Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Kvaliteta jajnih stanica

  1. #51
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    bravo! sretno dalje!

  2. #52
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    boogie, i ja sam na tragu tvog razmišljanja, ali 2% je ipak jako malo...još u kombinaciji s tvrđom opnom tvoje js. A čuj, ako si spremna na otpis polovine dobijrnih js, baci kocku.

    Iskoristit ću priliku da ovdje pitam- zašto se ivf ne radi s kompletnim ejakulatom, mislim svim spermićima, nego se uzme samo kap? Ono, zašto js jednostavno ne potope u cijeli uzorak? Ili sam u zabludi?
    Argente,
    pitala sam ovo biologicu. Dakle, nakon sto filtriraju sjeme od sporih, mlitavih i kilavih spermica, stave od 5000-20 000 spermija u jedan dish sa stanicom. Ovisno o tome kak izgledaju. Vjerojatno bi nastala prometna guzva ako bi bio cijeli ejakulat

  3. #53
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nisam skužila iz ovog što pišeš, samo vidim da imate 4 smrzlića, zna li se koliko je njih ICSI embrija a koliko od tih 4 smrzlića je IVF embrija? Pretpostavljam da su ti zamrznuli blastice ili su i morule išli zamrzavati?

    SRetno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  4. #54
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    napisala sam u statistiku rezultate, al samo da vas ovdje jos obavijestim: ja sam morala na put pa sam inzistirala da mi vrate embrije 3. dan, tu smo izabrali jedan najljepsi ICSI (od 6) i ljepsi IVF (od 2, 3 su se oplodile, al je jedna stala prije 3.dana). Do 5. dana su prezivjele 2 kompaktacije, 1 pocetna blastica i jedna "predivna blastica" i tako su ih smrznuli: blast+ kompaktacija. Ne znam koja je iz IVF-a, nije mi zena rekla, a ne da mi ih se sad davit, mislim da sam ih sve tamo u beti dovoljno udavila :D ako promijenim misljenje javim vam

  5. #55
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    nisam skužila iz ovog što pišeš, samo vidim da imate 4 smrzlića, zna li se koliko je njih ICSI embrija a koliko od tih 4 smrzlića je IVF embrija? Pretpostavljam da su ti zamrznuli blastice ili su i morule išli zamrzavati?

    SRetno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Kadauna, 3. dan su bila 2 IVF, a do 5. dana nemam pojma jel IVF prezivio, nisu mi dali tu informaciju. Kompaktacija je morula? Ne znam. Da, smrznuli su 2 kompaktacije i 2 blastice.

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    Argente, pitala sam ovo biologicu. Dakle, nakon sto filtriraju sjeme od sporih, mlitavih i kilavih spermica, stave od 5000-20 000 spermija u jedan dish sa stanicom. Ovisno o tome kak izgledaju. Vjerojatno bi nastala prometna guzva ako bi bio cijeli ejakulat
    da, ali svejedno mi nije jasno zašto ne pripustiti sve pastuhe, da konkurencija bude veća...ili je već tih 5000-20 000 best of?
    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koja je iz IVF-a, nije mi zena rekla, a ne da mi ih se sad davit, mislim da sam ih sve tamo u beti dovoljno udavila :D ako promijenim misljenje javim vam
    ajde promijeni...mene baš zanima koji su koji

  7. #57
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i mene zanima, jako, jako.....

    s tim da meni nije jasno uopće uspješnost zamrzavanja compacting morula, ali dobro, tko sam ja da uopće mislim )

  8. #58
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Ja sam imala fet od jedne takve kompaktne morule. Preživjela je odmrzavanje ali nije došlo do trudnoće.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Bluebellina trudnoca je fet morule. Osobno ne bih otpisivala morule 5-i dan, pogotovo one dobivene ICSI-em.

  10. #60
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebellina trudnoca je fet morule. Osobno ne bih otpisivala morule 5-i dan, pogotovo one dobivene ICSI-em.
    morula - FET - da ali CZ ide na transfer 4. dan pa tako i zamrzavaju 4. dan i onda naravno da imaju morule taj 4. dan.

  11. #61
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    haha, a jeste znatizeljne!!! naravno da sam pitala, hehe, sve 4 su od ICSI, citat "zametak iz IVF-a nije bio dobar za kriopohranu, zaustavio se,
    svi kriopohranjeni su iz ICSI-a"

    al cure, to je bias, nije kriv IVF, nego je biologica izabrala naljepse stanice za ICSI, tako da se prava istina nikad nece saznati

  12. #62
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    s tim da meni nije jasno uopće uspješnost zamrzavanja compacting morula, ali dobro, tko sam ja da uopće mislim )
    Šta nije ina33 imala bingo iz FET-a morule ali MB ide 5.dan?
    Meni svakako nije jasno zašto ih se ne ostavi do 6.dana pa smrzne ako dobace do blastociste.

    boogie, što bi napravila eventualni sljedeći put, opet pola-pola ili?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mumi su na vv radili popla pola i kvalitetniji su bili ivf embriji.

  14. #64
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    volim znati sto se radi i kako se radi, i zasto! al neke stvari ipak radije prepustam strucnjacima; biologica vec 20 godina gleda u te embrije, svaki dan po xx njih, ipak ima iskustvo sta ima sanse, a sta nema. Naravno da "lijepe" blastociste imaju vece sanse, al i ruzne i spore mogu nekome biti bingo. citala sam nedavno da ove lijepe i brze blastice su najcesce muske, ima to neke logike, mi zene smo jelte puno kompliciranije nego muski, hehe isto tako od lijepih blastica oko 50% je aneuploidno, sto se nama desilo s t21. Znaci, uvijek ce biti netko tko ima jedno iskustvo, i onaj koji ima potpuno suprotno.
    a sto se tice pola/pola, da, definitivno bi isla opet na to. Ima li tko podatke kolika je uspjesnog IVF-a po transferu?
    Ma mislim, mi smo ovako odlucili- pokusavat cemo slijedecih par godina, svaka 4 mjeseca, pa valjda ce jednom i nama doci ta roda! super su ovi smajlici!

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    ja sam danas konacno imala termin sa glavnin doktorom bolnice,on kad mene vidi kako ja listu vadim iz torbe sta jos hocu,vjerovatno mu mrak na oci padne ,uglavnom se saslusamo pa zajedno odlucimo! sa nalazom krvi je odusevljen za 70% je bolji nego u 9mj,FSH je na 6 pao ,a nikad nisam imala ovoliko jajnih stanica ko sad,sad kakve su kvalitete to neznamo ali smo se dogovorili za stimulirani i to full sto bi rekli,375 merionala i sve sto ide uz to!ja sad neznam jesu li meni pomogli svi preparati koje pijem,ali ako se broj js poveco(sto su rekli nije moguce) mozda se i kvaliteta poboljsala...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj njanja1 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam danas konacno imala termin sa glavnin doktorom bolnice,on kad mene vidi kako ja listu vadim iz torbe sta jos hocu,vjerovatno mu mrak na oci padne ,uglavnom se saslusamo pa zajedno odlucimo! sa nalazom krvi je odusevljen za 70% je bolji nego u 9mj,FSH je na 6 pao ,a nikad nisam imala ovoliko jajnih stanica ko sad,sad kakve su kvalitete to neznamo ali smo se dogovorili za stimulirani i to full sto bi rekli,375 merionala i sve sto ide uz to!ja sad neznam jesu li meni pomogli svi preparati koje pijem,ali ako se broj js poveco(sto su rekli nije moguce) mozda se i kvaliteta poboljsala...
    jel možeš reći šta si uzimala?i ja bi malo poradila na tom ako se se to zapravo može

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    sabu ja sam ti svasta uzimala,neznam jesam li popravila kvalitetu ali ni u stimuliranom postupku nisam imala 8js,ko juce na ultrazvuku! ja ti pijem fertil plus,dhea,Q10,maca korijen(u tabletama)L-argin,selen,caj od listova maline,i prasak od zita (neznam jel se tu dole tako zove )! i 2-3 nedeljno jedem sir sa lanenim uljem i sjemenkama...to bi se sve skupa trebalo 3mj koristit predlaze se jos i onaj posebni med,nemogu se sjetit kako se zove,ali ja nigdje nisam nasla cisti,a bilo me strah sad od bilo koga uzimat! meni je postupak,ako bog da,pocetkom 1/2014 pa ako hoces javit cu ti jel se i u kvaliteti nesto popravilo...

  18. #68
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Mumi su na vv radili popla pola i kvalitetniji su bili ivf embriji.
    a koju dijagnozu ima njen muž?
    Boogie šteta da nisu i j.s. podjelili pol- pol i po kvaliteti i onda napravili eksperiment ovako može stvarno biti da te j.s. nisu imale šanse ni sa najboljim spermićima.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    a koju dijagnozu ima njen muž?
    Boogie šteta da nisu i j.s. podjelili pol- pol i po kvaliteti i onda napravili eksperiment ovako može stvarno biti da te j.s. nisu imale šanse ni sa najboljim spermićima.
    Normo, ali u prvoj stimulaciji su svi folikuli bili "prazni" pa su isli ziheraski drugi put.

  20. #70
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Meni se zakon pokazao melatonin.

    Pročitala sam stručni članak na PubMed-u i pila dozu od 3 mg. Dobili 2 prekrasne blastice (emriologove riječi: u njima vidim trudnoću) i jednu OK morulu.

    Zeznuo nas je endometrij i progesteron pa nije uspjelo...

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Jutro cure. I mene isto brine ta kvaliteta. Konkretno imam hashimoto. Tsh i anti tpo na zadnjem uredni, ali anti tg povisen. Imala ivf radjen icsi, dobili 4 stanice, 3 bile zrele, samo jedna se oplodila i to bila fragmentirana. Dali znate kako antitijela utjecu na kvalitetu? Kojim sumplementima bi se ona mogla p9boljsati a da se pazi radi hashimota i toga da pol toga mi ipak nesmijemo?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •