Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Grize me - stižemo li do tandema?

  1. #1
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno Grize me - stižemo li do tandema?

    Molim vas, ima li neko slično iskustvo, ja više ne znam šta da radim!
    Mali ima 17 meseci i dojim ga, a za mesec i po mi je termin porođaja. Preživeli smo one bolne i neprijatne podoje s početka trudnoće i nadala sam se da je tu završena sva muka... Međutim, kako je trudnoća odmicala, let down je otkazao, plus se i količina mleka smanjila... sad u osmom mesecu drastično! Počeo je da grize, tj. jače da stiska tačno u periodu kad se količina mleka smanjila, znači, nije u pitanju ono na šta svi prvo pomisle - da se igra, isprobava zube, da mu se dopada moja reakcija (jer je u početku nije ni bilo, a sad i kad je ima, obično plačem ili molim da pusti/popusti, pri tom i on počne da plače, dakle, nije mu zabavno nimalo). Jednostavno, ne može da navuče mleko i zato vuče jako i uz to još i stiska jače, prvo vilicom, a onda je počeo i zubima.
    Pokušala sam razne stvari, da prekinem podoj, da mu objasnim... s početka je, čini se, i razumeo. jeste mali, ali savršeno komuniciramo i jako dobro sve razume. kad za vreme jela kažem npr. "grizi", on tačno zna i to i uradi. ali, kad je podoj u pitanju, ne reaguje na "ne grizi".
    poslednjih dana je izgleda opako zbunjen, jer prekinem podoj ako počne zubima... on zaplače, a ja već poluluda postavim glupo pitanje - hoćeš još da grizeš!? a on, jadan, klima potvrdno glavom dakle, uspeo je da izjednači sisanje sa griženjem...
    polako mi se čini da smo sve bliži kraju dojenja, a to me ubija jer smo dogurali skoro do tandema. nije da mi je tandem neki san, ali nisam imala u planu da ga odbijam, mali mi je, neka sisa koliko hoće, pa neka i deli siku sa sestrom... i stigli smo do kraja, a sad da prekinemo i to ovako ali sad već postaje previše traumatično za oboje i ne znam više šta da radim.
    zanima me i da li je moguće npr. da ako sad naprasno prekinemo sa dojenjem, da se za mesec ili nešto više ponovo vrati? koliko vremena treba da prođe da im se izgubi refleks za sisanje?

  2. #2
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    niko ništa? ni slično?

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mislim da sigurno neće izgubiti refkeks cicanja, ako ne možeš, trauma je i malome i tebi ovo griženje...
    Ja sam jedva izdržala do 6-og mj, nisam više mogla podnjeti nacicavanje, a onda i pokoje cicanje jer
    to više nije bilo cicanje jer nije bilo mlijeka.
    Ja svojoj nisam više dala cicati iako je probala, ali ona je do trenutka probavanja već zaboravila cicati , ali od mene su dolazili signali da je to samo proba.
    Znala sam joj izdojiti i ona je to popila, bilo joj je to fora.

    Kako se osjećaš tako i napravi, sve je to priroda, znaš niti tandem nije lak, sve to ima svoje....
    Već se ovo dijete sad bori za svoja prava

  4. #4
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    ja nemam šta da izdojim i da hoću. nisam nikad ni izdajala... ni sa prvom bebom.
    a u pravu si za ovo, on se već sad bori za svoja prava )
    sve mislim, ako baš i prestane sad, možda će se vratiti kad vidi seku kako sisa i kad mleko krene opet u potocima :D

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Dojila sam moje curke u tandemu (razlika je 17 mj. između njih) i potrajalo nam je još 1.5 god. u tandemu (mlađu od 3 g. dojim i sad).
    Na tvom mjestu nebih dalje inzistirala na dojenju, 17 mj. i je lijepi staž nacicavanja; skini ga s cike i daj si odmora do poroda i slijedećeg sisavca . Ovo s griženjem je sigurno mučenje, meni se nije događalo na sreću. Sretno s dojenjem i porodom

  6. #6
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Winnerica, hvala
    ja bih ga rado skinula, i mislim da i jesmo na tom putu... zaista je neizdrživo. on sad već jako retko zatraži, ujutru u 6 mu je obavezno, ali evo jutros nisam mogla da istrpim, pa se drao i plakao jako mi bude žao i teško, i ja otplačem... jeste lep staž dojenja, ali maaali mi je nekako, beba je. uglavnom sad sisa za uspavljivanje, ako smo kod kuće... a to je dva puta dnevno. nije mnogo, naprotiv, ali i to treba izdržati. ostavi mi otisak gornjih zubića
    da ću se odmoriti do porođaja, i neću hihih mesec i po imam.
    mene tu najviše kopa da li će on opet da se zaleti na siku kad vidi bebu i kad mleko poteče... i da li će i tad da zagrize ili će zaboraviti da sisa?? ili će, naprotiv, lepo da nastavi..

  7. #7
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Dojila sam 2 godine i znalo se desiti da me bas dobro ugrize, al kod njega je zbilja bilo vise iz vica, a sto mene boli, tko mi kriv. S drugim malim sam skuzila u par navrata kad sam imala slabije mlijeka da zna zagristi jer vise ne zna sta bi kad mlijeko ne curi prema planu. Ako ti je tesko sto ga odbijas mozda da mu das to malo cice jos kad spava jer u snu te vjerojatno nece namjerno gristi. Mada je vjerojatnije da ce sam odustati i nece vise ni traziti sisu.

    Ja sam starijeg odbila s 2 godine jer sam zeljela ici na drugo dijete i morala sam s obzirom da se radilo o potpomognutoj oplodnji, ostala sam trudna nekih 9mj nakon toga. Znala sam mu jos povremeno dati da sisa onak uprazno. Znam da je vec proslo skoro godina dana da nije cicao i vec sam bila dobro trudna s drugim - jednom ujutro nikako ga probuditi, jos sam se ja oblacila i onako njega valjda dotakne moja cica. Gola,jel'te Frajer ju je onako snen fino uhvatio i krenuo sisati kao da nikad nije prestao. Tako da mislim da ti za dva mjeseca nece izgubiti refleks a da li ce imati volje kasnije u tandem, to ti ne bi znala reci. Recimo, moj je imao 3,5 godine kad je dobio brata i iako je svo vrijeme pricao kako ce se napuniti cice kad se brat rodi pa ce on opet njami, ispalo je da je jaci na rijeci nego na djelima. Kad se brat rodio, zakljucio je da je cica za bebu a on je veliki.Zna iz vica dan danas traziti da "ljubi" cicu al mislim da ne zna mlijeko izvuc vanka i da mu pocuri vjerojatno bi rekao da je bljak.

  8. #8
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Kikica1, hvala puno na ovako korisnim detaljima!
    Moj stariji (uskoro NAJstariji ) je sisao do nekih 20 meseci, a tad smo prestali, isto neplanski i na silu nekako, jer sam bila u 4. mesecu trudnoće, a on grizao strašno, bilo je neizdrživo. Kad sam počela 6 meseci kasnije da dojim bebu, čudio se... ali je i tražio da sisa! Dala sam mu, no on nije znao šta bi, pa bi samo poljubio i postiđeno otišao svojim poslom Imao je tad 2 godine... to je bilo puno vremena i refleks je izgubio. Zaboravio je da sisa. Računam da mali možda neće zaboraviti za mesec ili mesec i po, ali prosto nisam sigurna... eto tvoj tako dugo nije zaboravio! Inače, i moj se seti da bi baš malo sisao ako me vidi kad se presvlačim i sl

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •