Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 111 od 111

Tema: Pranje kuhinjskih krpa

  1. #101
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Apropo isplativosti, Tanči, uz to što kod mene izbjeljivač (jedna kantica od cca 15 kn) traje godinu dana,, nije mi spika u tome.
    Spika mi je da ne želim baciti krpu zbog fleke, gomilati otpad i poticati proizvodnju novih krpa. Želja mi je upotrebljavati postojeće stvari (u ovo slučaju krpe) što dulje, ono do zadnjeg atoma
    Tek onda vučem iz ormara nove (koje je mama kupila prije 20 ak godina meni za miraz )
    Iz tog razloga imam i bijele pamučne plahte i jugo ručnike koje su negdje iz 80-ih -mama me dobro opremila za udaju

    Jojjjjj ovo i ja potpisujem. i još da nadodam bijele šligane plahte, stoljnjake i ostalo ....zaista se pitam KUDA sa svim tim,jer apsolutno ne koristim.
    Kuhinjskih krpa imam na lageru u tzv mirazu barem još 100 komada

  2. #102
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moje miraz-krpe su se uglavnom istrošile, ali zapravo i nisu bile tako brojne. Sad mi je krivooooooooo

  3. #103
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja imam stare krpe još od mame. Mislim da su sve bar 15-20 godina stare. Nisam ni znala da krpe mogu biti ne-flekave

  4. #104
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Podizem.

    Marta, kako si riješila problem?
    Moje lani nove krpe su sad koma, zahvaljujući cuvalici koha ima drugačije navike korištenja krpi i Smjehuljici koja ih koristi umjesto slinceka/babarina/partikle...

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Podizem.

    Marta, kako si riješila problem?
    Moje lani nove krpe su sad koma, zahvaljujući cuvalici koha ima drugačije navike korištenja krpi i Smjehuljici koja ih koristi umjesto slinceka/babarina/partikle...
    Baštebriga.

    To je potrošno.

    Odi u Naš dom na križanju Čavićeve i Grada Gospića i kupi si nove, 1 kom je 7 kn kad su akcije - lijepe divne krasne, prirodni materijal, dobro upijaju. A stare prenamijeni za brisanje poda, pesjih capa i slično, do bacanja.

    Ja se preporodila otkad me previše ne uzrujava jesu li krpe flekave ili ne. Kogabriga???? Kad su u takvom stanju da ih više nemrem gledat, dam ih kolegici za grunt ili odnesem na svoj, za brisanje nogu. A onda idu u smeće.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.09.2014. at 22:35

  6. #106
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja baš sad napunila mašinu krpama, nemam više ni jedne, a ne volim ih prati s drugim stvarima pa skupljam dok ne dođem do zadnje čiste
    stavila na namakanje, neka se namače cijelu noć
    sutra ću malo natrljati preostale mrlje aiax sapunom
    al neću se nervirati oko onih koje ostanu nakon pranja

  7. #107
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Pisala sam vec ovdje. Fleke mi skida neki dm prasak u kantici, bas za odflekavanje. Par puta godisnje ih namocim u tome i poslije normalno perem.

  8. #108
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moje su sve flekave... Ma ne zivciram se vise.
    Kad je ne mogu gledati, isloristim za pod ili bacim.
    Nije to prljavo...

    One papirnate ubruse nekako ne volim i ne koristimo ih uopce. Zato su mi krpe takve

  9. #109
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Baštebriga.

    To je potrošno.

    Odi u Naš dom na križanju Čavićeve i Grada Gospića i kupi si nove, 1 kom je 7 kn kad su akcije - lijepe divne krasne, prirodni materijal, dobro upijaju. A stare prenamijeni za brisanje poda, pesjih capa i slično, do bacanja.

    Ja se preporodila otkad me previše ne uzrujava jesu li krpe flekave ili ne. Kogabriga???? Kad su u takvom stanju da ih više nemrem gledat, dam ih kolegici za grunt ili odnesem na svoj, za brisanje nogu. A onda idu u smeće.

    Draga, ti uvijek mudro zboriš, ali ne mogu primijeniti tvoj tip ovom prilikom.

    Lani sam to učinila sa starim krpama, nema tome godina i tri mjeseca... a ove koje sam kupila su mi baš po guštu, jer nisu ni karirane, ni s cvijećem i povrćem (od čega se ježim), jednostavne su... bijele sa sivim i ljubičastim ili sivim i crvenim točkicama. Plus što nisu u platno tkanju (osnovni uzorak u tkanju, poput košulje), već u keperu (poput traperica), što ih čini čvršćim i trajnijim. Taman su se super razradile, nisu oštećene, nisu iscufane, sušilica im ne škodi, pred njima je još dugogodišnja karijera.
    Plus što sam ih dosta platila, mislim da je komad bio preko 15 kn.

    Ali, dala si mi ideju kupiti ću desetak novih jeftinih krpi koje će biti samo za Smjehuljicu i njene obroke (trebala sam se toga ranije sjetiti). A ove ću dotjerati u red nekom od navedenih tehnika, idem sad čitati topic iz početka.

  10. #110
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo sažetka topica, ne znam kojeg smajlića da stavim, loool... ili

    Citiraj kinka prvotno napisa Vidi poruku
    Iako mi kuhinjske krpe znaju biti prilično uprljane, nakon pranja nemaju flekove. Obično ih najprije cijeli dan ostavim namočene u vodi s dosta deterdženta (koristim praškasti Persil), a noću dok je jeftinija struja peru se u vešmašini na 90 ºC (Persil + u bubanj ubacim Vanish protiv mrlja). Također se korisnim potezom pokazalo na pola iskuhavanja prekinuti program, i ujutro nastaviti (tako se krpe još jednom namaču, al ovaj put u vrućoj vodi).

    Mislim da je odabir dobrog deterdženta (uz eventualno dodatak nekog sredstva protiv mrlja) ključan u cijeloj priči.
    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Perem ih na 95 stepeni iako su svih boja. Takođe, kad mašina već krene da uzima vodu ulijem u onaj deo gde je prašak i dooooobar cug nekog izbeljivača (Ace). Uglavnom to bude OK. Ostanu neke fleke tu i tamo.
    E da, za krpe uvek koristim praškasti deterdžent, u njega dodam i sode bikarbone i stavim ga dosta, koliko nikad ne stavljam za ostalu robu.
    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    moja ih mama iskuha u loncu u kisnici- dozive preporod (pa ih nekoliko puta godisnje skupim i odnesem na vikend-tretman)

    kod kuce pokusala kuhati i prkuhati (u masini)
    staviti sve moguce praskove

    i flekovi odbili otici- pretpostavljam da smo simpaticna familija kod koje vole biti pa me ne sekiraju previse

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je u tu svrhu ok ACE gentile iliti ljubazni izbjeljivac za sarenu robu. Ima funkciju varikine ali moze na sarenu robu. A opake mrlje tipa vino ajvar i sl rjesavam onom malom olovkom iz dm-a koja sluzi za skidanje fleka. Sto je fleka svjezija to bolje ide. Drzim ju uz olovke na frizideru da hude pri ruci. Denk mit i kosta15-ak kuna. To mi je skinulo i smedju farbu za kosu sa svijetle majice
    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, za sve mrlje apsolutni je pobjednik sapun protiv mrlja iz DM-a. Izgleda kao onaj starinski žuti komad sapuna. Nema koju mrlju kod mene nije skinuo - od starih, novih, tvrdokornih, blagih, itd. Zvuči mi bolje i prirodnije od silnih varikina i izbjeljivača.

    Krpe inače otkuhavam na 90 sa minimalnom količinom deterdženta, bez omekšivača i onda ne smrde. Već su pune sapunjare - zašto bih je još dodavala? Čini mi se da je bitnije riješiti je svih tih deterdženata po njoj nego još nadodati.

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    kuhanje u loncu na šparetu sa malo detergenta i sušenje na jakom suncu

    Citiraj Jole&Titi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ubacimo malo izosana u vodu i u tome drzimo krpe 10 min namocene a onda pranje

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da...mame iz te berbe

    Marta - evo ga http://www.dm.de/de_homepage/denkmit...wer-weiss.html
    Citiraj Fimo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja koristim tu sol, prodavacica mi je svojevremeno savjetovanja da uzmem to umjesto one u kantici. Meni je ok, cak i neke tvrdokorne mrlje od prije odu, prije napravim otopinu par zlica te soli i praksa i ostavim u vrućoj vodi da odstoji par sati, može preko noći. Poslije normalno operem.

    Citiraj mamalada prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da nije najpametnije rješenje, al ja ponekad dodam maaaalo varikine i razrijedim je vodom i u tome natopim sat prije pranja te krpe. Od čudnih crteža i razmuljane ikonografije nastanu snijeg bijele krpe za suđe. I koristim istu postavu krpa već ful dugo i nijesu se raspale.
    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Namakala sam krpe 10 sati u ovom dm-ovom oxi power weiss prahu, oprala na 95, i vecina fleka je otisla (starih). Par puta godisnje tak napraviti nije neki problem. Hvala na preporuci.
    Nešto od ovoga ću iskombinirati.
    Javim formulu i rezultat.

  11. #111
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Varikinu nisam nikad koristila. Da li je mogu koristiti na kuhinjskim krpama koje imaju obojane dijelove. Koliko da je stavim u masinu?'

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •