispriku.

    Dakle, koliko je potrebno i je li važno imati "vezu" u rodilištu? Pod tim mislim na liječnike, sestre, ostalo osoblje itd.

    Osobno ne podržavam ali to je jedna realnost od koje ne možemo pobjeći, tim više jer želimo sve najbolje za naše bebe.

    Do sad nikad nisam prakticirala poznanstva u bolnicama, ali bi bilo zgodno pročitati iskustva i jedne i druge strane.

    Neki cilj ove teme je vidjeti je li potrebno možda "potražiti" nekog da se olakša cijela ta priča oko poroda i pregleda ili je dovoljno dobro i zadovoljavajuće i ako veza ne postoji.

    Primjer: sve moje poznanice koje su rodile unazad godinu dana su imale vezu. Ja nemam ništ...

    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nikakvu vezu, sem pupcane s djeteom nisam imala u bolnici, a i tu su presijekli

    meni je porod bio skroz OK, osoblje je takodjer bilo OK, a mozda ja nisam zahtjevna ne znam.

    na prvom porodu radjala sam s zenom kojoj je teta bila bas u tom rodilistu neka faca, bila je s njom cijelo vrijeme, ja sam rodila za njen pojam za cas, potrosili ne znam koliko dripa i na kraju je rodila nalijeanjem na trbuh uz epiziotomiju. sve sto svi kazu da nije ugodno. dakle mislim da sam u tom slucaju ipak bolje prosla od nje.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nema te veze na ovom svijetu koja može pomoči ako nešto odluči krenuti baš krivo (osim možda Boga, ako u njega vjeruješ).
    Samo hrabro.
    Imam iskustvo baš kao i spajalica.

  4. #4
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    osim ako ti je ta "veza" slučajno u smjeni kad dođeš u rodilište - nema pomoći. ali dobro dođe recimo odlaziti kod istog liječnika/ce na preglede u onom periodu između termina i poroda kad se odlazi na preglede u rodilište - pritom ne mislim na pozivanje na veze nego jednostavno imati jednu osobu koja to prati.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    spajalice - bingo! Ovo s pupčanom je genijalno!

    Inače, i moje iskustvo je takvo - bez ikakvih intervencija (osim praćenja trudnoće) sve je išlo ok, ali da - i za prvi porod me dr. koji mi je pratio prvu trudnoću rekao kad su mu dežurstva (pa sam u bolnicu došla u petak u jedno njegovo dežurstvo, ali me porodio tek u idućem, u nedjelju popodne - slučajno je tako ispalo jer to je odredio moj sin, a ne liječnik).

    Drugi put su me porodili tako brzo da doktor koji mi je pratio trudnoću stigao tek na sam kraj, koliko god se žurio. I sve je ispalo dobro. Treba imati povjerenja u sebe i u bolničko osoblje. Sretno svima!

  6. #6
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    nisam imala nikakvu vezu i moram priznati da sam jako zadovoljna tretmanom doktora, svi do jednog su bili više nego ljubazni i dragi, baš sam ugodno iznenađena.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Trebali bi otvoriti temu o vezama.
    Dajem se kladiti da postojanje veze u rodilistu u 98 % slučajeva granatira vise intervencija, pozurivanja i sl.
    pa tko voli nek izvoli .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Slažem se s danči - najbolja veza koju možeš imati (osim jelte, pupčane s bebom) je jedan liječnik koji te prati pred kraj trudnoće.
    Iako to nije praksa u rodilištu gdje sam rodila, sama sam se prozvala pacijenticom jedne doktorice. Ona je prihvatila moju igru.
    Tako sam svaki put kad bi neki drugi liječnik bio na mom pregledu, rekla kako sam ja njezina pacijentica i kako molim da me ona pregleda i odluči o daljnjem tijeku moje hospitalizacije.
    Ona je glasila kao najveći strah i trepet u cijeloj bolnici. Samnom je bila divna, iako vrlo direktna, pazila je na nas i van radnog vremena (na dan poroda došla je 2 sata ranije u smjenu kako bio bila samnom i pričuvala moje bebe do mog dolaska u sobu).
    Imam samo riječi hvale za nju.
    Ostali kadrovi u bolnici su bili, ono.... Bilo bi mi joj da me ona nije uzela pod svoje.
    A nisam nudila ni dala mito nikakve vrste, jedino što je ta liječnica od mene dobila bilo je:Hvala Vam doktorice, Vjerujem Vašim odlukama i Sigurna sam da ćete napraviti najbolje za mene i moju djecu. Sve je to bilo izrečeno iskreno i od srca. Ona je to cijenila.
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 03.06.2013. at 12:27

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zavisi sta trazis od veze i sta se dogovoris, sta ne?
    barem bi tako trebalo biti.
    znam da sam trazila doktora koji je bio pro VBAC i koji je podrzavao neinterveniranje. njemu sam jasno i dala do znanja sta zelim i sta ocekujem i cemu se nadam, upravo takvom porodu.
    sad, da li je on ikome ista rekao ili se dogodilo da je fakat takva guzva da me nitko nije stigo prakticki pogledati i da li sam na kraju imala porod kakav sam zelila spletom okolnosti i sudbine ili kakvom lijepom rijecju, necu nikad saznati.

  10. #10
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali bi otvoriti temu o vezama.
    Dajem se kladiti da postojanje veze u rodilistu u 98 % slučajeva granatira vise intervencija, pozurivanja i sl.
    pa tko voli nek izvoli .
    prica iz zivota: moja prijateljica (inducirani, epiduralna, al nije bitno za pricu) pred kraj poroda, babica kaze: "uspjet cemo sacuvati medicu", kad dolazi veza i da se jadna ne bi patila, nalegne joj na trbuh, naravno da je trebala epiziotomija.
    ili druga, gdje primalja sa 20 i nesto godina iskustva svojoj kceri sredi hladni carski da se ne pati.

    meni su to uzasi, prihvacam da nekome nisu, tako da je prvo i pravo pitanje- koja su tvoja ocekivanja od poroda, pa po tome biraj rodiliste i eventualno poznanstva.

    lijepo mi je npr. sto moja prijateljica koja radi u rodilistu, ako je netko poznat, dode vidjet bebicu i pitat mamu jel joj nesto treba- to bi valjda bilo poznanstvo, a veza je ovo gore navedeno :D

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Je , i to sto kažeš količina i težina intervencija raste sa polozajem veze.

  12. #12
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Evo jedne koja je bez ikakve veze otišla roditi u Vinogradsku.. i opet bi.. jer sam takva i ne vjerujem u veze , mito, korupciju..

    zato mi je tak u životu

    Porod je hvala Bogu prošao dost brzo i intenzivno bez dripa , bez epiduralne , malo su capnuli.
    Neću u detalje, jer to nije ni tema , bilo je nekih malih propusta na bebi i meni..

  13. #13
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Moje jedino očekivanje je da mi dijete bude dobro, sve drugo mi je manje važno Ali eto, i te moje poznanice nisu dobile bog zna kakav tretman samo zato jer su imale veze, jedna je prenijela skoro 3 tjedna,pa su ju na kraju izmučili s dripom i kad su vidjeli da to tak baš ne ide, onda tek carski,na svu sreću beba je bila dobro. ( ovo je konkretno Merkur), druge dvije su rađale u Petrovoj pa ista stvar- bez obzira na sva "poznanstva" obje su rodile van ikakvog termina i niti jednoj ta veza nije bila na porodu .

    Nemam ona klasična očekivanja u smislu super fine hrane , ljubaznosti osoblja itd. (naravno,ako se potrefi-super) ali mi je važno baš da doktor/ica koji mi bude vodio/la trudnoću ima neki osjećaj da sam njegov/a pacijentica i tak. Pa ako to znači da treba malo "dohraniti" taj odnos, tj.ako su vaša iskustva takva ( a mahom nisu) da onda i ja tako postupim. Od medicinskih želja, sad trenutno mi na pamet pada samo epiduralna jer sam sklona panici (pisala sam negdje) pa da baš ne zeznem porod jer to nije nešto što se baš može kontrolirati ako zašora.

    Meni su zapravo ovo super informacije i sigurna sam da će još nekom koristiti.

    Ako ima još iskustava, neka cure pišu.


  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    A čuj, nekako ne vjerujem da će ti netko napisati da je nekome dao 1000 eura za "vezu".

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    A tko govori o super finoj hrani i ljubaznosti? To nikome nije ni na kraj pameti.
    Ne postoji veza koja bi tj to omogućila , osim da ti je veza npr. glavna kuharica koja cd ti servirati obroke sa smjeskom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    hehehehehe - podsjetila si me kako sam se u bolnici skompala s tetama koje nose hranu i čaj, svaki dan nakon poroda dolazile bi k meni u sobu (prije ili poslije redovnog obroka) i nosale su mi dječicu po sobi, mazile ih i ljuljuškale. Ja sam se topila.
    Ma svaki dan je netko s odjela patologije trudnoće dolazio k nama u sobu na druženje (od med sestara, čistačica, teta koje nose hranu - ma svi) i to mi je ulijevalo toliko topline da ti ne mogu opisati.
    Cimerica koja je samo došla kad je krenuo porod (pa nije ni dana ležala na patologiji) pitala me koliko veza imam, da me toliko ljudi tetoše.
    A ja samo bila ljubazna sa svima i pričala da mi dani pred porod brže prođu. Štaš, mali seljo došao u bolnicu, pa bi se družio

    Ali zato sestre s odjela babinjača nisu djelile njihove nježne osjećaje prema nama
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 03.06.2013. at 13:26

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dobra je ona paralela da sa jačinom veze raste i broj intervencija
    ali, jako ovisi i educiranost rodilje, da zna što će tražiti od te svoje veze

    ja sam prvi put imala najjaču moguću vezu: ravnatelja klinike
    wow
    i imala puni pansion
    i drip, i dolantin, i nalijeganje na trbuh i epiziotomiju i oduzimanje djeteta 2da se odmorim"
    i mislila sam kako je to super
    jer nisam znala da treba i može drugačije

    drugi put sam došla kao članica Rodina UOa
    i kao netko tko se pojavljivao u medijima na tu tematiku
    i sa poznavanjem skoro svih opstetričara gore
    i dobila sam što sam htjela
    ali, mislim da bih dobila i da nikoga nisam znala
    jer sam ja znala što i kako treba

  18. #18
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Hahaha! Ma ima na drugim forumima

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    A tko govori o super finoj hrani i ljubaznosti? To nikome nije ni na kraj pameti.
    Ne postoji veza koja bi tj to omogućila , osim da ti je veza npr. glavna kuharica koja cd ti servirati obroke sa smjeskom.

  19. #19
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj, nekako ne vjerujem da će ti netko napisati da je nekome dao 1000 eura za "vezu".
    A znaš da cure pišu,sad ne znam jel tu ili po drugim forumima, kako su davale novce i prije poroda (recimo na pregledima) i nosile mito (kavu,mesine) glavin sestrama,pa doktorima. Uff...ja nemam novaca ni mesine. Ludo skroz.

  20. #20
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam imala "vezu" u rodilistu i na odjelu, tj. poznanice koje rade tamo.
    S obzirom da je porod tekao izuzetno brzo i bez ikakvih problema ta veza se svodila na to da me je dosla pogledati dva umjesto jednog puta. Na odjelu ne pitala kako sa i trebam li jos nesto, na sto sam joj se zahvalila i rekla da ne trebam.
    E, i teta koja posluzuje hranu mi je susjeda, pa sam za dorucak dobila tri snite salame, a cimerice dvije. A ha! :D

  21. #21
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali bi otvoriti temu o vezama.
    Dajem se kladiti da postojanje veze u rodilistu u 98 % slučajeva granatira vise intervencija, pozurivanja i sl.
    pa tko voli nek izvoli .
    slažem se skroz

  22. #22
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    ja nisam imala nikakvu vezu, ali ni doktora koji bi mi pratio trudnoću. otkad sam krenula na preglede u bolnicu mislim da me pregledalo barem 4 doktora. odeš na SD u dan kad te naruče i uvijek te dopadne neki drugi doktor.
    Moja prijateljica je išla cijelu trudnoću privatno kod jedne poznate doktorice, naplaćala se pregleda, UZV-a, svašta nešto, kao "evo ti broj mobitela, vidjet ćemo se na porodu". Došla ju je vidjet možda treći dan.

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni bi dobra "veza" bila da odlična babica nastrojena na prirodan porod s dovoljno velikim mudima da je njezina riječ zadnja.
    Dakle skoro pa neizvedivo.

  24. #24
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala "vezu" u rodilistu i na odjelu, tj. poznanice koje rade tamo.
    S obzirom da je porod tekao izuzetno brzo i bez ikakvih problema ta veza se svodila na to da me je dosla pogledati dva umjesto jednog puta. Na odjelu ne pitala kako sa i trebam li jos nesto, na sto sam joj se zahvalila i rekla da ne trebam.
    E, i teta koja posluzuje hranu mi je susjeda, pa sam za dorucak dobila tri snite salame, a cimerice dvije. A ha! :D
    hehe, a jesi se usrećila s 3 kriške salame. cool ali da, u principu nije da ti one sad mogu ne znam kako pomoći, već eventualno češće pogledati ili tak nešt. a i ovo što cure kažu, ionako taj porod krene kad krene, teško da ti veza nešto znači ako je nema i tak.

    No dobro je čitati i druge.

  25. #25
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bi dobra "veza" bila da odlična babica nastrojena na prirodan porod s dovoljno velikim mudima da je njezina riječ zadnja.
    Dakle skoro pa neizvedivo.
    O, da to bi bilo korisno ako te zanima porod sa sto manje intervencija.
    ako želiš vise intervencija , tada ti primanja bas i nije najbolji izbor.

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    hehe, a jesi se usrećila s 3 kriške salame. cool ali da, u principu nije da ti one sad mogu ne znam kako pomoći, već eventualno češće pogledati ili tak nešt. a i ovo što cure kažu, ionako taj porod krene kad krene, teško da ti veza nešto znači ako je nema i tak.

    No dobro je čitati i druge.
    Gle, veza i preko telefona može dezurnom dirigirati pozurivanja , vjeruj isprobala na vlastitoj koži na prvom porodu.
    a sve je to bilo apsolutno nepotrebno za porod i bez donošenja mesine ili novaca ( bila sam na čuvanju trudnoće mjesec dana prije poroda a vodio me je šef odjela).
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.06.2013. at 14:05

  27. #27
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, veza i preko telefona može dezurnom dirigirati pozurivanja , vjeruj isprobala na vlastitoj koži na prvom porodu.
    a sve je to bilo apsolutno nepotrebno za porod i bez donošenja mesine ili novaca ( bila sam na čuvanju trudnoće mjesec dana prije poroda a vodio me je šef odjela).
    Haha Sirius mene isto u prvoj T 2008.vodio šef odjela i bila mjesec dana na čuvanju u bolnici. Ali da, rodila sam po noći nigdje žive duše, a moja "šefika" došla drugo jutro samo čestitarit

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    nisam imala vezu, tj. nisam ju povukla jer mislim da nitko ne može roditi umjesto tebe.
    ali vidjela sam da veza može pružiti komfor i porod kakav druge žene ne dobiju, onakav kakav bi trebao biti normala, bez petljanja ako ne treba, s poštivanjem želja rodilje itd.
    imam dojam da se dobije drukčiji tretman ako si od nekog, sad koliko to pomogne ili odmogne, zavisi.

  29. #29
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali bi otvoriti temu o vezama.
    Dajem se kladiti da postojanje veze u rodilistu u 98 % slučajeva granatira vise intervencija, pozurivanja i sl.
    pa tko voli nek izvoli .
    točno tako, sve koje ja znam da su imale vezu dobile su sve po redu. od dripa do epi. pa baš, ko voli nek izvoli

  30. #30
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja nekako mislim da oni zaita vjeruju kako cijelim interventskim tretmanom pomazu rodilji.

    al slazem se da sve ovisi o rodilji i koliko je educirana i zna sta (ne)zeli.

  31. #31
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj, nekako ne vjerujem da će ti netko napisati da je nekome dao 1000 eura za "vezu".
    imam 2 primjera dogovorene cijene, jedna je bila 300 eura da dr. dođe na merkur i bez imalo ustručavanja je uzeo, susjeda je rodila u petrovoj -500eura da dr. bude prisutan a svakako je bio u smjeni pa je drugi put bila pametnija. mislila je da kako ima epilepsiju da će ju spasiti od neznam čega. znači obje su vodile privatno trudnoće i pred kraj trudnoće doktor pita:" jesmo li se dogovorili za način poroda?" u tom trenutku sestra izlazi van i vi se fino dogovorite. naravno, kad su rodile, nisu ih niti pogledali.
    to je lijepa naša, malte ne cijenik kao na da ne kažem kojem fakultetu
    i da slažem se da sve skupa ovisi o educiranosti rodilje. neki ljudi jednostavno vole i salamu kupiti preko "veze"
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 03.06.2013. at 16:32

  32. #32
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    ali ipak si faca ak imaš rodicine kume strinu koja je faca u bolnici i o tome se priča godinama kako da nije bilo nje nebi bilo niti bebe. i ipak jedan parfem kao zahvala ali za šta????

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    imam 2 primjera dogovorene cijene, jedna je bila 300 eura da dr. dođe na merkur i bez imalo ustručavanja je uzeo, susjeda je rodila u petrovoj -500eura da dr. bude prisutan a svakako je bio u smjeni pa je drugi put bila pametnija.
    nikada neću razumjeti te koji plaćaju
    a pogotovo ih neću razumjeti što to onda pričaju po susjedstvu, a ne tamo gdje bi trebali

    e neka nam onda i bude!
    nismo bolje ni zaslužili nego da nas zovu ovcama i uzimaju gdje i kad stignu

  34. #34
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    ni ja!
    u ovoj svojoj muci shvatila sam koliko sam bila okružena površnim ljudima kojima je dan danas bitno šta će selo reći. i vjeruj mi oni su sretni što se mogu pohvaliti takvim pričama. ja se nadam da ako jedan dan rodim da neću praviti probleme gdje ih nema
    želim roditi ko svaka normalna žena i maziti se sa svojim smotuljkom

  35. #35
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    A, šta ćeš apricot žene se plaše, za bebu, za sebe, nadaju se da će tako kupiti bar malo sigurnosti. I zapravo i ne veruju medicinskom osoblju, počev od tog koga plaćaju. Suštinski, žalosno. I neka bar po susedstvu pričaju, bolje i to nego da se ćuti. Više verujem u promene koje nastaju malo po malo.
    Apropo koristi od veze, moja mama se porađala u porodilištu u jednom malom gradu u kome je njena mama radila kao babica. Dakle svi, sve znaju i na porođaju joj se skupi celi konzilijum, što je mojoj mami i odgovaralo, takav je tip. Nakon što sam došla na svet prokomentariše ona: " Pa ja sam mislila da vi meni možete da pomognete.", a jedan od ginekologa joj bez zle namere odgovori: " Pa, u suštini i ne možemo..."

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo i osnovno isprike ako tema već postoji, ali kao i sve buduće majke zanimaju me svježe informacije. Također, ako tema postoji molim administratorice da prebace i uvaže moju ispriku.

    Dakle, koliko je potrebno i je li važno imati "vezu" u rodilištu? Pod tim mislim na liječnike, sestre, ostalo osoblje itd.

    Osobno ne podržavam ali to je jedna realnost od koje ne možemo pobjeći, tim više jer želimo sve najbolje za naše bebe.

    Do sad nikad nisam prakticirala poznanstva u bolnicama, ali bi bilo zgodno pročitati iskustva i jedne i druge strane.

    Neki cilj ove teme je vidjeti je li potrebno možda "potražiti" nekog da se olakša cijela ta priča oko poroda i pregleda ili je dovoljno dobro i zadovoljavajuće i ako veza ne postoji.

    Primjer: sve moje poznanice koje su rodile unazad godinu dana su imale vezu. Ja nemam ništ...

    Kakva su vaša iskustva?


    Svaki put kada pročitam nešto slično zapitam se da li živim na nekoj drugoj planeti, a da toga nisam ni svjesna?!

    Zaista, ali zaista nikoga od poznatih nisam čula niti se "pohvalio" time da ga u bolnici čeka "poseban tretman".

  37. #37
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj klokanica1506 prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki put kada pročitam nešto slično zapitam se da li živim na nekoj drugoj planeti, a da toga nisam ni svjesna?!

    Zaista, ali zaista nikoga od poznatih nisam čula niti se "pohvalio" time da ga u bolnici čeka "poseban tretman".
    Pa i ja, zato i pitam da se eventualno "spustim na zemlju". Prvi put rađam i nemam pojma što me sve čeka, možeš ti čitati i educirati se, ali kad dođe taj trenutak želim biti sigurna da sam napravila sve što je u mojoj moći iako se može dogoditi i da izgubim tlo pod nogama

    Znam i da oduvijek ljudi podmićuju doktore,pa sam htjela vidjeti jeli to tako i u slučaju poroda. Ovo nije moj stav nego više neko "istraživanje" da vidim najnoviju situaciju a i da druge buduće majke imaju uvid u ove ne tako lijepe situacije koje se eto još događaju.

    Drago mi je da ima puno više pozitivnih primjera koji dokazuju da nije baš sve trulo.

  38. #38
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    ja sam imala vezu, njihovu kolegicu iz bolnice, koja je samnom i bila na porodu,pa nisam ništa posebno dobila, barem ja nisam to tako doživjela. oni koji su bili u smjeni su me i porodili, ne doktor koji me inače pratio, drip nisam izbjegla ali nakon 23h u predrađaoni i 5 u boksu a bebač od 4,100g nije izlazio objasnili su da je potrebno. ja nisam imala pojma je ili nije ali pristala bi na sve da samo da završi..tako da dal su oni nešto posebno pazili nemam pojma, ali ja sam bila zadovoljna. da nije slučajnost da mi je frendica njihova kolegica ne bi tražila nikakvu vezu, ovako se ona ponudila a ja sam prihvatila misleći ajde nije od štete da je netko njihov tamo samnom da pazi. ali inače nisam baš pobornik tih veza, čak sam jutro prije nego me uhvatili trudovi čekala 4,5 sata na redovni pregled,..zato sam i dobila trudove...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    ...Znam i da oduvijek ljudi podmićuju doktore, pa sam htjela vidjeti je li to tako i u slučaju poroda...
    da nema onih koji daju mito, ne bi bilo doktora (ili bilo koga drugog) koji ga uzimaju.
    još jednom velim da nitko ne može roditi umjesto tebe. đaba ti veza, mito i sl.

  40. #40
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Iz osobnog iskustva bolje ti je da nemaš nikakvu vezu i da se uzdaš samo u sebe.
    Ja sam imala sve moguće veze pa nam se sve moguće zakompliciralo...

  41. #41
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Moj recept: odeš, budeš pristojan kao što i inače jesi, rodiš i odeš doma. Bez puno filozofije. Ionako porod nije naaaaaaaaajvažniji svemirski događaj u životu Majke i Djeteta.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    da treba malo "dohraniti" taj odnos
    ja se nadam da se šališ nakon svih stranica i godina što postoji ovaj i svi mogući drugi forumi na kojima se razgovara o porodu?!?

    jasno mi je da je takvo razmišljanje postojalo prije 10 godina kada ovakav način komunikacije nije bio baš razvijen (i ja sam se nekako nadala da će liječnik kojemu sam svaki mjesec privatno davala 600kn za preglede, imati barem malo obzira, na kraju sam završila kao i gore navedene priče ...), ali danas ...

    već smo davno razgovarali o mitu, donošenju bombonijera, pića, čašćenju doktora i sestara na odjelu, pa i davanja 100kn sestri koja oblači bebu i predaje ju na izlazu iz rodilišta ...

    no, uglavnom, ne brini ništa, nitko te neće tebe bolje gledati ako doneseš skupocjenu bombonijeru nego neku drugu rodilju koja je došla bez ičega... samo hrabro, i bolje razmišljaj i čitaj o drugoj vrsti dohrane - one bebine sa 6. mjeseci - a ne o "dohrani" medicinskog osoblja!

  43. #43
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Količina veza vodi njihovoj inflaciji, baš kao što kaže ljubilica kod nas je puno ljudi koji jednostavno vole i salamu kupiti preko veze; ono - koliko med.osoblju može biti stalo do jetrvine kume male kad im dođu dvije takve dnevno? Pa čak i s parfemom i bombonijerom...

  44. #44
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ajme ajme koliko je sireva otišlo na mito na ginekologiji (ne od nas doduše). nije mi jasno zašto ljudi toliko vole o tome pričati (valda se osjećaju spešl?).

  45. #45
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    ja potencialno imam vezu tj. poznanstvo u bolnici u kojoj se planiram poroditi. ali jedini razlog zašto bi ju aktivirala je kako bih saznala koje primalje su sklonije prirodnom porodu (u nadi da kod takve zapadnem), kako me ne bi nitko čudno gledao što bu mi pratilja mama i kako bih mogla roditi u pozi koja mi bude odgovarala, a ne ležečki s nogama u zrak... iako sam čula prijateljice koje traže vezu upravo kako bi se osigurale da će dobit epiduralnu
    i zapravo je smiješno: s jedne strane imamo žene koje se nadaju što prirodijem porodu i bore se protvi intervencija rukama i nogama, dok s druge strane imamo one koje se nadaju upravo tome da bu ih nakljukali sa svim mogućim i nemogućim kemijama.... ah..

  46. #46
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    kod prvog poroda mi je sveki bila "veza". med. sestra je. došla je u Petrovu, zbog nje su me pitali hoću li epiduralnu, ja glupača uzela,kao da me ne boli, i dobila drip, nalijeganje na trbuh i epiziotomiju gratis.. i uz sve to još mi je dijete 3 tjedna ležalo na neonatologiji.. tu mi je recimo pomogla "veza" jer su mi dozvolili da ostanem u rodilištu dok mi je i dijete tamo.. iako, sve da su me i htjeli poslat doma, ne bi mogli, ostala bih tamo makar spavala na hodniku..

    Drugi put sam otišla opet u isto rodilište, ovaj put bez sveki, jedino me je pregledavao isti doktor.. scenarij poroda gotovo isti kao i prvi.

    Treći put sam rodila na Sv. Duhu bez ikakve veze i uz jaka protivljenja naših mama (MM i moje), jer valjda se samo u petrovoj djeca smiju rađati. izborila sam za sebe barem donekle porod kakav sam htjela..

    Za 4. put ako ga bude, tražim sve žive veze da mogu ostat kod kuće i rodit svoje dijete na najprirodniji mogući način. Sanjala sam da jesam pa mi se možda san i ostvari

    Prijateljica je imala vezu u petrovoj, jedan dr., rodila je bez ikakvih intervencija, rekla je da neće ništa, da hoće sama rodit i dobila je.. Veza je bila u smislu doktor susjed koji joj je vodio i prvu i drugu trudnoću, nije ništa plaćala..

  47. #47
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    od moje prijateljice mama je primalja u rodilištu i išla sam kod nje roditi samo da imam poznato lice u bolnici... nisam dobila nekakav poseban tretman zbog toga, porod je bio kompliciran sam po sebi i nema te veze koja to može promijeniti, jedino sam jednom dobila čistu spavaćicu ispod jastuka (inače si moraš sam otići po nju) i jednom me potajno pitala koji dio piletine hoću za ručak... eto... a puno mi je značilo da mi poznato lice svaki dan dođe i pita me kako sam
    i opet idem kod nje

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam imala poznate ljude na porodu, ništa nikome nisam plaćala ni nosila (ni prije ni poslije poroda). Bilo mi je važno da mi je netko poznat tamo, to mi je ulijevalo sigurnost da se neće petljati gdje ne treba i da me neće pustiti da se mrcvarim satima ako nešto zapne. Oba puta je bila indukcija, liječnika skoro nisam ni vidjela, samo su sa strane gledali izgon, oba puta je cijeli porod bio samo uz primalje i muža.

  49. #49
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ponavljam da to nije moj stav i da ja nemam vezu,novce, meso, ne dajem bombonjere,niti ikad jesam. Što se toga tiče čista sam ko suza.

    Ono što mene zbunjuje je da neke žene traže vezu unatoč ovdje iznesenim argumentima da nitko ne može roditi umjesto tebe, da ti veza može još dodatno zeznuti porod,itd. pa me zanimalo iz kojeg razloga i kakve su to vrste veza, što se može od nje očekivati itd. te da se čuju/čitaju iskustva. Jedna cura je dobro napisala da je to zbog svojevrsnog osjećaja sigurnosti recimo,ili neke žene žele da ih se češće pogleda itd. Neke žene idu privatno rađati upravo zato da im se ispoštuju želje, i masno to plaćaju neke ne mogu pa traže veze i tako...

    Dakle, ovo bi trebala biti baza friških iskustava a ne nečiji stav ako ga ne želi iznijeti. A posebno ne moj.

    Oduševljena sam vašim odgovorima i ako je tako mogu vam samo zahvaliti što ste izborile takav humani pristup za nas, buduće rodilje.

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Žene traže vezu radi osjećaja sigurnosti i straha od nepoznatog, i uopće ne mislim da se tome treba silno čuditi.
    Normalna bi situacija bila da žena može računati na poznatu osobu od povjerenja na porodu, bila to babica ili doktor ili netko treći.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •