Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: starački dom koji nije samo umiralište

  1. #1
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno starački dom koji nije samo umiralište

    Dakle, da je u Zagrebu i da nije samo zadnja stanica,nego baš dom u kojem se kvalitetno može provesti zadnje desetljeće, dva života?

    Znam samo za Sv.Anu u Novom Zagrebu,čini mi se ok,no nemam iskustva iz prve ruke pa bih molila sve korisne informacije.

    Eh,da,uvjet je da ima i smještaj u jednokrevetnoj sobi,tj.neki tip apartmana. Osoba je vrlo vitalna ,zdrava i pokretna,jedostavno joj je dosta samačkog života.
    Financijski dosta dobro stoji,tako da to nije stavka kod odlučivanja.

  2. #2
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    I ja znam za Sv.Anu, moja bivša stanodavka je tamo bila, u svojoj jednokrevetnoj sobi i bila je prezadovoljna

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Onaj na Iblerovom je dobar a i svuda može pješke, a ako ima para jako hvale "židovski"(ali neznam kako se točno zove).
    I da, na Iblerovom je sada lista preko 5 godina.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 10.02.2012. at 14:23

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    dobar u lijep ti je Sv. Josip na Svetom duhu, a imaš i fratrovski Sv.Maksimilijan malo iznad crkve. sad kolko se gdi čeka ne znam

    http://www.ofmconv.hr/index.php?opti...d=77&Itemid=93
    http://www.domsvjosip.hr/
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.02.2012. at 14:38

  5. #5
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Hvala cure,idem sad googlat još

    za ovaj "židovski" nisam niti čula..koja je shema? primaju i katolike,valjda,ne?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    a privatni,reklamirao se neki u Brezovici za one s dubokim džepom

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    "Park" na Pešćenici.

  8. #8
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    jel imate za navedene dobra iskustva?

    ovaj na Pešćenici,Park,nema nikakvu stranicu...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Za Sv. Anu se čeka oko 10 godina...barem je tako bilo do nedavno.
    Moji su deda i baka tamo, u tzv. apartmanu (ti apartmani su u biti veće dvokrevetne sobe sa stolom za jelo i par stolica, dvije foteljice, stolićem, kredencom, frižiderčićem, balkonom i kupaonicom s WC-om - nema nikakve kuhinje). Frižider i TV sami donose stanari po željama. Na katu imaju malu čajnu kuhinju.
    Čini mi se da je društveni život prilično dobro organiziran - imaju knjižnicu, razne kružoke, gostovanja školaraca i studenata, predstave, gimnastiku, izlete, kuglanje, modeliranje iz gline, filmove, povremeno plesnjak...koliko tko to koristi je individualno, moji baka i deda baš i ne ali oni nisu nešto društveni a i dvoje su.
    Sve u svemu oni su zadovoljni (da se razumijemo, nije to komfor ni hrana kao u hotelu ali nisu ni prije živjeli u dvorcu) a uz manje zamjerke zadovoljni smo i mi. Ako te zanima baš nešto konkretno može na PP.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Zaboravila sam kako se dom zove, žao mi je, ali to je onaj u Maksimiru, znam i gdje, obnovljen je, tamo u onom kvartu iza stadiona, državni, ali s "vrlo vitalnim aktivnostima", u njemu djeluje i ona skupina živahnih starijih dama mažoretkinja.
    Više puta sam vidjela njihove nastupe, ali to nije jedina aktivnost, i inače mi djeluju u tom domu dosta "mladenački".

  11. #11
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    uff.10 godina...baš puno,čula sam da je prosjek od 5-8 godina..

    Charlie,puno mi znači tvoj post,daj please reci još koju o hrani..tipa na meniju je jedno jelo za ručak i nema biranja ili?


    vitalni stračeki mogu sami izlaziti van doma kad požele? jel postoji neko vrijeme do kad se moraju vratiti navečer? mogu slobodno ići na more par tjedana i sl.pretpostavljam?

    svaka info mi je dobrodošla,ja imam samo jedno i to ne baš dobro iskustvo s jedim privatnim domom pa ne bih ga ponovila za ništa...

    evo jedna pojedinost koja je mene izludila kod tog doma,koji je zapravo više zadnja stanica nego dom, je stalno pištanje po hodnicima...svako malo su teški bolesnici zvali sestru stiskanjem tipke kraj kreveta,a onda to pišti po svim hodnicima sve dok sestra ne dođe jadnicima u sobu i ne ugasi taj alarm baš u dotičnoj sobi...prestrašno..ubojstvo za živce

    toga u ovim domovima valjda nema,zar ne?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    bratić od moje mame, nakon kaj mu je umrla žena otišal u Dom sv.Josip,bil je jako vitalan, išal kud je htio, baš ne na dugo jer nije imal nikog na moru i sl., ali je znal tetama pomagat u kuhinji i praonici, nosit obleku, a one su znale njemu uvjek nekaj extra napravit, oprati i slično, to je bilo pred cca 12 godina kad je umro u dubokoj starosti.Imali su česte izlete ( čak smo i mi znali ić na jedan izlet pred cca 20 godina), imaju misu ( dolaze fratri s Svetog duha), sad neko vreme je vozil i bus do tog doma,sad ne vozi,ali nije problem ak čovek može hodat.
    Inače sam slušala neke cure nedavno koje su tam bile na praksi, rekle su da tak dobro nikad nisu vidle, znaju imat i kulturne večeri i slično.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure,idem sad googlat još

    za ovaj "židovski" nisam niti čula..koja je shema? primaju i katolike,valjda,ne?
    To ti je ovaj http://www.zoz.hr/home.php?content=c...key=26&key1=29 ,
    primaju i katolike

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam kako se dom zove, žao mi je, ali to je onaj u Maksimiru, znam i gdje, obnovljen je, tamo u onom kvartu iza stadiona, državni, ali s "vrlo vitalnim aktivnostima", u njemu djeluje i ona skupina živahnih starijih dama mažoretkinja.
    Više puta sam vidjela njihove nastupe, ali to nije jedina aktivnost, i inače mi djeluju u tom domu dosta "mladenački".
    To je ovaj http://www.dom-maksimir.hr/kontakt

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    rosa, nema tog pištanja, stacionar je odvojen od drugog dijela doma gdje su pokretni stanari.

    Što se tiče klope, meni je jednak za sve i nema biranja, posebni su naravno meniji za dijabetičare, za žućne bolesnike, kada netko ima probavne tegobe... Stanari imaju unaprijed dodijeljena mjesta za stolovima (za 4 osobe su stolovi) u menzi i pazi se kod posluživanja tko imam kakav meni. Obroci su u određeno vrijeme (ručak npr. od 12-13, večera od 18-19). Hrana po mojem varira od solidne do ne baš dobre, ali moji se ne žale. Pazi se da je prilagođena starijima (nije tvrdo meso, iako se nekad zalomi, lagane su večere itd.). Za blagdane se dobije uz ručak čaša vina. U slučaju bolesti, slabosti i slično obrok se služi u sobu.

    Stanari slobodno šeću i miiislim da ne moraju prijavljivati izlazak, ali na izlazi je uvijek netko na porti pa taj netko možda i bilježi tko je izašao za svaki slučaj. Isto tako posjetitelji se bilježe ali nakon što se dođe par puta više se ne treba zapisivati, već vas zapamte. Oko doma ima lijepa šetnica, samo fali klupa usput za odmoriti se. Moji odšeću do utrinskog placa (to im je kvart), do crkve, do Konzuma koji je preko puta...i oko doma je uređena šetnica i postavljene klupice.

    Moji deda i baka su osim ovog doma gledali i neki na Ravnicama ali su se odlučili za ovaj jer im je bio ljepši zbog okoliša a i blizu starog kvarta. Što se tiče vremena čekanja, najbolje nazvati pa pitati, desi se i da zovu ranije ako se lista brže prazni...nama su odmah rekli 10 godina ali ispalo ne manje, a i na vrijeme su se prijavili... Lakše je dobiti mjesto u dvokrevetnoj sobi nego apartman jer ih je brojčano manje (apartmana).

  16. #16
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Nasa baka je u domu u Odri.
    Tamo je prekrasno, veliki i prostrani dom po kojem mogu setati kad je ruzno vrijeme, a vani je veliki park sa klupama, rostiljem i vockama.
    Imaju jako puno aktivnosti za stanovnike, od svakodnevne gimnastike, izleta na Sljeme, Bundek i sl, obiljezavaju svaku prigodu sa festama ( Martinje, Valentinovo,...). Hrana je odlicna, imaju tri menija dnevno, ovisno kakvu hranu smiju jesti ( jedina zamjerka nase bake je da ne daju slatkise ). U sklopu je crkva i kafic gdje mozete nesto popiti kad dodete u posjete. Mozete dolaziti u posjete cijeli dan, kada god vam pase.

  17. #17
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    ani4, to je ovaj dom?
    http://www.kuca-sv-franje.hr/

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    a da možda ak joj je do friškog zraka zvonimirov dom http://www.zvonimirov-dom.hr/index.php

  19. #19
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ne bi van grada baš zato da može sama,kad poželi sjesti na tramvaj/bus,a i ipak je u samom gradu više sadržaja.

    Do sada mi se sv.Ana, Sv.Josip i dom Medveščak na Iblerovom čine baš ono što bi njoj odgovaralo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mana Sv. Josipa koja je nas odbila je ta sto je na brdu, inace smo samo dobro culi.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    da ali ak je pokretna, sv.Josip je baš na lijepom mjestu možda malo više koraka do busa

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    imaš i na Trešnjevci, Trga Slavoljuba Penkale
    stotinjak metara od selske i tramvaja

  23. #23
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    imaš i na Trešnjevci, Trga Slavoljuba Penkale
    stotinjak metara od selske i tramvaja
    Je taj je isto super, istina posjećivala sam ga davno, ali sobe su bile zbilja ok.

  24. #24
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Hvala svima na info...sad idem u detaljno pruočavanje i telefoniranje.

  25. #25
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Mi smo pregledali dom u Brezovici, kojeg tesko da mozes nazvati dom. To ti je vise kao hotel. Ima i kafic s terasom (otvorenog tipa), i frizeraj, a petkom je restoran isto otvoren za vanjske goste, pa smo par puta otisli i na rucak i upoznali neke goste. Za koje mi se cinilo da se dobro zabavljaju. Medicinske sestre i osoblje su svi mladi, energicni i entuzijasticni. Vlasnici su dugo radili negdje vani, cini mi se u Svicarskoj, tako da su te standarde dofurali ovdje. Barem tako izgleda na prvi pogled. Sve je novo i nema miris kao sto neki domovi znaju imati po urinu i starosti, nego sve mirisi na novo. Cijena apartmana je koliko se sjecam nesto malo manje od 8000kn. Apartmani su najskuplji.
    http://www.villabrezovica.com/

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Podizem temu...
    Dal' ima netko neko iskustvo sa obiteljskim domom Hrastje? Osoblje, njega, hrana.. bilo kakva info dobro došla. Hvala...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •